Αποστολέας Θέμα: Τύποι Panerai  (Αναγνώστηκε 7483 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« στις: Μάρτιος 15, 2006, 10:05:56 μμ »
Όλοι οι τύποι Panerai συγκεντρωμένοι σε μιά σελίδα.
 :arrow: http://www.paneristi.com/reference/vendome/numbers.html
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #1 στις: Μάρτιος 20, 2006, 01:59:32 πμ »
Πολυ χρησιμο link, ευχαριστουμε
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος KONTOMATIS MARINOS

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #2 στις: Ιούλιος 10, 2006, 04:00:56 μμ »
:mrgreen:

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #3 στις: Νοέμβριος 18, 2006, 03:17:11 μμ »
δοκιμασα το base και το luminor gmt 40mm.  Tα 44αρια ήταν πολύ μεγαλα τελικα για το χερι μου, αλλα το gmt ηταν τελειο. οποιεσδηποτε πληροφοριες για αυτο ευπροσδεκτες... (τα 4200 που μου είπαν στον καισαρη, ειναι η official τιμή ή μπορώ να το βρώ και σε άλλα μαγαζια χαμηλότερα;) περιμένω εναγωνίως....
irking

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #4 στις: Νοέμβριος 18, 2006, 03:40:20 μμ »
για την τιμη καλο ειναι να ριξεις μια ματια,ισως καποιοι που ξερουν καλυτερα στο φορουμ σου προτεινουν και πιο συγκεκριμενα το που

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #5 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 09:58:22 πμ »
αν εννοείς αυτο
ναι οντως ειναι πολυ ομοφο . Στα panerai δυστυχως δε γινονται παρα ελαχιστα παζαρια, στην καλυτερη περιπτωση να σου κοψει 50-150 ευρω ή να σου κανει ενα δώρο όπως ας πουμε δευτερο λουρακι. Στο διαδικτυο φυσικα υπαρχουν σαφως καλυτερες προσφορες (γύρω στα 3000-3300) αλλα πρεπει να ψαξεις, να εμπιστευθεις, να καταθεσεις προκαταβολικα το ποσο κ.ο.κ..
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #6 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 02:30:49 μμ »
μου είπανε ότι ετσι κι αλλιως πανε με δυο λουρακια, και μπορω να διαλεξω οποια θελω,  επισης μου είπανε ότι υπάρχει μόνο 1 ρολοι διαθέσιμο κι αν θελω κατι διαφορετικό θα πρεπει να περιμένω. απο το διαδίκτυο δεν το συζητω, προτιμω να δωσω περισσοτερα χρηματα παρα να παρω ενα fake που θα το εχω πληρωσει για original! παντως δεν ήτανε ακριβως αυτό στη  foto, redfoot!
irking

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #7 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 02:57:33 μμ »
ΑΝ δεν ηταν ακριβως αυτο τοτε δεν ειναι gmt 40αρι, ειναι το μοναδικο!
απο το ιντερνετ μπορεις να βρεις πολυ μεγαλυτερη γκαμα μοντελων σε 40χιλ. Τα 2 λουρακια ειναι μεσα στη συσκευασια απλως συνηθως δινουν ενα τριτο αντι για εκπτωση.
Δυστυχως οι νεες παραλαβες αργουν πολυ στην Ελλάδα και το χειροτερο ειναι πως δε σου δινουν τη δυνατοτητα παραγγελιας ενος μοντελου.. σε συμβουλευω λοιπον καταρχην να βεβαιωθεις οτι προκειται για το μοντελο αυτο και οτι σου αρεσει περισσοτερο απο οποιοδηποτε αλλο
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Τύποι Panerai
« Απάντηση #8 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 03:40:28 μμ »
Παράθεση από: "thyuk"
μου είπανε ότι ετσι κι αλλιως πανε με δυο λουρακια, και μπορω να διαλεξω οποια θελω,  επισης μου είπανε ότι υπάρχει μόνο 1 ρολοι διαθέσιμο κι αν θελω κατι διαφορετικό θα πρεπει να περιμένω. απο το διαδίκτυο δεν το συζητω, προτιμω να δωσω περισσοτερα χρηματα παρα να παρω ενα fake που θα το εχω πληρωσει για original! παντως δεν ήτανε ακριβως αυτό στη  foto, redfoot!


Μεχρι να δεις κανενα λουρακι σαν το crazy horse (παρεπιπτοντως μολις παρελαβα το δικο μου και δεν εχω λογια να το περιγραψω).
Ψαξε για κανενα 159, διοτι το καινουργιο δεν λεει και πολλα.

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Τύποι Panerai
« Απάντηση #9 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 03:47:18 μμ »


Βεβαια εγω προτεινω παντα μια Μαρινα και ας ειναι και αυτοματη. Απλη και πανεμορφη.

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Τύποι Panerai
« Απάντηση #10 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 03:51:56 μμ »


Για να καταλαβετε τι σημαινει crazy horse...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #11 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 09:44:52 μμ »
με λιγα λογια ελλαδα ειναι ενα μονοπωλειο?δε υπαρχουν παραλληλοι αντιπροσωποι αγορας με καποια καλη εκπτωση?ξερω πως αντιπροσωπος ειναι ο προαναφερθεις χρυσοχοος αλλα μια εναλλακτικη καλο θα τανε

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #12 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 10:32:44 μμ »
δυστυχως για ολους τους PANERISTI ναι.. καμια εκπτωση, ελαχιστα μοντελα διαθεσιμα, αυθεντικα λουρακια ή ποιοτικα after market μονο εξωτερικο κ.ο.κ..
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #13 στις: Νοέμβριος 19, 2006, 11:44:03 μμ »
εχει σ redfoot καποιεσ ενδεικτικες τιμεσ να μου δωσεις για τα 2 3 πιο γνωστα μοντελα.τιμες ελλαδος εννοω
thnx

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #14 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 10:08:19 πμ »
θα ξεκινήσω απο την αισθητική του πράγματος, μιας και είμαι γυναίκα...
το ρολόι που μου άρεσει περισσότερο είναι το base (steel, white dial) κι αυτό θα ήταν το ιδανικό. Αλλά... δοκιμάζοντας το μου φάνηκε τεράστιο.
τώρα, αυτό που δοκίμασα ήταν όντως gmt, απλά το dial του δεν μου φάνηκε εντελώς μαύρο, αλλα ήταν κάτι σαν το dial του luminor power reserve 40mm.
λοιπόν, σκέφτηκα το εξής μιας κι ο άντρας μου πηγε στην ιταλία για λιγες μέρες και μου είπε ότι είδε στο δρόμο αρκετούς να πουλάνε replicas... Θα μου φερει μια 44αρα να την φορέσω για μερικές μερες να δω πως θα μου φανει το μεγεθος, (μη φωναζετε δεν προκειτε να βγω εξω με αυτό, μονο στο σπίτι) και μετά θα αποφασίσω... μου φανηκε καλή ιδέα, τι λετε;
κι αν δω ότι δεν μου φαινεται περίεργο
irking

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #15 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 10:37:24 πμ »
συγνώμη.. συνεχίζω: αν δεν μου φανει περιεργο στο χέρι, θα παω να παρω αυτό που μου αρεσε εξ αρχής
irking

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #16 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 10:54:43 πμ »
εφοσον παραμείνεις εντος της οικιας δε θα σε μαλώσουμε :-)

αν σου αρεσε το luminor white dial (που οντως είναι υπεροχο) γιατί δεν επιλέγεις το pam49

ατσαλι,αυτόματο, 40άρι, white dial και panerai τι παραπανω να θελησει κανείς;
 παντως 44αρι σε γυναίκα συνηθως μοιαζει σα ρολοι τοίχου , εξαιρουνται οι περιπτώσεις γυναικών τυπου πατουλίδου (ξερεις, τετραγωνες)
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #17 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 02:21:09 μμ »
αφου θα παει ιταλια γιατι δε περνει μια και καλη ενα original?ρεπλικα μπορεισ να βρεισ ισως και ελλαδα .ιταλια θα βρεισ και καποιον να σου κανει εκπτωση γιατι δε θεωρειται μια απιαστη πολυτελεια οπως ελλαδα,θεμα παντα προσφορας και ζητησης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #18 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 02:30:16 μμ »

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Τύποι Panerai
« Απάντηση #19 στις: Νοέμβριος 20, 2006, 09:45:15 μμ »
Στην Ιταλία ισχύουν οι ίδιες τιμές δυστυχως..  η εταιρεία εφαρμόζει  σκληροτατη τιμολογιακή πολιτική σε παγκόσμιο επιπεδο. Προσφέρουν κατι εξαιρετικά όμορφο, εξαιρετικά ανθεκτικό, τρομερα in , με ιστορία 140 χρόνων πίσω του και μια γιγαντιαία εταιρεία-μαμα.
Ως προς την τοποθετηση μεγαλου ρολογιου σε μικρό καρπο είναι και θέμα γούστου. Πολλοι ας πουμε βρίσκουν πολύ ελκυστικό αυτο το.. μοντέλο
 In simplicity lies true greatness"..