Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 383662 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #420 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 04:06:59 μμ »
Καλωσήρθες, τι έκπτωση σου έδωσαν?


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος olgag

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #421 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 04:33:38 μμ »
Περίπου 12% :o

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #422 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 04:38:47 μμ »
Στο θέμα ROLEX θα βρεις απαντήσεις στο ερώτημά σου.
Η αντιπροσωπεία δεν ενδείκνυται όταν αναζητάς έκπτωση.
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #423 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 04:45:48 μμ »
Αν σκεφτείς ότι εκεί έδιναν 0%, ε τότε μιλάμε για τεράστια έκπτωση  ;D

Ψάξε, ψάξε στο άλλο νήμα που είπε ο makfil και σε μαγαζιά που πουλάνε επίσημα Ρόλεξ και σύντομα το 25% θα το έχεις στο τσεπάκι σου.
Αν δεν βιάζεσαι, έχεις υπομονή και έχεις τα λεφτά στην τσέπη σου ζωντανά, μπορεί να τσιμπήσεις ακόμα μερικές μονάδες.

Αποσυνδεδεμένος olgag

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #424 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 05:17:43 μμ »
Κατάλαβα και ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #425 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 05:41:26 μμ »
Μόλις, προ ολίγου, ο Rastiniak ανακοίνωσε, στο θέμα ROLEX, ότι την ΠΑ αγόρασε το GMT και πετάει από τη χαρά του ...

Άντε, και στις δικές σου χαρές ...
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος asxetos?

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 103
  • οι 2 ροδες οδηγουν την ψυχη...
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #426 στις: Σεπτέμβριος 25, 2011, 06:32:28 μμ »
παιδια στη θεσσαλονικη ποια ειναι η ανωτερη εκπτωση που μπορω να πετυχω σε χαμιλτον και σε ποια μαγαζια??θα πεταχτω για τριημερο και σκεφτομαι για μια αγορα..
ευχαριστω προκαταβολικα
εγω με μηχανακια και μουσικη ασχολουμαι...αλλα με εσας εδω θα αποκτησω και αλλο φετιχ....

Αποσυνδεδεμένος sceds

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #427 στις: Οκτώβριος 19, 2011, 10:00:26 μμ »
καλησπέρα
θέλω να αγοράσω  ρολόι rolex και συγκεκριμένα το submariner μεταχειρισμένο. εκτός από το κατάστημα στη λυκαβητού και το oroeora.gr ξέρει κανείς άλλο κατάστημα με μεταχειρισμένα rolex στην Αθήνα ή Πειραία. Σας ευχαριστώ για την βοηθεία. 

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #428 στις: Δεκέμβριος 16, 2011, 02:59:24 μμ »
καλησπερα, προχτες πηγα Στοα Φεξη και το μεγαλυτερο καταστημα εκει KAPLTIME KAPLANIAN ηταν κλειστο.....

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #429 στις: Ιανουάριος 19, 2012, 04:04:42 μμ »
Καλησπερα,εκτος απο τα γνωστα(πριντεζη,ορα24)γνωριζει καποιος καταστηματα που να δεχονται ανταλλαγες?Με π.μ.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #430 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 06:13:19 μμ »
..............σε συνέχεια των κακών επιρροών που λέει και ο GiannisH,όποιος έχει την καλωσύνη ας μου στείλει με π.μ. με καταστήματα που κάνουν πραγματικές εκπτώσεις σε Hamilton και Oris.Γιάννη κάτι πήρε το αυτί μου χθες που είπες για κάποιο παλικάρι που φέρνει και Hamilton.Ευχαριστώ πολύ.

Συνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #431 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 09:46:01 μμ »
..............σε συνέχεια των κακών επιρροών που λέει και ο GiannisH,όποιος έχει την καλωσύνη ας μου στείλει με π.μ. με καταστήματα που κάνουν πραγματικές εκπτώσεις σε Hamilton και Oris.Γιάννη κάτι πήρε το αυτί μου χθες που είπες για κάποιο παλικάρι που φέρνει και Hamilton.Ευχαριστώ πολύ.
Θελεις να παρεις hamilton? Αν το ηξερα θα σου ελεγα εχθες απο κοντα το καταστημα. Λοιπον κανουμε μια συμφωνια? Μας λες εσυ ποια breitling εχουν 50% και εγω θα σου πω μαγαζι για hamilton  :D :D :D
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #432 στις: Ιανουάριος 28, 2012, 11:00:44 μμ »
Λυπάμαι που το λέω αλλά με τα Breitling δεν έχω μεγάλη οικειότητα ακόμα με αποτέλεσμα να μη θυμάμαι καθόλου τα μοντέλα.Ειδικά αυτα με τους χρονογράφους μου φαίνονται όλα ίδια.Το μόνο που θυμάμαι να σου πω,κι αυτό γιατί μου άρεσε πολύ και το δοκίμασα,είναι το skyracer.Το έχει με μπλε και με λευκό καντράν.Απλά φανταστικό.
Η αλήθεια είναι ότι έχω βάλει εδώ και καιρό στο μάτι αυτό γι αυτό ψάχνω για καλή έκπτωση.


Uploaded with ImageShack.us




Αποσυνδεδεμένος gsserv10

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #433 στις: Μάρτιος 15, 2012, 06:46:42 μμ »
καλησπέρα
υπάρχει κάποιο κατάστημα Θεσσαλονίκη ή Κατερίνη που να γνωρίζει κάποιος-α που να έχει τα casio σε καλές τιμές με ενδιαφέρει το PRG240T-7ER, ευχαρισρώ ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος deep

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 24
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #434 στις: Μάρτιος 15, 2012, 06:58:08 μμ »
Ο Μπατσακίδης, Εγνατία 69 (είναι από την πάνω πλευρά της Εγνατίας). Εγώ έχω αγοράσει και έμεινα ευχαριστημένος από την εξυπηρέτηση.....

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #435 στις: Ιούλιος 09, 2012, 04:12:13 μμ »
καλησπερα!θελω να μοιραστω μαζι σας μια ασχημη εμπειρια που'χα σημερα και που μ'εκνευρισε τελειως!

https://encrypted-tbn0.google.com/images?q=tbn:ANd9GcTlN5EegQKv7LVtcq_h-H0z5r4c1npjUmUM5tkDTvHg-KpqCoP2NQ
https://encrypted-tbn2.google.com/images?q=tbn:ANd9GcSgHzgVQIGzvaA4Jf4exk9uet5vEbl7k4_6Zz_dBUXXYshJ7CNZ

αυτα τα 2 ρολογακια ηθελαν σερβις!το οριεντ καθαρισμα το ατλαντικ καθαρισμα και αλλαγη κορωνας!τα παω την προηγουμενη Δευτερα σ'ενα μαγαζι που ειχα ακουσει καλα λογια σ'οτι εχει να κανει με τις τιμες..!μπαινω μεσα και ειναι ενας κυριος και ο γιος του..μιλαω με το γιο και του λεω τι θελω.μου λεει 10 ευρω το καθαρισμα εκαστο +5 ευρω η αλλαγη κορωνας(μια χαρα λεω απο μεσα μου,ισχυουν αυτα που ακουσα!).Μια χαρα απανταω και ποτε μπορω να τα εχω τα ρολογια?(αν μου ελεγαν αυριο τα επαιρνα και εφευγα)...΄
               Κοιτα μου λενε πρεπει να τα παρακολουθησω καμια εβδομαδα τα ρολογια οποτε την αλλη Δευτερα ειναι καλα(Ο γιος παντα που απο σερβις και τετοια δε ξερει κ πολλα ειναι απ'οτι καταλαβα)...
Τελεια λεω να σας αφησω το ονομα?Ρωταει τον πατερα του,εκεινος βλεπει τα ρολογια και ξαφνικα λλει πως θελει 15 ευρω για το καθενα...
Μα λεω,μολις πριν λιγο ειπαμε 10 ευρω ,σας εχω αφησει ονοματεπωνυμο και τηλεφωνο ,τα ρολογια και ειμαι ετοιμος να φυγω...
Κοιτα μου λεει και 15 ευρω πολυ καλη τιμη ειναι αν δε σ'αρεσει ξανασκεψου το..
Τελοσπαντων λεω αρκει να γινει καλα η δουλεια.(και τα 15 ευρω λιγο τα θεωρουσα +το οτι δεν ηξερα και καποιον αλλο στη Θεσσ/κη..
τα αφηνω και φευγω...

Την Πεμπτη περασα απ'το μαγαζι του να δω τι γινεται ρωτωντας τον και καλα αν μπορω να παρω τα ρολογια μου μιας και κατι προεκυψε και πρεπει να φυγω και μιας και δεν ειμαι απ'εδω κτλ κτλ...
και μαντεψτε!!τα ρολογια ΔΕΝ τα'χε καν ξεκινησει....ουτε την κορωνα δεν ειχε αλλαξει!!!!
Μα καλα λεω αλλα δεν μου'χατε πει?
Να μου λεει επεσε πολυ δουλεια....μπλα μπλα μπλα...Τη Δευτερα ελα θα'ναι ολα ετοιμα....
(την αλλη ημερα εφευγα για Χαλκιδικη,δεν ειχα ορεξη να τσακωθω και βλακεια μου που το λεω τ'αφησα...)απλα του'πα πως στο ατλαντικ τελικα θελω μονο αλλαγη κορωνας

και ερχεται η Δευτερα!!!!
παω γεματος περιεργεια να δω τι εγινε!!!!(το οριεντ δε δουλευε,το ατλαντικ δουλευει κανονικα)
παιρνω πρωτα το ατλαντικ ειχε αλλαξει την κορωνα το δοκιμασα αν κουρδιζει κανονικα-σε εμενα τουλαχιστον φανηκε ενταξει...
μου δινει το οριεντ!το κουναω ξεκινουσε δουλευε για κανα λεπτο και σταματουσε...μα λεω αυτο μου το'κανε και πριν..εγω να μου το φτιαξετε σας το'φερα....Κοιτα να δεις αγορι μου λεει θελει να κουρδιστει γιανα παρει μπρος...
Τα αλλα αυτοματα μου του λεω γιατι δε το χρειαζονται αυτο?εδω λεω ξεκιναει γυρναει για κανα 10'' και μετα παλι στοπ...
Εγω λεει στο καθαρισα του αλλαξα και(κατι το οποπιο δε θυμαμαι τι ηταν,παντως ειχε το δικο μου κολλημενο πισω στο καπακι για να δειξει οτι κατι εκανε και καλα...)σηκωνεται και φευγει λεγοντας πως εχει δουλεια....και μενω με το γιο του...
ΚΟΙΤΑ ΝΑ ΔΕΙΣ του λεω εγω  να σε πληρωσω 15 ευρω χωρις να'χεις κανει τιποτα δεν υπαρχει περιπτωση..
Αστο λεει θα στο φτιαξουμε,θα το κοιταξουμε καλυτερα...
Δε γινεται λέω ειμαι απο αλλου και Θεσσ/κη δε ξερω ποτε θα ξαναρθω...
παιρνει τηλ τον πατερα του να'ρθει να βγαλει το ανταλλακτικο που αλλαξε για να μου δειξει οτι κατι εκανε και καλα,ηρθε σα βρεγμενη γατα το αλλαξε χωρις να πει τιποτα αλλα και διχως να ζητησει ενα συγνωμη και ξαναεφυγε!!!!!
πληρωσα μονο την αλλαγη κορωνας και εφυγα...

μαλλον ενεπνευσα τον ''κυριο'' πως ειμαι ο βασιλιας της αφελειας τι να πω...

το μαγαζι αυτο ειναι αρκετα γνωστο μαγαζι σερβις στη Θεσσ/κη...

ακουω γνωμες!

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #436 στις: Ιούλιος 26, 2012, 11:18:43 μμ »
ELBETAKIAS γνωριζω σε ποιον αναφερεσαι , εμενα εκαναν 1 μηνα να μου παραδωσουν ενα seiko που ηθελε ενα απλο service . Κακος επαγγελματιας και υψηλες τιμες για αγορα καινουριου ρολογιου >:(

Αποσυνδεδεμένος janus

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #437 στις: Οκτώβριος 07, 2012, 05:40:43 μμ »
παιδια ξερετε αθηνα η εστω καπου μαγαζι με εκπτωσεις δυνατες σε ZENITH....?

Αποσυνδεδεμένος janus

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 41
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #438 στις: Οκτώβριος 10, 2012, 03:12:26 μμ »
ΑΜΕΣΗ ΑΝΤΑΠΟΚΡΙΣΗ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ....

Αποσυνδεδεμένος seamaster pro

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #439 στις: Οκτώβριος 12, 2012, 11:10:56 πμ »
Είμαι καινούργιος στο forum και θα ήθελα τη συμβουλή σας για μια αγορά.Θέλω να αγοράσω από ένα σχετικά γνωστό κοσμηματοπωλείο(για το οποίο έχω ακούσει καλα λόγια) ένα μεταχειρισμένο omega seamaster professional 300m quartz(άριστη κατάσταση) περίπου στο μισό της αρχικής του τιμής με εγγύηση του καταστήματος για 2 χρόνια.Όμως δε συνοδεύεται από την αρχική συσκεασία(κάρτες,κουτί κτλ.).Για την εγγύηση της omega δε με ενδιαφέρει ιδιαίτερα γιατί  το ρολόι αν δεν είναι 2ετίας τότε κοντεύει οπότε αν το πάω στην omega όπως και να έχει θα πληρώσω.Αλλά μ' ενδιαφέρει για την αυθεντικότητα του ρολογιού.Τι μου προτείνετε να κάνω;Τι να προσέξω;