Αποστολέας Θέμα: Casio μαιμου  (Αναγνώστηκε 9156 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Casio μαιμου
« στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:53:34 πμ »
μάλιστα έχασα 15 ευρώ....  :smt093

από πού το διαπίστωσες?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 01:29:17 μμ από Nanagno »

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 11:59:25 πμ »
μουφα κασιο....
κλασικο αντιγραφο.... >:(

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 12:23:39 μμ »
Νόμιζα ότι ξέχασες κάποιο μηδενικό αλλά μετά είδα το λινκ....
Αυτό που παρήγγειλε, αν είναι αυτό που πόσταρες από το ebay, δεν είναι CASIO.... Είναι απομίμηση....

Εγώ το θεώρησα δεδομένο  γιατί όλα παίζουνε κάπου στα 200 δολάρια . Φίλε δυστυχώς δεν σε προλάβαμε . Αυτό είναι από τα gShock που πουλάνε  οι μαύροι στις παραλίες . Σίγουρα δεν θα είναι στεγανό όσο ένα γνήσιο GShock , όπως και αποκλείεται να έχει τα αλλά gudget . Μια φορά μάλιστα στην παραλία που είδα ένα τέτοιο προσπάθησα να πατήσω το κόκκινο κουμπί για να δω υψόμετρο αλλά τελικά δεν πατιέται .Αν έχει φώς να πεις και ευχαριστώ  Δεν σου έκανε καμία εντύπωση πως παντου παίζουνε απο 170 - 210 € ?? κρίμα γιατί με κάνα 50αρί € θα έπαιρνες κάτι γνήσιο .

Καλοφόρετο και ο θεός βοηθός ...

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 12:38:18 μμ »
δεν είχα ασχοληθεί πάλι με casio κ θεώρησα ότι επειδή είναι ψηφιακό μπορεί να παίζει η τιμή τόσο χαμηλά, το είδα σαν ηλεκτρική συσκευή που αλλάζουν μοντέλο κάθε χρόνο κ πέφτουν οι τιμές, οπότε λέω κανα παλιό ξεχασμένο κομμάτι είναι, δε βαριέσαι, το πάθημα θα γίνει μάθημα.
αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου λινκ ποιό γνήσιο μοντέλο μπορώ να βρω με λογική τιμή κοντά στα 50 ευρώ.
ευχαριστώ



ότι πρέπει!!! τσίχλα μπανάνα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 05, 2010, 12:54:21 μμ από DragonAce »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:33:18 μμ »
Μόλις έρθει το ρολόι και διαπιστώσεις ότι είναι μούφα πες του ότι θέλεις refund, αλλιώς καταγγελία στο ebay. Ο τύπος λέει ότι το ρολόι είναι Casio. Κλασσική περίπτωση απάτης, το ebay θα αποφανθεί υπέρ σου.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:37:25 μμ »
Πάντα τσεκάρουμε το feedback πριν αγοράσουμε. Εκτός από τους περισσότερους καραγκιόζηδες που έλαβαν το ρολόι και έδωσαν και θετικό feedback (βέβαια μπορεί και να εδωσαν θετικό γιατί εν γνώσει τους αγόρασαν ρέπλικα), υπάρχει και ένας που έχει δώσει αρνητικό και λέει ότι δεν λειτουργεί ο σένσορας γιατί το ρολόι είναι ρέπλικα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:43:05 μμ »
Zήτα refund. Aμα πλήρωσες μέσω paypal απείλησε με dispute. Ετσι και αλλιώς money back αναφέρει ως επιστροφή.... Σπύρο έπρεπε να σε "ψιλιασει" το feedback. Toσες λίγες πωλήσεις και 95% μόνο. Πάντα πρώτα το feedback τσεκάρουμε. Δίκιο έχει ο φίλος koybilaihan. Υπάρχει και ένα λινκ που βγάζει κατευθείαν τα negative και neutral feedback κάθε πωλητή που βρίσκεται στο ebay. Θα ψάξω και θα το ποστάρω. Είναι πολύ χρήσιμο εργαλείο για αγορές μέσω ebay  ;)
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:47:53 μμ »
το είδα το feedback, διάβασα κ τα σχόλια κ είπα ότι θα το ρισκάρω για το αν είναι καλό το ρολόι κ αν θα μου έρθει...δε πονηρεύτηκα όμως ότι μπορεί να είναι ρέπλικα...του έχω στείλει μύνημα κ ρωτάω αν είναι αυθεντικό ή όχι, χαζή ερώτηση τώρα βέβαια, κ σαφώς θα του ζητήσω refund....
τίποτα τη πάτησα σήμερα γιατί ξύπνησα με τον ενθουσιασμό του ψηφιακού ρολογιού κλπ  (μάλλον τα έβλεπα όνειρα) κ μέσα στη τρέλα τη πάτησα σα πρωτάρης, τί να κάνουμε, οι αγορές τελικά θέλουν περισσότερο σκέψη κ σύναιση...

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 01:51:25 μμ »
Δεν πειράζει ρε φίλε. Κάτσε να έρθει πρώτα το ρολόι και αν όντως είναι πιθήκι, κάνε ότι είπαμε παραπάνω. Αλλά άμα δεν είναι θα λέμε ότι έκανες το καλύτερο deal  ;D ;D
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 05, 2010, 04:14:14 μμ »
Δεν πειράζει ρε φίλε. Κάτσε να έρθει πρώτα το ρολόι και αν όντως είναι πιθήκι, κάνε ότι είπαμε παραπάνω. Αλλά άμα δεν είναι θα λέμε ότι έκανες το καλύτερο deal  ;D ;D

εχε καλου κακου και καμια μπανανα να του δωσεις... ;D ;D ;D
στο WUS υπαρχουν συνεχεις ενημερωσεις για πωλητες με fake g shock.

μην κοιτατε που εδω μεσα δεν παιζουν πολυ..
εξωτερικο γινεται χαμος με πωλησεις και συλλογες..ναι συλλογες απο g... ;)

φιλικα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aquaracer

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 92
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 11:43:30 πμ »
Δεν πειράζει ρε φίλε. Κάτσε να έρθει πρώτα το ρολόι και αν όντως είναι πιθήκι, κάνε ότι είπαμε παραπάνω. Αλλά άμα δεν είναι θα λέμε ότι έκανες το καλύτερο deal  ;D ;D


προφανώς και είναι πιθηκι , γιατι αν δεν είναι να παραγγείλω μερικές εκατοντάδες  ....

φιλε αν σου περισσεύει ένα πενηντάρικο πήγαινε μια βόλτα στα μαγαζιά και ψάξε με την ησυχία σου . Επίσης ψαξε στο skroutz.gr και θα βρεις άπειρα μοντέλα  για όλα τα βαλάντια .τρομερό ρολόι για τα λεφτά του είναι αυτό http://viewitem.eim.ebay.gr/CASIO_COMPASS_WATCH_SGW1001VEF_RRP_60_WE_SELL_3900/190414647635/item αν και έχει λήξει τώρα η δημοπρασία . Με 45 € στην πόρτα σου .


εδιτ : υπάρχει εδώ διαθέσιμο http://search.eim.ebay.gr/?Query=SGW-100-1VEF+RRP&Site=&Category=&searchbutton=%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%B6%CE%AE%CF%84%CE%B7%CF%83%CE%B7
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 06, 2010, 12:03:57 μμ από Aquaracer »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: casio μαιμου
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 12:46:27 μμ »
εδω

Αποσυνδεδεμένος ''Viglatoras''

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1421
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 06, 2010, 09:41:53 μμ »
Στα 50 Ε, θα βρεις στο e-bay, πολλά μοντέλα G Shock. To δικό μου G 7900, (το απλό, όχι το ηλιακό), μου κόστησε περ. 60 Ε, μαζί με τα μεταφορικά και το G9000 που αναμένω εντός των ημερών, (αντοχή και σε λάσπες..), μου κόστησε το ίδιο.
Και των δύο ανωτέρω ρολογιών, η τιμή τους στην Ελλάδα, είναι άνω των 100 Ε σίγουρα..











δεν είχα ασχοληθεί πάλι με casio κ θεώρησα ότι επειδή είναι ψηφιακό μπορεί να παίζει η τιμή τόσο χαμηλά, το είδα σαν ηλεκτρική συσκευή που αλλάζουν μοντέλο κάθε χρόνο κ πέφτουν οι τιμές, οπότε λέω κανα παλιό ξεχασμένο κομμάτι είναι, δε βαριέσαι, το πάθημα θα γίνει μάθημα.
αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου λινκ ποιό γνήσιο μοντέλο μπορώ να βρω με λογική τιμή κοντά στα 50 ευρώ.
ευχαριστώ



ότι πρέπει!!! τσίχλα μπανάνα!!!
Το μηχανικό ρολόι, είναι η πιο μικρή, η μακροβιότερη και η πιο προσωπική μηχανή που μπορεί να φέρει ένας άνθρωπος επάνω του. Μοιάζει σαν ένα μικρό ''εργοστάσιο'' επάνω στον καρπό και όσο πιο πολύπλοκος είναι ο μηχανισμός του, τόσο η αίσθηση αυτή γίνεται εντονότερη!

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 08:48:19 πμ »
http://casio-g-shock.com/


έχει διάφορα λινκς σε σαιτς που πουλάνε casio, ξέρουμε αν αυτά που δίνει είναι γνήσια ή όχι? αν το έχουν δηλ. ψαγμένο το θέμα ή απλά στο κουβά όλα? το γνωρίζει κανείς?

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: casio world
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 12:16:33 μμ »
δεν είχα ασχοληθεί πάλι με casio κ θεώρησα ότι επειδή είναι ψηφιακό μπορεί να παίζει η τιμή τόσο χαμηλά, το είδα σαν ηλεκτρική συσκευή που αλλάζουν μοντέλο κάθε χρόνο κ πέφτουν οι τιμές, οπότε λέω κανα παλιό ξεχασμένο κομμάτι είναι, δε βαριέσαι, το πάθημα θα γίνει μάθημα.
αν δε σου κάνει κόπο στείλε μου λινκ ποιό γνήσιο μοντέλο μπορώ να βρω με λογική τιμή κοντά στα 50 ευρώ.
ευχαριστώ



ότι πρέπει!!! τσίχλα μπανάνα!!!


αν έχεις τύχει διάβαινε!!! μετά από 2 ερωτήσεις αν είναι γνήσιο που δεν απάντησε, έκανε refund τα χρήματα...

Αποσυνδεδεμένος tzistsam

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 413
  • Ακόμα? Νυχτώσαμε... Ημαρτον
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 12:41:27 μμ »
Πάλι καλά Σπύρο. Γλύτωσες την ταλαιπωρία ;) Ολα καλά. Κρίμα δεν θα φάει το πιθηκάκι μπανανούλα ;D
Τελειώσαμε και μείναμε μονάχοι.

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 12:44:12 μμ »
Πάλι καλά Σπύρο. Γλύτωσες την ταλαιπωρία ;) Ολα καλά. Κρίμα δεν θα φάει το πιθηκάκι μπανανούλα ;D

:supz:

Αποσυνδεδεμένος deuteroleptos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 26
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 05:33:57 μμ »
το ebay και το paypal να ξέρεις είναι πάντα με το μέρος του αγοραστή όταν υπάρχει θέμα εξαπάτησης!Κάνε μια αναφορά για το γεγόνος και ζήτα τα χρήματα σου πίσω!Σε αντίστοιχη πέριπτωση που είχα εγώ με ένα ζευγάρι γυαλιά το ebay μου έκανε refund χώρις να πρέπει να στείλω το αντικείμενο πίσω στον πωλήτη!!!κέρδισα μια μαιμουδίτσα!

Αποσυνδεδεμένος jimko7

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 638
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 07:26:08 μμ »
Διαβαζω διαβαζω το θέμα και δε βγάζω άκρη...Που είναι το ρολόι..που ειναι η φώτο?Που είναι το λινκ??
Τι γινεται ρε παιδια??
Ποιος τα κοβει και ράβει και δε μπορουμε να βγάλουμε άκρη??
Τζάμπα καθόμαστε και διαβάζουμε??? >:(
ΔΗΜΗΤΡΗΣ
      

Αποσυνδεδεμένος avionic

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 136
    • Προφίλ
Απ: Casio μαιμου
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 08, 2010, 09:55:42 μμ »
Είναι συνέχεια από εδώ

http://www.mywatch.gr/index.php/topic,443.340.html