Αποστολέας Θέμα: Απ: ROLEX Διαξιφισμοί  (Αναγνώστηκε 44263 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #20 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:28:07 μμ »
Παράθεση
Δηλαδή όποιος έχει χόμπυ τα ρολόγια και έχει την οικονομική άνεση να έχει στην κατοχή του Vintage daytonas, comex και Milsub που πολλά απ΄αυτά κοστίζουν 6ψηφια νουμερα το κομμάτι, δεν μπορεί να έχει στην κατοχή του το τάδε ή το δείνα καλό αυτοκίνητο ( που σημειωτεόν μπορεί να κοστίζει λιγότερο από το ρολόι) γιατι αλλιώς θα του προσάψουν ότι το έχει για επίδειξη;
μπορε να τα εχει και να γουσταρει και να το ξερει μονο αυτος...Μπορει να ειναι νουμερο και να κανει επιδειξη...τοτε ειναι γελοιο το θεαμα .... :2thumbs:
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #21 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:30:14 μμ »
Eιπες οτι τα ρολογια εχουν ενα σωρο λεφτα και οτι τα βαζουν σε πανακριβες τσαντες με ΤΕΡΑΣΤΙΑ λογοτυπα εμπριμε με λαχουρια της LV γιατι ετσι πρεπει...
Άλλα διαβάζεις κι άλλα βλέπεις; Εγώ είπα πως είναι λογικότατο όχι πως πρέπει.



Ποιος ειναι ο λογος λοιπον?
Μήπως γιατί τους αρέσουν; Μήπως γιατί τις βρίσκεις και στους πλανόδιους;
Να σου πω την αλήθεια δε γνωρίζω. Δεν είμαι στο κεφάλι τους.
Μήπως επειδή είναι ασφαλείς; Ουπς! Είπα ασφαλείς;



Αυτες οι τσαντες παρεχουν περισσοτερη ασφαλεια?
Δεν το γνωρίζω. Όμως, μιας και η LV είναι η μόνη μάρκα που σου φτιάχνει και κατά παραγγελία, δε θα μου φαινόταν απίθανο να είναι φτιαγμένες μόνο για τα ρολόγια τους και τις θήκες τους με ειδικά προστατευτικά διαμερίσματα. Αλλά όπως είπα, δε γνωρίζω.



Αν ειναι απλα επειδη τα μεταξωτα εσωρουχα θελουν και επιδεξια οπισθια , τοτε γιατι δεν εβαζαν μια τσαντα πραντα πιο μινιμαλ και οχι τοσο φαντεζι?
Τι να σου πω Μητς; Δεν το κατέχω το θέμα τσάντα όπως εσύ για να μπορώ να απαντήσω.
Φτιάχνει κατά παραγγελία η Πράντα;


Συμπερασμα? ... επιδειξη! ;)
Δια της ατόπου.


Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #22 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:32:27 μμ »
μπορε να τα εχει και να γουσταρει και να το ξερει μονο αυτος...Μπορει να ειναι νουμερο και να κανει επιδειξη...τοτε ειναι γελοιο το θεαμα .... :2thumbs:

Ποιος είναι νούμερο;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #23 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:48:41 μμ »
Νούμερο είναι κάποιος που πηγαίνει με 8ήμερο πανέρι με κροκό λουρί στην παραλία... Το είδα στη Χαλκιδική το καλοκαίρι... Γέλασα...

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #24 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:50:17 μμ »
Παράθεση
Ποιος είναι νούμερο;

Φιλικά
Δημήτρης

Oποιος ειναι κενος και επιδικνυει τα εχοντα του για να δειξει οτι ειναι καποιος....Τις πορσε και τα ρολεξ - τα φρου φρου και αρωματα τα οποια απεκτησε μονο και μονο γιατι ετσι επιτασει το κοινωνικο status..και δε ξερει αν το ρολεξ εχει μεσα μπαταρια...η αν η πορσε εχει 200 η 300 mm δισκοπλακα :)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Yoshitoshi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #25 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:53:52 μμ »
Μετά από την παρουσίαση μιας συνάντησης για Rolex.....διαβάζει κανείς μια κουβέντα για το αν τελικά ο κάθε παρευρισκόμενος κρατούσε τσάντα Lv ή paxos....αν φορούσε σακάκι Zegna ή Artisiti Italiani...αν φορούσε παπούτσια feragamo ή puma....αν οδηγούσε Porsche ή Lada.....εύκολα υποθέτει κανείς ότι, ό,τι και αν φορόυσε-κρατούσε- οδηγούσε ούτε κλεμμένο ούτε δανεικό ήταν !


Άραγε....σε άλλα forums να γίνεται αντίστοιχη κουβέντα ή απλά είναι ένα σύνηθες φαινόμενο του Έλληνα?!?!


Φιλικά
Κωνσταντίνος


Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #26 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 04:54:52 μμ »
Παράθεση
Άραγε....σε άλλα forums να γίνεται αντίστοιχη κουβέντα ή απλά είναι ένα σύνηθες φαινόμενο του Έλληνα?!?!

Πρωτοπορουμε σε αυτο...ειναι νεα μοδα στο φορουμ μας >:(
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Αλέξανδρος

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 261
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #27 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 05:02:04 μμ »
Μετά από την παρουσίαση μιας συνάντησης για Rolex.....διαβάζει κανείς μια κουβέντα για το αν τελικά ο κάθε παρευρισκόμενος κρατούσε τσάντα Lv ή paxos....αν φορούσε σακάκι Zegna ή Artisiti Italiani...αν φορούσε παπούτσια feragamo ή puma....αν οδηγούσε Porsche ή Lada.....εύκολα υποθέτει κανείς ότι, ό,τι και αν φορόυσε-κρατούσε- οδηγούσε ούτε κλεμμένο ούτε δανεικό ήταν !


Άραγε....σε άλλα forums να γίνεται αντίστοιχη κουβέντα ή απλά είναι ένα σύνηθες φαινόμενο του Έλληνα?!?!


Φιλικά
Κωνσταντίνος



Όλα τα δίπολα που ανέφερες απαντώνται σε συνδιασμό με τη ρόλεξ, γι'αυτό μιλάμε για νούμερα(επίδειξη) ή μη(γούστο)...

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #28 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 06:09:59 μμ »
-Καλά κάνουν..κι εγώ αν είχα τα φράγκα τα ίδια και χειρότερα θα έκανα...
Όσο για το θέμα "επίδειξη", για αυτούς είναι κάτι απόλυτα φυσιολογικό.
Μην ξεχνάτε οτι και στο φόρουμ εδώ έχουμε θέμα με αυτοκίνητα και μηχανές κλπ ;)...κάνουμε επίδειξη?? Λογικό δεν είναι όποιος έχει πατέκια και Λανγκε να έχει και ακριβό αμάξι?? Αν δεν έχει αυτός, ποιος θα έχει?? εγώ, ο μισθωτός υπάλληλος?? 

και κλείνω με τον Αίσωπο...."Οσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια"



Φιλικά Γιώργος
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος Yoshitoshi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #29 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 06:14:01 μμ »
Φίλε mits μακάρι να ήταν μόδα μόνο του forum μας αλλά δυστυχώς δεν είναι....

Και από πότε όποιος φορά rolex και παρουσιάζει τη συλλογή του....ή όποιος κρατά LV είναι νούμερο ή δεν έχει γούστο?

Το γούστο είναι εξ ορισμού υποκειμενικό, άρα μη κατακριτέο!

Πότε απέκτησε ο Έλληνας πτυχίο στυλίστα και πτυχίο επικριτή?!?!?

P.s
georges....συμφωνώ...πολύ σοφός ο Αίσωπος


Φιλικά
Κωνσταντίνος





Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #30 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 06:45:05 μμ »
Παντως εγω δεν κατεκρινα κανεναν για αυτα που εχει. Πως θα μπορουσα αλλωστε ?! Και ασφαλως οι κατοχοι Rolex αξιας δεκαδων ή εκατονταδων χιλιαδων εχουν  Porsche, LV και πολλα αλλα πανακριβα και πανεμορφα αντικειμενα. Και μπραβο τους και εις περισσοτερα! Απλα αυτες οι φωτο μου φανηκαν σχεδον γελοιες και επιδεικτικες σε ενα θρεντ συναντησης ρολεξακηδων...




Με προβληματισε η τοποθετηση του blackbird
Αναρωτήθηκες αν τα ρολόγια σου, που κοστίζουν χιλιάδες ευρώ και εκθέτεις εδώ κατά καιρούς, σκανδαλίζουν κάποιους άλλους;

Ασφαλως και συμφωνω. Εγω ομως δεν ειπα οτι με τις Πορσε σκανδαλιζουν εμενα που δεν εχω. Ειπα οτι στις φωτο πουλανε μουρη. Και επιμενω. Δεν μπορω να γινω πιο σαφης.





Και ειμαστε χοντρα  :offtopic   Καποιος να το κοψει και να το βαλει αλλου...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #31 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:15:56 μμ »
@georges, yoshitosi
To τι φτανω εγω και τι δεν φτανω και ο καθε ανθρωπος που δε γνωριζετε πισω απο ενα nickname αφηστε να το ξερει ο ιδιος καλυτερα...
Χαρακτηρισμοι και εξυπναδες περισσευουν στο φορυμ... >:(


δεν εγινα στυλιστας και δεν κατεκρινα τις LV...αλλα αυτο ακριβως που ειπε ο αλεξης...Δεν εχουν χωρο αυτες οι εικονες στο αντιστοιχο context..Η ελλειψη αισθητικης σε εναν ανθρωπο και η ταυτοποιηση με τη μαζα και αυτο που του πουλανε για lifestyle τον καθιστουν νουμερο για τη γνωμη μου.

Μια LV σε ενα ατομο που την υποστηριζει ειναι οκ...Μια lv στην κυρια με το jeep που το πηρε για ασφαλεια χωρις να ξερει τι ειναι η ασφαλεια και δεν εχει δει χιονι ποτε...αλλα το οδηγαει μιλωντας στο ροζ αιφον και κρεμοντας το χερι να φανει η σαμπουνα ειναι κιτσ εικονα...Χωρια οτι η ιδια θα το παρκαρει στο πεζοδρομιο που θα περασει ο πεζος και καποιος με αμαξιδιο..

Συνοπτικα λοιπον τα ατομα αυτα μου εδωσαν την εικονα οτι κανουν απλα και μονο επιδειξη..Σας κανει?

οσο για παροιμιες ξερω αλλη μια ... "οποιος εχει τη μυγα - μυγιαζεται..."
 :hello: :hello:
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #32 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:26:25 μμ »
@georges, yoshitosi
To τι φτανω εγω και τι δεν φτανω και ο καθε ανθρωπος που δε γνωριζετε πισω απο ενα nickname αφηστε να το ξερει ο ιδιος καλυτερα...
Χαρακτηρισμοι και εξυπναδες περισσευουν στο φορυμ... >:(


δεν εγινα στυλιστας και δεν κατεκρινα τις LV...αλλα αυτο ακριβως που ειπε ο αλεξης...Δεν εχουν χωρο αυτες οι εικονες στο αντιστοιχο context..Η ελλειψη αισθητικης σε εναν ανθρωπο και η ταυτοποιηση με τη μαζα και αυτο που του πουλανε για lifestyle τον καθιστουν νουμερο για τη γνωμη μου.

Μια LV σε ενα ατομο που την υποστηριζει ειναι οκ...Μια lv στην κυρια με το jeep που το πηρε για ασφαλεια χωρις να ξερει τι ειναι η ασφαλεια και δεν εχει δει χιονι ποτε...αλλα το οδηγαει μιλωντας στο ροζ αιφον και κρεμοντας το χερι να φανει η σαμπουνα ειναι κιτσ εικονα...Χωρια οτι η ιδια θα το παρκαρει στο πεζοδρομιο που θα περασει ο πεζος και καποιος με αμαξιδιο..

Συνοπτικα λοιπον τα ατομα αυτα μου εδωσαν την εικονα οτι κανουν απλα και μονο επιδειξη..Σας κανει?

οσο για παροιμιες ξερω αλλη μια ... "οποιος εχει τη μυγα - μυγιαζεται..."
 :hello: :hello:



επειδή αναφέρθηκες προσωπικά σε μένα να σου πω οτι εσύ μυγιάστηκες..εγώ καθόλου.
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #33 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:35:03 μμ »
Aνεφερες την αντιθετη αποψη απο εμενα ενα ποστ κατω απο το δικο μου και χωρις παραθεση?
Αυτο σημαινει οτι απαντας στους απο πανω σου...
Εκτος αν δεν ειναι ετσι
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #34 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:54:39 μμ »
Aνεφερες την αντιθετη αποψη απο εμενα ενα ποστ κατω απο το δικο μου και χωρις παραθεση?
Αυτο σημαινει οτι απαντας στους απο πανω σου...
Εκτος αν δεν ειναι ετσι

Απάντησα στο θέμα που γράφετε και όλοι οι υπόλοιποι και δεν έκανα προσωπική αναφορά σε κανέναν σε αντίθεση με σένα.
Το ποστ που εκφράζεις την άποψή σου είναι αρκετά πιο πίσω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η σειρά.



Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #35 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 08:59:03 μμ »
Παράθεση
Απάντησα στο θέμα που γράφετε και όλοι οι υπόλοιποι και δεν έκανα προσωπική αναφορά σε κανέναν σε αντίθεση με σένα.
Το ποστ που εκφράζεις την άποψή σου είναι αρκετά πιο πίσω αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τι σχέση έχει η σειρά.

Eιπες οτι οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια αναφερομενος λοιπον σε οποιον εχει αυτη την αποψη...Αρα και σε μενα...Να ειστε λοιπον πιο εγκρατεις σε τετοιους χαρακτηρισμους  ;) Δε θεωρω κρεμασταρια λοιπον τα τυπακια με τα 911 και τις βουιτον...Οκ?

Εκτος αν δεν αναφερεσαι σε εμενα αλλα στους υπολοιπους που εχουν την ιδια αποψη , οπου και παλι θα θεωρησω λανθασμενη την προταση σου.
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος georges

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8782
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #36 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 09:07:47 μμ »
Eιπες οτι οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια αναφερομενος λοιπον σε οποιον εχει αυτη την αποψη...Αρα και σε μενα...Να ειστε λοιπον πιο εγκρατεις σε τετοιους χαρακτηρισμους  ;) Δε θεωρω κρεμασταρια λοιπον τα τυπακια με τα 911 και τις βουιτον...Οκ?

Εκτος αν δεν αναφερεσαι σε εμενα αλλα στους υπολοιπους που εχουν την ιδια αποψη , οπου και παλι θα θεωρησω λανθασμενη την προταση σου.

- αποφάσισε ενικό ή πληθυντικό
- Η παροιμία αλλά και γενικότερα η άποψη δεν αναφερόταν προσωπικά σε κανένα, αλλά φρόντισες με την δική σου παροιμία να την προσωποποιήσεις.
- Ποιον χαρακτήρισα και πως??( για να ξέρω που θα είμαι εγκρατής)
Βοήθησε τον Φλίπερ να κρατήσει τον τίτλο του...Γίνε κι εσύ ΔΩΡΟ*, μπορείς!!!

  * ΔΩΡΟ  = ΔΩρητής ΡΟλογιών

director

  • Επισκέπτης
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #37 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 09:15:39 μμ »
ολοι μας εδω λιγο πολυ ψωναρες ειμαστε,με κοσμηματα ασχολουμαστε οποτε μην χαλατε τις καρδιες σας

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #38 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 09:22:25 μμ »
mits δεν ηθελες να ερθεις αιγλη...
κατσε εδω τωρα και φαε τα μουστακια σου!

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ROLEX Διαξιφισμοί
« Απάντηση #39 στις: Σεπτέμβριος 29, 2010, 09:24:09 μμ »
σωστο director. το λαθος ειναι οτι καποιοι φιλοι παρεξηγουνται οταν αποκαλουνται καποιοι επιδειξιομανεις, αν και αυτο ειναι προφανες οτι δεν αναφερεται στο οτι κατεχουν ρολεξ αλλα σε κατι αλλο ενω ειναι και μια προσωπικη αποψη.

δεν κανουν επιδειξη επειδη εχουν ρολεξ. ολο το προμο του event ειναι τετοιο. αποψη μου παντα.

μια ερωτηση. αν δει κανεις τα συγκεκριμενα λινκς, ποια αποψη θα αποκομισει για το lifestyle των κατοχων ρολεξ? ας υποθεσουμε οτι αυτα τα λινκς ειναι διαφημιση της ρολεξ τι θα νομιζει κανεις?

οι υπολοιποι με τι αμαξια αντι για πορσε πηγανε, τι τσαντες αντι για λουι βιττον ειχανε, τι τσιγαρα αντι για πουρα καπνιζαν? που ειναι αυτες οι φωτος?

δεν ειναι το ρολεξ, η' τα ατομα, το προμο του event ειναι καπως ομως.

υγ. υπεροχα κομματια ειχαν
Γαυρος οπαδος....