Αποστολέας Θέμα: Αυτοκίνητα  (Αναγνώστηκε 1374578 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #80 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 06:00:21 μμ »
Πολυ ωραια ολα αυτα τα αυτοκινητα, αλλα τα θεωρω αστεια. Απλα ειναι τσιτωμενα σε αλογα και σου δινουν μια ψευτο-αισθηση σπορ, κατι σαν τη Πορσε του φτωχου. Αν τα εχεις παιρνεις το "αληθινο" σπορ, αν οχι παιρνεις κατι που ειναι αυτο που δειχνει. Δηλαδη προτιμω ενα RAV4 που και γρηγορα θα με παει, και θα παω σε κανενα off-road, η μια 3αρα που θα εχω ανεση και πολυτελεια και ποιοτητα. Προσοχη δεν λεω οτι ειναι κακα αυτοκινητα, το αντιθετο μαλιστα. Απλα ειναι μεθαδονη. Αν εισαι junkie παρε καθαρη ηρωινη, εστω και τη φτηνοτερη στην αγορα, δηλαδη ενα Impreza!!!  :prayer:

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #81 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 06:09:18 μμ »
Επισης να συμπληρωσω, οτι και να παρεις να ειναι 4-πορτο. 2-πορτο ειναι για αυτοκινητα που παραγονται ΜΟΝΟΝ 2-πορτα. Οτιδηποτε αλλο ειναι καγκουραδικο. Ταχαμου σπορ εκδοση του 4-πορτου και παπαριες.
Οπως εγραφε και το αγγλικο car πριν πολλα χρονια στα συντομα σχολια του για τον τελευταιο βασιληα πριν τους καταλυτες, τη Lancia Delta Integralle, "you can go to your office, you can carry the kids, you can shop in the super market, and in the weekend you can win the WRC as well".

Γιαυτο σου λεω, Suba, Mitsu και τα μυαλα στα καγκελλα οσο σε παιρνει ακομα. Μετα παιδια, κλπ και κανενα Α4 quattro το πολυ.  :snakeman:

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #82 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 06:37:40 μμ »
Παράθεση από: "akatsim"
Αν εισαι junkie παρε καθαρη ηρωινη, εστω και τη φτηνοτερη στην αγορα, δηλαδη ενα Impreza!!!  :prayer:


Αυτή δεν είναι η φθηνότερη ρε Ακατσίμ.....η ακριβότερη είναι....και μάλιστα με διαφορά....

Δε συμφωνώ με το σκεπτικό σου.....είναι σα να λες ότι μόνο τα Βασερόν είναι ρολόγια, όλα τ'άλλα είναι απλά υποκατάστατα.....

Το Έβο και το Σκούμπυ φίλε Ακατσίμ είναι ΠΟΛΥ ειδικά αμάξια....μία κατηγορία μόνα τους βασικά....
Για να τα αποκτήσεις, έστω και αν το βαστάει η τσέπη σου, σου ζητάνε να θυσιάσεις εντελώς πολλές από τις χαρές (κυρίως στον τομέα της άνεσης και της πολυτέλειας) της αυτοκίνησης για να σου προσφέρουν βέβαια απλόχερα άλλες....
Ένα παπί παίζει να έχει μεγαλύτερη αυτονομία από το Έβο.....

Τα αυτοκίνητα που συζητάμε είναι κάτι σαν χρυσή τομή μεταξύ σπορ και καθημερινού.....αυτό είναι και ο ορισμός του gti....
Ένταξει. δε σου λέω ότι παίρνεις το focus rs και τρέχεις στο πρωτάθλημα......Ι.Χ είναι όμως εεεεε, και εμείς απλοί καθημερινοί οδηγόι και όχι ο Νίκι Λάουντα.....μη τριπάρουμε.....

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #83 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:19:24 μμ »
Αφού βρε redfoot το αποφάσισες τι το κουράζεις το θέμα? Αν υπάρχουν 1000 άτομα στο φόρουμ θ' ακούσεις 1000 γνώμες γιατί το αυτοκίνητο είναι άλλη ιστορία από τα ρολόγια ,είναι πιο λαικό είδος ,πιο μάγκικο , με πολύ δυνατά πιστεύω και συναισθήματα που για τον καθάνα είναι μοναδικά και ιδιαίτερα. ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΆΣ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΑΓΌΡΑΣΕΣ ΓΙΑΤΊ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ κι όχι γιατί κάποιοι σου το πρότειναν , ή το είχε ο φίλος σου κι ήταν ευχαριστημένος , ή το έδιναν με προσφορά 5000 ευρώ και 1500 δόσεις !
   Εγώ αυτή τη στιγμή γουστάρω το καινούργιο Land rover Freelander II 2.2 diesel, και μόλις βρεθεί το ρευστό θα το πάρω ο κόσμος να χαλάσει, εκτός αν μέχρι τότε βγει κάτι καλύτερο που θα μ'ενθουσιάσει περισσότερο . Δεν θ' ακούσω κανέναν , γιατί δεν κολλάω σε μάρκες , ούτε είμαι προκατηλειμενος με τίποτε, απλά θέλω ν' απολαύσω αυτό που μου κάνει κέφι πραγματικά !!!
   Πάρε λοιπόν το focus , και φρόντισε να το ξεζουμίσεις σε όμορφες διαδρομές και ταξίδια γιατί αυτά τα αυτοκίνητα είναι για δρόμους φιδίσιους, ερωτικούς, όχι για Παγράτι-Χολαργό και πίσω. :yes:  :yes:  :yes:
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:19:59 μμ »
ειμαι απολυτα συμφωνος . ρε συ ακατσιμ πως μας ξενερωνεις ετσι; μιλαμε για πυραυλους (rs st opc κλπ) κι εσυ μας μιλας για ψοφίμια (RAV4) μην τρελαθω τελειως.. επισης καλα σου λεει ο houston , δηλ ή ψοφοτζιπ πρεπει να παρω ή φεραρι; ενδιαμεσο μεταξυ καρου και super car  δεν υπαρχει;
ιμπρεζα εβο κοσγουορθ κλπ κλπ ειναι φυσικα εντελως αλλου παντου (τιμη στησιμο κοκ) ποτε δε θα επελεγα ενα τετοιο ακομη κι αν ειχα τα φραγκα εκτος αν ηθελα  να ξημεροβραδιαζω  στα μεγαρα..  
οσο για τα Lancia αστα , βαρεσανε σκληρη φαλήρα..

houston, ως προς το σκοντα νασαι καλα φιλτατε, μεκανες και γελασα που τοχα αναγκη  :smt041 αν οταν λες θα απομακρυνεται  εννοείς οταν σταματησω σε καμια καντινα να χτυπησω κανα σαντουιτς να το δεχτω.

τα μιλισεκοντ ειναι ανυπαρκτα για τον ανθρωπινο εγκεφαλο, στο ξαναλεω, δεν τα αντιλαμβανεται. να μου πεις το s3 με το 1 χορταστικο δευτερολεπτο λιγοτερο στο 0-100 εκει το ψιλοκαταλαβαινω, αλλα τα 0,3 ανηκουν στη σφαιρα της αστειοτητος (προσοχη δε μιλαμε για αγωνες )

για το opc? δικιο εχεις, δεν το εχω οδηγησει. αλλα εχω ενα κακο συνηθειο: διαβαζω πολυ, και ψαχνω ακομα πιο πολυ. και στο 99% των περιοδικων αυτοκινησης οι δοκιμες λενε οτι ειναι απαραδεκτα ατιθασο και επικινδυνα απροβλεπτο. Το ιδιο και σε ενα σωρο σαιτς με δοκιμες. Αν δεν το πιστευεις μπορω να τα σηκωσω απο την αποθηκη μου και να σου παραθεσω αποσπασματα απο το καθε ενα ξεχωριστα , και μη μου πεις οτι ολα ειναι προκατειλημμενα ή αχρηστα ετσι;
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:26:33 μμ »
Παράθεση από: "trelovet"
Αφού βρε redfoot το αποφάσισες τι το κουράζεις το θέμα? Αν υπάρχουν 1000 άτομα στο φόρουμ θ' ακούσεις 1000 γνώμες γιατί το αυτοκίνητο είναι άλλη ιστορία από τα ρολόγια ,είναι πιο λαικό είδος ,πιο μάγκικο , με πολύ δυνατά πιστεύω και συναισθήματα που για τον καθάνα είναι μοναδικά και ιδιαίτερα. ΤΟ ΠΙΟ ΟΜΟΡΦΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΟΔΗΓΆΣ ΑΥΤΌ ΠΟΥ ΑΓΌΡΑΣΕΣ ΓΙΑΤΊ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΆ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΣ κι όχι γιατί κάποιοι σου το πρότειναν , ή το είχε ο φίλος σου κι ήταν ευχαριστημένος , ή το έδιναν με προσφορά 5000 ευρώ και 1500 δόσεις !
   Εγώ αυτή τη στιγμή γουστάρω το καινούργιο Land rover Freelander II 2.2 diesel, και μόλις βρεθεί το ρευστό θα το πάρω ο κόσμος να χαλάσει, εκτός αν μέχρι τότε βγει κάτι καλύτερο που θα μ'ενθουσιάσει περισσότερο . Δεν θ' ακούσω κανέναν , γιατί δεν κολλάω σε μάρκες , ούτε είμαι προκατηλειμενος με τίποτε, απλά θέλω ν' απολαύσω αυτό που μου κάνει κέφι πραγματικά !!!
   Πάρε λοιπόν το focus , και φρόντισε να το ξεζουμίσεις σε όμορφες διαδρομές και ταξίδια γιατί αυτά τα αυτοκίνητα είναι για δρόμους φιδίσιους, ερωτικούς, όχι για Παγράτι-Χολαργό και πίσω. :yes:  :yes:  :yes:


πολυ ωραια τα λες, χαιρομαι που νιωθεις παρομοια συγκινηση. Ποσο το μαλλι; ελπιζω να τα βρεις συντομα και να το παρεις οσο το δυνατον γρηγοροτερα!

 βεβαια το αποφασισα αλλα το κουραζω για να πεισω τους υπολοιπους 999 οτι κανουν λάθος  :supz:
χεχε , σε πειραζω, συζητηση κανουμε και ολο ρολογια ρολογια ψιλομπαφιασαμε και ειπα να ασχοληθουμε και με το δευτερο απο 4 ανδρικα σπορ (τα αλλα δυο ειναι γυναικες και ποδοσφαιρο, αληθεια ποτε θα ασχοληθουμε μαζί τους   :cheers:  :smt117
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:28:16 μμ »
Παράθεση από: "redfoot"
για το opc? δικιο εχεις, δεν το εχω οδηγησει. αλλα εχω ενα κακο συνηθειο: διαβαζω πολυ, και ψαχνω ακομα πιο πολυ. και στο 99% των περιοδικων αυτοκινησης οι δοκιμες λενε οτι ειναι απαραδεκτα ατιθασο και επικινδυνα απροβλεπτο. Το ιδιο και σε ενα σωρο σαιτς με δοκιμες. Αν δεν το πιστευεις μπορω να τα σηκωσω απο την αποθηκη μου και να σου παραθεσω αποσπασματα απο το καθε ενα ξεχωριστα , και μη μου πεις οτι ολα ειναι προκατειλημμενα ή αχρηστα ετσι;


Εγλω όμως αντιθέτος redfoot το έχω οδηγήσει.....όχι μέσα στην πίστα δυστηχώς αλλά το έχω οδηγήσει στην πόλη.....

Redfoot, για τα ρολόγια ποτέ δεν έκανε τον έξυπνο εδώ μέσα....πάντα βροντοφωνάζω ότι ΔΕ ΞΕΡΩ!!!

Με τα αμάξια όμως φίλε μου κάτι μπορώ να πω.....πίστεψέ με....
ΜΗ ΒΑΣΙΖΕΣΑΙ ΠΟΤΕ ΣΕ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ-ΣΥΓΚΡΙΣΕΙΣ ΠΕΡΙΟΔΙΚΩΝ.....
Αυτό στο υπογράφω....

Κάτι έγραψες σε ένα ποστ για επαγγελματίες βελτιωτές......αααα ρε redfoot δεν έχεις γνώση του χώρου.....δεν υπάρχει πιο "σάπιο" κύκλωμα από αυτό.....

Στην καντίνα redfoot δε θα τρως σάντουιτς......τσάι θα πίνεις.......κρύο-κρύο......και κερασμένο.....


Edit: Redfoot.....ζύγισέ τα καλά τα πράγματα....ενημερώσου απολύτως για το αυτοκίνητο που θα επιλέξεις....
Το θέμα πάντα είναι να έχεις γνώση του τι πήρες.....

Όλα τα άλλα είναι φιλολογίες....

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:47:42 μμ »
Θα συμφωνήσω με τον trelovet. Είναι προφανές ότι το θέμα το έχεις ψάξει και έχεις επιλέξει το ST γιατί σου προσφέρει ακριβώς αυτά που θέλεις. Τι το ψάχνεις λοιπόν; Καλοτάξιδο!

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:47:48 μμ »
Καιρός λοιπόν ν' ανοίξουμε καινούργια θέματα, για γυναίκες, σπορ, computer-gadgets, στρατό, διασκέδαση κλπ. Θα'χουμε να γράφουμε μήνες  :D
   Εχω αλλάξει μέχρι τώρα 6 αυτοκίνητα κι ακόμα δεν έχω καταλήξει ποιο είναι αυτό που πραγματικά ικανοποιεί τις ανάγκες μου και το κέφι μου. Εχουμε τώρα 3 αυτοκίνητα στην οικογένεια και πάλι νοιώθω ότι θέλω κάτι άλλο. Πολλές φορές η αγορά ενός καινούργιου αυτοκινήτου υπαγορεύεται από τις ανάγκες και τις υποχρεώσεις που έχεις. Ετσι αυτή τη στιγμή νοιώθω ότι το L.R. καλύπτει τα περισσότερα από αυτά που ζητάω.
- Είναι 4Χ4 γιατί ζώ στην πιο κρύα περιοχή της Ελλάδας με 9 μήνες χειμώνα και 3 μήνες βαρύ χειμώνα όπως μας αρέσει να λέμε εδώ. Χιόνια, βροχές, βουνά κλπ.
- Εχει τεράστιους χώρους για την μεταφορά της οικογένειας
- Είναι diesel σε ότι αυτό συνεπάγεται σε καύσιμα, συντήρηση κλπ.
- Για τα μάτια μου είναι όμορφο κι επιβλητικό
- Είναι προκλητικά πλήρως εξοπλισμένο, με έντονο αέρα πολυτέλειας και ποιότητας στο εσωτερικό.
- Είναι ανίκητο εκτός δρόμου με τα ηλεκτρονικά συστήματα που κουβαλάει , και την τεράστια ροπή του κινητήρα του,αν αποφασίσω ν' αφήσω την άσφαλτο
- Εχει ικανοποιητικές επιδόσεις για την κατηγορία του, και κορυφαία άνεση για τζιπ
- Δεν έχει γίνει σούπα
- Ισως γιατί είναι πανάκριβο (52.910 ευρώ στην έκδοση HSE που μ΄ενδιαφέρει )
  Αν και δεν ξέρω την ηλικία του Houston, πρέπει να είναι αρκετά νεαρός γιατί βλέπω ότι το αίμα του βράζει ακόμα. Γι' αυτό τρελαίνεται με τα 0-100 , τις πίστες , τις κόντρες και τα τσαγιάσματα. Εχει τα δικά του κριτήρια αγοράς και είναι απόλυτα σεβαστά !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:49:25 μμ »
με ποσο το οδηγησες μεστην πολη; με 40; με 50; με 90;
αν βγεις στην εξοχη και το πατησεις και το πας στα στροφιλικια ψιλοπατημενο  και δε βγεις με ομφαλοκηλη,  πεντεξι μωλωπες και μεση μανταλακι τοτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι εισαι φτιαγμενος απο ατσαλι.
 τα ρολογια που κολλανε; ουτε συ ουτε γω καναμε τον εξυπνο πουθενα, απλως αντιπαραθετουμε τις οποιες γνωσεις μας

για τα περιοδικα και τους βελτιωτες το πιστευω αλλα ΟΛΑ τα περιοδικα; και ΟΛΟΙ οι βελτιωτες; πολυ χλωμο το κοβω να μην ειναι κανενας ανεξαρτητος και σωστος επαγγελματιας .

στην καντινα, αν ειναι να με κερασεις εστω και τσαι τοτε να κοψω ταχυτητα και να σε περιμενω  ;-)

ειμαι ενα βημα απο τον αντιπροσωπο.. για να δουμε, ευχαριστω για τη συμβουλη.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #90 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:51:46 μμ »
Πάντως αν το S3 σ'αρέσει περισσότερο από το Ford, υπάρχει και η άλλη λύση : Πούλα το Panerai και κόλλα τα λεφτά του σ' αυτά του Ford  :dielaughing:  :dielaughing:  :dielaughing:
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #91 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 07:59:30 μμ »
το πανεραι θα βγει απο το χερι μου μονο σαν βρεθω ανασκελα, να κοιταζω τα ραδικια απ την αναποδη, δηλ σε 39 χρονια συμφωνα με το μεσο ορο επιβιωσης στους αντρες   :smt038

πλακα πλακα 12500 χιλ ευρω ειναι και η διαφορα τιμης μεταξυ st s3  :rock:
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #92 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:02:00 μμ »
ρε μπας και; κοιτα τι μου κανες!! μεβαλες σε πονηρες σκεψεις...
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #93 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:04:02 μμ »
το ξανασκεφτηκα! ζαμε! ονειρα και ιδεολογίες δεν πωλουνται ουτε εκταμιευονται!
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #94 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:04:09 μμ »
Παράθεση από: "redfoot"
με ποσο το οδηγησες μεστην πολη; με 40; με 50; με 90;
αν βγεις στην εξοχη και το πατησεις και το πας στα στροφιλικια ψιλοπατημενο  και δε βγεις με ομφαλοκηλη,  πεντεξι μωλωπες και μεση μανταλακι τοτε το μονο που μπορω να σκεφτω ειναι οτι εισαι φτιαγμενος απο ατσαλι.
 τα ρολογια που κολλανε; ουτε συ ουτε γω καναμε τον εξυπνο πουθενα, απλως αντιπαραθετουμε τις οποιες γνωσεις μας

για τα περιοδικα και τους βελτιωτες το πιστευω αλλα ΟΛΑ τα περιοδικα; και ΟΛΟΙ οι βελτιωτες; πολυ χλωμο το κοβω να μην ειναι κανενας ανεξαρτητος και σωστος επαγγελματιας .

στην καντινα, αν ειναι να με κερασεις εστω και τσαι τοτε να κοψω ταχυτητα και να σε περιμενω  ;-)

ειμαι ενα βημα απο τον αντιπροσωπο.. για να δουμε, ευχαριστω για τη συμβουλη.


Redfoot....ένα θα σου πω.....ΜΕΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΥΓΕΙΑ ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΑΙ!!!

Αυτό με τα ρολόγια το έγραψα βρε redfoot απλά για να σου τονίσω ότι γενικά δεν κάνω τον έξυπνο στη ζωή μου....και μιλάω μόνο όταν γνωρίζω!!!

Υ.Γ. Μία από τις περιοχές που είχα περάσει με το opc είναι ο Παράδεισος Αμαρουσίου.....δε ξέρω αν γνωρίζεις τι καλούς δρόμους έχει εκεί...

Υ.Γ Για την ιστορία πάντως δες και ένα Οκτάβια.....έλα ρε παιδί μου να κάνουμε βόλτα το δικό μου, να γνωριστούμε κιόλας από κοντά....Αυτή την περίοδο είμαι ιδιαίτερα χαλαρός από δουλειά....
Κερνάω πάσης φύσεως τσάι.....από κινέζικο μέχρι του βουνού.....

Δε μου έχεις όμως απαντήσει γιατί θεοποιείς το s3? Για την τετρακίνηησή του και την ισχύ...???

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #95 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:11:19 μμ »
Το S3 είναι σε όλους τους τομείς στην κορυφή της κατηγορίας του, δηλαδή των γρήγορων hatchback !! Και στην τιμή βέβαια !!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #96 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:14:10 μμ »
Παράθεση από: "trelovet"
Πάντως αν το S3 σ'αρέσει περισσότερο από το Ford, υπάρχει και η άλλη λύση : Πούλα το Panerai και κόλλα τα λεφτά του σ' αυτά του Ford  :dielaughing:  :dielaughing:  :dielaughing:


Κάτω τα χέρια από το Panerai. Αυτοκίνητο αλλάζεις  Panerai όχι :D  :D  :D  :D
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #97 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:17:28 μμ »
σε ευχαριστω θερμα φιλε houston! καταλαβα γιατι το εγραψες απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω
δεν ξερω τον παραδεισο, εχει πολλες φουρκετες;
θα το δω και το οκταβια αν και..

με ρωτας γιατι; θελει και ρωτημα..;
περα απ την ομορφια θα το επελεγα για το θεικο σύστημα τετρακινησης που σου δινει απιστευτα κρατηματα και διορθωνει τις μαμακιες.. επισης για το κυρος την πολυτελεια τις αναρτησεις τα φρενα και το τιμονι.

πραγματικα θαθελα να κατεβω αλλα πηζω αυτη την εποχη. παντως με ή χωρις το νεο αμαξι, στην επομενη καθοδο θα τα πουμε σιγουρα!
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #98 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:28:59 μμ »
Παράθεση από: "redfoot"
σε ευχαριστω θερμα φιλε houston! καταλαβα γιατι το εγραψες απλα ηθελα να το επιβεβαιωσω
δεν ξερω τον παραδεισο, εχει πολλες φουρκετες;
θα το δω και το οκταβια αν και..

με ρωτας γιατι; θελει και ρωτημα..;
περα απ την ομορφια θα το επελεγα για το θεικο σύστημα τετρακινησης που σου δινει απιστευτα κρατηματα και διορθωνει τις μαμακιες.. επισης για το κυρος την πολυτελεια τις αναρτησεις τα φρενα και το τιμονι.

πραγματικα θαθελα να κατεβω αλλα πηζω αυτη την εποχη. παντως με ή χωρις το νεο αμαξι, στην επομενη καθοδο θα τα πουμε σιγουρα!


Αυτό πανέμορφο μπλε σου είπα εεεε....2100.....
Το προσπερνάμε αυτό.....το γαμώτο είναι ότι στην Αγγλία όλα τα χρώματα έχουν την ίδια χρέωση....εδώ το μπλε 2100 και το κίτρινο 2800....σκοτώνουν καναρίνια μάλλον στην Ελλάδα για να το βγάλουν....

Αυτό το "θεικό σύστημα τετρακίνησης" που λες ονομάζεται haldex.....και δε διαφέρει σε τίποτα από την τετρακίνηση του Οκτάβια-λεόν....

Ο καινούριος haldex εν συντομία μπορούμε να πούμε πως είναι πιο άμμεσος....

Αν το διαλέγεις για το κύρος και την πολυτέλεια μαζί σου.....χίλιες φορές μαζί σου.....

Για την ομορφιά.....είναι υποκειμενικό....το νέο s3 φέρνει αρκετά στο απλό a3 ενώ η προηγούμενη γενιά s3 είχα πιο πρησμένα φτερά που το έκανε λίγο πιο ξεχωριστό....
Το λεόν είναι μακράν ομορφότερο και φουτουριστικό....κατεμέ παντα....

Αν το διαλέγεις για την τετρακίνηση και την ισχύ.....ξανασκέψου το.....

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #99 στις: Φεβρουάριος 13, 2007, 08:49:59 μμ »
Είπαμε βρε Houston , είναι το καλύτερο στην κατηγορία του (άσε έξω την εμφάνιση που είναι υποκειμενική ) ΣΕ ΟΛΑ πλην της τιμής. Αν εσύ έχεις κάποιο άλλο να προτείνεις ως καλύτερο σε κάποιον τομέα σε ακούμε !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!