Αποστολέας Θέμα: Welcome Note  (Αναγνώστηκε 228714 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 09:07:56 μμ »
H Invicta πουλάει πολύ Αμερική γιατί έχει γίνει της μόδας στους ράπερς, (ειδικά το lupah) αλλά γενικά ακούγονται ψιλοπαράπονα για την ποιότητα κατασκευής. Από την άλλη βέβαια είναι αλήθεια ότι προσπαθεί να αποκτήσει κύρος, βγάζοντας ακόμα και COSC certified χρονογράφους (π.χ. http://www.invictawatch.com/reviews/review3.html )

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #41 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 09:19:58 μμ »
να σου πω προσωπικα που εχω μια χαρα ειναι.

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #42 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 09:25:12 μμ »
Όταν λένε πρόβληματα στην ποιότητα κατασκευής, φαντάζομαι δεν εννοούν σε κάθε κομμάτι, απλώς το ποσοστό των "προβληματικών" πιθανότατα είναι υψηλότερο σε σχέση με άλλες εταιρείες.

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #43 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 10:20:05 μμ »
καλωσηρθες κι εσυ στην παρεα μας.
πολυ ομορφο ρολοι.
στα ρολογια ομως , οπως και στις γυναικες, ο καλυτερος τροπος να ξεχασεις μια ειναι να γνωρισεις μια αλλη. Επομενως οπως πολυ σωστα σου ειπε ο george_ καλο ειναι να ψαξεις αρκετα πριν καταληξεις σε ενα και μοναδικο μοντελο . Αν αυτο ειναι το invicta τοτε καλως να το παρεις :-)
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #44 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 10:33:53 μμ »
ποιοτητα κατασκευης καλη ,δειχνει για αριβοτερο ρολοι,καντραν πολυ καλο ,ειδικα η σταμπα του,οταν μπορεσω σου βαλωφοτο.στεφανη πολυ ποιοτικη οταν την περιστρεφεις,μπρασελε επισης.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #45 στις: Φεβρουάριος 01, 2007, 10:54:02 μμ »
terper καλως ηρθες και απο μενα
και ομολογω οτι και μενα το ρολοι που σου αρεσε  μ'αρεσει
πλην ομως παιδια ισως θα επρεπε να συνεχιστει αλλου η συζητηση περι invicta καθοσον το τοπικ ειναι ''wellcome ''  [-X

Αποσυνδεδεμένος terper

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 10
    • Προφίλ
    • http://www.zanneio.gr
Ευχαριστώ για το θερμό καλωσόρισμα...
« Απάντηση #46 στις: Φεβρουάριος 02, 2007, 01:26:47 πμ »
Θέλω να σας ευχαριστήσω όλους για το θερμό καλωσόρισμα, και να ζητήσω συγγνώμη από το ΜΕΓΑΛΟ ((όνομα και πράγμα ρε Admin[schild=4 fontcolor=00008B shadowcolor=ffff02 shieldshadow=1]Nice Choice[/schild]) που σας παρέσυρα να αλλοιώσετε την μορφή του νήματος. (ίσως μάλιστα να πρέπει να γίνει κάποιο split αν υπάρχει η τεχνική δυνατότητα).

Σας ευχαριστώ όλους για τις παροτρύνσεις και τις συμβουλές σας.
Να σημειώσω μόνο ότι εννοείται ότι έχω δει και άλλα, απλά νομίζω ότι αυτό είναι το κατάλληλο γιατί , όπως και στις γυναίκες όταν ερωτευόμαστε, έτσι και με το Invicta όποιο άλλο δω το συγκρίνω μαζί του και το βγάζω δεύτερο (καθαρά από αισθητική άποψη). Τεχνικά και ποιοτικά χαρακτηριστικά, ότι μπορώ να μάθω από εσας. Εγώ δεν γνωρίζω κάτι...

¶ και εδώ βρίσκεται το review του...

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #47 στις: Φεβρουάριος 28, 2007, 11:34:55 πμ »
Kαλωσήρθες και από εμένα στην παρέα μας terper.
Ωραία η επιλογή σου. Oι δείκτες retrograde είναι OΛA TA ΛEΦTA!!!
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος dimis997s

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 22, 2007, 01:27:03 μμ »
Καλη σας μερα και καλως σας βρηκα.Ειμαι ευτυχης και..τυχερος:)που βρηκα το forum σας.H αληθεια ειναι οτι προσπαθωντας να κανω καποια αγορα ρολογιου μεσω ιντερνετ επαισα στο forum.Δεν ειμαι γνωστης του αντικειμενου,αλλα λατρεις των ωραιων πραγματων και ειδικα των ρολογιων,χωρις ομως ποτε να αφιερωσω ιδιατερα χρονο σε αυτα.Ελπιζω μεσα απο εδω να αποκτησω καποιες γνωσεις ωστε εκ των πρωτιστων να κανω μια σωστη αγορα στο αμεσο μελλον και εφ εταιρου να εμπλουτιστω σχετικα με την καινουργια ,μαλλον, αρρωστια που παει να μου κολλησει:)..οποτε μαλλον θα χρειαστω την βοηθεια σας
Με φιλικους χαιρετισμους Δημητρης

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Welcome Note
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 22, 2007, 01:36:45 μμ »
Γεία σου Δημήτρη,

Καλώς ήρθες στην παρέα μας, ευχομάι να μάθεις αυτά που ζητάς και να περάσουμε καλά, και εμέις να μάθουμε απο εσένα βέβαια!

Φιλικά,

Νίκος - Marketer
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος dimis997s

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 22, 2007, 05:06:02 μμ »
Nικο σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα,οποιοδηποτε βοηθεια σας θα ητανε καλοδεχουμενη και πολυτιμη ...οσο για να μαθετε απο εμενα,λιγο δυσκολο το βλεπω στο συγκεκριμενο ειδος,:) ...λοιπον,σκεφτομαι να κανω μια αγορα απο το www.theluxurybazaar.com εχει καποιος σχετικη εμπειρια?,πρεπει να προσεξω κατι?το badget μου για ρολοι ειναι γυρω στα 6-8χιλ...Ευχαριστω προκαταβολικα:)

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 22, 2007, 05:44:29 μμ »
σε καλωσοριζω και εγω Δημητρη..
βλεπω οτι προτιθεσαι να διαθεσεις ενα αρκετα μεγαλο ποσο και η γνωμη μου ειναι να αποφυγης το ιντερνετ και με αυτα τα λεφτα υπαρχουν και πολλα μαγαζια στην Ελλαδα και πολλα μοντελα που μπορουν να σε καλυψουν.. γνωμη μου φυσικα ετσι

Αποσυνδεδεμένος MHTΣ

  • 42mm case
  • 40mm case
  • Μηνύματα: 444
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #52 στις: Μάρτιος 22, 2007, 07:09:47 μμ »
Kαλωσήρθες φίλε Δημήτρη. Eλπίζω εδώ να βρείς τις πληροφορίες που χρειάζεσαι και είμαι σίγουρος ότι θα μάθεις και πολλά ακόμη! H συμβολή σου θα είναι ευχάριστη & ευπρόσδεκτη στην παρέα μας.

Συμφωνώ απολύτως με τον Mεγάλο ότι ένα τέτοιο καλούτσικο budget κατά τη γνώμη μου ΔEN θα έπρεπε να το διαθέσεις μέσω web. Eγώ προσωπικά ΠOTE δεν θα το έκανα. Yπάρχουν πολλά καλά καταστήματα για να δείς από κοντά αυτό που θες και να επιλέξεις καλύτερα.
b]Rose Gold For Ever!!![/b]

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #53 στις: Μάρτιος 22, 2007, 07:42:06 μμ »
''Καλούτσικο badget" τα 8 χιλιάρικα ? Θα μας τρελλάνεις βρε ΜΗΤΣ  :headbash:  Πάντως συμφωνώ για το διαδύκτιο, είναι παράτολμο να ρισκάρεις τόσα χρήματα ! Καλώς ήρθες κι από μένα !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #54 στις: Μάρτιος 22, 2007, 08:08:28 μμ »
Πολλές από τις εταιρείες που διαθέτει το συγκεκριμένο site απαγορεύουν τη διάθεση καινούργιων μοντέλων τους μέσω web. Κατά συνέπεια αν αγοράσεις από εκεί υπάρχει πάντα η πιθανότητα να έχεις προβλήματα με την εγγύηση.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #55 στις: Μάρτιος 22, 2007, 10:35:45 μμ »
εφτιαξα το λινκ σου Δημητρη να ανοιγει  :rolleyes:

Αποσυνδεδεμένος akatsim

  • CoFounder
  • Administrator
  • 44mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 656
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Welcome Note
« Απάντηση #56 στις: Μάρτιος 23, 2007, 01:10:41 πμ »
Παράθεση από: "dimis997s"
Nικο σε ευχαριστω πολυ για το καλωσορισμα,οποιοδηποτε βοηθεια σας θα ητανε καλοδεχουμενη και πολυτιμη ...οσο για να μαθετε απο εμενα,λιγο δυσκολο το βλεπω στο συγκεκριμενο ειδος,:) ...λοιπον,σκεφτομαι να κανω μια αγορα απο το www.theluxurybazaar.com εχει καποιος σχετικη εμπειρια?,πρεπει να προσεξω κατι?το badget μου για ρολοι ειναι γυρω στα 6-8χιλ...Ευχαριστω προκαταβολικα:)


Αν ανεβεις ακομα λιγο παιρνεις το απολυτο οπλο, Big pilot watch. Αλλα τοσα χρηματα απο internet με τιποτα.

Αποσυνδεδεμένος dimis997s

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #57 στις: Μάρτιος 23, 2007, 09:03:14 πμ »
παιδια καλη σας μερα και σας ευχαριστω,ο λογος που αναφερω το συγκεκριμενο site ειναι οτι μετα απο μια μικρη ερευνα αγορας κατεληξα οτι οι διαφορες στις τιμες ειναι τεραστιες σε σχεση με τα μαγαζια...

Αποσυνδεδεμένος dimis997s

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #58 στις: Μάρτιος 23, 2007, 09:07:53 πμ »
...για να γινω πιο συγκεκριμενος ειδα 3-4 ρολογια που μου αρεσανε χωρις να εχω κατασταλαξει σε πιο(και εδω θελω την βοηθεια σας)..ενδεικτικα αναφερω 2:IWC Portuguese Chrono-Automatic (Black / 18kt Rose Gold)εδω μου ζητησανε 11800...αναλογα και για τοJaeger LeCoultre Master Reserve de Marche (RG / Black / Leather)....προυποθεση να ειναι max 41mm λογω καρπου

Αποσυνδεδεμένος dimis997s

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 42
    • Προφίλ
Welcome Note
« Απάντηση #59 στις: Μάρτιος 23, 2007, 09:36:07 πμ »
....ας σας πω ομως και τα αλλα 2 υποψηφια:Vacheron Constantin Patrimony Power Reserve (WG) καιUlysse Nardin Maxi Marine Chronometer (18kt RG / Black / Leather)