Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4192514 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14020 στις: Ιούλιος 09, 2020, 06:17:16 πμ »
Τα ρόλεξ στη χρυσή ευκαιρία είναι όλα ακριβά γι αυτό και είναι ακόμα εκεί. Πάνε οι εποχές που ιδιώτες ανέβαζαν αγγελίες και από άγνοια πουλούσαν σε καλές τιμές. Τώρα δείχνει πως όλοι το ψάχνουν και οι τιμές είναι στα όρια.

Αστέρη αυτό που είπες με τον χρυσό δεν ισχύει, ο χρυσός είναι 100% τζόγος. Μπορεί να ανέβηκε από πέρσι πολύ αλλά όσοι είχαν αγοράσει το 2014 για παράδειγμα, σίγουρα πούλησαν στην πορεία με μεγάλες απώλειες. Και προφανώς κανείς δεν ξέρει να σε συμβουλέψει αν η τιμή τώρα είναι καλή για αγορά ή για πώληση.

Για μένα καλύτερη επένδυση από ένα πενταψήφιο ρόλεξ αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει. Ούτε σπίτια, ούτε γη, ούτε μετοχές ούτε τίποτα. Ο λόγος είναι απλός, όλα θα πέφτουν και θα ανεβαίνουν, σε αντίθεση με τα δοκιμασμένα στη ροή της ιστορίας πενταψήφια ρόλεξ που δεν πρόκειται να γυρίσουν ποτέ πίσω ούτε καν να μείνουν στάσιμα. Θα έλεγα και τετραψήφια αλλά εκεί έχεις πολλά πράγματα να ψάξεις πριν την αγορά και γίνεται πολύπλοκο. Θα έλεγα και εξαψήφια, αλλά αυτά δεν είναι δοκιμασμένα στην ιστορία.

Γέμισε μια θυρίδα με πενταψήφια και βλέπε την αξία τους να ανεβαίνει όσο τα φοράς και τα χαίρεσαι ταυτόχρονα. Τα παιδιά και τα εγγόνια σου θα μιλάνε για τον Θεό παππού και την περιουσία που τους άφησε.

ΥΓ. ΔΕΝ λέω να αγοράσεις ρόλεξ αν δεν τα γουστάρεις. Αγόρασε αυτό που γουστάρεις να φοράς και μόνο. Αν σου αρέσουν όμως τα ρολεξ, η γνώμη μου είναι επένδυσε άφοβα.
Μιχάλη ο χρυσος 10 φορές ανεβαίνει και 1 φορα κατεβαίνει . Δεν χάνεις απο το χρυσάφι . Μου αρέσουν πολυ τα ρολεξ και θελω να ξαναγοράσω πέραν των δυο που εχω ΟΧΙ για επένδυση ομως . Εγω ασχολούμαι επαγγελματικά με χημικά οχι με ρολόγια
Ειναι παράλογο να συγκρίνουμε τη γη με τα ρολεξ Μιχάλη και το ξερεις .

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14021 στις: Ιούλιος 09, 2020, 11:17:53 πμ »
Μιχάλη ο χρυσος 10 φορές ανεβαίνει και 1 φορα κατεβαίνει . Δεν χάνεις απο το χρυσάφι . Μου αρέσουν πολυ τα ρολεξ και θελω να ξαναγοράσω πέραν των δυο που εχω ΟΧΙ για επένδυση ομως . Εγω ασχολούμαι επαγγελματικά με χημικά οχι με ρολόγια
Ειναι παράλογο να συγκρίνουμε τη γη με τα ρολεξ Μιχάλη και το ξερεις .
Για πες μου Αστέρη γιατί ειναι παράλογο; Εγώ έχασα και από γη και από χρυσό πολλά. Ευτυχώς υπάρχουν τα ρολεξ και υπερκάλυψα τη χασούρα. Άσε που τα ρολεξ τα ρευστοποιεις όποτε θέλεις, τον χρυσό 10 χρόνια ούτε να πλησιάσουμε στη θυρίδα δεν μπορούσαμε εκεί που ήταν στον πάτο. Το ίδιο και τα σπίτια κατά την κρίση. Πώς ακριβώς θα πουλούσες τότε?

Δε συμφωνώ καθολου

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14022 στις: Ιούλιος 09, 2020, 11:29:20 πμ »
Αγαπητέ maestro, όταν λες υπερκάλυψες την χασούρα από γη και χρυσό, τι εννοείς; Πούλησες και υπερκάλυψες ή τα ρολόγια που έχεις έχουν αυξήσει την αξία τους στο "χρηματηστήριο" της ορολογίας;
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14023 στις: Ιούλιος 09, 2020, 11:46:50 πμ »
Αγαπητέ maestro, όταν λες υπερκάλυψες την χασούρα από γη και χρυσό, τι εννοείς; Πούλησες και υπερκάλυψες ή τα ρολόγια που έχεις έχουν αυξήσει την αξία τους στο "χρηματηστήριο" της ορολογίας;
Πούλησα κάποια στην τριπλή τιμή από ότι τα είχα αγοράσει, ναι.

Αποσυνδεδεμένος Nick1150

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 182
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14024 στις: Ιούλιος 09, 2020, 11:55:59 πμ »
Δεκτόν
Νίκος

ROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEXROLEX

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14025 στις: Ιούλιος 09, 2020, 12:38:29 μμ »
Ρε παιδιά δεν είμαι κολλημένος με τα ρολόγια-επενδύσεις και ας φαίνεται το αντίθετο. Απλά θεωρώ αδιανόητο για κάποιον σαν εμάς που έχει καταναλώσει ατελείωτες ώρες, ένα ολόκληρο πανεπιστήμιο στο αντικείμενο και γνωρίζει τα ρολόγια τόσο καλά, να επενδύει σε οτιδήποτε άλλο. Έχεις 50000 για επένδυση τώρα; Πήγαινε πάρε δύο χρυσά ρόλεξ από την αντιπροσωπεία (με 15% έκπτωση που θα σου κάνουν με το καλημέρα) και βάλτα στη θυρίδα. Πείτε μου έναν πιο ασφαλή τρόπο να έχεις κάνει εισόδημα σε μια πενταετία με μηδενικό ρίσκο. Δώσε τις 50000 να πάρεις γη, χρυσό, ή μετοχές και ζήσε με αγωνία μια πενταετία και όταν έρθει η ώρα η θέα τύχη θα έχει αποφασίσει αν κέρδισες ή έχασες.

Μου φαίνεται τόσο μα τόσο απλό.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2020, 12:44:22 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14026 στις: Ιούλιος 09, 2020, 01:21:43 μμ »
Μιχάλη κανόνισε μου μια χρυσή Daytona με 15% έκπτωση να την πάρω αύριο.

Αν δεν θέλεις Daytona ένα λευκό χρυσό GMT.
Αν το κανονίσεις κερνάω φρέσκο ψάρι στην Ιθακη.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14027 στις: Ιούλιος 09, 2020, 01:46:18 μμ »
Μιχάλη κανόνισε μου μια χρυσή Daytona με 15% έκπτωση να την πάρω αύριο.

Αν δεν θέλεις Daytona ένα λευκό χρυσό GMT.
Αν το κανονίσεις κερνάω φρέσκο ψάρι στην Ιθακη.

πμ
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 09, 2020, 02:19:33 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14028 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:36:53 μμ »
Εγώ πάλι , θεωρώ αδιανόητο για μισθωτό ωρολογοαρρωστο , να φτάνει κάποια στιγμή της ζωής του να χώσει τόσο χρήμα για ρολόι και να μη τον ενδιαφέρει η μετέπειτα αξία του ρολογιού . Τόσα λεφτά για πέταμα; Αμαρτία .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14029 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:43:05 μμ »
Εγώ πάλι , θεωρώ αδιανόητο για μισθωτό ωρολογοαρρωστο , να φτάνει κάποια στιγμή της ζωής του να χώσει τόσο χρήμα για ρολόι και να μη τον ενδιαφέρει η μετέπειτα αξία του ρολογιού . Τόσα λεφτά για πέταμα; Αμαρτία .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro


Γιατί όσοι παίρνουν ένα ακριβό αυτοκίνητο τι κάνουν? Επένδυση?

Έτσι ειναι, τα γούστα πληρώνονται.

Το ότι υπάρχουν κάποια ρολόγια που είναι πιο safe επιλογές είναι άλλο θέμα.
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14030 στις: Ιούλιος 09, 2020, 03:58:54 μμ »

Γιατί όσοι παίρνουν ένα ακριβό αυτοκίνητο τι κάνουν? Επένδυση?

Έτσι ειναι, τα γούστα πληρώνονται.

Το ότι υπάρχουν κάποια ρολόγια που είναι πιο safe επιλογές είναι άλλο θέμα.

Η εύκολη σύγκριση . Το περίμενα.
Το αυτοκίνητο πέραν ότι είναι λεφτά στον κουβα, έχει μια χρηστικότητα . Αν θες να πάρεις μερσεντές είναι άλλο θέμα , αλλά και με ένα seat κανεις τη δουλειά σου άνετα κι ωραια .
Το ρολόι δεν το χρειάζεσαι καν .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος MLuffyD

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 314
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14031 στις: Ιούλιος 09, 2020, 04:45:40 μμ »

Γιατί όσοι παίρνουν ένα ακριβό αυτοκίνητο τι κάνουν? Επένδυση?

Έτσι ειναι, τα γούστα πληρώνονται.

Το ότι υπάρχουν κάποια ρολόγια που είναι πιο safe επιλογές είναι άλλο θέμα.

Ετσι ακριβως. Τα γουστα για να το πω κομψα εχουν κοστος, ειτε ειναι αυτοκινητο, ειτε ρολοι, ειτε ταξιδια, ειτε ρουχα κλπ κλπ. Ετσι κι αλλιως δεν θα τα παρουμε μαζι μας!!! Εγω παντα εχω στο μυαλο μου το εξης: Οτι υλικο αγαθο κι αν αγορασω στις περισσοτερες των περιπτωσεων θα χασει σε καποιο βαθμο την αξια του, οποτε το χαιρομαι οσο το δυνατο περισσοτερο. Η μονη επενδυση που δεν θα χασει την αξια της ειναι η επενδυση στις ανθρωπινες σχεσεις, γιατι αν στο τελος εχεις μεινει εσυ κι ο κουκος να τα βρασω τα υλικα αγαθα και τις επενδυσεις!!!

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14032 στις: Ιούλιος 09, 2020, 05:11:51 μμ »
Η εύκολη σύγκριση . Το περίμενα.
Το αυτοκίνητο πέραν ότι είναι λεφτά στον κουβα, έχει μια χρηστικότητα . Αν θες να πάρεις μερσεντές είναι άλλο θέμα , αλλά και με ένα seat κανεις τη δουλειά σου άνετα κι ωραια .
Το ρολόι δεν το χρειάζεσαι καν .


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Ακριβώς επειδή είναι είδος πολυτελείας και όχι ανάγκης είναι γούστο σαν το ακριβό αμάξι ή την αλανιάρα γυναικα. Και όποιος το επιλέξει θα πρέπει να το πληρώσει και να ξέρει ότι θα χάσει κιόλας.

Τρύπιος κουβας είναι όλα.

Δηλαδή τι θα θέλαμε? Ολες οι πολυτέλειες στη ζωή να είναι χωρίς χασουρα?

Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14033 στις: Ιούλιος 09, 2020, 06:35:07 μμ »
Ακριβώς επειδή είναι είδος πολυτελείας και όχι ανάγκης είναι γούστο σαν το ακριβό αμάξι ή την αλανιάρα γυναικα. Και όποιος το επιλέξει θα πρέπει να το πληρώσει και να ξέρει ότι θα χάσει κιόλας.

Τρύπιος κουβας είναι όλα.

Δηλαδή τι θα θέλαμε? Ολες οι πολυτέλειες στη ζωή να είναι χωρίς χασουρα?
Είπαμε, όταν γνωρίζεις, ένα ρόλεξ δεν είναι ποτέ των ποτών χασούρα. Και πιθανότατα είναι η μόνη πολυτέλεια που δεν είναι χασούρα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14034 στις: Ιούλιος 09, 2020, 06:44:34 μμ »
Ρε παιδιά δεν είμαι κολλημένος με τα ρολόγια-επενδύσεις και ας φαίνεται το αντίθετο. Απλά θεωρώ αδιανόητο για κάποιον σαν εμάς που έχει καταναλώσει ατελείωτες ώρες, ένα ολόκληρο πανεπιστήμιο στο αντικείμενο και γνωρίζει τα ρολόγια τόσο καλά, να επενδύει σε οτιδήποτε άλλο. Έχεις 50000 για επένδυση τώρα; Πήγαινε πάρε δύο χρυσά ρόλεξ από την αντιπροσωπεία (με 15% έκπτωση που θα σου κάνουν με το καλημέρα) και βάλτα στη θυρίδα. Πείτε μου έναν πιο ασφαλή τρόπο να έχεις κάνει εισόδημα σε μια πενταετία με μηδενικό ρίσκο. Δώσε τις 50000 να πάρεις γη, χρυσό, ή μετοχές και ζήσε με αγωνία μια πενταετία και όταν έρθει η ώρα η θέα τύχη θα έχει αποφασίσει αν κέρδισες ή έχασες.

Μου φαίνεται τόσο μα τόσο απλό.
Οχι Μιχάλη , αν ειναι αποδεδειγμένα πετυχημένο ,  το συνεχίζεις ετσι .

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14035 στις: Ιούλιος 09, 2020, 07:02:00 μμ »
Οχι Μιχάλη , αν ειναι αποδεδειγμένα πετυχημένο ,  το συνεχίζεις ετσι .
Ούτε ο πρώτος ούτε ο τελευταίος είμαι!

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14036 στις: Ιούλιος 09, 2020, 07:03:51 μμ »
Σεβομαι ολες τις αποψεις και τον τροπο που ο καθενας βλεπει τα πραγματα.

Μεχρι στιγμης ,δεν εχω σκεφτει ποτε αγοραζοντας ενα ρολοι,αν θα χασω λεφτα και ποσα θα χασω.
Τα πιο ακριβα μου ρολογια τα απεκτησα ,με σκοπο να τα κρατησω.Ιδανικα δε θα ηθελα να τα πουλησω ποτε.Επειδη βεβαια, ποτε μη λες ποτε ,παντα στο τελευταιο,κραταω μια επιφυλαξη.
Τελος ποτε δε σκεφτηκα απο τα ρολογια να βγαλω χρηματα.Προτιμω αυτο να γινεται μεσα απο σωστες επιλογες στη δουλεια μου.
Ειλικρινα ομως διαβαζω ολες τις αποψεις με ενδιαφερον,ειτε διαφωνω ειτε συμφωνω .
Το μονο σιγουρο ειναι πως με τη Ρολεξ ποτε κανεις δε χανει το ενδιαφερον του :)


Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14037 στις: Ιούλιος 09, 2020, 09:42:50 μμ »
Είμαστε όλοι τρελαμένοι με τα ρολόγια! Αυτό δν αλλάζει... Δεν πιστεύω ότι ασχολιομαστε με τα ρολόγια για να βγάζουμε μεροκάματο! Φυσικά κανέναν δε χάλασε να βγαλει και κανα φράγκο παραπάνω σε περίπτωση μεταπώλησης... Τουλάχιστον όχι το 99,9%

Αυτό που λέει ο Μιχάλης κι έχει εν μέρη δίκιο, είναι ότι τα Rolex είναι το μόνο γούστο από όλα τα γούστα που δύσκολα χάνεις η έστω χάνεις τα πιο λιγα... Και τονίζει τη λέξη "αν γνωρίζεις" που σημαίνει, να πάρεις το σωστό Rolex! Αλλα και το σωστό να μην πάρεις, κάποια στιγμή θα κοστίζει παραπάνω από όσο το πήρες σε βάθος χρόνου! Κάτι που δεν ισχύει σε κανένα αυτοκίνητο... Εκτός κι αν πάρω καμια 911 και την πετάξω σε κανα γκαράζ για καμία 70αρια χρόνια και την έχω NOS... Γελάω στην ιδέα!

Τώρα αν είναι επένδυση η όχι, δεν ξέρω και δεν το βλέπω έτσι! Θεωρώ πως για να επενδύει κάποιος σε ρολογια πρέπει να έχει και 5-10 φράγκα παραπάνω και απλά να παίζει ένα παιχνιδι, όπως θα έπαιζε χρηματιστήριο η οτιδήποτε αλλο...  Η πιο σίγουρη επένδυση πάντως θα ήταν η δουλειά μου... Αν είχα ένα 50αρικο για επένδυση και ήταν να διαλέξω ρολόγια/χρυσο/ακίνητα σε ζυγαριά με μια "δουλεια", το δεύτερο ασυζητητίς προηγείται... Αν όμως κάνω ένα γούστο που θα πληρώσω 50k, τα ρολόγια, συγκεκριμένα τα Rolex έχουν τις ελάχιστες απώλειες... Δεν είναι κακό! Είναι πανέμορφα, εντυπωσιακά, αναγνωρίσιμα και καλά ρολόγια... Μια χαρά safe επιλογές είναι όταν τα κουκιά σου είναι μετρημένα και είσαι ένας τρελαμένος/καυλωμενος με αύτα τα άχρηστα αντικείμενα χειρός...

Προσωπικα οτιδήποτε κι αν κάνω στη ζωή μου, από τη στιγμή που παίζω με σοβαρό χρηματικο ποσό σε ρολόγια, θα με ενδιέφερε σε περίπτωση ανάγκης να μπορώ να ρευστοποιησω άμεσα με όσο δυνατόν μικρότερες απώλειες! Πόσο μάλλον αν συγκαταλεγονται με κέρδος, δε θα πω όχι... Όμως στην παρούσα φάση τα πήρα για να τα κρατήσω γιατί τα γουστάρω κι ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να μη δώσω κανένα και μακάρι να μπορώ να προσθέσω και άλλα!!! Και δε μιλαω μόνο για Rolex αλλά για όλες τις μπραντες που γουστάρω... Το έχω αποδείξει άλλωστε!

Απλά αν χρειαστεί (είπαμε, ελπιζω ποτέ), την κακή εκείνη στιγμή μακάρι να είναι όλα Rolex τα ρολόγια μου!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14038 στις: Ιούλιος 10, 2020, 07:21:15 πμ »
Είμαστε όλοι τρελαμένοι με τα ρολόγια! Αυτό δν αλλάζει... Δεν πιστεύω ότι ασχολιομαστε με τα ρολόγια για να βγάζουμε μεροκάματο! Φυσικά κανέναν δε χάλασε να βγαλει και κανα φράγκο παραπάνω σε περίπτωση μεταπώλησης... Τουλάχιστον όχι το 99,9%

Αυτό που λέει ο Μιχάλης κι έχει εν μέρη δίκιο, είναι ότι τα Rolex είναι το μόνο γούστο από όλα τα γούστα που δύσκολα χάνεις η έστω χάνεις τα πιο λιγα... Και τονίζει τη λέξη "αν γνωρίζεις" που σημαίνει, να πάρεις το σωστό Rolex! Αλλα και το σωστό να μην πάρεις, κάποια στιγμή θα κοστίζει παραπάνω από όσο το πήρες σε βάθος χρόνου! Κάτι που δεν ισχύει σε κανένα αυτοκίνητο... Εκτός κι αν πάρω καμια 911 και την πετάξω σε κανα γκαράζ για καμία 70αρια χρόνια και την έχω NOS... Γελάω στην ιδέα!

Τώρα αν είναι επένδυση η όχι, δεν ξέρω και δεν το βλέπω έτσι! Θεωρώ πως για να επενδύει κάποιος σε ρολογια πρέπει να έχει και 5-10 φράγκα παραπάνω και απλά να παίζει ένα παιχνιδι, όπως θα έπαιζε χρηματιστήριο η οτιδήποτε αλλο...  Η πιο σίγουρη επένδυση πάντως θα ήταν η δουλειά μου... Αν είχα ένα 50αρικο για επένδυση και ήταν να διαλέξω ρολόγια/χρυσο/ακίνητα σε ζυγαριά με μια "δουλεια", το δεύτερο ασυζητητίς προηγείται... Αν όμως κάνω ένα γούστο που θα πληρώσω 50k, τα ρολόγια, συγκεκριμένα τα Rolex έχουν τις ελάχιστες απώλειες... Δεν είναι κακό! Είναι πανέμορφα, εντυπωσιακά, αναγνωρίσιμα και καλά ρολόγια... Μια χαρά safe επιλογές είναι όταν τα κουκιά σου είναι μετρημένα και είσαι ένας τρελαμένος/καυλωμενος με αύτα τα άχρηστα αντικείμενα χειρός...

Προσωπικα οτιδήποτε κι αν κάνω στη ζωή μου, από τη στιγμή που παίζω με σοβαρό χρηματικο ποσό σε ρολόγια, θα με ενδιέφερε σε περίπτωση ανάγκης να μπορώ να ρευστοποιησω άμεσα με όσο δυνατόν μικρότερες απώλειες! Πόσο μάλλον αν συγκαταλεγονται με κέρδος, δε θα πω όχι... Όμως στην παρούσα φάση τα πήρα για να τα κρατήσω γιατί τα γουστάρω κι ελπίζω να μη χρειαστεί ποτέ να μη δώσω κανένα και μακάρι να μπορώ να προσθέσω και άλλα!!! Και δε μιλαω μόνο για Rolex αλλά για όλες τις μπραντες που γουστάρω... Το έχω αποδείξει άλλωστε!

Απλά αν χρειαστεί (είπαμε, ελπιζω ποτέ), την κακή εκείνη στιγμή μακάρι να είναι όλα Rolex τα ρολόγια μου!
Νεαρέ, έκθεση παίρνεις άριστα!
Ποτέ δίνεις τα υπόλοιπα μαθήματα;



Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14039 στις: Ιούλιος 10, 2020, 08:12:50 πμ »
Νεαρέ, έκθεση παίρνεις άριστα!
Ποτέ δίνεις τα υπόλοιπα μαθήματα;
Στα υπόλοιπα είναι σκράπας αδερφέ!
Γιωργος