Αποστολέας Θέμα: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'  (Αναγνώστηκε 54896 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #140 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 12:29:13 πμ »
θα ήθελα να εξεταστεί το ενδεχόμενο μετά την εξαγωγή του αποτελέσματος της ψηφοφορίας, όσοι δεν έχουν ψηφίσει την τελική επιλογή να μπορούν να πάρουν το ρολογάκι αλλά να επιλέξουν να μην έχει καμία εκτύπωση στο dial.
Κι εγώ συμφωνώ,αν και δεν είμαι αρμόδιος να απαντήσω.
Πολύ πιθανόν όμως για τυπικούς λόγους,κάτι τέτοιο να μη γίνει αποδεκτό.
Ίσως με αυτό τον τρόπο να μπασταρδεύεται πολύ η διαδικασία και η σημασία του project.
Ουσιαστικά είναι σα να λειτουργεί ο Άρης ή το φόρουμ ολόκληρο,ως μεσάζοντες,προκειμένου κάποιοι να αποκτήσουν ένα ρολοϊ σε προνομιακή τιμή και το οποίο δε θα έχει καμία σχέση με το φόρουμ.Αν γίνει μια φορά,φαντάζεσαι τί έχει να γίνει σε επόμενα project.
Δεν είμαι αντίθετος σε αυτό που προτείνεις,αλλά δεν ξέρω κατά πόσο είναι εφικτό.
Επίσης θα ήθελα να παρακαλέσω να μείνει ανοιχτή η πόρτα στους αναποφάσιστους ή αυτούς που άλλαξαν γνώμη προσωρινά,
Για τους αναποφάσιστους και γι αυτούς που άλλαξαν γνώμη προσωρινά,είμαι μαζί σου όσο δεν πάει.
Γι αυτούς όμως που αλλάζουν(πρόσεξε το χρόνο) γνώμη προσωρινά,προτείνω να παραμείνει κλειστή.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #141 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 12:59:38 πμ »
Ως πρωτη σκεψη φανταζει λογικο προκειμενου να ειμαστε ολοι μας ευχαριστημενοι. Το καταλαβαινω, ομως δεν ειναι σωστο. Ωστοσο -εαν επιθυμειτε κατι τετοιο- απο μερους μου δεν εχω καμια αντιρρηση να παρετε το ρολο'ι' sterile.

Βασει αυτης της συλλογιστικης θα μπορουσα και εγω -συμφωνα με τη συλλογη που εχω στα χερια μου, αλλα και της παρουσιας μου στα δυο προηγουμενα project- να μη συμμετεχω ή να πω οτι προκειμενου να το παρω το θελω ετσι!... Ωστοσο δηλωσα παρον και προσπαθω απο κοινου να τρεξω ενα project, ασχετα απο το ποια θα ειναι η εκτυπωση στο καντραν...

Ναι, το αντιλαμβανομαι! Για να πληρωσω κατι θα πρεπει και να μου αρεσει... Kαι το ρολο'ι' απ' ο,τι φαινεται σας αρεσει...

Οσο ομως το σκεφτομαι, πλεον σε αυτην την περιπτωση δε μιλαμε για project, αλλα -τουλαχιστον οσον αφορα τη συμμετοχη καποιων- για ομαδικη αγορα σε τιμη προσφορας project και προκειμενου να μην αδικηθουν και εκεινα τα μελη που ακολουθωντας ολες τις διαδικασιες θα αποδεχθουν να τυπωθει η προκριθεισα επιλογη (ασχετως εαν δεν ειναι της απολυτου αρεσκειας τους), δηλαδη ειναι συντεταγμενοι με την επιλεγεισα μορφη, σωστο ειναι να αλλαξουν οι αριθμησεις και να γινουν διπλες: αλλες γι' αυτους που θα φερουν εκτυπωση στο καντραν και αλλες γι' αυτους που δε θα την εχουν -για να μην πω καθολου αριθμησεις στη δευτερη περιπτωση- ή εστω, εαν υπαρχουν κοινες αριθμησεις (κατι που κατα την προσωπικη μου αποψη δεν ειναι σωστο), αυτοι που θα επιλεξουν την εκτυπωση να φερουν τον πρωτο λογο.

Αληθεια, σε μια τετοια περιπτωση, πως θα αντιδρασουν τα περισσοτερα μελη?!... Οχι μονο θα προκληθουν δικαιολογημενες αποχωρησεις, αλλα ακομη και εαν το ''project'' επιτευχθει, θα εχει μειωθει σημαντικα το ιδιο το αποτελεσμα και η αξια του!

Εαν οντως φοβοσαστε οτι μπορει να μη σας αρεσει το logo, γιατι μπαινουμε στη διαδικασια εκτυπωσης του καντραν και δεν το αφηνουμε καλυτερα ως εχει?!... Κατι τετοιο θα ηταν πιο οικονομικο αλλα πρωτιστως δικαιο και σωστο για ολους!... Προς τι τοτε ολες αυτες οι διαδικασιες και οι ακατανοητες ηξεις αφιξεις?!... Για να εχουμε περισσοτερες συμμετοχες?! Γιατι να μην αντιστρεψουμε τοτε την ερωτηση και να πουμε: Ποτε παλι θα εχουμε την ευκαιρια να κανουμε project και να τυπωσουμε κατι απο κοινου σε ενα καντραν ρολογιου?!... Τι μπορει να σημαινει αυτη η εκτυπωση για εμας?!... Ποιος εντελει θελει το project κυριοι, το φορουμ ή εμεις?!

Ναι, αν θελετε μπορειτε να το παρετε χωρις το logo, oμως οσοι επιλεξετε κατι τετοιο, δε λεγεται project και το ξερετε... Ουτε και πρεπει να το αναφερετε ως τετοιο! Γι' αυτο διατυπωσα παραπανω οτι ισως ειναι καλυτερα να το διαχωρισουμε και εν προκειμενω να γινουν δυο λιστες: μια γι' αυτους που θελουν απλως το ρολο'ι' γιατι τους αρεσει, αρα μια ομαδικη παραγγελια σε τιμη ευκαιριας και μια γι' αυτους που θελουν αυτο το ρολο'ι' για project. Kαι project ειναι το ''εμεις'' και οχι το ''εγω'', ουτε τα θελω ολα δικα μου!... Ειναι κατι κοινο (με ή χωρις logo), που αφορα σε ολους οσους απο εμας συμμετεχουν, δηλωνοντας ταυτοχρονα τοσο τη μεταξυ μας σχεση οσο και αυτην με το φορουμ!
Και τη σχεση αυτη, στην ιδεα οτι το logo μπορει να μην ειναι ομορφο, καποιοι σκεφτεστε να τη σπασετε... Αυτο στο οποιο αναφερεστε λεγεται, κανουμε ο καθενας το κεφι του προκειμενου να μας αρεσει.

Τι θελετε να κανουμε: project ή ομαδικη αγορα?!
Εαν θελετε το δευτερο γινεται πολυ ευκολα, με λιγοτερο κοπο και χρηματα...

Μηπως εντελει, με ολα αυτα που συμβαινουν, δεν ειμαστε ωριμοι ακομη να κανουμε project και καλυτερα να το παρατησουμε?!...

Σε ενα τετοιο ''project'' που δεν ειναι project, oσο το σκεφτομαι, μαλλον δε θελω να συμμετεχω...

Καληνυχτα σας.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 09, 2012, 05:03:29 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #142 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 01:06:51 πμ »
Φυσικά και θέλουμε project άλλωστε για αυτο είμαστε εδω

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #143 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 01:39:02 πμ »
Ηamilton oμαδικη αγορα θελατε μεχρι που καπως επεσε η ιδεα του προτζεκτ,νομιζω οτι το κουρασαμε για αλλη μια φορα.Οπως και να'χει το εχω δηλωσει''ακομα και μαιμουδιτσες η ροζ πουα να βαλετε στο καντραν θα ειμαι μεσα''.Μην το κουραζουμε αλλο,ερχονται Χριστουγεννα και θα μας βρουν να συζηταμε ακομα,τουλαχιστον ας σεβαστουμε την ομαδα που το τρεχει,την φημη του mywatch αλλα πρωτιστως τους εαυτους μας τους ιδιους.Project με  διαφοροποιησεις ΔΕΝ υπαρχει,οτιδηποτε τετοιο γινει  λεγεται ''αχταρμας''
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #144 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 01:56:03 πμ »
   Φίλοι μου αυτή τη στιγμή πραγματοποιούμε ένα project για το φόρουμ και όχι ομαδική αγορά. Αυτό σημαίνει ότι το ρολόι θα έχει επάνω του κάτι χαρακτηριστικό, το οποίο θα έχουμε επιλέξει εμείς οι ίδιοι και θα μας συνδέει ως φίλους μέλη του φόρουμ. Δεν μπορεί το 5/40 να έχει logo και το 6/40 να μην έχει, γιατί έτσι υποβαθμίζεται το όλο εγχείρημα. Τα logos που έχουν προταθεί είναι εξαιρετικά και είμαι σίγουρος πως αναλογο θα είναι και το τελικό απότέλεσμα.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #145 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 02:46:22 πμ »
Αποψη που συμφωνω και εγω απολυτα,αν δεν `μπει` κατι που να θυμιζει το φορουμ μας,το ρολοι δεν θα θεωρειται project.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #146 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 09:50:37 πμ »
βρε κι εγω συμφωνω και δεν προκειται να το παρω sterile αλλα νομιζω οτι ο λογος που ειπωθηκε ειναι για να μην εχουμε και τιποτε αλλες αποχωρησεις που θεσουν σε κινδυνο το εγχειρημα. οπως και να εχει ας το προχωρησουμε με την επιλογη λογοτυπου και εχω την αισθηση πως ολα θα πανε καλα.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #147 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 09:57:26 πμ »
βρε κι εγω συμφωνω και δεν προκειται να το παρω sterile αλλα νομιζω οτι ο λογος που ειπωθηκε ειναι για να μην εχουμε και τιποτε αλλες αποχωρησεις που θεσουν σε κινδυνο το εγχειρημα. οπως και να εχει ας το προχωρησουμε με την επιλογη λογοτυπου και εχω την αισθηση πως ολα θα πανε καλα.
Σωστος,ετσι πρεπει να ειμαστε αισιοδοξοι και ολα θα πανε καλα,εξαλλου ολοι ειμαστε μια μεγαλη παρεα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1002
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #148 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 11:41:06 πμ »
Συμφωνώ απόλυτα με τον watch Collector. Από την στιγμή που η κίνηση αυτή ονομάζεται project η εκτύπωση όποια και αν πλειοψηφήσει, θα πρέπει να είναι υποχρεωτική, σε διαφορετική περίπτωση καλύτερα να μην γίνει το project. 

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #149 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 11:55:34 πμ »
Νομίζω ότι ένας άνθρωπος τα είπε όλα με δυο λέξεις.......
Kαι project ειναι το ''εμεις'' και οχι το ''εγω''
Μετά απ' αυτό δε νομίζω ότι χρειάζεται να ποστάρουμε κάτι άλλο σ'αυτό το νήμα.Προσωπικά αυτό θα κάνω.
Ας αναλογιστούμε όλοι μας τί είναι αυτό που πραγματικά θέλουμε και κατά πόσο επιθυμούμε να έχουμε κάτι που μας ενώνει με το φόρουμ,και μετά τα ξαναλέμε.
Τα ρολόγια δε φεύγουν.Εκεί θα 'ναι και θα μας περιμένουν.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #150 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 12:05:46 μμ »
Οπως σοφα ειπε ο Αρης, αυτη τη στιγμη κανουμε ενα project. Αυτο απαιτει αμοιβαιες υποχωρησεις. Αν δεν εχουμε τη διαθεση να τις κανουμε γιατι να κανουμε τον κοπο;
Το σωστο ειναι το καντραν να ειναι κοινο για ολους. Ακομη και αν υπαρξουν αποχωρησεις εξαιτιας αυτου, δεν πειραζει. Τουλαχιστον οσοι μεινουμε θα θελουμε το ρολοι για αυτο που αντιπροσωπευει.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #151 στις: Δεκέμβριος 09, 2012, 08:52:29 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα με τον watch Collector. Από την στιγμή που η κίνηση αυτή ονομάζεται project η εκτύπωση όποια και αν πλειοψηφήσει, θα πρέπει να είναι υποχρεωτική, σε διαφορετική περίπτωση καλύτερα να μην γίνει το project.

+10000000
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #152 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 01:13:31 πμ »
Καμμιά φορά κ η πολύ δημοκρατία βλάπτει.
Με αυτό ( κ για να μην παρεξηγηθώ) Θέλω να πω πως θα μπορούσαμε να συζητάμε μια ζωή κ προτζεκ δεν θα γινόταν μιας κ πάντα θα βρισκόταν κάποιος  να πει κάτι.
Επειδή όμως αντιλαμβάνομαι πως το logo είναι πολύ σημαντικό στην γενικότερη εμφάνιση του ρολογιού θα ήθελα κ εσείς φίλοι να σκέφτειτε το εξής:

Εχουν πέσει στο τραπέζι πάνω απο 50 προτάσεις για logos.
Ισως λοιπόν στην προσπάθεια μας να αποφύγουμε παρεξηγεισεις να γίνουν με συνοπτικές διαδικασίες δυο η ακόμα κ τρεις ψηφοφορίες ώστε ο τελικός αριθμός των logos απο τα οποία θα επιλέξουμε να είναι maximum ανάμεσα σε 3.

Το λέω αυτό ώστε τα πράγματα να είναι όσο πιο απλά κ καθαρά γίνονται.
Ακόμα κ για κάποιους που πιθανόν να σκεφτούν πς με 3-4 ψήφους μεταξύ φίλων διαμορφώνουν αποτέλεσμα.
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #153 στις: Δεκέμβριος 10, 2012, 02:02:04 πμ »
Καμμιά φορά κ η πολύ δημοκρατία βλάπτει.
Με αυτό ( κ για να μην παρεξηγηθώ) Θέλω να πω πως θα μπορούσαμε να συζητάμε μια ζωή κ προτζεκ δεν θα γινόταν μιας κ πάντα θα βρισκόταν κάποιος  να πει κάτι.

Επειδή όμως αντιλαμβάνομαι πως το logo είναι πολύ σημαντικό στην γενικότερη εμφάνιση του ρολογιού θα ήθελα κ εσείς φίλοι να σκέφτειτε το εξής:
Εχουν πέσει στο τραπέζι πάνω απο 50 προτάσεις για logos.
Ισως λοιπόν στην προσπάθεια μας να αποφύγουμε παρεξηγεισεις να γίνουν με συνοπτικές διαδικασίες δυο η ακόμα κ τρεις ψηφοφορίες ώστε ο τελικός αριθμός των logos απο τα οποία θα επιλέξουμε να είναι maximum ανάμεσα σε 3.

Το λέω αυτό ώστε τα πράγματα να είναι όσο πιο απλά κ καθαρά γίνονται.
Ακόμα κ για κάποιους που πιθανόν να σκεφτούν πς με 3-4 ψήφους μεταξύ φίλων διαμορφώνουν αποτέλεσμα.

Οπως καθε τι στη ζωη, ετσι και αυτο εχει το αναλογο κοστος!...
Εχουμε 5 ημερες μπροστα μας να δουμε και να μελετησουμε στον υπολογιστη μας, χωρις βιασυνη, ξανα και ξανα ολες τις υποψηφιες προτασεις πριν ποσταρουμε την επιλογη μας και μαλιστα να απολαυσουμε χωρις αγχος την ολη διαδικασια.
Διαφορετικα θα πρεπει να μπουμε παλι σε αντιστοιχες νεες διαδικασιες, που μαλλον περισσοτερο ψυχοφθορες για ολους μας ειναι, παρα οδηγουν πουθενα...

Αν ξαναδιαβασεις το κειμενο σου, θα δεις οτι ουσιαστικα την απαντηση την εχεις ηδη δωσει μονος σου, στην πρωτη παραγραφο και στις τελευταιες σου φρασεις.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ΑΝΤΙΓΝΩΜΙΕΣ ΓΙΑ ΤΟ WAKMANN 'SEAHUNTER 2'
« Απάντηση #154 στις: Δεκέμβριος 14, 2012, 09:44:10 πμ »
  1. koubilaihan : 38 
  2. sc520 : 38
  3. sunsea : 4 
  4. physioman : 4 
  5. chris5 : 4
  6. Charilaos : 40
  7. Antonio-titanium : 4
  8. coral : 38 
  9. Chris_Superocean : 1
10. Nick78 : 38
11. jim teo : Νο 38 κι απο εμένα με την προυπόθεση ότι για εμάς του "κουρδιστούς" θα δείχνει κάπως έτσι
12. kosdome6 : ?
13. omegasnik : 4
14. Heuer_1153 (Μάριος) : 1
15. neRvi (Μιχάλης) : 38
16. christie : 38
17. andrey_ : 38 όπου αντί για 2824 θα γράφει την 702 ή ό,τι άλλο
18. Yiangos : ?
19. ITS (automatic) : 41
20. PanosI : 4
21. gerogian : 4
22. afnios : 21
23. fovos : 38
24. ww : Η επιλογή Νο38 όπως περιγράφεται από τον andrey_
25. asot : 4
26. karteo : 4
27. apopsi : 4
28. DOCORTHO : 4
29. The_Jackal : 4
30. billman : 4
31. KOSTAS31 : 38
32. Watch-Collector : 4  (σε καθε περιπτωση ο τελευταιος αριθμος ρολογiου)



<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/4YTIAIQqh0E" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/4YTIAIQqh0E" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


και όμως γυρίζει.....

...το ματσάκι γυρίζει!!!

η γη θα γυρίζει...!?!?!?

θα πέφταμε......................................... 

:dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Έλα πάμε όλοι για το 1
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.