Αποστολέας Θέμα: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ  (Αναγνώστηκε 29494 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« στις: Αύγουστος 29, 2012, 09:31:19 μμ »
Να σας διηγηθώ και εγώ μία ιστορία που μου συνέβη γιατί πιστεύω ότι σε ένα φόρουμ χρήσιμο είναι να ανταλλάζουμε και πληροφορίες.Πριν από ένα χρόνο περίπου αγόρασα ένα μεταχειρισμένο vintage ρολόι από γνωστό μαγαζί του κολωνακίου.
Στην κουβέντα που είχα τότε με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού μου είχε πει ότι σαφώς αν αποφασίσω να το επιστρέψω, θα μπορούσα αγοράζοντας κάποιο άλλο και πληρώνοντας την διαφορά βέβαια.
Πριν από λίγο καιρό τον επισκέφτηκα και ζήτησα να το ανταλλάξω με κάποιο άλλο πληρώνοντας την διαφορά.
Ενώ λοιπόν το είχε στο site μου είπε ότι δεν το είχε εκεί αυτή την στιγμή.Αποχώρησα λοιπόν γιατί δεν με ενδιέφερε κάτι άλλο.Μετά από καιρό του τηλεφωνώ για να ρωτήσω για κάποιο άλλο ρολόι που είχε στο site.Η απαντησή του ήταν ότι για να μην πάρει το δικό μου για μιά μπουκιά ψωμί θα έπρεπε να το ανταλλάξω μόνο με κάποιο vintage πάλι.Το δέχθηκα και αυτό.Κάποια στιγμή βλέπω στο site ένα vintage ρολόι και τον παίρνω να ρωτήσω λεπτομέρειες.Η απάντηση του ήταν αυτή την φορά ότι το συγκεκριμένο το έχει αφήσει πελάτης και δεν είναι δικό του.ΕΛΕΟΣ!! για πόσο ηλίθιους μας περνάνε; δεν πρόκειται να ξαναπατήσω εκεί!!
Εννοείται ότι με πμ μπορώ να δώσω στοιχεία για τον εξαιρετικό αυτόν επαγγελματία !!! >:(

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #1 στις: Αύγουστος 29, 2012, 09:58:48 μμ »
Γνωστοί και μη εξαιρετέοι παραμυθάδες...απλά δεν πρέπει να τους δίνουμε σημασία σε ότι λένε...


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #2 στις: Αύγουστος 29, 2012, 11:13:18 μμ »
Συμφωνώ απόλυτα ,θεωρώ επίσης ότι η γνώση είναι δύναμη και καλό είναι να μοιραζόμαστε τέτοιου είδους ''περιπέτειες'' για να προστατεύουμε τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ.Το καλύτερο είναι ότι όταν πήγα την πρώτη φορά μου έκανε και παράπονα,ότι ενώ έχει τις καλύτερες τιμές από όλο τον ανταγωνισμό και πάλι δεν πουλά.Λες και ζούνε στον δικό τους κόσμο,η Ελλάδα βρίσκεται στον πέμπτο  χρόνο ύφεσης.

Αποσυνδεδεμένος kritikaros

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 190
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #3 στις: Αύγουστος 30, 2012, 02:02:53 πμ »
γιατι να μην γίνει ένα θεμα που να γινει ώστε να γινονται όλες οι καταγγελίες με ονοματα και διευθυνσεις και να προσεχουμε όλοι τις κακοτοπιές?

αν την πατήσουν άλλοι 10 με αυτον τον τροπο από τον ίδιο μαγαζάτορα και το πουν αλλά χωρίς στοιχεία μετα θα βρεθει σιγουρα 11ος που δεν θα κατσει να στειλει πμ σε όλους για να ρωτησει,αναφερομαι σε πιο περιστασιακα μέλη.
οι συνεπεις θαμωνες είτε τα ξερουν είτε ρωτανε για να μάθουν.

γνώμη μου πάντα.......


Αποσυνδεδεμένος akamatis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #4 στις: Αύγουστος 30, 2012, 02:54:24 πμ »
Η αδερφη μου την ειχε πατησει ετσι αγοραζοντας ενα rolex απο γνωστο καταστημα στην τηλεοραση που εχει μαγαζια σε κολωνακι και γλυφαδα...
Της πουλησε ρολοι που στην rolex εκτημισαν οτι δεν αξιζει ουτε 1500€ για 5000€.
Δυστιχος δεν ηξερε, εγω ελειπα ταξιδι και οταν γυρισα ηταν αργα...
Ενω υποτειθετε οτι αγοραζει στην ιδια τιμη οτι πουλαει ο κυριος δεν σικωνε ουτε κουβεντα!!
Στην πορια για καλυ μου τυχη απεκτησα καποιον φιλο με γνωριμια στο καναλι που κανει την εκπομπη του ο "κυριος" και τελικα με βαριες κουβεντες και απειλες το πηρε προς 3500€ .
Το αποτελεσμα ηταν να χασω 1500€ χωρις λογο αλλα τελικα και φτηνα την γλιτωσα...
Μακρια απο τετοιους αλητες που χρησαφιζουν με θυματα σαν εμας...
Δυστιχος κοροιδα ψαχνουν για να τα κλεβουν "νομιμα" μεσα στα μουτρα τους!!

Αποσυνδεδεμένος apo1

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 380
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #5 στις: Αύγουστος 30, 2012, 08:00:38 πμ »
Να σας διηγηθώ και εγώ μία ιστορία που μου συνέβη γιατί πιστεύω ότι σε ένα φόρουμ χρήσιμο είναι να ανταλλάζουμε και πληροφορίες.Πριν από ένα χρόνο περίπου αγόρασα ένα μεταχειρισμένο vintage ρολόι από γνωστό μαγαζί του κολωνακίου.
Στην κουβέντα που είχα τότε με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού μου είχε πει ότι σαφώς αν αποφασίσω να το επιστρέψω, θα μπορούσα αγοράζοντας κάποιο άλλο και πληρώνοντας την διαφορά βέβαια.
Πριν από λίγο καιρό τον επισκέφτηκα και ζήτησα να το ανταλλάξω με κάποιο άλλο πληρώνοντας την διαφορά.
Ενώ λοιπόν το είχε στο site μου είπε ότι δεν το είχε εκεί αυτή την στιγμή.Αποχώρησα λοιπόν γιατί δεν με ενδιέφερε κάτι άλλο.Μετά από καιρό του τηλεφωνώ για να ρωτήσω για κάποιο άλλο ρολόι που είχε στο site.Η απαντησή του ήταν ότι για να μην πάρει το δικό μου για μιά μπουκιά ψωμί θα έπρεπε να το ανταλλάξω μόνο με κάποιο vintage πάλι.Το δέχθηκα και αυτό.Κάποια στιγμή βλέπω στο site ένα vintage ρολόι και τον παίρνω να ρωτήσω λεπτομέρειες.Η απάντηση του ήταν αυτή την φορά ότι το συγκεκριμένο το έχει αφήσει πελάτης και δεν είναι δικό του.ΕΛΕΟΣ!! για πόσο ηλίθιους μας περνάνε; δεν πρόκειται να ξαναπατήσω εκεί!!
Εννοείται ότι με πμ μπορώ να δώσω στοιχεία για τον εξαιρετικό αυτόν επαγγελματία !!! >:(
Στο μαγαζακι στην ανηφορα δεξια υποθετω!!!
μαγαζακι πραγματικο....

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #6 στις: Αύγουστος 30, 2012, 09:01:47 πμ »
 :D κανονικο μαγαζακι!!  Τελικα αυτοι χανουν.Στο μελλον θα προτιμησω μονο καινουργια ρολογια και απο σοβαρους    dealer.Αλλωστε οσα εχω ετσι ειναι αγορασμενα

Αποσυνδεδεμένος akamatis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #7 στις: Αύγουστος 30, 2012, 02:16:41 μμ »
Ξεχασα να πω πως πρωτου βρεθει το "μεσο" απο το καναλι και βγαλω μια ακρη το ειχε εκει το ρολοι δηθεν για να το πουλησει στην εκπομπη και επι 3 μηνες και καλα το εβαζε για πουλημα καθε εβδομαδα στην εκπομπη αλλα δεν πουλιοταν!! Εγω παντως δεν το ειδα ποτε στην εκπομπη να πουλιεται οπως δεν ξαναειδα και τον "κυριο" και δεν τον ξαναβρηκα και στα τηλεφωνα!! Απιστευτοι αλητες αυτο εχω να πω!! ΜΑΚΡΙΑ απο τετοιους επιτιδιους!!
Καλυτερα να το παρεις καινουριο αλλιως απο ιδιωτη...

Αποσυνδεδεμένος carlos

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1711
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #8 στις: Αύγουστος 31, 2012, 11:48:55 πμ »
Συμφωνώ,φαίνεται ότι συμφέρει περισσότερο η αγορά καινούργιου με μία καλή έκπτωση που έτσι και αλλιώς κάνουν πια οι περισσότεροι.Ετσι είσαι και σίγουρος ότι το ρολόι που αγοράζεις είναι original όπως το κατασκευάζει η εταιρία.Είναι συχνό το φαινόμενο τα ρολόγια με άλλο μπρασελέ ή dial για παράδειγμα από τους ''καλούς'' επαγγελματίες του χώρου

Αποσυνδεδεμένος marsta

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 18, 2013, 02:15:36 πμ »
Να σας διηγηθώ και εγώ μία ιστορία που μου συνέβη γιατί πιστεύω ότι σε ένα φόρουμ χρήσιμο είναι να ανταλλάζουμε και πληροφορίες.Πριν από ένα χρόνο περίπου αγόρασα ένα μεταχειρισμένο vintage ρολόι από γνωστό μαγαζί του κολωνακίου.
Στην κουβέντα που είχα τότε με τον ιδιοκτήτη του μαγαζιού μου είχε πει ότι σαφώς αν αποφασίσω να το επιστρέψω, θα μπορούσα αγοράζοντας κάποιο άλλο και πληρώνοντας την διαφορά βέβαια.
Πριν από λίγο καιρό τον επισκέφτηκα και ζήτησα να το ανταλλάξω με κάποιο άλλο πληρώνοντας την διαφορά.
Ενώ λοιπόν το είχε στο site μου είπε ότι δεν το είχε εκεί αυτή την στιγμή.Αποχώρησα λοιπόν γιατί δεν με ενδιέφερε κάτι άλλο.Μετά από καιρό του τηλεφωνώ για να ρωτήσω για κάποιο άλλο ρολόι που είχε στο site.Η απαντησή του ήταν ότι για να μην πάρει το δικό μου για μιά μπουκιά ψωμί θα έπρεπε να το ανταλλάξω μόνο με κάποιο vintage πάλι.Το δέχθηκα και αυτό.Κάποια στιγμή βλέπω στο site ένα vintage ρολόι και τον παίρνω να ρωτήσω λεπτομέρειες.Η απάντηση του ήταν αυτή την φορά ότι το συγκεκριμένο το έχει αφήσει πελάτης και δεν είναι δικό του.ΕΛΕΟΣ!! για πόσο ηλίθιους μας περνάνε; δεν πρόκειται να ξαναπατήσω εκεί!!
Εννοείται ότι με πμ μπορώ να δώσω στοιχεία για τον εξαιρετικό αυτόν επαγγελματία !!! >:(

 χωρια που κοιτανε να σου παρουν το ρολοι για ενα κομματι ψωμι!!περιοχη κολωνακίου.....πηγα να πουλησω ρολοι μερικων μηνων το οποιο ειχα αγορασει καινουργιο σε κατστημα πολυ γνωστο στο χωρο του μεταχειρισμενου ρολογιου (οποιος θελει ονομα σε πμ) ,και ηθελε να το αγορασει ,1000   ευρω ενω τιμη στην οποια το αγορασα,ηταν 2750 ευρω!!και το ρολοι το ειχα παρει κουτα!!2 -3 εβδομαδες μετα βλεπω στο site του ,το ιδιο ρολοι πλην ομως,2 χρονια παλαιοτερο απο το δικο μου..τιμη πωλησης????2200 ευρω!!!!η απολυτη αισχροκερδια!!επιπλεον ,ενω του ζητησα να το ανταλαξω με καποιο αλλο και να πληρωσω τη διαφορα,μου ειπε..οτι ειναι σε κρατηση..ενω στην ιστοσελιδα του δεν αναφερε τιποτα σχετικο!!υποψιν ο συγκεκριμενος ανανανεωνει σε καθημερινη βαση την ιστοσελιδα του και το ρολοι φυσικα,ουδεποτε δε μπηκε σε κρατηση...τι ναπεις!!ουτε ζωγραφιστο δε θελω να τον ξαναδω!! >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:21:34 μμ »
Ο γνωστός του κολωνακιου εμενα με κορόιδευε ότι θα μου βρει Daytona καινουρια μαυρη
Και τον έπαιρνα και δεν απαντούσε κάν

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:28:57 μμ »
Στην Ελλάδα απλά δεν σε σέβονται ούτε σε υπολογίζουν σαν πελάτη. Μόνο το χρηματικό πρόσκαιρο κέρδος βλέπουν. Σε βάθος χρόνου όμως??!!!
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Συνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 03, 2013, 11:47:29 μμ »
Μια χούφτα μαγαζιά με μεταχειρισμενα υπάρχουν στην Αθήνα και οι συμπεριφορές δεν πολυαλλάζουν.. Και του γερογιάν τις προάλλες του έπεσαν κι οι λιγοστές τρίχες της κεφαλής του με την τιμή που του πρότειναν...

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 08:14:30 πμ »
Εμ, τα θέλει ο κ@λος του. Πάει και μπλέκει σε επικίνδυνα μονοπάτια.
Αφού είναι ψυχούλα ο άνθρωπος. Δεν κάνει για τέτοια πράγματα.
Για το συγκεκριμένο στο Κολωνάκι πάντως, δεν είναι είδηση το αρνητικό σχόλιο.
Είδηση θα είναι αν γίνει ποτέ κάποιο θετικό.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 09:28:10 πμ »
Για πες μας ρε Σπύρο, ο Γλυφαδιώτης φίλος σου μας την έκανε;
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:16:54 πμ »
Για πες μας ρε Σπύρο, ο Γλυφαδιώτης φίλος σου μας την έκανε;

και εγώ θέλω να μάθω!!!!

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:23:20 πμ »
Και να φανταστείς ότι τον έχουν περί πολλού.
Σκέψου να πάει κανένας ξεκάρφωτος. Μπορεί να του ζητήσουν και χρήματα από πάνω.

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:23:27 πμ »
Θα μιλήσεις ή να πω να αρχίσουν τα ηλεκτροσόκ?



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:33:10 πμ »
Και να φανταστείς ότι τον έχουν περί πολλού.
Σκέψου να πάει κανένας ξεκάρφωτος. Μπορεί να του ζητήσουν και χρήματα από πάνω.

Καλά ο Σπύρος ειδικά ξέρει την άποψη μου...

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΠΕΡΙ ΚΑΤΑΣΤΗΜΑΤΩΝ ΜΕ ΕΠΩΝΥΜΑ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΑ
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 04, 2013, 10:43:16 πμ »
Kαλημερα και καλη βδομαδα.

Η αληθεια ειναι οτι μετα την επισκεψη στον Γλυφαδιωτη -και οχι μονο- φιλο μου,ακυρωσα το ραντεβου με τον κουρεα μου,γιατι δεν το χρειαζομουνα πλεον.
Λεπτομερειες θα σας πω απο κοντα,παντως δεν απεχει και πολυ απ την πραγματικοτητα ο επισκεπτης. :applaus:
Στο τσακ γλυτωσα την εκ μερους μου πληρωμη :lol: :jg:
Αχ!ποιος αντεχει τωρα το Δημητρη και τον Παναγιωτη ειδικα αλλα και ολους τους υπολοιπους,που οταν του τα σουρνανε,εγω τον υπερασπιζομουνα :wallbash: ](*,)
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI