Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4162906 φορές)

0 μέλη και 10 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14000 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:08:50 μμ »
Είπαμε Άγγελε ... το φθηνότερο ρόλεξ είναι αυτό που μπορούσες να πάρεις χθες


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
Μεγάλη σοφία. Και το ακριβότερο αυτό που δεν πούλησες χθες.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14001 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:26:28 μμ »
Άρα Στράτο 7500 που το πηρα εγώ ήταν καλά ε??

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Μπα πως και δεν είναι θυρίδα

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14002 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:37:58 μμ »
Μπα πως και δεν είναι θυρίδα
Ψάχνεται να το πουλήσει και ρίχνει δίχτυα

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14003 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:41:38 μμ »
Μπα πως και δεν είναι θυρίδα

Φωτό αρχείου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14004 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:42:11 μμ »
Μεγάλη σοφία. Και το ακριβότερο αυτό που δεν πούλησες χθες.
Ή δεν πήρες , ότι και να γράψεις ταιριάζει


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14005 στις: Ιούλιος 08, 2020, 01:56:52 μμ »
Πάρτε τώρα ρε παιδιά για να μη χτυπάτε το κεφάλι σας μεθαύριο.

Ένα κάρο αγγελίες υπάρχουν.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14006 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:39:48 μμ »
Πάρτε τώρα ρε παιδιά για να μη χτυπάτε το κεφάλι σας μεθαύριο.

Ένα κάρο αγγελίες υπάρχουν.
Που ;

Πάντως οταν λεω στους AD εχω ενα seadweller κτλ , ρωτάνε :
Θυρίδα που εχεις alpha ή εθνική ; Η συζήτηση περνάει σε αλλη κατηγορία πλέον .

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14007 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:49:59 μμ »
Που ;

Πάντως οταν λεω στους AD εχω ενα seadweller κτλ , ρωτάνε :
Θυρίδα που εχεις alpha ή εθνική ; Η συζήτηση περνάει σε αλλη κατηγορία πλέον .
Ε δεν είναι κακό να έχεις θυρίδα με ρολόγια.

Αποσυνδεδεμένος MLuffyD

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 314
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14008 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:52:10 μμ »
Θα τα φαει η μουχλα στη θυριδα!!! :P

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14009 στις: Ιούλιος 08, 2020, 04:58:22 μμ »
Πήρε ζωή το νήμα.
Που να βγει και το νέο Sub με την τριήμερη μηχανή.
Φήμες λένε ότι θα ανακοινωθεί προς το τέλος του 2020 όταν οι παγκόσμιες οικονομίες είναι σε ελεύθερη πτώση για την τόνωση του παγκόσμιου GDP.
Θα επισκιάσει την πανδημία και τα αποτελέσματα της.

Οποίος έχει Ρολεξ σώθηκε. Όποιος δεν έχει να πάρει χθες. Οποιος είχε και τα πούλησε είναι χαμένος.

Καλες διακοπές, βουτιές με υγεία σε όλους.


Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14010 στις: Ιούλιος 08, 2020, 06:21:28 μμ »
Που ;

Πάντως οταν λεω στους AD εχω ενα seadweller κτλ , ρωτάνε :
Θυρίδα που εχεις alpha ή εθνική ; Η συζήτηση περνάει σε αλλη κατηγορία πλέον .

Παντού έχει. Στη χρυσή ευκαιρία, στο chrono24 χιλιάδες...

Εφόσον είναι εξασφαλισμένο το κέρδος αύριο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προχωρά ο κόσμος με αυτή τη λογική σήμερα στην αγορά.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14011 στις: Ιούλιος 08, 2020, 08:36:20 μμ »
Ε δεν είναι κακό να έχεις θυρίδα με ρολόγια.
Όχι το αντίθετο Μιχάλη  , πρώτα νοικιάζεις θυρίδα και μετά αγοράζεις Rolex , AP κτλ.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14012 στις: Ιούλιος 08, 2020, 08:38:48 μμ »
Παντού έχει. Στη χρυσή ευκαιρία, στο chrono24 χιλιάδες...

Εφόσον είναι εξασφαλισμένο το κέρδος αύριο δεν καταλαβαίνω γιατί δεν προχωρά ο κόσμος με αυτή τη λογική σήμερα στην αγορά.
Είναι πολλά τ χρήματα για διαδυκτιακη αγορά τύπου eBay . Εγώ δε θα το έκανα ποτέ , πλην από εδώ που και πάλι θα έστελνα μηνύματα σε τρίτους για επιβεβαίωση του ανθρώπου .
Από τη χρυσή ευκαιρία δε παίρνω ούτε q&q

https://e-thessalia.gr/dianoia-emporos-ston-volo-anakalypse-tin-apati-me-ta-plasta-rolex-apokleistikes-fotografies/
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 08:45:15 μμ από asteris78 »

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14013 στις: Ιούλιος 08, 2020, 08:58:44 μμ »
Αυτός που θέλει να δώσει χρήματα για επένδυση σήμερα για να κερδίσει αύριο επιλογες έχει. Και πολλά καταστήματα με μεταχειρισμένα που τα ξερουμε όλοι και αξιόπιστους εμπόρους με νέα ρολόγια σε chrono24. 
Μη λέμε ότι το chrono24 δεν έχει αξιόπιστους εμπόρους αμφισβητώντας τους. Από την άλλη αυτός που είναι διατεθιμένος να αγοράσει σε αυτά τα χρήματα δεν του κάνει κάτι να πληρώσει και ένα αεροπορικό να δει από κοντά και να αγοράσει σε όλους αυτούς τους εμπόρους με φυσικά καταστήματα.
Και από εδώ περασαν αντίστοιχα daytona φίλου και δεν την ακούμπησε κανείς και ένα κάρο άλλα σε αγγελίες.

Η απορία μου είναι, πώς όλοι όσοι παροτρύνουν τον κόσμο να πάει να αγοράσει ρολόγια γιατί δεν το κάνουν οι ίδιοι. Είναι ιδέα μου ή οι περισσότεροι απλά θέλουν να αγοράσουν στη χθεσινή τιμή για να κερδίσουν το σήμερα και δεν τα ακουμπάνε  με τη σημερινή τιμή για να κερδίσουν στην αυριανή τιμή;

Δεν είναι κακό να το λέμε.

« Τελευταία τροποποίηση: Ιούλιος 08, 2020, 09:10:42 μμ από patsouris »
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14014 στις: Ιούλιος 08, 2020, 09:19:38 μμ »
Πεστα Απόστολε χρυσόστομε.!!!Εγώ παντως τώρα που ωριμασα ωρολογιακα μετά από Batman, Cameron, hulk, explorer 1 , explorer 2, SD50, Sub date, Sub no date "έπεσα" σε ένα ταπεινό δράκο

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #14015 στις: Ιούλιος 08, 2020, 09:34:18 μμ »
Αυτός που θέλει να δώσει χρήματα για επένδυση σήμερα για να κερδίσει αύριο επιλογες έχει. Και πολλά καταστήματα με μεταχειρισμένα που τα ξερουμε όλοι και αξιόπιστους εμπόρους με νέα ρολόγια σε chrono24. 
Μη λέμε ότι το chrono24 δεν έχει αξιόπιστους εμπόρους αμφισβητώντας τους. Από την άλλη αυτός που είναι διατεθιμένος να αγοράσει σε αυτά τα χρήματα δεν του κάνει κάτι να πληρώσει και ένα αεροπορικό να δει από κοντά και να αγοράσει σε όλους αυτούς τους εμπόρους με φυσικά καταστήματα.
Και από εδώ περασαν αντίστοιχα daytona φίλου και δεν την ακούμπησε κανείς και ένα κάρο άλλα σε αγγελίες.

Η απορία μου είναι, πώς όλοι όσοι παροτρύνουν τον κόσμο να πάει να αγοράσει ρολόγια γιατί δεν το κάνουν οι ίδιοι. Είναι ιδέα μου ή οι περισσότεροι απλά θέλουν να αγοράσουν στη χθεσινή τιμή για να κερδίσουν το σήμερα και δεν τα ακουμπάνε  με τη σημερινή τιμή για να κερδίσουν στην αυριανή τιμή;

Δεν είναι κακό να το λέμε.
Εγώ προσωπικά βλέπω αλλά πράγματα για επένδυση όχι ρολόγια . Το real estate αποδίδει περισσότερο και ο χρυσός φυσικά . Η ρόλεξ ανέβασε από πέρσι 5% , ο χρυσός όμως 40%
Ό,τι αφορά την εμπιστοσύνη στη πηγή αγοράς , ο καθένας κάνει τις επιλογές του .
Αυτοί που παροτρύνουν αλλά δεν αγοράζουν οι ίδιοι μάλλον είναι πιο απλό , απλά δεν έχουν τα χρήματα

Αποσυνδεδεμένος glg

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3064
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14016 στις: Ιούλιος 08, 2020, 09:51:02 μμ »
Πεστα Απόστολε χρυσόστομε.!!!Εγώ παντως τώρα που ωριμασα ωρολογιακα μετά από Batman, Cameron, hulk, explorer 1 , explorer 2, SD50, Sub date, Sub no date "έπεσα" σε ένα ταπεινό δράκο

Στάλθηκε από το Redmi 8A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είδες τελικά ρε φίλε που είσαι μόνο για ρόλεξ ...
Ιππόκαμπος είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Ngal

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 399
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14017 στις: Ιούλιος 08, 2020, 09:56:29 μμ »
Ειδικά με τα ρόλεξ υπάρχει τεράστια διαφορά ανάμεσα στις τιμές που βλέπεις στο Chrono24 και στην τιμή που θα πάρεις αν πας σε έναν (σοβαρό) έμπορο. Από προσωπική έρευνα όταν έδωσα ένα hulk, κανείς δεν προσέφερε πάνω από 11.500. Μιλάμε για την άνοιξη, όχι πριν από 2-3 χρόνια. Και προφανώς μιλάμε για ένα από τα πιο ποθητά μοντέλα. Αν δίνεις κανένα explorer 1 η 2, δεν πρόκειται να έχεις κέρδος. Βέβαια δεν θα το πάρεις και με καπέλο, αλλά ποιο το νόημα; Σήμερα ρώτησα και τα βρίσκω retail - 800€. Να σημειωθεί ότι μιλάω από προσωπική εμπειρία καθώς έως τώρα έχω δώσει 3 ρόλεξ. Έχω μείνει με 2 αλλά μέχρι εκεί δέχομαι το οποίο ρίσκο στα χρήματα που έχω βάλει σε αυτή τη μάρκα. Επίσης να πω πως συμφωνώ ότι παρατηρείται ιδιαίτερη προσπάθεια (όχι φυσικά από μέλη αυτού του φόρουμ) να τραβηχτούν οι τιμές ψηλά. Τώρα, αυτό γίνεται για να νιώσουν κάποιοι κάτοχοι καλύτερα με την επένδυσή τους; Γίνεται για να πουλήσουν ακριβά σε κάποιον που καίγεται να αγοράσει; Δεν ξέρω αλλά σίγουρα δεν ψαρώνω.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος WasteG8

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1760
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14018 στις: Ιούλιος 08, 2020, 10:19:43 μμ »
Εγώ από την άλλη δεν καταλαβαίνω τι σημαίνει καίγομαι να αγοράσω?

Νεφρό είναι για να σωθώ? Ρολόγια είναι.

Τα βρίσκω σε λογική τιμή? Τα παίρνω.

Δεν τα βρίσκω? Αμε στο καλό. Υπάρχουν και άλλα....
Τσαντίζομαι με κάποιους τύπους που το παίζουν κουλτουριάρηδες και μιλάνε για τον Mozart χωρίς να έχουν δει ούτε έναν πίνακά του...

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #14019 στις: Ιούλιος 09, 2020, 12:13:23 πμ »
Τα ρόλεξ στη χρυσή ευκαιρία είναι όλα ακριβά γι αυτό και είναι ακόμα εκεί. Πάνε οι εποχές που ιδιώτες ανέβαζαν αγγελίες και από άγνοια πουλούσαν σε καλές τιμές. Τώρα δείχνει πως όλοι το ψάχνουν και οι τιμές είναι στα όρια.

Αστέρη αυτό που είπες με τον χρυσό δεν ισχύει, ο χρυσός είναι 100% τζόγος. Μπορεί να ανέβηκε από πέρσι πολύ αλλά όσοι είχαν αγοράσει το 2014 για παράδειγμα, σίγουρα πούλησαν στην πορεία με μεγάλες απώλειες. Και προφανώς κανείς δεν ξέρει να σε συμβουλέψει αν η τιμή τώρα είναι καλή για αγορά ή για πώληση.

Για μένα καλύτερη επένδυση από ένα πενταψήφιο ρόλεξ αυτή τη στιγμή δεν υπάρχει. Ούτε σπίτια, ούτε γη, ούτε μετοχές ούτε τίποτα. Ο λόγος είναι απλός, όλα θα πέφτουν και θα ανεβαίνουν, σε αντίθεση με τα δοκιμασμένα στη ροή της ιστορίας πενταψήφια ρόλεξ που δεν πρόκειται να γυρίσουν ποτέ πίσω ούτε καν να μείνουν στάσιμα. Θα έλεγα και τετραψήφια αλλά εκεί έχεις πολλά πράγματα να ψάξεις πριν την αγορά και γίνεται πολύπλοκο. Θα έλεγα και εξαψήφια, αλλά αυτά δεν είναι δοκιμασμένα στην ιστορία.

Γέμισε μια θυρίδα με πενταψήφια και βλέπε την αξία τους να ανεβαίνει όσο τα φοράς και τα χαίρεσαι ταυτόχρονα. Τα παιδιά και τα εγγόνια σου θα μιλάνε για τον Θεό παππού και την περιουσία που τους άφησε.

ΥΓ. ΔΕΝ λέω να αγοράσεις ρόλεξ αν δεν τα γουστάρεις. Αγόρασε αυτό που γουστάρεις να φοράς και μόνο. Αν σου αρέσουν όμως τα ρολεξ, η γνώμη μου είναι επένδυσε άφοβα.