Αποστολέας Θέμα: H γωνια των sports  (Αναγνώστηκε 773792 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:02:22 μμ »


Παράθεση από: andrey_ στις Σήμερα στις 03:45:18 μμ>
Παράθεση
Οι δικες σας οι μουρες μοιαζουν πιο ελληνικες...

Αρ γιου τοκινκ του μι; εγω δεν υπερηφανευομαι οτι ειμαι μπασταρδος; εγω δεν λεω συνεχεια οτι ειμαι απατρις; εγω δεν εχω φαει απο εσας γιουχα για το οτι ειμαι ανθελληνας γιατι πιστευω οτι εαν δεν υπηρχαν κρατη δεν θα υπηρχαν πολεμοι;
Για κανε μου την χαρη ρε Βικτωρακο που θα μας την πεις γιατι οι αφρικανοι δεν ειναι Ελληνες,ελα ν ανεβαινει τ απογευμα.


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:05:30 μμ »
Οι δικες σας οι μουρες μοιαζουν πιο ελληνικες...
Πως κάνει μπαμ ότι τον γουστάρεις τον αράπικο..................

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:16:22 μμ »
Κατ´ αρχάς το αράπης είναι άσχημη  έκφραση,κατά δεύτερον δε ξέρω τι θα έφτιαχνε ο Περικλής αν έβλεπε γενικά τους νεοέλληνες,κατά τρίτον ξέρω ότι στην Αμερική ακούγεται η Ελλάδα μέσω του Αντετοκούνμπο ,the Greek freak  τον φωνάζουν και τέλος ξέρω ότι στα φετινά draft κυμάτισε για πρώτη φορά η Ελληνική σημαία.Το κατά πόσο είναι Έλληνας δεν αμφιβάλει κανείς ότι γονιδιακά δεν είναι αλλά το σίγουρο είναι ότι τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και αξίζει το σεβασμό μας.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:16:55 μμ »
Aν για εσας Ελληνας ειναι οποιος μοιαζει με αρχαιο κουρο, τι να πω :o

Μιλαει ο επισκεπτης που μοιαζει με ρωσο λοχαγο σε ταινια του James bond...

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:24:55 μμ »
Κατ´ αρχάς το αράπης είναι άσχημη  έκφραση,κατά δεύτερον δε ξέρω τι θα έφτιαχνε ο Περικλής αν έβλεπε γενικά τους νεοέλληνες,κατά τρίτον ξέρω ότι στην Αμερική ακούγεται η Ελλάδα μέσω του Αντετοκούνμπο ,the Greek freak  τον φωνάζουν και τέλος ξέρω ότι στα φετινά draft κυμάτισε για πρώτη φορά η Ελληνική σημαία.Το κατά πόσο είναι Έλληνας δεν αμφιβάλει κανείς ότι γονιδιακά δεν είναι αλλά το σίγουρο είναι ότι τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και αξίζει το σεβασμό μας.

Βασιλη συμφωνα απολυτα μεχρι την τελευταια σου προταση. Για μενα δεν υπαρχει η εννοια «ελληνας γονιδιακα». Πρεπει να αποσυνδεουμε την εννοια του εθνους, της εθνικοτητας και της υπηκοοτητας απο την εννοια της γονιδιακης καταγωγης. Αν ο Αντετονκουμπο ειναι αφρικανικης καταγωγης τοτε κι εμεις ειμαστε ινδοευρωπαικης η κατι σχετικο, αριας, δεν ξερω, αλλα οχι ελληνικης. Αυτη χαθηκε καπου 2000 χρονια πριν. Δηλαδη με την ιδια λογικη ενας ισπανος, που ειναι ολοιδιος με εμας, ειναι πιο ελληνας απο ενα μαυρο;

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:38:46 μμ »
Αυτό πάντως, το να μιλάμε την ίδια γλώσσα και να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε, είναι πραγματικά τραγικό.
Ποιος είπε ότι ότι στην Αμερική δεν ακούγεται η Ελλάδα εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι στα φετινά draft δεν κυμάτισε για πρώτη φορά η Ελληνική σημαία, πάλι εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι δεν τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και ότι δεν αξίζει το σεβασμό μας; Ποιός;;;
Ότι ΔΕΝ είναι Έλληνας είπαμε. Τίποτα παραπάνω.

Μιλαει ο επισκεπτης που μοιαζει με ρωσο λοχαγο σε ταινια του James bond...
Καλό.......... :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Εσύ μωρη λούγκρα κρα κάνεις για να στον Αντετοκουμπώσει, έτσι;

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:40:38 μμ »
Βίκτωρα μπαίνεις σε πιο βαθιά θέματα και δε θα μου αρέσε να εμπλακώ σε μια τέτοια συζήτηση από εδώ.Αυτό στο οποίο στέκομαι είναι ότι ο Αντετοκούνμπο ως Έλληνας πήγε στο NBA,η Ελλάδα ακούγεται μέσω της παρουσίας του και σα φίλος του μπάσκετ και επειδή παρακολουθώ NBA γουστάρω να τον βλέπω να παίζει.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:45:22 μμ »
Ελληνας ειναι αυτος που γεννηθηκε στην Ελλαδα και απολαμβανει της Ελληνικης παιδειας!!
Τιμα την Ελλαδα,βαζοντας ορο στο συμβολαιο του στο ΝΒΑ,οτι θα συμμετεχει στις εκδηλωσεις της Εθνικης ομαδας και κανει την Ελληνικη σημαια να ανεμιζει στην αμερικη!!
Προσωπικα,μου αρκουν!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:47:45 μμ »
Αυτό πάντως, το να μιλάμε την ίδια γλώσσα και να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε, είναι πραγματικά τραγικό.
Ποιος είπε ότι ότι στην Αμερική δεν ακούγεται η Ελλάδα εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι στα φετινά draft δεν κυμάτισε για πρώτη φορά η Ελληνική σημαία, πάλι εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι δεν τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και ότι δεν αξίζει το σεβασμό μας; Ποιός;;;
Ότι ΔΕΝ είναι Έλληνας είπαμε. Τίποτα παραπάνω.

Αυτό που λέω είναι ότι εγώ σε αυτά θα σταθώ,αυτά με αποσχολούν και δε θα μπω σε διαδικασία να αναλύσω την καταγωγή του.Μου αρέσει που τον βλέπω στο nba και αυτό μου αρκεί!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:48:07 μμ »
Ως προς το πρώτο θα διαφωνήσω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω πρόβλημα ή ότι με ενοχλεί η καταγωγή του. Το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ.
Ως προς το δεύτερο, δε νόμίζω ότι υπάρχει κάποιος που να αμφισβητεί το ταλέντο του. Καλός παίχτης και αν συνεχίσει να δουλέυει όπως δουλέυει, θα παίξει μεγάλο μπάσκετ. Όχι πως τώρα δεν παίζει........

Ως προς το episkeptis θα διαφωνήσω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω πρόβλημα ή ότι με ενοχλεί το όνομά του. Το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ.
Ως προς το τρολ, δε νόμίζω ότι υπάρχει κάποιος που να αμφισβητεί το ταλέντο του. Καλό μέλος και αν συνεχίσει να δουλέυει όπως δουλέυει, θα γράψει μεγάλα ποστ. Όχι πως τώρα δεν γράφει........

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:51:36 μμ »
Αυτό πάντως, το να μιλάμε την ίδια γλώσσα και να μην μπορούμε να συνεννοηθούμε, είναι πραγματικά τραγικό.
Ποιος είπε ότι ότι στην Αμερική δεν ακούγεται η Ελλάδα εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι στα φετινά draft δεν κυμάτισε για πρώτη φορά η Ελληνική σημαία, πάλι εξαιτίας του Αντετοκούνμπο; Ποιος είπε ότι δεν τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και ότι δεν αξίζει το σεβασμό μας; Ποιός;;;
Ότι ΔΕΝ είναι Έλληνας είπαμε. Τίποτα παραπάνω.
Καλό.......... :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Εσύ μωρη λούγκρα κρα κάνεις για να στον Αντετοκουμπώσει, έτσι;

Πως οριζεις τον Ελληνα,βρε Μητσο;
Eιναι γεννημενος στη Ελλαδα;Πηγε σε ελληνικο σχολειο;μεγαλωσε στην ελληνικη κοινωνια;
Γιατι δεν ειναι Ελληνας;
Με την ιδια λογικη τα υιοθετημενα παιδια δεν πρεπει να αποκαλουν γονεις τους,τους ανθρωπους που τα μεγαλωνουν και ουτε να θεωρουνται παιδια τους!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:51:51 μμ »
Ως προς το episkeptis θα διαφωνήσω, χωρίς αυτό να σημαίνει ότι έχω πρόβλημα ή ότι με ενοχλεί το όνομά του. Το διευκρινίζω για να μην παρεξηγηθώ.
Ως προς το τρολ, δε νόμίζω ότι υπάρχει κάποιος που να αμφισβητεί το ταλέντο του. Καλό μέλος και αν συνεχίσει να δουλέυει όπως δουλέυει, θα γράψει μεγάλα ποστ. Όχι πως τώρα δεν γράφει........

 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:59:51 μμ από andrey_ »

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 04:58:03 μμ »
αράπης[/size] ο [arápis] [/color][/size][/color][/size] πληθ. και [/color][/size]αραπάδες[/color] θηλ. [/font][/color][/size]αραπίνα[/color][/size] [arapína] [/color][/size][/color][/size] [/color][/size]:[/color][/size] [/color][/size]1.[/color][/size](προφ. και συχνά μειωτ.) αυτός που ανήκει στη μαύρη φυλή· μαύρος, μελαψός: [/color][/size]Kαπνίζει σαν[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size],[/font][/size][/color] πάρα πολύ. ΠAΡ [/font][/color][/size]Tον αράπη κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς,[/font][/size][/color] για άνθρωπο αδιόρθωτο. [/font][/color][/size]2.[/color][/size] (λαϊκότρ.) αυτός που ανήκει στο αραβικό έθνος, ο Άραβας.[/color][/size]3.[/color][/size] πολύ μελαχρινός, μελαψός: [/color][/size]Mαύρισε από τον ήλιο κι έγινε[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size] / αραπίνα.[/font][/size][/color] [/font][/color][/size]4.[/color][/size] (λαογρ.) κακοποιό πνεύμα και ειδικότερα φόβητρο μικρών παιδιών· μπαμπούλας: [/color][/size]Φάε το φαΐ σου, γιατί θα έρθει ο[/font][/size][/color] ~. [/font][/color][/size]αραπάκι το YΠΟKΟΡ.[τουρκ. Arap -ης < αραβ. Arab (πρβ. ελνστ. Ἄραψ: δες αραβικόςαράπ(ης) -ίνα]


απο που προκυπτει οτι ο αραπης ειναι ασχημη εκφραση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
[/color]
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:02:55 μμ »
Από εδώ: (προφ. και συχνά μειωτ.)

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:03:51 μμ »
αράπης[/size] ο [arápis] [/color][/size][/color][/size] πληθ. και [/color][/size]αραπάδες[/color] θηλ. [/font][/color][/size]αραπίνα[/color][/size] [arapína] [/color][/size][/color][/size] [/color][/size]:[/color][/size] [/color][/size]1.[/color][/size](προφ. και συχνά μειωτ.) αυτός που ανήκει στη μαύρη φυλή· μαύρος, μελαψός: [/color][/size]Kαπνίζει σαν[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size],[/font][/size][/color] πάρα πολύ. ΠAΡ [/font][/color][/size]Tον αράπη κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς,[/font][/size][/color] για άνθρωπο αδιόρθωτο. [/font][/color][/size]2.[/color][/size] (λαϊκότρ.) αυτός που ανήκει στο αραβικό έθνος, ο Άραβας.[/color][/size]3.[/color][/size] πολύ μελαχρινός, μελαψός: [/color][/size]Mαύρισε από τον ήλιο κι έγινε[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size] / αραπίνα.[/font][/size][/color] [/font][/color][/size]4.[/color][/size] (λαογρ.) κακοποιό πνεύμα και ειδικότερα φόβητρο μικρών παιδιών· μπαμπούλας: [/color][/size]Φάε το φαΐ σου, γιατί θα έρθει ο[/font][/size][/color] ~. [/font][/color][/size]αραπάκι το YΠΟKΟΡ.[τουρκ. Arap -ης < αραβ. Arab (πρβ. ελνστ. Ἄραψ: δες αραβικόςαράπ(ης) -ίνα]


απο που προκυπτει οτι ο αραπης ειναι ασχημη εκφραση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
[/color]

Χασατε βαθμους εχθες και εχεις παθει!! :lol: :jg: :lol: :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:06:55 μμ »
Το κατά πόσο είναι Έλληνας δεν αμφιβάλει κανείς ότι γονιδιακά δεν είναι αλλά το σίγουρο είναι ότι τιμάει την Ελλάδα στο εξωτερικό και αξίζει το σεβασμό μας.

Πως ορίζεται "γονιδιακά" ο Έλληνας. Από το ελλαδικό χώρο έχουν περάσει τόσο διαφορετικά φύλλα, τα οποία και προφαβώς έχουν αφήσει το στίγμα τους.
Προσωπικά θεωρώ τελείως άτοπη τη συζήτη. Το παίδι είναι Έλληνας γιατί αισθάνεται Έλληνας (βέβαια εξίσου θα τον σεβόμουν και θα το εκτιμούσα εάν αισθανόταν π.χ. Νιγηριανός και περίφανος γι αυτό.)
Τα υπόλοιπα εκτιμώ πως είναι για λαϊκή κατανάλωση.

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:07:44 μμ »
Βασιλη συμφωνα απολυτα μεχρι την τελευταια σου προταση. Για μενα δεν υπαρχει η εννοια «ελληνας γονιδιακα». Πρεπει να αποσυνδεουμε την εννοια του εθνους, της εθνικοτητας και της υπηκοοτητας απο την εννοια της γονιδιακης καταγωγης. Αν ο Αντετονκουμπο ειναι αφρικανικης καταγωγης τοτε κι εμεις ειμαστε ινδοευρωπαικης η κατι σχετικο, αριας, δεν ξερω, αλλα οχι ελληνικης. Αυτη χαθηκε καπου 2000 χρονια πριν. Δηλαδη με την ιδια λογικη ενας ισπανος, που ειναι ολοιδιος με εμας, ειναι πιο ελληνας απο ενα μαυρο;

+1 Ακριβώς αυτό!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:07:52 μμ »
αράπης[/size] ο [arápis] [/color][/size][/color][/size] πληθ. και [/color][/size]αραπάδες[/color] θηλ. [/font][/color][/size]αραπίνα[/color][/size] [arapína] [/color][/size][/color][/size] [/color][/size]:[/color][/size] [/color][/size]1.[/color][/size](προφ. και συχνά μειωτ.) αυτός που ανήκει στη μαύρη φυλή· μαύρος, μελαψός: [/color][/size]Kαπνίζει σαν[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size],[/font][/size][/color] πάρα πολύ. ΠAΡ [/font][/color][/size]Tον αράπη κι αν τον πλένεις, το σαπούνι σου χαλάς,[/font][/size][/color] για άνθρωπο αδιόρθωτο. [/font][/color][/size]2.[/color][/size] (λαϊκότρ.) αυτός που ανήκει στο αραβικό έθνος, ο Άραβας.[/color][/size]3.[/color][/size] πολύ μελαχρινός, μελαψός: [/color][/size]Mαύρισε από τον ήλιο κι έγινε[/font][/size][/color] ~[/font][/color][/size] / αραπίνα.[/font][/size][/color] [/font][/color][/size]4.[/color][/size] (λαογρ.) κακοποιό πνεύμα και ειδικότερα φόβητρο μικρών παιδιών· μπαμπούλας: [/color][/size]Φάε το φαΐ σου, γιατί θα έρθει ο[/font][/size][/color] ~. [/font][/color][/size]αραπάκι το YΠΟKΟΡ.[τουρκ. Arap -ης < αραβ. Arab (πρβ. ελνστ. Ἄραψ: δες αραβικόςαράπ(ης) -ίνα]


απο που προκυπτει οτι ο αραπης ειναι ασχημη εκφραση;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;
[/color]

Καλά λέει ο Γεροσιάν, δεν είσαι σε φόρμα σήμερα...

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:15:08 μμ »


Παράθεση από: blackbird στις Σήμερα στις 05:02:55 μμ
Από εδώ:
(προφ. και συχνά μειωτ.)
Θα σε παραπεμψω στον Λ.Μαβιλη


WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: H γωνια των sports
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 01, 2013, 05:17:31 μμ »

Παράθεση από: blackbird στις Σήμερα στις 05:02:55 μμ
Από εδώ:
(προφ. και συχνά μειωτ.)
Θα σε παραπεμψω στον Λ.Μαβιλη



Δε πά να τον παραπεμψεις και στην πλατεία Μαβιλη :lol: :jg: : :jg:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI