Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 380453 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος vanirov

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #460 στις: Ιούλιος 20, 2014, 12:16:30 μμ »
Καταλαβα.. ευχαριστω πολυ για την ενημερωση. Αρα εχω ποκυ ψάξιμο ακομη! Θα δω....

Αποσυνδεδεμένος donpaganistis

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 363
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #461 στις: Αύγουστος 29, 2014, 02:26:33 μμ »
Θελεις να παρεις hamilton? Αν το ηξερα θα σου ελεγα εχθες απο κοντα το καταστημα. Λοιπον κανουμε μια συμφωνια? Μας λες εσυ ποια breitling εχουν 50% και εγω θα σου πω μαγαζι για hamilton  :D :D :D



Αφου διαβασα το τοπικ, εκανα ενα ιντερνετικο ψαξιμο για ενα Hamilton Ventura XXL


Το βρηκα σε 3 καταστηματα (oro, kaloustian, oroloi)
Ρωτησα για τιμες μετρητοις, περιμενοντας και μια λογικη εκπτωση (15-20%)
Ε, λοιπον η καλυτερη εκπτωση που πηρα ηταν 40 ευρω επι της αρχικης τιμης (στα 830 ευρω απο αρχικη 870). Ειναι λιγακι κοροιδια ή εγω εχω πολλες απαιτησεις;
Γνωριζετε καποιο καταστημα που δινει μια καλυτερη εκπτωση;

Κρις, αν μπορεις

ΥΓ: chris5, αν μπορεις, ενημερωσε και εμενα για τον κρυφο σου ασσο!

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #462 στις: Αύγουστος 29, 2014, 03:43:20 μμ »
Γιατί δεν ψάχνεις και στα φυσικά καταστήματα;
Μπορεί να πετύχεις κάτι καλύτερο!
Εγώ πολύ πρόσφατα μετά και από τις προτάσεις των φίλων στο φόρουμ έκανα μια βόλτα στην αγορά και σε πληροφορώ ότι την καλύτερη εξυπηρέτηση και τιμή τη βρήκα σε μαγαζί που δεν μου είχε προταθεί επειδή προφανώς κανείς δεν μπορεί να ξέρει τι παίζει συνέχεια σε κάθε κατάστημα..!!
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος Art

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #463 στις: Σεπτέμβριος 02, 2014, 01:38:58 πμ »

Αφου διαβασα το τοπικ, εκανα ενα ιντερνετικο ψαξιμο για ενα Hamilton Ventura XXL


Το βρηκα σε 3 καταστηματα (oro, kaloustian, oroloi)
Ρωτησα για τιμες μετρητοις, περιμενοντας και μια λογικη εκπτωση (15-20%)
Ε, λοιπον η καλυτερη εκπτωση που πηρα ηταν 40 ευρω επι της αρχικης τιμης (στα 830 ευρω απο αρχικη 870). Ειναι λιγακι κοροιδια ή εγω εχω πολλες απαιτησεις;
Γνωριζετε καποιο καταστημα που δινει μια καλυτερη εκπτωση;

Κρις, αν μπορεις

ΥΓ: chris5, αν μπορεις, ενημερωσε και εμενα για τον κρυφο σου ασσο!



αφου ενδιαφερεσαι για breitling μιας και ειναι απο τα αγαπημενα μου ρολογια και το ΄χω ψαξει,σε μια πολυ καλη τιμη μπορεις να τα βρεις στα καταστηματα kounakis στη Ροδο.Οι τιμες τους πολυ λογικες,με πολυ καλες εκπτωσεις,πραγμα που το λεω σπανια γιατι οντως τα χρηματα που σου εκοψαν δεν ειναι τιποτα μπροστα στο κερδος που θα ειχαν απο 'σενα με αψογο σερβις και επειδη εχουμε παρει αρκετα ρολογια απο την επιχειρηση,ακομη κ αν δεν εισαι ροδο μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους και να στο στειλουν,ειναι υπερβολικα  συνεργασιμοι και εξυπηρετικοι.

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #464 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 09:59:33 πμ »

αφου ενδιαφερεσαι για breitling μιας και ειναι απο τα αγαπημενα μου ρολογια και το ΄χω ψαξει,σε μια πολυ καλη τιμη μπορεις να τα βρεις στα καταστηματα kounakis στη Ροδο.Οι τιμες τους πολυ λογικες,με πολυ καλες εκπτωσεις,πραγμα που το λεω σπανια γιατι οντως τα χρηματα που σου εκοψαν δεν ειναι τιποτα μπροστα στο κερδος που θα ειχαν απο 'σενα με αψογο σερβις και επειδη εχουμε παρει αρκετα ρολογια απο την επιχειρηση,ακομη κ αν δεν εισαι ροδο μπορεις να επικοινωνησεις μαζι τους και να στο στειλουν,ειναι υπερβολικα  συνεργασιμοι και εξυπηρετικοι.



Γιατί στο nickname σου δεν γράφεις καλύτερα Κουνάκης...

Δεν έχεις διαβάσει τους κανόνες του φόρουμ..???
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #465 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 10:07:52 πμ »
Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο. Ο συνφορουμίτης έχει καλή εμπειρία από τον Κουνάκη και το γράφει, ίσως λίγο γλαφυρά. Αντίστοιχα αν κάποιος άλλος έχει μια κακή εμπειρία, μπορεί να τη γράψει. Γι' αυτό είναι το φόρουμ, για να ανταλλάσουμε εμπειρίες και να βοηθάει ο ένας τον άλλον.

Και επειδή ασχολούμαστε με το τι γράφεται εδώ, θα σου δώσω ένα άλλο παράδειγμα.

Έχω πει δεκάδες φορές, ότι το service της Rolex είναι άψογο και της Swatch όχι. Μήπως θα πρέπει να βάλω Rolex ως nickname;
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #466 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 03:40:23 μμ »






Δεν νομίζω ότι έχεις δίκιο. Ο συνφορουμίτης έχει καλή εμπειρία από τον Κουνάκη και το γράφει, ίσως λίγο γλαφυρά. Αντίστοιχα αν κάποιος άλλος έχει μια κακή εμπειρία, μπορεί να τη γράψει. Γι' αυτό είναι το φόρουμ, για να ανταλλάσουμε εμπειρίες και να βοηθάει ο ένας τον άλλον.

Και επειδή ασχολούμαστε με το τι γράφεται εδώ, θα σου δώσω ένα άλλο παράδειγμα.

Έχω πει δεκάδες φορές, ότι το service της Rolex είναι άψογο και της Swatch όχι. Μήπως θα πρέπει να βάλω Rolex ως nickname;



Αν δεν κάνω λάθος είμαστε σε φόρουμ που έχει να κάνει με ρολόγια, και την αγάπη μας γι'αυτά, και όχι με καταστήματα πώλησης ωρολογίων.
Επομένως, νομίζω ότι είναι προφανές ότι δεν χρειάζεται να αλλάξεις το nickname σου σε Rolex..
Αλλά εάν ήσουν κατάστημα πώλησης, ευπρόσδεκτος να πεις τη γνώμη σου και να προωθηθείς, λέγοντας όμως το όνομά σου και όχι κρυμμένος πίσω από κάποιο nickname..
Αν πάλι είσαι αθώος συμφορουμίτης καλύτερα να μην γράφεις σαν διαφημιστής επιχείρησης γιατί κινδυνεύεις να παρεξηγηθείς από καχύποπτους συμφορουμίτες σου...

Οπότε νομίζω ότι το παράδειγμα ήταν ατυχές!
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #467 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:00:42 μμ »
Αν έχεις κάποιο στοιχείο που να συνδέει τον συμφορουμίτη με το εν λόγω μαγαζί, θα σου ήμουν υπόχρεος αν μπορείς να μας το αποκαλύψεις για να πάρουμε τα αντίστοιχα μέτρα.

Αν όχι, δεν βλέπω κάτι το μεμπτό.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #468 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:21:30 μμ »
Βλέπεις κάτι το μεμπτό στο να εκφράζω ελεύθερα την άποψή μου για το δικό μου συμπέρασμα σχετικά με τα γραφόμενά του..?
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #469 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 04:29:08 μμ »
Οχι.

Μιας και ρωτάς όμως, βλέπω κάτι το μεμπτό στην ειρωνία με την οποία εξέφρασες ελεύθερα την άποψή σου.


Γιατί στο nickname σου δεν γράφεις καλύτερα Κουνάκης...


Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Christopherzaha

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 5
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #470 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:07:26 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.

Θα μπορούσατε να μου πείτε που θα μπορούσα να πάω εδώ Αθήνα για αγορά ρολογιού?

Θέλω να δώσω μέχρι 1000 και μέχρι στιγμής από το όσο είχα ψάξει Ηράκλειο Κρήτης που ήμουν, μέχρι την προηγουμενη βδομάδα είχα/έχω καταλήξει στο Longines Conquest GMT.

Θα ήθελα λπν να μου πείτε που πιστεύετε ότι μπορώ να βρω την καλύτερη έκπτωση, ή και ποικιλία ρολογιών για να δω και τίποτα αλλο.

Αναμένω pm.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΣ Μένω Καλλιθέα.

Αποσυνδεδεμένος mba01

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #471 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:10:15 μμ »
Οχι.

Μιας και ρωτάς όμως, βλέπω κάτι το μεμπτό στην ειρωνία με την οποία εξέφρασες ελεύθερα την άποψή σου.



Μου αρκεί το όχι.

Τα υπόλοιπα είναι περιττά και νομίζω ότι κλείνει εδώ.
Υπάρχουν αυτοί που νομίζουν ότι τα ξέρουν όλα κι αυτοί που όσο ζουν μαθαίνουν! Προτιμούμε τους δεύτερους!

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #472 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:27:16 μμ »
Χαιρομαι που καλυφθηκες.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Re: Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #473 στις: Σεπτέμβριος 05, 2014, 05:28:54 μμ »
Καλησπέρα παιδιά.

Θα μπορούσατε να μου πείτε που θα μπορούσα να πάω εδώ Αθήνα για αγορά ρολογιού?

Θέλω να δώσω μέχρι 1000 και μέχρι στιγμής από το όσο είχα ψάξει Ηράκλειο Κρήτης που ήμουν, μέχρι την προηγουμενη βδομάδα είχα/έχω καταλήξει στο Longines Conquest GMT.

Θα ήθελα λπν να μου πείτε που πιστεύετε ότι μπορώ να βρω την καλύτερη έκπτωση, ή και ποικιλία ρολογιών για να δω και τίποτα αλλο.

Αναμένω pm.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

ΥΣ Μένω Καλλιθέα.

Σου στελνω πμ.

Sent from my GT-I9505 using Tapatalk 2

Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Art

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 8
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #474 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 02:37:42 μμ »


Γιατί στο nickname σου δεν γράφεις καλύτερα Κουνάκης...

Δεν έχεις διαβάσει τους κανόνες του φόρουμ..???




O λόγος που αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο όνομα είναι επειδή διαβάζοντας και αλλα τοπικ στο φορουμ ειδα πως εχει σημειωθεί και απο αλλους χρηστες ονομα επιχειρησης,εκει ομως δεν ειδα καποια αντιδραση,επομενως το να εκφραζω ενθουσιασμο για μια επιχειρηση που εμεινα ευχαριστημενος δεν το θεωρησα κακο. Ταξιδευω πολυ λογω δουλειας και ευχαριστημενος εχω μεινει με λιγα μαγαζια,επομενως οταν αναφερομαι σε καποιο ρολοι και το προτεινω θα πω και απο που το αγόρασα,θελω να δινω ολοκληρωμένες απάντησεις οπως και θελω να παιρνω αντίστοιχου τυπου απαντησεις.Και αν ανατρεξω στο ποσες φορες εχω αναφερει την επιχειρηση νομιζω ειναι γυρω στις 2;!

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #475 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 02:52:57 μμ »
Mε όλο το σεβασμό και χωρίς καμία διάθεση διάκρισης,  μπερδεύτηκα λίγο...

O λόγος που αναφέρθηκα σε συγκεκριμένο όνομα είναι επειδή διαβάζοντας και αλλα τοπικ στο φορουμ ειδα πως εχει σημειωθεί και απο αλλους χρηστες ονομα επιχειρησης,εκει ομως δεν ειδα καποια αντιδραση,επομενως το να εκφραζω ενθουσιασμο για μια επιχειρηση που εμεινα ευχαριστημενος δεν το θεωρησα κακο. Ταξιδευω πολυ λογω δουλειας και ευχαριστημενος εχω μεινει με λιγα μαγαζια,επομενως οταν αναφερομαι σε καποιο ρολοι και το προτεινω θα πω και απο που το αγόρασα,θελω να δινω ολοκληρωμένες απάντησεις οπως και θελω να παιρνω αντίστοιχου τυπου απαντησεις.Και αν ανατρεξω στο ποσες φορες εχω αναφερει την επιχειρηση νομιζω ειναι γυρω στις 2;!

Εψαχνα καιρο ενα καταστημα που να εχει ποικιλια σε Cartier,καθως πιο καμμενη με αυτα απο ΄μενα δεν εχω γνωρισει,και το βρηκα στο kounakis jewels and watches στη ροδο.
Λοιπον,σας περιγραφωω την αγορα μου που ειμαι τερμα χαρουμενηη
πηρα το TANK SOLO S με  κίτρινο χρυσό,κρύσταλλο ζαφείρι, ως γνωστών με λατινικούς αριθμούς, δερμάτινο λουράκι,  αδιάβροχο έως 30 μέτρα και με διαστάσεις  31 mm x 24,4 χιλιοστά, πάχος 5,55 mm.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #476 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 03:04:37 μμ »

Αποσυνδεδεμένος Ioannis

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 496
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #477 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 03:05:27 μμ »
Έλα τώρα, μάλλον το kouna(k)i το Cartier...
Λες να είναι γκρίζα διαφήμιση  ??? ??? ???

:P :P :P

Edit1: Είπαμε ρε παιδιά, αλλά όχι κι έτσι, δεν είμαστε και κοτόπουλα για ξεπουπούλιασμα (έτσι με κάνει και νιώθω η συγκεκριμένη τακτική).

Edit2: Μήπως, σαν φόρουμ, θα είχε λογική να υπάρχει θέμα με ανακοινώσεις εμπόρων; Με όριο π.χ. 1/μήνα ή κάτι παρόμοιο; Θα μπορούσε να μας ενδιαφέρει. Δεν ξέρω όμως κατά πόσο θα μπορούσε να παραμείνει ελεγχόμενο, δεδομένου του διαφορετικού ύφους του φόρουμ (δεν έχει καν διαφημίσεις, άρα έχει μόνο κόστη για τους διαχειριστές του = μεράκι και μόνο).

Edit3: Μήπως θα μπορούσαμε να έχουμε π.χ. μία λίστα, στην οποία να δηλωνόμαστε (και να βγαίνουμε) μόνοι μας, και όποιος έμπορος θέλει να στέλνει εκεί το μήνυμά του; Ώστε, όποιος θέλει να λαμβάνει μηνύματα, όποιος δε θέλει όχι, και να μπορούμε να βγαίνουμε εαν παραγίνει η κατάσταση. Τι λέτε οι μοδεράτορες;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 16, 2014, 03:16:58 μμ από Ioannis »
JLC Master Grande Ultra Thin, Zenith Pilot Big Date Special, Seiko Monster II

Αποσυνδεδεμένος Aris2176

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13928
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #478 στις: Σεπτέμβριος 16, 2014, 07:59:49 μμ »
Mε όλο το σεβασμό και χωρίς καμία διάθεση διάκρισης,  μπερδεύτηκα λίγο...

Τι είπες τώρα ρε φίλε βικτωρα!!!!

Θεός...

 :respect: :respect: :respect:
Watches; I am not an addict. I can stop any time I want to...

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #479 στις: Σεπτέμβριος 17, 2014, 10:15:41 μμ »
τα μαγαζια γενικα δεν κανουν τιμες σε μετρητ τον τελευταιο καιρο . Αυτο παρατηρησα η ειναι η ιδεα μου . Θελω ενα hamilton pilot H64715885    και κατω απο 600 δε πεφτει κανεις  :-\