Αποστολέας Θέμα: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ  (Αναγνώστηκε 103684 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Re: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #120 στις: Ιούνιος 13, 2013, 03:58:52 μμ »
Αυθαιρετο και λαθος μου φαινεται.
Κανεις δεν τους υποχρεωσε να διαλεξουν αυτα τα αγαθα αν δεν ηθελαν. Ας μην επελεγαν να τα καταναλωσουν.
Ομως ολους τους αλλους τους φορολογησαν μεχρι θανατου και καταχρεωσαν με δανεισμο και τα δισεγγονα τους για να  πληρωνουν τους υπερογκους μισθους τους, ηθελαν δεν ηθελαν.


Sent from my Galaxy S4 using Tapatalk 2
Aν δεν καταναλωναν τα αγαθα αυτα οι δημοσιοι υπαλληλοι πιθανοτατα οι οι ιδιωτικοι υπαλληλοι θα ηταν ανεργοι και θα βαρουσε μαντολινο στην κοιλια τους.
Δεν ειναι ολοι το ιδιο.Ειμαι 15 χρονια στην υπηρεσια του Ελληνικου λαου(ετσι το βλεπω εγω και πολλοι αλλοι το δημοσιουπαλληλικη)παντρεμενος με 2 παιδια με ΠΟΛΥ επικινδυνο επαγγελμα,εχει κινδυνευσει η ζωη μου αμετρητες φορες ωσ τωρα,πρωτοχρονιες-χριστουγεννα-πασχαλιες μακρια τους.Παντα στο καθηκον επαναλαμβανω και πολλοι αλλοι οχι μονο εγω.Και ξερετε κατι? Πηρα 15.300 στο χερι.Και ξερετε και κατι αλλο?Δεν στενοχωριεμαι που πηρα λιγα κατα την αποψη μου.Αλλα νιωθω ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ οταν δεν μου το αναγνωριζει κανεις,οταν ειμαι (για καποιους που δεν ξερουν τα παντα αλλα ξερουν να κρινουν τους παντες) τεμπελης αργομισθος και βισμα.Αυτα εχω να πω και μην μπαινετε στο τρυπακι της διχονοιας και του αλληλοσπαραγμου.Ο Νανοπουλος ειπε σε καποια εκπομπη οτι αυτο που φταιει στην πατριδα μας ειναι οτι θελουμε να ψοφησει η κατσικα του γειτονα και οχι να παρουμε και εμεις μια.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #121 στις: Ιούνιος 13, 2013, 04:22:37 μμ »
Μπράβο σου. Δεν ξέρω το δουλειά κάνεις, ούτε αν είσαι καλός ή κακός ΔΥ, για να το λες ότι η δουλειά σου είναι δύσκολη και απαιτητική και πληρώνεσαι λίγα, έτσι θα είναι. Είσαι μια από τις εξαιρέσεις.
Γιατί και εσύ σε αυτή τη χώρα ζεις και συναναστρέφεσαι με το δημόσιο και επομένως σίγουρα ξέρεις ότι δεν είσαι ο κανόνας.

Όσο για τον Νανόπουλο, έχω να του πω ότι αν την κατσίκα του γείτονα την ταίζω εγώ και πίνει μόνο αυτός το γάλα, τότε βεβαίως και θέλω να ψοφήσει.

Τέλος, επειδή και το κούρασα και κουράστηκα δεν θα ξαναγράψω σε αυτό το θέμα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #122 στις: Ιούνιος 13, 2013, 04:32:55 μμ »
Γιατί σου είπε κανείς πως οι υπάλληλοι του δημοσίου δεν πληρώνουν φόρους Θοδωρή? Έλεος πια με τη καραμέλα "εγώ σας πληρώνω".


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #123 στις: Ιούνιος 13, 2013, 04:48:17 μμ »
Φυσικα και δεν ειναι ολοι ετσι,και να σου πω και κατι αλλο?Ετσι για να μπω στο κλιμα τις διχονοιας κι εγω,τι με νοιαζει αν ο ιδιωτικος υπαλληλος δουλευει πιο πολυ?Για κερδος του αφεντικου του το κανει και οχι γιατι ειναι πιο ευσυνειδητος, για τα παχυλα μπονους των διευθυνοντων συμβουλων και υψηλων στελεχων,ποιο ειναι το αφεντικο του?Φαρμακοβιομηχανοι που δεν τους νοιαζει η ανθρωπινη ζωη,εταιρειες τροφιμων που μας ταιζουν καρκινο για το κερδος και πολλοι αλλοι που το μονο που θελουν ειναι το χρημα.Εν κατακλειδι ολοι ειναι ενοχοι,γιατι ολοι νοιαζονται για την παρτη τους,το προσωρινο και προσκαιρο κερδος,αρα να μην ασχοληθω αν κλεισει η νεστλε.Τον ιδιωτικο υπαλληλο τον ταιζω κι εγω που ψωνιζω στο σουπερ μαρκετ παω το καρο για σερβις και οπουδηποτε χαλαω τον παχυλο μου μισθο.Δεν μιλαω φυσικα για τους καρεκλοκενταυρους διευθυνταδες του δημοσιου με τους τρελους μισθους,δεν παιρνουν ολοι οι δυ 3 και 4 χιλιαρικα,πολλοι λιγοι αναλογικα παιρνουν τετοια λεφτα.

Αποσυνδεδεμένος orologakias

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 243
  • Δεν κοιτάω την ώρα, το ρολόι κοιτάω........
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #124 στις: Ιούνιος 13, 2013, 05:54:58 μμ »
Στον ιδιωτικο τομεα και πριν αλλα και τωρα περισσοτερο απο ποτε υπαρχει εργασιακος μεσαιωνας σε φωναζω οποτε θελω, δουλευεις οσες και οποιες ωρες θελω και οποτε θελω κανεις οτι θελω και σου δινω και οσα θελω και εισαι και ανασφαλιστος πλεον  και αν σου αρεσει  σου λενε παρε δρομο οποιος εχει ψαξει για δουλεια τα τελευταια 3 χρονια ξερει καλα.

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #125 στις: Ιούνιος 13, 2013, 06:10:49 μμ »
AAAA μπραβοοοο.Οπως λοιπον υπαρχουν οι μικροι υπαλληλοι στον ιδιωτικο τομεα που τους εκμεταλλευονται τα καθαρματα,ετσι ειναι και τα μεγαλοστελεχη των εταιρειων,ετσι ειναι και οι δυ που αμειβονται χοντρα χωρις να προσφερουν κατι αλλα και οι χαμηλομσθοι που προσφερουν πολλα.Ας μην αλληλοκατηγορουμαστε λοιπον κι ας γινουμαι ολοι λιιιγο καλυτεροι.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #126 στις: Ιούνιος 13, 2013, 06:56:45 μμ »
μια δημοσια υπηρεσια θελω να μου πει καποιος που να δουλευει ρολοι, ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ.

ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ.


και αν ειναι κανενας δημόσιος που κουράζετε, ας τα παρατήσει και ας βγει έξω να δούμε πόσα κιλά @ρχιδι@ φοράει στον καβάλο του.

καθε μερα απολύονται τόσοι ιδιωτικοί και κανενας δεν ειπε τιποτα, ολοι κανατε τις κοτες, και τωρα που εκλεισαν το κωλοκαναλο εγινε ξεσηκωμός?  ρε δεν πατε καθολου καλα μερικοι.


τοσες επιχειρήσεις εχουν κλείσει απο ανθρώπους που έφτυναν αίμα για να τις συντηρήσουν, αλλα εκει κανενας τιποτα!


αλλα πουλακια μου τωρα να σας δω ρε δημόσιοι ποσο δουλεμένοι είστε στη ζωη σας.

Αποσυνδεδεμένος Vagosts

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1170
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #127 στις: Ιούνιος 13, 2013, 07:51:56 μμ »
Διάβασα αρκετά και είπα να πάρω θέση.
Λοιπόν εμένα δε με ενδιαφέρει που έκλεισε η ΕΡΤ.
Δεν έβλεπα ΕΡΤ και δεν το θεωρώ θεσμό τη δημόσια τηλεόραση (που μόνο δημόσια δεν ήταν...).
Επίσης οι περισσότεροι εκεί μέσα είχαν μπει με βύσμα για να ξύνονται κα να πληρώνονται αδρά.
Το ξέρω γιατί είχα συγγενή που πήρε με τη συνταξιοδότηση 100 χιλιάρικα εφάπαξ.

Αυτό που με ενδιαφέρει είναι ο τρόπος και ο λόγος που έγινε!
Για να επιδείξουν την πυγμή τους μερικοί πολιτικοί και να δείξουν ότι κάτι κάνουν.

Και ρωτώ:
Αν αύριο αποδειχθεί ότι η Ακρόπολη κοστίζει πολλά για συντήρηση και οι υπάλληλοι παίρνουν πολλά, θα την κλείσουν κι αυτή;
Και μετά τί έχει συνέχεια;
Τα μουσεία;
Το Μέγαρο Μουσικής;
Το Ηρώδειο;
Οι Ένοπλες Δυνάμεις;

Κατά τη γνώμη μου η ΕΡΤ γίνεται σύμβολο για αυτό το λόγο.
Και καλώς γίνεται.
Καιρός είναι να δείξουμε στα πολιτικά ανδρείκελα της Γερμανίας ότι ο λαός μπορεί ενωμένος να πει ένα όχι.

Και αν θέλει ο "κύριος" Σαμαράς ας πάει σε εκλογές τώρα.

Να δούμε πόσο θα χαρεί η φίλη του η Μέρκελ που έχει εκλογές τον Σεπτέμβριο και θα δει την πίτα να της πέφτει από τα χέρια.

Αντίσταση τώρα όλοι ενωμένοι.
Μόνο έτσι θα επιβιώσουμε σήμερα.
Και λύνουμε τις διαφορές μας (δημόσιος-ιδιωτικός τομέας) αργότερα επειδή θα το θέλουμε και όχι επειδή θα μας το επιβάλλουν.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #128 στις: Ιούνιος 13, 2013, 07:58:07 μμ »
μια δημοσια υπηρεσια θελω να μου πει καποιος που να δουλευει ρολοι, ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ.

H Πολεμική Αεροπορία, ας πουν άλλοι για τις δικές τους.



ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ.

Αντεύχομαι, αν έχεις δικιά σου επιχείρηση να κλείσει κι αν είσαι υπάλληλος σε επιχείρηση άλλου να κλείσει επίσης και να απολυθείτε όλοι. Φοβερό επίπεδο διαλόγου ε?




και αν ειναι κανενας δημόσιος που κουράζετε, ας τα παρατήσει και ας βγει έξω να δούμε πόσα κιλά @ρχιδι@ φοράει στον καβάλο του.
καθε μερα απολύονται τόσοι ιδιωτικοί και κανενας δεν ειπε τιποτα, ολοι κανατε τις κοτες, και τωρα που εκλεισαν το κωλοκαναλο εγινε ξεσηκωμός?  ρε δεν πατε καθολου καλα μερικοι.
τοσες επιχειρήσεις εχουν κλείσει απο ανθρώπους που έφτυναν αίμα για να τις συντηρήσουν, αλλα εκει κανενας τιποτα!
αλλα πουλακια μου τωρα να σας δω ρε δημόσιοι ποσο δουλεμένοι είστε στη ζωη σας.


Ποιός το λέει αυτό? Εσύ?Από που το συμπεραίνεις? Ξέρεις πόσες απεργίες και πορείες έγιναν τα τελευταία χρόνια? Συμμετείχες άραγε σε καμμία? Έστω της ΓΣΕΕ που σε αφορά? Αυτό που δυσκολεύεσαι εσύ και πολλοί άλλοι να καταλάβετε είναι ότι δεν μπορεί να υπάρξει κινητοποίηση για όλες τις περιπτώσεις, ειδικά για τις μικρές εταιρείες. Πως θα αντιδράσει ο κόσμος απέναντι στον ιδιώτη εργοδότη που απολύει? Δική του είναι η επιχείρηση και απολύει. Κανείς δεν το θέλει, οι πάντες συμπάσχουν, αλλά είναι πολύ δύσκολη μια οργανωμένη αντίδραση. Αντίθετα κανένας κρατικός οργανισμός δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, είναι περιουσία του ελληνικού λαού και γι αυτό έχουν έναν συμβολισμό. Κάτι τέτοιο γίνεται τώρα και με την ΕΡΤ, στην ουσία όλοι ξέρουν ότι χρειάζεται εξυγίανση και εκσυγχρονισμό, ωστόσο αφενός αντιδρούν για τον αντισυνταγματικό τρόπο που επιχειρήθηκε το κλείσιμο της εταιρείας και αφετέρου γιατί βρίσκουν βήμα να διαμαρτυρηθούν και για όσα έχουν οι ίδιοι υποστεί.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #129 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:24:10 μμ »
μια δημοσια υπηρεσια θελω να μου πει καποιος που να δουλευει ρολοι, ΜΙΑ, ΜΟΝΟ ΜΙΑ.

ΟΛΑ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΑΛΛΗΛΟΙ ΣΤΑ ΣΠΙΤΙΑ ΤΟΥΣ.


και αν ειναι κανενας δημόσιος που κουράζετε, ας τα παρατήσει και ας βγει έξω να δούμε πόσα κιλά @ρχιδι@ φοράει στον καβάλο του.

καθε μερα απολύονται τόσοι ιδιωτικοί και κανενας δεν ειπε τιποτα, ολοι κανατε τις κοτες, και τωρα που εκλεισαν το κωλοκαναλο εγινε ξεσηκωμός?  ρε δεν πατε καθολου καλα μερικοι.


τοσες επιχειρήσεις εχουν κλείσει απο ανθρώπους που έφτυναν αίμα για να τις συντηρήσουν, αλλα εκει κανενας τιποτα!


αλλα πουλακια μου τωρα να σας δω ρε δημόσιοι ποσο δουλεμένοι είστε στη ζωη σας.
Καλα σε ποιους νομιζεις οτι απευθυνεσαι?Στον Παγκαλο?Τον Τζεφρι?Η τον Σαμαρα?Η γυναικα μου απολυθηκε απο την δουλεια της στον ιδιωτικο τομεα(πωλητρια σουπερ μαρκετ με 400 ευρω το μηνα)Εχω δουλεψει στον ιδιωτικο τομεα πολλα χρονια και ξερω τι γινεται,η νομιζεις οτι ειμαστε ολοι φραγκατοι εφοριακοι με 3 και 4 χιλιαρικα?Συμφωνω μαζι σου να κλεισουν ΟΛΑ,και οταν θα παρει φωτια στη γειτονια σου να μην υπαρχει πυροσβεστικη υπηρεσια,ουτε αστυνομια αν μπουν στο σπιτι σου και εστω αυτα τα χαλια νοσοκομεια?Να κλεισουν κι αυτα?Δεν ειναι καλυτερα να εξυγιανθουν αποτελεσματικα και να δουλεψουν σωστα?Δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει τοσο μισος.ΚΡΙΜΑ.

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #130 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:36:10 μμ »
H Πολεμική Αεροπορία, ας πουν άλλοι για τις δικές τους.

η πα ειναι ένοπλες δυνάμεις, εισαι μεσα και ξερεις οτι δουλευουν ολα ρολοι?

Αντεύχομαι, αν έχεις δικιά σου επιχείρηση να κλείσει κι αν είσαι υπάλληλος σε επιχείρηση άλλου να κλείσει επίσης και να απολυθείτε όλοι. Φοβερό επίπεδο διαλόγου ε?

δε εκανα διαλογο με κανεναν και μη πας να μου την βγεις αλλιώτικα, τις σκεψεις μου λεω,αλλα αφου το πας εκει θα σου πω και το αλλο και επιχείριση δικη μου εκλεισε, και επαγγελματικες ζημιες πολλες εχω παθει αλλα ειμαι ακομα ορθιος χωρις μιξοκλαματα και παρακάλια, και το παλευω  το καταλαβες?
 

Ποιός το λέει αυτό? Εσύ?Από που το συμπεραίνεις? Ξέρεις πόσες απεργίες και πορείες έγιναν τα τελευταία χρόνια? Συμμετείχες άραγε σε καμμία? Έστω της ΓΣΕΕ που σε αφορά? Αυτό που δυσκολεύεσαι εσύ και πολλοί άλλοι να καταλάβετε είναι ότι δεν μπορεί να υπάρξει κινητοποίηση για όλες τις περιπτώσεις, ειδικά για τις μικρές εταιρείες. Πως θα αντιδράσει ο κόσμος απέναντι στον ιδιώτη εργοδότη που απολύει? Δική του είναι η επιχείρηση και απολύει. Κανείς δεν το θέλει, οι πάντες συμπάσχουν, αλλά είναι πολύ δύσκολη μια οργανωμένη αντίδραση. Αντίθετα κανένας κρατικός οργανισμός δεν είναι ιδιοκτησία κανενός, είναι περιουσία του ελληνικού λαού και γι αυτό έχουν έναν συμβολισμό. Κάτι τέτοιο γίνεται τώρα και με την ΕΡΤ, στην ουσία όλοι ξέρουν ότι χρειάζεται εξυγίανση και εκσυγχρονισμό, ωστόσο αφενός αντιδρούν για τον αντισυνταγματικό τρόπο που επιχειρήθηκε το κλείσιμο της εταιρείας και αφετέρου γιατί βρίσκουν βήμα να διαμαρτυρηθούν και για όσα έχουν οι ίδιοι υποστεί.

σε αυτο δεν θα απαντισω καν.




Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #131 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:42:03 μμ »
Καλα σε ποιους νομιζεις οτι απευθυνεσαι?Στον Παγκαλο?Τον Τζεφρι?Η τον Σαμαρα?Η γυναικα μου απολυθηκε απο την δουλεια της στον ιδιωτικο τομεα(πωλητρια σουπερ μαρκετ με 400 ευρω το μηνα)Εχω δουλεψει στον ιδιωτικο τομεα πολλα χρονια και ξερω τι γινεται,η νομιζεις οτι ειμαστε ολοι φραγκατοι εφοριακοι με 3 και 4 χιλιαρικα?Συμφωνω μαζι σου να κλεισουν ΟΛΑ,και οταν θα παρει φωτια στη γειτονια σου να μην υπαρχει πυροσβεστικη υπηρεσια,ουτε αστυνομια αν μπουν στο σπιτι σου και εστω αυτα τα χαλια νοσοκομεια?Να κλεισουν κι αυτα?Δεν ειναι καλυτερα να εξυγιανθουν αποτελεσματικα και να δουλεψουν σωστα?Δεν καταλαβαινω απο που πηγαζει τοσο μισος.ΚΡΙΜΑ.


εσυ μάλλον νομιζεις οτι μιλάς με κανένα κομματόσκυλο και μου λες για αποτελεσματική εξυγίανση.

γιατι δεν εγινε τοσα χρονια?
τι περιμεναν? να  ερθει ο κακος και να τους διαολοστειλει οπως αυτους της ερτ???
εχουν ξεσκισει τα σοματα ασφαλειας και εμεις κλεγομαστε για την ερτ.

νοσοκομεια???????  δυο εχει στη πολη μου και δε δουλευει κανενα.


και ξαναλεω, δεν παμε καθολου καλα

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #132 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:44:12 μμ »
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να χύνεται τέτοιο δηλητήριο και να χαλάμε και τις καρδιές μας ;
 
Στο κάτω κάτω εδώ είμαστε για την αγάπη μας για τα ρολόγια.
 
Αρκετή δυσκολία, δυστυχία και βάσανα έχουμε στον "έξω" κόσμο.

Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το νήμα γιατί δεν έχει να προσφέρει τίποτα και σε συνδυασμό με τον απρόσωπο γραπτό λόγο μόνο κακό θα κάνει στις σχέσεις των μελών.

Αποσυνδεδεμένος orologakias

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 243
  • Δεν κοιτάω την ώρα, το ρολόι κοιτάω........
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #133 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:46:12 μμ »
πηγαζει απο τον δημοσιο υπαλληλο μολις βλεπει τον πολιτη δυσανασχετει  και  που βαριεται να πατησει το εντερ να εκτυπωσει ενα χαρτι και να στο δωσει απλα και προτιμαει αντι αυτο να σε στειλει σε μια αλλη υπηρεσια ετσι απλα γιατι βαριεται και του αρεσει να σε παιδευει  και αλλα πολλα παραδειγματα παρολα αυτα και στο δημοσιο τομεα υπαρχουν ανθρωποι που εργαζονται σκληρα και δεν πρεπει να τους βαζουμε ολους στο ιδιο τσουβαλι.

Αποσυνδεδεμένος Sag997

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1883
  • History is a set of lies agreed upon. -Napoleon-
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #134 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:46:36 μμ »
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να χύνεται τέτοιο δηλητήριο και να χαλάμε και τις καρδιές μας ;
 
Στο κάτω κάτω εδώ είμαστε για την αγάπη μας για τα ρολόγια.
 
Αρκετή δυσκολία, δυστυχία και βάσανα έχουμε στον "έξω" κόσμο.

Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το νήμα γιατί δεν έχει να προσφέρει τίποτα και σε συνδυασμό με τον απρόσωπο γραπτό λόγο μόνο κακό θα κάνει στις σχέσεις των μελών.

Ετσι ακριβώς είναι..  +1

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #135 στις: Ιούνιος 13, 2013, 08:59:20 μμ »
Θα πω μονο μια κουβεντα γιατι συμφωνω πως δε βοηθαει σε κατι ολο αυτο αλλα και γιατι προτιμω τετοιες συζητησεις να τις κανω κατα προσωπο με τον αλλο...

Περυσι τετοια περιοδο εκανα το φανταρικο μου στο στρατο ξηρας...Ως κτηνιατρος γυρισα για υγιειονομικους ελεγχους και επιθεωρησεις στρατιωτικων σκυλων,μαγειριων,απεντομωσεις κτλ... πανω απο 20 μοναδες...οτι υπαρχει στη Θεσσαλια τελοσπαντων.μεχρι Ολυμπο στους πεζοναυτες ειχα φτασει...

ειλικρινα ακομα και τωρα με εκπλησσει το ποσοι ανθρωποι ειναι μαζεμενοι χωρις να κανουν τιποτα προσπαθωντας ολημερις να διωξουν απο πανω τους εστω και τη μια δουλεια που κανουν φορτωνοντας την στα φανταρια οπως μας αποκαλουσαν...

δε ξερω τι γινεται στις μαχιμες μοναδες αλλα υπαρχουν σιγουρα παρα πολλοι ενοπλοι οι οποιοι δεν κανουν τιποτα ολη μερα και εχουν τα παντα σε σχεση με εμενα και πολλους συνομιληκους μου...

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #136 στις: Ιούνιος 13, 2013, 09:09:33 μμ »
Παντως οποιος θελει να δει ert, athens.indymedia.org

https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1475295
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος time_ keeper

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 374
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #137 στις: Ιούνιος 13, 2013, 09:12:48 μμ »
Παντως οποιος θελει να δει ert, athens.indymedia.org

https://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=1475295


 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

δεν παίζεσαι ρε τρικατ!!!

ολοι αυτοι που χτυπιούνται τωρα για την ερτ, πριν κλεισει, δεν εβλεπαν αλλο καναλι εκτος απο αυτο!!!

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #138 στις: Ιούνιος 13, 2013, 09:21:21 μμ »
Καλοί και χρυσοί οι ΔΥ ( δε θα μπω σε αυτή τη συζήτηση γιατί όλοι έχουμε τις απόψεις μας και δεν αλλάζουν) αλλά στην τελική καλώς ή κακώς ο εργοδότης τους είναι αυτός που φαλίρισε.Έγω ξέρω πως αν μια επιχείρηση πέσει έξω οι εργαζόμενοι της θα χάσουν πρώτα τη δουλειά τους και όχι όλοι οι άλλοι...
Θα συμφωνήσω με τον Πάνο πως αυτή η συζήτηση μόνο καλό δεν κάνει στο φόρουμ.Έδω είμαστε για να μιλάμε για ρολόγια μπας και ξεχαστούμε από τη μαυρίλα...

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ΝΤΡΟΠΗ ΚΑΙ ΑΙΣΧΟΣ
« Απάντηση #139 στις: Ιούνιος 13, 2013, 09:26:13 μμ »
Υπάρχει κάποιος ιδιαίτερος λόγος για να χύνεται τέτοιο δηλητήριο και να χαλάμε και τις καρδιές μας ;
 
Στο κάτω κάτω εδώ είμαστε για την αγάπη μας για τα ρολόγια.
 
Αρκετή δυσκολία, δυστυχία και βάσανα έχουμε στον "έξω" κόσμο.

Παρακαλώ πολύ να κλειδωθεί το νήμα γιατί δεν έχει να προσφέρει τίποτα και σε συνδυασμό με τον απρόσωπο γραπτό λόγο μόνο κακό θα κάνει στις σχέσεις των μελών.

Mπράβο ρε συ Πανο +1000
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.