Αποστολέας Θέμα: Αυτοκίνητα  (Αναγνώστηκε 1395956 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #20 στις: Μάρτιος 25, 2006, 12:10:40 πμ »
Πω πω γκαζια ο Μεγαλος!!!  :D

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #21 στις: Μάρτιος 25, 2006, 05:39:38 μμ »
4*4 turbo ρε συ μεγάλε; Στην επόμενη καθοδο θέλω βόλτα στα κατσαβραχα της Αττικής  :D
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος vsk

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 120
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #22 στις: Μάρτιος 25, 2006, 06:17:42 μμ »
Αμάν ρε παιδιά, με κάνετε και νιώθω μειονεκτικά με το Polo μου...  :(

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #23 στις: Μάρτιος 26, 2006, 09:28:00 μμ »
redfoot no problem μολις ερθεις Αθηνα , φυγαμε  :)
και βεβαια οποιοι αλλοι φιλοι , μαζι και αυτοι  :D

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #24 στις: Μάρτιος 27, 2006, 07:53:01 μμ »
ευχαριστώ μεγάλε, προβλέπω να  αναστενάζουν τα ελαστικά  :mozilla_cool:
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #25 στις: Απρίλιος 02, 2006, 04:05:42 μμ »
Και μιλώντας για αυτοκίνητα, είδατε τον επεισοδιακό αγώνα της Μελβούρνης; Πω πω τι έγινε! Δείτε το τελευταίο γεγονός, λίγα μέτρα πριν τον τερμαρτισμό :shock: :shock: :shock: :shock:



Η ατυχία του Button και ο τρόμος στα μάτια του Fischicella!
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 13, 2006, 11:40:23 πμ »
Eίδατε την καινούρια CL? Έχω πάθει πλάκα! Kαιρό τώρα είχε τρελαθεί με την SL αλλά τώρα δεν ξέρω τί να πρωτοδιαλέξω να πάρω με τα λεφτά που ΔEN έχω...χεχε...
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 08:14:51 μμ »
παιδες ζητω χειρα βοηθείας!! πηρα την ηρωικη αποφαση να αντικαταστησω το γαλλικο πυραυλακι μου με μεγαλυτερο και πιο γκαζιαρικο εργαλείο. Πηρα λοιπον σβαρνα τις αντιπροσωπειες και εχω σχεδον καταληξει σε ενα χωρις ομως να ειμαι βεβαιος οτι εχω σκεφτει ολες τις παραμετρους αντικειμενικα κι αυτο γιατι λειτουργησα παρορμητικα  (κοινως ξετρελαθηκα οταν το ειδα) δε θελω να σας πως ποιο απο τα παρακατω ειναι για να διαπιστωσω αν οι περισσοτεροι απο σας καταληγατε στην ιδια αποφαση. θα σας το πω λοιπον στο τελος. τα υποψηφια αμαξια ειναι τα κατωθι:
1. renault clio sport
2. renault megane RS
3. vw golf gti
4. ford focus ST
5. mazda 3 mps
6. honda civic type R
7. seat leon cupra
8. opel astra opc
 ολα εκτος του clio παιζουν στο ιδιο πανω κατω ψυχολογικο οριο των 30.000 ευρω το οποιο δε μπορω να υπερβω (αν μπορουσα θαπαιρνα σιγουρα το S3..)
περιμενω τις αντικειμενικες σας αποψεις με επιχειρηματα αν ειναι δυνατον :-)
να σημειωσω οτι ιδιοτητες οπως χωροι, φρενα, παθητικη ασφαλεια και αναρτησεις εχουν υψηλη θεση στην κλιμακα αξιολογησης μου.
σας ευχαριστω θερμοτατα!
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 08:50:48 μμ »
1. renault clio RS
4. ford focus ST

Αυτά που με τρελαίνουν.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 08:51:57 μμ »
Παντού διαβάζω ότι το Clio RS είναι εξαιρετικό οπότε μάλλον θα ήταν η πρώτη μου επιλογή. Πολύ καλά λόγια λέγονται και για το Golf GTI και αφού λες ότι σου αρέσει το S3 τότε μάλλον θα πρέπει να το σκεφτείς σοβαρά. Επίσης τρέφω μεγάλο σεβασμό για το προηγούμενο Type R, δεν έχω διαβάσει ακόμα όμως για το νέο, εμφανισιακά πάντως σκίζει (αν σου αρέσει η φουτουριστική σχεδίαση). Για το Megane RS δεν έχω διαβάσει πολλά αν και δεν πρέπει να είναι άσχημο και σίγουρα έχει περισσότερους χώρους από το Clio. To Focus ST δεν μου λέει κάτι (γενικά δεν μου έχει αρέσει κανένα Ford μετά το RS Cosworth). To 3 MPS διάολος από ισχύ, αλλά με κίνηση μπροστά δεν θα το εμπιστευόμουν με τίποτα, κι ας έχει μπλοκέ. Leon Cupra λένε ότι είναι πολύ σκληρό, Opel Astra καλά πάμε γι' άλλα....

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 08:58:03 μμ »
clio κι εγω ακουω καλα λογια αλλα απο χωρους αστα να πανε.. επισης αισθητικα πιο πολυ μου κλεινει προς γυναικειο.
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 09:19:38 μμ »
clio κι εγω ακουω καλα λογια αλλα απο χωρους αστα να πανε..

Γι αυτό πρότεινα και το Ford  που έχει.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

ekontax

  • Επισκέπτης
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 09:59:49 μμ »
Παράθεση από: "stardrive"
1. renault clio RS
4. ford focus ST

Αυτά που με τρελαίνουν.

To Focus st το εχει ένας φίλος μου και μου είπε ότι η κατανάλωσή του είναι απίστευτα μεγάλη. Τσεκαρέ το προσεκτικά γιατί αν ισχύουν τα νούμερα που μου λέει υπάρχει πρόβλημα

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 10:05:04 μμ »
golf GTi
Focus ST- αν δεν υφισταται προβλημα οπως αναφερει ο ekontax-

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 10:15:35 μμ »
Είδα ότι έχουν μπει και φωτό από αυτοκίνητα οπότε να βάλω και γω το δικό μου πολύτιμο (my prrrrecious :) )


Αποσυνδεδεμένος teo

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 131
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 10:32:19 μμ »
Συνήθως η δεύτερη γνώμη βοηθάει, έτσι λένε, αλλά στην συγκεκριμένη περίπτωση μάλλον μπερδεύει και αποπροσανατολίζει....Άκου την καρδιά σου φίλε και κανέναν άλλον. Εγώ πάντως Golf GTI, έτσι για να πω  την γνώμη μου και γιατί είναι κορυφαίο σε αυτά που ψάχνεις.Πάντως, για να επανέλθω, κάνε πως δεν με άκουσες!!!!!.
Η Ελλάδα είναι η πιο προηγμένη χώρα της Αφρικής!.

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 10:34:24 μμ »
Παράθεση από: ekontax
Παράθεση από: "stardrive"
1. renault clio RS
4. ford focus ST

Αυτά που με τρελαίνουν.

To Focus st το εχει ένας φίλος μου και μου είπε ότι η κατανάλωσή του είναι απίστευτα μεγάλη. Τσεκαρέ το προσεκτικά γιατί αν ισχύουν τα νούμερα που μου λέει υπάρχει πρόβλημα
ποσο μεγαλη; σε καθημερινη νορμαλ χρηση ή αν πιεστει το τουρμπο; δωσε μου σε παρακαλω λεπτομερη ενδεικτικη αναφορα καταναλωσης καυσιμου.
τα περιοδικα και τα προσπεκτους λενε:
13,8 εντος πολης
6,8 εκτος πολης
9,3 συνδυασμος
δε μου ακουγεται υπερβολικο, τι νομιζετε;

ferengi ωραιο το εργαλείο σου ! γιατι λες οτι το st δε σου λεει κατι; τι του λειπει νομιζεις; το golf μου φαινεται ακριβο σε σχεση με τον ανταγωνισμο. για το mps το μλοκε δεν επαρκει;
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 11:19:34 μμ »
Να ξέρεις ότι από κατανάλωση το μόνο νούμερο από αυτά του κατασκευαστή που μπορείς να πετύχεις συνήθως σε πραγματικές συνθήκες είναι η κατανάλωση πόλης, ίσως και λίγο χαμηλότερο αν κάνεις συνειδητή προσπάθεια να οδηγείς οικονομικά και στο επιτρέπει και η διαδρομή. Από αυτά που έχω διαβάσει για το ST καταλαβαίνω ότι δεν είναι τόσο καθαρόαιμο όσο θα μπορούσε να είναι, επιπλέον δεν μου αρέσει ιδιαίτερα και εμφανισιακά, αλλά αυτό είναι υποκειμενικό θέμα. Το GTi από την άλλη απ' ότι λένε είναι ένα ολοκληρωμένο αυτοκίνητο και το πρώτο Golf που αξίζει το όνομα GTi μετά από πολλά χρόνια. Στην τελευταία μάλιστα εκπομπή του Top Gear o Jeremy Clarkson έλεγε πόσο δεν του άρεσε το Golf GT και αντιθέτως πρότεινε ανεπιφύλακτα το GTi. Όσο για το MPS, τόσοι ίπποι στους κατευθυντήριους τροχούς είναι συνταγή για προβλήματα. Μακάρι να κάνω λάθος και οι Γιαπωνέζοι να κάναν το θαύμα τους (όπως βλέπεις είμαι και κάτοχος Mazda) αλλά κάτι μου λέει ότι τα πράγματα δεν είναι τόσο απλά. Μην ξεχνάς επίσης ότι η υπερστροφή ισχύος μαζεύεται πιο εύκολα από έναν έμπειρο οδηγό απ' ότι η υποστροφή ισχύος και το MPS θα δείχνει σίγουρα μια προτίμηση στη δεύτερη. Δεν είναι τυχαίο εξάλλου ότι τα δύο καλύτερα αυτοκίνητα με ανάλογη ιπποδύναμη (Impreza WRX, Lancer EVO) έχουν τετρακίνηση. Είναι πολλά τα άλογα Άρη ;)

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 11:22:35 μμ »
Κάνε λίγο υπομονή και μάζεψε λεφτά για το νέο S3. Καμία σχέση με τα υπόλοιπα της λίστας. :respect:
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος christos

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Αυτοκίνητα
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 10, 2007, 11:48:04 μμ »
+1