Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 601824 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #480 στις: Ιούνιος 03, 2011, 10:59:22 πμ »

Είναι ο αντικαταστάτης αυτού του μοντέλου, που πρότεινε ο GiannisH:



Είναι, κατά την άποψή μου, από τα πιο value for money της TAG...

Αποσυνδεδεμένος tagheuer2000

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 11
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #481 στις: Ιούνιος 06, 2011, 01:07:32 μμ »
Παιδια το ρολοι ηρθε.Φαινεται σε αριστη κατασταση και τωρα θελω να το παω για στεγανοποιηση.Το μονο που δεν μου αρεσε πολυ ειναι το μεγεθος του.Ειναι μικρο σε βαθμο γυναικιου νομιζω.Τοσο μικρα εβγαιναν τα ρολογια το 90?Αυτο ειναι 38μμ και ειναι το medium size.

Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #482 στις: Ιούνιος 06, 2011, 03:12:11 μμ »
Oντως τοτε αυτα ηταν τα μεγεθη :-\

Αποσυνδεδεμένος hbabis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #483 στις: Ιούλιος 11, 2011, 11:55:54 μμ »
Καλησπέρα νέος στο φορουμ, το οποίο μόλις ανακάλυψα και χαίρομαι πολύ για αυτό.

Μια ερώτηση σχετικά με το SLR αυτό που φαίνεται στο link:

 (http://t0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQ5EGLeRn8Z8mU03-qqxtxWvNZRUNKNJNmS5fu1UKLIgkmPng4Q)

Γνωρίζει κάποιος που κυμαίνεται η αξία για το λουράκι του, και εάν μπορέι να τοποθετηθεί μεταλικό μπρασελέ?

Ευχαριστώ.

Αποσυνδεδεμένος lefteris31

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 262
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #484 στις: Ιούλιος 12, 2011, 12:56:18 πμ »
καλησπερα φιλε μου οχι δεν παιρνει  μπρασελε   και για το λουρακι υπολογιζε 300-400ε  απο την tag .εχω το ιδιο    :)

Αποσυνδεδεμένος hbabis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #485 στις: Ιούλιος 12, 2011, 01:43:29 μμ »
καλησπερα φιλε μου οχι δεν παιρνει  μπρασελε   και για το λουρακι υπολογιζε 300-400ε  απο την tag .εχω το ιδιο    :)

Λεφτέρη ευχαριστώ.

Θέλω να το αλλάξω καθώς δεν είναι και στην καλύτερη κατάσταση. Δεν είμαι και απόλυτα ευχαριστημένος με το λουράκι αφού η μέχρι τώρα φθορά του είναι μεγάλη αν αναλογιστεί κανείς ότι δεν είναι το ρολόι που φοράω καθημερινά. Θα περίμενα να είναι πιο αντοχής!!!! Η αγορά του ρολογιού έγινε το 2006 και σε σύγκριση με τα λουράκια ένός BVLGARI και ενός OMEGA που έχω και μάλιστα 3 με 4 χρόνια παλαιότερα έχει φθαρθεί σημαντικά. 

Αποσυνδεδεμένος corsair

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #486 στις: Αύγουστος 17, 2011, 09:02:40 μμ »
ΜΟΛΙΣ ΠΡΙΝ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΓΟΡΑΣΑ ΤΟΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΧΡΟΝΟΓΡΑΦΟ ΤΟΥ AQUARACER.....ΦΟΒΕΡΟ ΡΟΛΟΙ....

Αποσυνδεδεμένος Amelie

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #487 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:18:43 πμ »
Καλημέρα !! Είμαι νέο μέλος και τα χω πάρει απίστευτα με το service της ΤAG. Εχω ένα ρολόι δωδεκαετίας γυναικείο και θέλω να του κάνω αντικατάσταση μηχανισμού (σκούριασε) μπαταρία και στεγανοποίηση. Το σερβις τους λειτουργεί τις ώρες που εγώ εργάζομαι, είναι στο κέντρο (αρκετα μακριά για μένα) και φυσικά τιμές δε δίνουν για να μου ρθει μετά το εγκεφαλικο μία και καλή. Κι όταν τους ρώτησα πως να το στείλω μου απάντησαν " με κούριερ" (!!!!!)Ξέρει κανείς κάποιον έμπιστο στα νότια προάστια που να είναι καλός σε αυτά και να μπορώ να τον εμπιστευτώ για την επισκευή του??  Αμάν πια επειδή επισκευάζουν Τag νομίζουν ότι μπορούν να μας πιάνουν και τον @@@@.

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #488 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 09:40:22 πμ »
Καλημέρα και καλώς ήρθες!
Σχετικά με τι πιάσιμο του κ$@#$ πως το ξέρεις?Αφου δεν σου είπαν τιμές.
Δεύτερον τι τιμή να σου πούν αφού δεν μπορούν να γνωρίζουν τηλεφωνικώς τι μπορεί να χρειαστεί το ρολόι(μπορεί να προκύψει κάτι στην πορεία όπως κάτι απλό,όπως ας πούμε αλλαγή κορώνας...)?
Για το θέμα της παράδοσης του ρολογιού,νομίζω ότι τα ταχυδρομικά περιστέρια έχουν καταργηθεί εδώ και κάμποσο καιρό :D
Άρα αφού δεν μπορείς εσύ να το πάς,ποιός άλλος τρόπος υπάρχει να πάει το ρολόι στο service?

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #489 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 01:17:38 μμ »
Καλημέρα και καλώς ήρθες!
Σχετικά με τι πιάσιμο του κ$@#$ πως το ξέρεις?Αφου δεν σου είπαν τιμές.
Δεύτερον τι τιμή να σου πούν αφού δεν μπορούν να γνωρίζουν τηλεφωνικώς τι μπορεί να χρειαστεί το ρολόι(μπορεί να προκύψει κάτι στην πορεία όπως κάτι απλό,όπως ας πούμε αλλαγή κορώνας...)?
Για το θέμα της παράδοσης του ρολογιού,νομίζω ότι τα ταχυδρομικά περιστέρια έχουν καταργηθεί εδώ και κάμποσο καιρό :D
Άρα αφού δεν μπορείς εσύ να το πάς,ποιός άλλος τρόπος υπάρχει να πάει το ρολόι στο service?

Χάρη κατα 90% οι τιμές στο service των εταιρειών είναι ίδιες. Εγώ πλήρωσα 300 ευρώ για να μου αλλάξουν κορώνα και να μου κάνουν στεγανοποίηση στο TAGHeuer Aquaracer Chrono Quartz. Έχει δίκιο η Amelie. Σου πιάνουν τον #$%%#, στην κυριολεξία. 300 ευρώ για αλλαγή κορώνας και στεγανοποίηση. Και ήταν και Quartz το ρολόι. Δηλαδή για γέλια.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #490 στις: Σεπτέμβριος 23, 2011, 04:25:44 μμ »
Στο Super Proffesional μου η αλλαγή κορώνας στοίχισε 100 ευρώ.
Από Θεσσαλονίκη το έστειλα ΕΛΤΑ συστημένο. Μου το επέστρεψαν και σ' ένα ωραίο κουτάκι της ΤΑG.

Πάντως αν δεν το ανοίξουν το ρολόι δεν μπορούν να ξέρουν το κόστος. Ζήτησε να σε ενημερώσουν μόλις το κοστολογήσουν για να δεις αν σε συμφέρει.

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #491 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 03:55:55 μμ »

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #492 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 05:21:44 μμ »

Αποσυνδεδεμένος ggeo7

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 227
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #493 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:15:27 μμ »


απίστευτο έτσι???...μεγάλος έρωτας  :smt055

και λίγα λες...

Monaco παλιό κουρδιστό και Moonwatch `70 είναι οι επόμενοι μεγάλοι μου στόχοι! ;D

Αποσυνδεδεμένος bost

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 906
  • Risk-Care-Dream-Expext
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #494 στις: Οκτώβριος 07, 2011, 08:18:42 μμ »
και λίγα λες...

Monaco παλιό κουρδιστό και Moonwatch `70 είναι οι επόμενοι μεγάλοι μου στόχοι! ;D

εμένα το zenith zero g caliber χαχαχαχαχαχαχαχαχαχα......το ξέρω ότι με πιστεύεις ....χχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος skydives13

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 619
  • Είμαι χαρούμενος! - Γιώργος
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #495 στις: Δεκέμβριος 04, 2011, 11:55:01 μμ »
Επιτέλους! Βρήκα το αγαπημένο μου TH στην τιμή που ηθελαααΑΑΑα :D ;D
ΑΓΑΠΑΩ ΤΗ ΖΩΗ ΚΑΙ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ!

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #496 στις: Ιανουάριος 06, 2012, 03:29:06 πμ »
Παιδια κανα review για αυτην την φορμουλα υπαρχει ? ειναι μειον που ειναι quartz?


Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #497 στις: Ιανουάριος 13, 2012, 05:35:11 μμ »
Δεν είναι μείον το ότι είναι quartz. To μόνο μείον, είναι η τιμή του, η οποία έχει να κάνει με το πληρώνεις αρκετά το όνομα.
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #498 στις: Ιανουάριος 22, 2012, 11:19:35 μμ »
Γεια χαρά .
Από τον περυσινό Ιούνιο είμαι κάτοχος ενός Aquaracer calibre s : http://www.tagheuer.com/int-en/home#/int-en-thecollections-menswatches-watches-aquaracer-products-aquaracercalibres1100thc-productsheet-caf7010-ba0815 δώρο της γύναίκας μου . Το ρόλοι ελάχιστα φορέθηκε ,  και την βγάζει αραχτό στο συρτάρι κατά κανόνα . Πρόσφατα που το φορέσα λίγο παρατήρησα πως σε λειτουργία χρονογράφου οι δείκτες αντί να πάνε στο 12 όλοι, πάνε όπου θέλουν κάθε φόρα . Μάλιστα όταν επιστρέφω σε λειτουργία κανονικής ώρας προχωράει + 5 λεπτά . Έκανα την ευθυγράμμιση  των δεικτών του χρονομέτρου σύμφωνα με το μάνιουαλ αλλά μάταια , κάνει τα δικά του .Με έλουσε κρύος ιδρώτας . Το καλό είναι οτί είναι αντιπροσωπείας με σφραγισμένη κάρτα εγγύησης , το κακό ότι με τις φοροδήλωση φοβάμαι οτι βλακωδώς έδωσα την απόδειξη στην εφόρια και αμέλησα να κρατήσω αντίγραφο . Η κάρτα βέβαια επάνω γράφει πως με την επίδειξη της η TAG οφείλει να με εξυπηρετήσει . Επειδή στην Ελλάδα ζούμε όμως δεν ξέρω τι θα ακούσω αύριο που θα πάω  στην Ερμού . Ενας από τους λόγους που είχα επιλέξει το Tag  ήταν για τα καλά λόγια πιυ είχα διαβάσει γενικά για το σερβις της Tag . Απομένει να το δω και στην πράξη . Όπως και να έχει , είναι  μεγάλο ξενέρωμα . ΕΚΤΟΣ και αν η μπαταρία έχει αρχίσει να παίρνει την κατηφόρα και αυτό είναι χαρακτηριστικό  ότι θέλει άλλαγμα .  Τι λέτε ? Ωστώσο σε κανονική λειτουργία , αν το ρυθμίσω  δεν χάνει , ή τουλάχιστον δεν παρατήρησα να χάνει .

ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #499 στις: Ιανουάριος 23, 2012, 12:36:54 πμ »
Εφόσον υπάρχει η κάρτα εγγύησης με σφραγίδα και ημερομηνία αγοράς δεν έχεις κανένα πρόβλημα, οπότε πήγαινέ το στο σέρβις να το επισκευάσουν.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης