Αποστολέας Θέμα: Hublot  (Αναγνώστηκε 4092 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ferengi

• 42mm case
  • 42mm case
    • Προφίλ
Hublot
« στις: Απρίλιος 05, 2007, 01:26:32 πμ »
Επειδή ξέρω ότι έχουμε φανατικούς της εταιρείας, ιδού το τελευταίο της δημιούργημα:

$1 Million Dollar Big Bang

Ο πρόεδρος της Hublot Jean-Claude Biver θα παρουσιάσει στις 11 Απριλίου το πιο πάνω ρολόι, μαζί με ένα εκπρόσωπο της εταιρείας Bunter SA, η οποία φιλοτέχνησε το εν λόγω δημιούργημα. Η αναφορά της είδησης δεν δίνει άλλες λεπτομέρειες, αλλά από το κόστος είναι προφανές ότι όλη η κάσα του ρολογιού αποτελείται από διαμάντια. Όπως εύστοχα σχολίασε ένα μέλος του timezone, το συγκεκριμένο ρολόι είναι σίγουρα αντιχαρακτικό....

Είδηση και φωτό από timezone.com

Αποσυνδεδεμένος trelovet

• 48mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 05, 2007, 02:34:54 πμ »
O ορισμός του κιτς !!! Πώς ένα πολύ όμορφο και σέξυ σπορτ ρολόι μπορεί να γίνει λατέρνα !!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος georgehh

• 46mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 05, 2007, 04:59:39 πμ »
Είναι τρελός ο πρόεδρος αλλά αυτό με απογοητεύει λόγο οτι είναι μεγάλο ρολόι δε του πάνε τα διαμάντια, θα μπορούσε να γίνει στην κλασσική σειρά αν και είμαι κατά των λίθων στα ρολόγια
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος ferengi

• 42mm case
  • 42mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 05, 2007, 09:04:46 πμ »
Προσωπικά πιστεύω ότι για γυναίκα δεν θα ήταν άσχημο. Το θέμα είναι ότι έχει τόσα πολλά διαμάντια που η κάτοχος θα πρέπει να εξηγεί παντού ότι δεν είναι ψεύτικα :D

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

• 42mm case
  • 40mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 05, 2007, 09:09:44 πμ »
Παράθεση από: "ferengi"
Προσωπικά πιστεύω ότι για γυναίκα δεν θα ήταν άσχημο. Το θέμα είναι ότι έχει τόσα πολλά διαμάντια που η κάτοχος θα πρέπει να εξηγεί παντού ότι δεν είναι ψεύτικα :D

Nομίζω ότι ο κάτοχος που θα το φοράει (αν το φοράει και δεν το έχει στο winder του) θα φαίνεται από μακρυά ότι αυτό που έχει δεν έχει ψεύτικα διαμάντια...:)
Aν και η αντίθεση που κάνει με το tourbillion να βγάζει μάτι είναι πολύ καλή μπορώ να πώ ότι ψηφίζω κατά...
Tελικά φαντασία και κόστος παραγωγής σε ένα ρολόι υπάρχουν και μέχρι και το μέγιστο βαθμό κιόλας. Λεφτά να έχεις...
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος stardrive

• 50mm case
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 05, 2007, 10:37:29 πμ »
Ως κόσμημα γιατί τέτοιο είναι μου αρέσει πολύ και σίγουρα χρειάστηκε πολύς χρόνος για να σχεδιαστεί και να κατασκευαστεί αφού η κάθε μία πέτρα είναι κομμένη ειδικά για να ταιριάξει στο σχήμα του.
Σαν ρολόι μάλλον ατυχής επιλογή.....
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

• On the balance wheel
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 05, 2007, 01:50:29 μμ »
M αρεσει πολυ βρε παιδι μου αυτη η αντιθεση που κανουν τα διαμαντια με το καουτσουκ λουρακι  :puke:

Αποσυνδεδεμένος georgehh

• 46mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 18, 2007, 03:15:28 μμ »
Η εκδήλωση στο 3 kings hotel που πήγα ήταν κάτι παραπάνω απο ονειρεμένη καλά μίλησε ο πρόεδρος γινότανε χαμός γεμάτη η αίθουσα
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος ferengi

• 42mm case
  • 42mm case
    • Προφίλ
Hublot
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 18, 2007, 07:30:57 μμ »
georgehh αν μπορείς και έχεις χρόνο άνοιξε ένα νέο θέμα και γράψε μας ένα μίνι οδοιπορικό στην έκθεση, τι είδες, εντυπώσεις κλπ, νομίζω μας ενδιαφέρει όλους.