Αποστολέας Θέμα: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑ ΤΟΥ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟΥ PROJECT  (Αναγνώστηκε 80172 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Γιατί μετράω 8 ονομαστικές ψήφους για το Zeno GMT, ενώ στις επιλογές προς ψήφιση, στην εμφάνιση αποτελεσμάτων, είναι 9 ??  :stick2:
Ποιος ψήφισε Zeno GMT, χωρίς να δηλώσει το όνομά του, εεε ποιος?? Κακοοό παιδί, θα σε μαλώσω!! :smt075  ;D

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Παρατηρητικός ο Ηλίας! Αν ισχύει ή πρέπει να το δηλώσει και με post, αλλιώς κάποιος moderator θα πρέπει να αφαιρέσει μια ψήφο από το Zeno.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
   Για κάτι τέτοια τον στείλαμε Πανεπιστήμιο τον Ηλία ρε παιδιά!!!

   Εύγε νέε μου!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
 :lol: :lol:
Mένουν ακόμα 2 Zeno GMT. Σπεύσατε!!!

Έλα κύριος, πάρε, πάρε, πάρεεεε!! Εδώ τα καλά, εδώ τα ζουμεραααα!!! :shout:

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
   Eσύ Ηλία μου δεν βλέπω να ψήφισες, το σκέφτεσαι;


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

director

  • Επισκέπτης
   Eσύ Ηλία μου δεν βλέπω να ψήφισες, το σκέφτεσαι;

το σκεφτεται, το σκεφτεται το vc ultra slim  :D :D

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
20 τεμαχια για την μπλε-κοκκινη στεφανη και 10 για την σιελ-μαυρη (εκδοση 'GMT')

Συνολο: τριαντα (30), δεν υπαρχουν αλλα (!)


Σε περιπτωση που η τελικη σας επιλογη ειναι η ΖΕΝΟ, εαν θελετε κρατηστε ενα για μενα...

-Καλες γιορτες σε ολους!...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Την "κανεις" για άλλες πολιτείες, Άρη??  ;D

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Την "κανεις" για άλλες πολιτείες, Άρη??  ;D

Οχι, απλως θα ψηφισω προς το τελος της διαδικασιας...
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Οχι, απλως θα ψηφισω προς το τελος της διαδικασιας...
Kαι εγώ. Μετά από εσένα!! Ο τελευταίος που θα ψηφίσει τι κερδίζει??  :D :D

director

  • Επισκέπτης
Kαι εγώ. Μετά από εσένα!! Ο τελευταίος που θα ψηφίσει τι κερδίζει??  :D :D


την ησυχια του  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
χαχαχα, καλό!! :D :D

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
ποιος ψηφισε WAKMANN χωρις να ποσταρει το nick του;;;;ποιος, ε ποιος;;;;;;;

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
ποιος ψηφισε WAKMANN χωρις να ποσταρει το nick του;;;;ποιος, ε ποιος;;;;;;;
Έσπασε την "παρθενιά"!! :D :D

Πλάκα-πλάκα, οι ανώνυμες ψήφοι πρέπει να σβήνονται άμεσα από τους mods, για να μη χάσουν το "μπούσουλα" στο τέλος. Ήδη υπάρχουν δύο... ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 21, 2010, 09:11:51 μμ από IliasG »

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Αρη ειναι εφικτο αυτο?Δλδ ετα2824-αφαιρεση του δεικτη gmt-αλλαγη στεφανης στο steinhart?

Αγαπητε Παυλο,
Εχω ηδη αναφερθει σε αυτο: ειναι εφικτο!
Ωστοσο, ποτε δεν το ενεταξα στις προτασεις μου γιατι το θεωρησα κοινοτοπο (βλ. ομοιοτητα του με το ROLEX SUBMARINER), εν συγκρισει τουλαχιστον με το 'VINTAGE GMT'.
Καλλιστα ολο αυτο το διαστημα (εφοσον καποιος επιθυμουσε), θα μπορουσε να το αναπτυξει σε 'νεο θεμα' με τις οποιες τροποποιησεις εκρινε, προκειμενου να λαβει μερος στην ψηφοφορια...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Προσωπικα δεν εχω προβλημα -εφοσον τελικα επιλεγει η ΖΕΝΟ για το project- εαν θα παρω το σιελ ή το κοκκινο, το μαυρο, το πρασινο ή ενα αλλο 'σπασμενο χρωμα' (εφοσον υπαρχει), αφου ουτως ή αλλως θα γνωριζω οτι ολα θα εχουν γινει για τον ιδιο σκοπο και θα φερουν το ιδιο λογοτυπο!
Ευχης εργον και το ιδανικο θα ηταν σιγουρα να υπηρχε μια κοινη επιλογη για ολους, ομως αυτο που θεωρω πιο σημαντικο ειναι πως οποιο κι αν ειναι τελικα το χρωμα του ρολογιου μου, θα με συνδεει με το φορουμ και τα υπολοιπα μελη που θα συμμετεχουν σε αυτο... Στη ζωη μας δεν μπορουμε να τα εχουμε παντα ολα! Εχω μαθει να βλεπω τη θετικη οψη των πραγματων, οποιες τελικα και εαν ειναι οι συνθηκες!...
Αλλωστε, ουδεν κακον αμιγες καλου... Δε θεωρω απαραιτητα αρνητικη τη δυνατοτητα επιλογης αναμεσα στην πιο οικονομικη και την πιο ακριβη εκδοση, απο τη στιγμη που δεν υπαρχουν αλλα ρολογια διαθεσιμα και δεν μπορει να γινει κατι διαφορετικα... Ακομη και ετσι, δινεται η δυνατοτητα τοσο της 'διαφορετικοτητας στο κοινο', οσο και το δικαιωμα επιλογης με βαση το ιδιο μοντελο, για καθε βαλαντιο και για καθε γουστο...

Τετοιες πορτες δεν ανοιγουν ευκολα και καθε μερα... Γι' αυτο το λογο, τη στιγμη που η ZENO αποκριθηκε στο αιτημα μου, δεν μπορουσα να το ρισκαρω και να περιμενω!...
Αλλωστε -μεχρι την ημερα παραγγελιας- μπορει να υπαρξει η δυνατοτητα επιλογης και αλλων τεμαχιων με την ιδια στεφανη, μπορει ομως και οχι... ποτε δεν ξερεις...
Η εταιρια, μετα την πρωινη τηλεφωνικη επικοινωνια που ειχα μαζι της, δεσμευτηκε προφορικα για την κρατηση των 10 τεμαχιων με τη σιελ-μαυρη στεφανη και αντιστοιχως 20 γι' αυτην με την μπλε-κοκκινη, γνωριζοντας το ενδιαφερον μας για πιθανη αναληψη του project απο μερους της...
Αν εκτιματε οτι ειναι καλη, ψηφιστε την... Αν παλι οχι, καταψηφιστε την επιλεγοντας καποιαν αλλη... Αλλωστε στην ψηφοφορια δε λαμβανει μερος μονη της, υπαρχουν εναλλακτικες!...
Εσεις θα αξιολογησετε την καθε περιπτωση χωριστα και θα προκρινετε ποια εταιρια θα αναλαβει τελικα το project.
Προσωπικα θα λαβω μερος σε αυτην προς το τελος, αφου η επιλογη μου δε θα ηθελα τυχον να επηρεασει την κριση οσων απο εσας τελικα αποφασισουν να συμμετασχουν...



Φιλικα,
Watch-Collector
=D> =D> =D>  :2thumbs: :2thumbs: :2thumbs:  :yes: :yes: :yes:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Αγαπητε Αρη,εμπειρια απο επαφες με εταιρειες δεν εχω για να προβαλλω ολοκληρωμενη προταση,πιστευα οτι ειναι κατι απλο να γινει αλλα τωρα βλεπω οτι αν γινει κατι τετοιο μπερδευει τα πραγματα αρκετα,ευχαριστω παντως για τις απαντησεις σου(πραγματικα εχεις γερο στομαχι)και την προσπαθεια που κανεις. :)

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Θα ήθελα, παρακαλώ, να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση... ::)

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να αποκτήσω το πρώτο ρολόι μου του forum.
Ιδιαίτερα γιατί είμαι έλληνας μένω στο εξωτερικό και θα ήθελα μαζί μου κάτι ελληνικό.

Σαν πρώτη προτίμησή μου (που ήδη ψήφισα είναι το Steinhart). Ξέρω ότι η ΖΕΝΟ είναι καλύτερη εταιρεία αλλά είναι περισσότερο θέμα γούστου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Αν τελικά ψηφιστεί για το project το ΖΕΝΟ, χάνω εντελώς το δικαίωμα να αποκτήσω το ΖΕΝΟ ως δεύτερη επιλογή?

Ισως δεν κατάλαβα κάτι καλά και συγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζη... :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κώστας
This post contains 100% recycled electrons

director

  • Επισκέπτης
Θα ήθελα, παρακαλώ, να κάνω μια διευκρινιστική ερώτηση... ::)

Για μένα είναι πολύ σημαντικό να αποκτήσω το πρώτο ρολόι μου του forum.
Ιδιαίτερα γιατί είμαι έλληνας μένω στο εξωτερικό και θα ήθελα μαζί μου κάτι ελληνικό.

Σαν πρώτη προτίμησή μου (που ήδη ψήφισα είναι το Steinhart). Ξέρω ότι η ΖΕΝΟ είναι καλύτερη εταιρεία αλλά είναι περισσότερο θέμα γούστου.

Η ερώτησή μου είναι η εξής:

Αν τελικά ψηφιστεί για το project το ΖΕΝΟ, χάνω εντελώς το δικαίωμα να αποκτήσω το ΖΕΝΟ ως δεύτερη επιλογή?

Ισως δεν κατάλαβα κάτι καλά και συγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζη... :(

Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κώστας

οχι βεβαια,η ψηφοφορια γινεται για να καταγραφει η προτιμηση της πλειοψηφιας,οποιος θελει ακολουθει.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Η ερώτησή μου είναι η εξής:
Αν τελικά ψηφιστεί για το project το ΖΕΝΟ, χάνω εντελώς το δικαίωμα να αποκτήσω το ΖΕΝΟ ως δεύτερη επιλογή?
Ισως δεν κατάλαβα κάτι καλά και συγνώμη αν η ερώτησή μου είναι χαζη... :(
Ευχαριστώ εκ των προτέρων
Κώστας

Οχι, δε χανεις το δικαιωμα να το αποκτησεις.
Εφοσον επιθυμεις... εχεις δικαιωμα να δηλωσεις συμμετοχη στη λιστα για την παραγγελια του ρολογιου που θα ανοιξει, ωστοσο σε αυτην προηγουνται τα μελη των οποιων η επιλογη προκριθηκε!...

Aποσπασμα απο το νημα:
'Τεσσερις προτασεις για καταδυτικο ρολο'ι' του φορουμ' - http://www.mywatch.gr/index.php/topic,7735.20.html


Εαν μεχρι και την ερχομενη Δευτερα (εξι ημερες δηλαδη απο την ημερα που παρουσιαστηκαν οι παραπανω προτασεις), δεν εχω λαβει ακομη απαντηση απο τις εταιριες που περιμενω, ή δεν κατατεθει αλλη ολοκληρωμενη υποψηφια προταση για καταδυτικο ρολο'ι', θα ανοιξει ψηφοφορια με οσες προσφορες εχουμε στα χερια μας!...
Προς το παρον αυτες ειναι οι εξης δυο: της WAKMANN-TIMEKEEPER και της STEINHART.

Σε αυτην θα ψηφισουμε ονομαστικα και οποια συγκεντρωσει τις περισσοτερες ψηφους, θα επιλεγει τελικα για το project!
Απαξ και αρχισει η ψηφοφορια, καμια αλλη προταση-προσφορα δε θα εχει δικαιωμα συμμετοχης!

Η ψηφοφορια θα διαρκεσει μια βδομαδα. Σε αυτην μπορουν να συμμετασχουν ολοι ανεξαιρετως, αλλα με τις εξης προ'υ'ποθεσεις:

1. Η ψηφος τους δηλωνεται ονομαστικα, αλλιως κρινεται ακυρη και δε θα ληφθη υποψιν στο τελικο αποτελεσμα

2. Εφοσον προκριθει η επιλογη τους, αυτοματως δεσμευονται και με τη συμμετοχη τους στη λιστα που θα δημιουργηθει για την ομαδικη αγορα. (Δεν υποχρεουνται να συμμετασχουν, εαν δεν προκριθει η επιλογη τους)

Kατοπιν θα ανοιξει αμεσως η ψηφοφορια για την τελικη επιλογη του καντραν. Αυτη θα γινει γρηγορα και βασει των καντραν που εχουν ηδη παρουσιαστει μαζι με τις προτασεις στην αρχη του νηματος. Δικαιωμα στην ψηφοφορια για το καντραν θα εχουν μονο τα μελη που θα εχουν λαβει μερος στην πρωτη ψηφοφορια, δηλαδη σε αυτην της προκριματικης φασης για το καταδυτικο ρολο'ι'! Γι' αυτον το λογο και αυτη η ψηφοφορια θα ειναι ονομαστικη!

Αμεσως μετα θα ανοιξει η λιστα ομαδικης αγορας-παραγγελιας, οπου σε αυτην μπορουν να δηλωσουν συμμετοχη οσοι αλλοι επιθυμουν, χωρις περιορισμο...
Ωστοσο, προτεραιοτητα στην καταχωρηση του ονοματος στη λιστα για την παραγγελια και μεχρι αυτη να κλεισει, θα δινεται παντα σε εκεινα τα μελη που θα εχουν λαβει μερος στην αρχικη ψηφοφορια για την επιλογη του καταδυτικου project!
Μολις συμπληρωθει ο ελαχιστος απαιτουμενος αριθμος συμμετοχων, η λιστα θα κλειδωθει προκειμενου να προχωρησει η παραγγελια...


*Για καθε βημα που θα ακολουθειται στην ολη διαδικασια, θα σας ενημερωνω σχετικα...
   

Φυσικα εξυπακουεται οτι:
Οσα απο τα μελη που συμμετεχουν στην πρωτη ψηφοφορια, αποφασισουν να συμμετασχουν και στη δευτερη ψηφοφορια για την επιλογη εκτυπωσης στο καντραν -παρολο που η εταιρια που ψηφισαν δεν προκριθηκε- υποχρεoυνται πλεον να δηλωσουν συμμετοχη και στη λιστα παραγγελιας που θα δημιουργηθει και θα σταλει στην εταιρια για την υλοποιηση του project!...


Φιλικα,
Watch-Collector 
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».