Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 600987 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #400 στις: Μάιος 23, 2010, 01:44:05 μμ »
καλοφορετο φιλε μου ;)
για την ιστορια, εγω ειχα προβληματα με το συγκεκριμενο ρολοι... >:( >:(

ευχομαι να εισαι τυχερος!!!!

φιλικα Θανασης

Αποσυνδεδεμένος audi7

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #401 στις: Μάιος 23, 2010, 01:52:50 μμ »
Να σε καλά Θανάση κ ευχαριστώ. Μου άνοιξες την καρδία τώρα με αυτό που μου ανέφερες, χαααχαχαχ. Υπάρχει απάντηση από αυτό που ανέφερα ποιο πάνω?

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #402 στις: Μάιος 23, 2010, 01:54:26 μμ »
   Φίλε μου καλωσήρθες και καλοφόρετο το ρολόι σου!
   Η επίσημη Tag, όπως και η κάθε αντιπροσωπεία δεν κάνει σοβαρές εκπτώσεις στον πελάτη λιανικής, γι'αυτό το λόγο υπάρχουν τα εξουσιοδοτημένα καταστήματα. Λογικά το ρολόι σου θα είναι ok, δεν πιστεύω να διακινδυνεύουν διάθεση μη γνήσιων προιόντων, έχοντας μάλιστα και φυσικό κατάστημα. Απλά θα πω για την ιστορία και για όσους άλλους τυχαίνει να ενδιαφέρονται, ότι αυτή την τιμή την βρίσκεις και σε κατάστημα. Έτσι γλυτώνεις και το άγχος της αυθεντικότητας, των ελέγχων κλπ και έχεις και την επίσημη εγγύηση ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #403 στις: Μάιος 23, 2010, 02:00:08 μμ »
το προβλημα ηταν οτι οι δεικτες του χρονογραφου δεν μηδενιζαν...σταματουσαν οπου ηθελαν...αναλογα με τα κεφια τους... >:(
τρια ρολογια, μετα απο συνεχομενες αντικαταστασεις, και τα τρια το ιδιο προβλημα...

τυχαιο... δε νομιζω ;D ;D ;D....

Αποσυνδεδεμένος audi7

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #404 στις: Μάιος 23, 2010, 02:01:42 μμ »
Να σε καλά Γιάννη και ευχαριστώ για την απάντηση σου Αυτό που δεν καταλαβαίνω όμως αφού έχει αγοραστεί από το εξωτερικό όπως μου είπαν, γιατί δεν φέρει και την επίσημη κάρτα εγγύησης? Ο λόγος αγοράς ήταν ότι και γνωστά μου άτομα έχουν κάνει αγορές από εκεί.

Αποσυνδεδεμένος audi7

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #405 στις: Μάιος 23, 2010, 02:03:24 μμ »
το προβλημα ηταν οτι οι δεικτες του χρονογραφου δεν μηδενιζαν...σταματουσαν οπου ηθελαν...αναλογα με τα κεφια τους... >:(
τρια ρολογια, μετα απο συνεχομενες αντικαταστασεις, και τα τρια το ιδιο προβλημα...

τυχαιο... δε νομιζω ;D ;D ;D....
Προς το παρών δεν έχω δει κάτι τέτοιο, ολα καλα, τι να πω θα δειξει.

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #406 στις: Μάιος 23, 2010, 02:06:18 μμ »
φανταζομαι πως ολα καλα τοτε...γιατι εμενα το παρουσιαζαν απο την πρωτη στιγμη που τα φορουσα...
ισως εχει λυθει το προβλημα... ;)

Αποσυνδεδεμένος audi7

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #407 στις: Ιούνιος 09, 2010, 05:03:30 μμ »
Oλα καλά παιδιά. Το προηγούμενο Σάββατο πήγα στην Ταg και μου ανέφεραν να μην ανησυχώ, είναι όντως  καθεαυτού heuer κ ο μηχανισμός. :)

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #408 στις: Ιούνιος 09, 2010, 09:51:26 μμ »
To συγκεκριμενο καταστημα απο οπου το πηρες ειναι στους επισημους αντπροσωπους της tag??Για να μην σου δωσουνε την επισημη καρτα εγγυησης μαλλον μυριζει grey market.Γενικα σχεδον ολες οι  εταιριες  απαγορευουνε την πωληση ρολογιων μεσα απο το νετ, αυτο δεν σημαινει οτι τα ρολογια που δινουνε τα online καταστηματα ειναι μαιμου απλα τα ρολογια τους δεν εχουνε την επισημη εγγυηση της αντιπροσωπειας  ετσι οταν παθει κατι το ρολοι δεν το στελνουνε στην αντιπροσωπεια αλλα γινονται επισκευαστες οι ιδιοι...  ;D.

Αποσυνδεδεμένος Chris13

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #409 στις: Ιούλιος 10, 2010, 09:20:40 πμ »
Geia se olous,
 
edw kai 3 meres agorasa to Carrera RS 17. Genikotera den kserw kai polla apo texnikis apopsews gia rologia, perissotero koitaw ti tairiazei stin aisthitiki mou. Loipon auto to Tag to erwteutika apo tin prwti stgmi pou to eida!!! Den kserw poso kalo einai i den einai kai gi'auto tha ithela kapoia kritiki an einai dynaton... :)

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #410 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:31:52 μμ »
Chris13,welcome αν μπορείς γράφε Ελληνικά (όχι greekenglish) όσον αφορά το TAG αφού είναι TAG είναι ΚΑΛΟ!  ;D ΑΝ μπορείς βάλε και μερικές φωτό  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος Chris13

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #411 στις: Ιούλιος 10, 2010, 12:47:11 μμ »
Σ'ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου, θα παραθέσω αργότερα και φωτογραφίες... ;)

Αποσυνδεδεμένος irini

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #412 στις: Ιούλιος 19, 2010, 12:21:53 πμ »
kalispera...exw edw k a xronia ena aquaracer k molis teleiwse h mpataria tou profanws..giati stamathse..an to paw sto service sthn ermou exete idea poso mporei na stoixisei k poses meres xreiazetai h allagh??

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #413 στις: Ιούλιος 19, 2010, 02:13:13 πμ »
kalispera...exw edw k a xronia ena aquaracer k molis teleiwse h mpataria tou profanws..giati stamathse..an to paw sto service sthn ermou exete idea poso mporei na stoixisei k poses meres xreiazetai h allagh??

Αγαπητη Irini,
Καλως ορισες στο 'MyWatch.gr'!

Kατα τις δημοσιευσεις επιλεγε τη χρηση ελληνικης γραμματοσειρας, προκειμενου η ενοτητα να παραμενει κατανοητη, καθαρη και ευαναγνωστη!

Σχετικα με το ερωτημα σου... απο τη στιγμη που το ρολο'ι' σου ειναι quartz και η μπαταρια τελειωσε, ειναι απολυτως λογικο να σταματησει να λειτουργει!

Σε αυτες περιπτωσεις, προσεχουμε κυριως δυο πραγματα:

1. Να μην αμελησουμε και αφησουμε την αδεια ή χαλασμενη μπαταρια για αρκετο διαστημα στην κασα του ρολογιου, γιατι κατι τετοιο υπαρχει κινδυνος να προξενησει σοβαρο προβλημα στο μηχανισμο και γενικοτερα στο ρολο'ι' (διαβρωσεις απο τα υγρα της μπαταριας)!
Στην περιπτωση σου δε συντρεχει ιδιαιτερος λογος ανησυχιας, αφου μολις σταματησε το ρολο'ι' να λειτουργει...

2. Εφοσον το ρολο'ι' ειναι καλης και επωνυμης εταιριας -συνεπως φερει καποιο κοστος κτησης- η αλλαγη της μπαταριας και εν γενει η συντηρηση του ρολογιου να γινεται απο το service της εταιριας -οπου ειναι υπευθυνο για ο,τι συμβει- και θα σου παρασχει εγγυηση, τοσο για την οποια εργασια χρειαστει... οσο και για την ποιοτητα των ανταλλακτικων και την απαραιτητη στεγανοποιηση του ρολογιου (αλλαγη φλαντζας καπακιου-τεστ στεγανοτητας), αλλιως μονο απο εμπιστο και δοκιμασμενο τεχνικο!...

Το κοστος -στην περιπτωση αλλαγης μπαταριας- δεν ειναι ιδιαιτερα υψηλο, αφου για ολα τα παραπανω απαιτουνται συνηθως λιγα λεπτα της ωρας, ενω -αναλογως του φορτου εργασιας- μπορει να περιμενεις λιγο προκειμενου να το παρεις, ή να σου πουν να περασεις την επομενη...
Ωστοσο, το πιθανοτερο -αφου το εχεις αρκετο χρονικο διαστημα- ειναι το ρολο'ι' σου να  χρειαστει service... oποτε τοσο το κοστος συντηρησης, οσο και το διαστημα παραμονης του στο τεχνικο τμημα της εταιριας να ειναι σαφως μεγαλυτερο!...
Μια επισκεψη προκειμενου να γινει η αποτιμηση κοστους και απαραιτητου χρονου συντηρησης δε βλαπτει, αφου δεν επιβαρυνεσαι οικονομικα... ουτε και δεσμευεσαι...
Θα σε ενημερωσουν αμεσως περι τινος προκειται!
Θελω να πιστευω πως ειναι η μπαταρια, χωρις να αποκλειεται και το ενδεχομενο να ειναι ενταξει -εξαρταται απο το ποτε αλλαχθηκε, αν αλλαχθηκε και απο ποιον- και το προβλημα να οφειλεται καπου αλλου, κατι το οποιο απευχομαι!...
Παντως δε συντρεχει λογος ανησυχιας, αφου ολα φτιαχνονται!

TAG HEUER (Service)
Ερμου 18, Αθηνα
Τηλ.: 2103247249


-Καλη επιτυχια!...

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 19, 2010, 03:25:17 πμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος elpis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #414 στις: Αύγουστος 03, 2010, 11:50:28 πμ »
Γειά σας κι από μένα... είμαι αρκετά καινούργια στο forum βλέπω όμως ότι έχετε φοβερές γνώσεις για τα ρολόγια και ειδικά για tag...
Ενδιαφέρομαι για το TAG HEUER MONACO LS .... φανταστικό ρολόι ξέρει κάποιος να μου πει περίπου τιμή γιατί το συγκεκριμένο δεν το βρίσκω στο ιντερνετ για να εχω μια ιδέα...
και επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα διότι βρίσκομαι επαρχία?
ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Homopoliticus

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 71
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #415 στις: Αύγουστος 03, 2010, 01:21:07 μμ »
Γειά σας κι από μένα... είμαι αρκετά καινούργια στο forum βλέπω όμως ότι έχετε φοβερές γνώσεις για τα ρολόγια και ειδικά για tag...
Ενδιαφέρομαι για το TAG HEUER MONACO LS .... φανταστικό ρολόι ξέρει κάποιος να μου πει περίπου τιμή γιατί το συγκεκριμένο δεν το βρίσκω στο ιντερνετ για να εχω μια ιδέα...
και επίσης έχετε να προτείνετε κάποιο κατάστημα διότι βρίσκομαι επαρχία?
ευχαριστώ

Η ταπεινή μου άποψη είναι ότι το Monaco αξίζει μόνο στο κλασικό του μοντέλο.  Αυτό του χρονογράφου με το μπλε καντράν.  Αυτό είναι το όμορφο στοιχείο σε αυτό το ρολόι που φορέθηκε από τον Steve McQueen και αγαπήθηκε τόσο κατά τη διάρκεια της δεκαετίαας του 70.  Προσωπικά θεωρώ ότι το Μονακό LS καταστρέφει την όλη προσωπικότητα του κλασικού ρολογιού το οποίο έχω κι εγώ και είμαι και πολύ ευχαριστημένος από αυτό μέχρι τώρα.  Το έχω 6 χρόνια και το ρολόι, εκτός από το σέρβις που του έκανα, είναι σκυλί και κρατά εξαιρετικό χρόνο.  
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 03, 2010, 02:51:29 μμ από Homopoliticus »

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #416 στις: Αύγουστος 03, 2010, 08:19:21 μμ »
Eλπίδα καλωσήρθες. Για κατάστημα σου έστειλα πμ. Για το μοντέλο Monaco έχω να πω μόνο θετικά, αν και προτιμώ κι εγώ το κλασσικό μοντέλο με το μπλέ καντράν και τα λευκά υποκαντράν. Φυσικά τίθεται και θέμα γούστου, οπότε επιλέγεις ότι σου αρέσει περισσοτερο ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος alexm

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 59
    • Προφίλ
    • Sexual adventures
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #417 στις: Αύγουστος 06, 2010, 04:23:59 πμ »
χαιρεται. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και για αυτο θα ηθελα την γνωμη σας. ειδα σε ενα καταστημα στην θεσσαλονικη ενα tag heuer searacer οπως αυτο http://www.farfo.com/menswatches/Page1/tag_heuer_searacer_chronograph.html η τιμη του ειναι 1200e. ηθελα ενα tag σε χαμηλη τιμη οχι ομως formula. να το αγορασω???

Αποσυνδεδεμένος efthimio

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
  • Υπάρχει χρόνος?
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #418 στις: Αύγουστος 08, 2010, 02:59:42 μμ »
χαιρεται. ειμαι καινουργιος στο φορουμ και για αυτο θα ηθελα την γνωμη σας. ειδα σε ενα καταστημα στην θεσσαλονικη ενα tag heuer searacer οπως αυτο [url]http://www.farfo.com/menswatches/Page1/tag_heuer_searacer_chronograph.html[/url] η τιμη του ειναι 1200e. ηθελα ενα tag σε χαμηλη τιμη οχι ομως formula. να το αγορασω???


1200 euro για ένα quartz είναι υπερβολικό ποσό πανθομολογουμένως (= ωραία λέξη βρήκα ο μπαγάσας  :smt045)

Αποσυνδεδεμένος fax

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUER
« Απάντηση #419 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 02:36:39 μμ »
Καλησπερα παιδια ειμαι καινουργιος στο σαιτ και θα ηθελα να ρωτησω κατι καθοτι οχι πολυ ειδικος στα ρολογια.. Εχω ενα tag hauer carrera automatic, αυτο εδω: http://www.tagheuer.com/the-collection/carrera/men/automatic-watch/index.lbl?w=WV211A.FC6203
Το εχω λιγο λιγοτερο απο εναμισι χρονο και πλεον νομιζω οτι χανει σταθερα ενα 5λεπτο. Ειναι καιρος να το παω για σερβις? γενικα σερβις καθε ποτε πρεπει να γινεται? Ευχαριστω για την βοηθεια!