Αποστολέας Θέμα: Ρωσικά ρολόγια  (Αναγνώστηκε 467588 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Krusenstern

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 94
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #40 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 12:32:47 μμ »
Παράθεση από: "Megalos"
καλως τον μας τον φιλο
σε χασαμε παλι krusenstern  :!:  :!:
ποσταρε μας πιο συχνα φιλε  :wink:


:(
color=red]You'll NEVER walk alone!!![/color]

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #41 στις: Οκτώβριος 22, 2006, 12:46:13 μμ »
καλως τον να  :lol:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #42 στις: Νοέμβριος 09, 2006, 01:48:26 πμ »

Αποσυνδεδεμένος kazushi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #43 στις: Νοέμβριος 25, 2006, 06:32:23 μμ »
Ακόμα ένα μοντελάκι για την συλλογή  :shock:


So many watches, so little time...

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #44 στις: Νοέμβριος 26, 2006, 11:26:58 πμ »
Παράθεση από: "kazushi"
Ακόμα ένα μοντελάκι για την συλλογή  :shock:




Αν δεν κανω λάθος αυτό είναι το mirya και στην χώρα κοστίζει γύρω στα 170 ευρώ, είναι λίγο πιο χοντροκομένο από κοντά απ' ότι στη φωτογραφία.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος kazushi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 209
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #45 στις: Νοέμβριος 26, 2006, 11:34:12 πμ »
Σωστά, 200 στα βόρια της πόλης.  :lol:

edited: "βόρεια"   :oops:

Παράθεση από: "stardrive"
Παράθεση από: "kazushi"
Ακόμα ένα μοντελάκι για την συλλογή  :shock:




Αν δεν κανω λάθος αυτό είναι το mriya και στην χώρα κοστίζει γύρω στα 170 ευρώ.
So many watches, so little time...

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #46 στις: Νοέμβριος 26, 2006, 11:38:40 πμ »
Καλημέρα Δημήτρη. Συμβαίνει και στις καλύτερες οικογένειες αυτό <<200 στα βόρια της πόλης>>!!!
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #47 στις: Νοέμβριος 26, 2006, 08:44:10 μμ »
παιδια επειδη δεν πολυκαταλαβα, στα βορεια ποιας πολης μιλατε ??

Tsichlis Kostas

  • Επισκέπτης
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #48 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 03:11:01 μμ »
Kατα 'ρχην,

Γεια χαρα σε ολους σας μια και ειναι το πρωτο μου post στο site των φιλων του ρολογιου και ενα ευχαριστω στους δημιουργους και μελη για την προσπαθεια αυτη.

2 λογια απο την εμπειρια μου για τα Ρωσικα ρολογια,
Εχω αγωρασει μεχρι σημερα 6 Poljot απο μαγαζι εδω που μενω, 4 Aviator-Navigator για μενα και την οικογενεια μου 1 Aviator-24hr και 1 Aviator-automatic για 2 φιλους μου.
Απο τα ρολογια αυτα δεν εμεινα καθολου ευχαριστημενος,
ο φιλος μου που πηρε το 24ωρο,το ανοιξε να δει την μηχανη και βρηκε μια βιδα λασκαρισμενη ετοιμη να βγει τελειως.
Στο Navigator του αδελφου μου με ελαχιστες ωρες λειτουργειας, σταματησε να γυριζει ο ροτορας εντελως.
Εγω το 1ο μου Navigator το χαρισα σε ενα φιλο μου στην Ελλαδα και στον μηνα επανω μου ειπε οτι του ανοιξε το λουρακι, επεσε κατω και κυριολεκτικα διελυσε, το τζαμι και η μηχανη.
Αγορασα ακριβως το ιδιο μοντελο για μενα και στον μηνα επανω εβαλε υγρασια, μονο με χρηση κατω απ την βρυση, ενω ειναι αδιαβροχο 3atm, μετα απο κανα 3μηνο ρυθμιζοντας του την ημερομηνια μου εμεινε η κορωνα στο χερι, το φτιαχνω και μετα απο λιγο καιρο μου ξεβιδωνει ο ροτορας, το φτιαχνω κι αυτο. Δεν μου φταναν αυτα αλλα ενα βραδυ φορωντας το, μου ανοιγει το το λουρακι απ τον πυρο και πεφτοντας κατω αρχισε να κουναει ολη η μηχανη(Ημουν Ελλαδα αυτο το διαστημα,Κρητη), μαθαινω ποιος εχει την αντιπροσωπεια, τους παω το ρολοι, no problem μου λενε θα το στειλουμε στην Αθηνα στον γενικο αντιπροσωπο που εχει και το service της Poljot. Πηγαινωτας μετα απο κανα μηνα να το παρω, ακουστε απαντηση αντιπροσςπειας στην Αθηνα! Δεν το Φτιαχνουμε, λεει, διοτι δεν ειναι αγορασμενο απο εμας!!!
Ακουσον, Ακουσον :shock: !
Γι αυτο και δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναπαρω οχι μονο Poljot αλλα και γενικα ρωσικο ρολοι, εφοσον φανταστειτε οτι τα Poljot θεωρουνται τα καλυτερα Ρωσικα, εδω που μενω τουλαχιστον ολοι οι παλεοτεροι Σοβιετικοι αυτο μου λενε, τοτε φανταστειτε τα υπολοιπα...
...εκτος κι αν τα θελεις να τα εχεις μονο για συλλογη, δηλ. μεσα στο κουτι τους :) !

Ζητω συγνωμη αν σας κουρασα, αλλα ηθελα να πω κι εγω τον πονο μου σε καποιους που ειμαι σιγουρος πος θα με καταλαβουν.
Σας ευχαριστω.
Κωστας

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #49 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 08:01:54 μμ »
Κατ'αρχάς καλώς ήρθες στο φόρουμ ! Πραγματικά μας κούφανες με αυτά που έγραψες , γιατί νομίζω ότι οι περισσότεροι από εδώ μέσα είχαν τελείως άλλη γνώμη για τα Ρώσσικα ρολόγια.  :shock:  Εμένα η γυναίκα μου είναι Ρωσσίδα και μου έχει πει τα καλύτερα για τα POLJIOT , μάλιστα μου έχει τάξει να μου κάνει ένα δώρο !! Τώρα με βάζεις σε σκέψεις , γιατί δεν είναι και φτηνά ρολόγια , το αντίθετο θα'λεγα.
  Υποθέτω ότι τα προβλήματα εμφανίστηκαν σε μοντέλα με Ρώσσικους μηχανισμούς , γιατί η POLJOT χρησιμοποιέι ευρέως και μηχανές της ΕΤΑ  :roll:
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #50 στις: Νοέμβριος 29, 2006, 11:11:33 μμ »
καλωσορισες Κωστα κατ'αρχας
χαιρομαι για το αναλυτικοτατο σου ποστ-πρωτο μαλιστα- και λυπαμαι για τις ιστοριες που αντιμετωπησες με τα ρωσσικα ρολογια Poljot

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #51 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 02:37:37 πμ »
καλως ηρθες.
οσο αφορα τα ρολογια,δυστηχως στα παλια POLJOT  συναιβεναν συχνα τα οσα αναφερεις,μετον καιρο ομως τα προβληματα μειωθηκαν,περαν τουτου η εταιρια αν θυμαμαι καλα για τις αγορεσ περαν τησ εγχωριας δειχνει ιδιιατερη προσοχη, δε ειμαι σιγουρος αν εχει και αλλο εργοστασιο γι αυτο το σκοπο.προσωπικα εχω 3 , το μονο προβλημα εως τωρα ητανε οτι τρεχουν,λογικο και το τζαμι που χαρασεται ευκολα.

Tsichlis Kostas

  • Επισκέπτης
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #52 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 05:45:05 μμ »
Ναι, εχετε δικιο,
τα προβληματα τα παρουσιασαν ολα που ειχαν ρωσικους μηχανισμους, το μοντελο Aviator-Automatic φοραει ΕΤΑ και απο οτι ξερω κανενα προβλημα με αυτο(κοστιζε ομως και τα διπλα λεφτα).
Να σας πω βεβαια την αληθεια, ειχα στο μυαλο μου αυτες τις γιορτες να χτυπησω ενα Vostoc-Europe(οχι Vostoc), τα εχετε ηδη προαναφερει, τα βλεπω εδω στις βιτρινες και φαινονται πιο στιβαρες κατασκευες απο ολα τα αλλα!
Ισως να μην ειναι (ρωσικα-ρωσικα),αλλα φαινονται να ειναι τα πιο usefull, heavy-duty και σε λογικοτατες τιμες! :D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #53 στις: Νοέμβριος 30, 2006, 07:57:21 μμ »
εγω τα πηρα απο γερμανια μεσω νετ,αλλα επισης με ενα φιλο που πηραμε απο ρωσο πλανοδιο εδω μπορω να πω πως ειδα μερικα που δεν ηταν οτι καλυτερο.δε ξερω.δοκιμασε παντως την vostoc europe

Tsichlis Kostas

  • Επισκέπτης
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 01:00:05 πμ »
By the way,
μολις τωρα εβαλα την γυναικα μου και εγραψε μια επιστολη στα ρωσικα με την οποια ενημερωνω την εταιρια στην Μοσχα για το service και την εξυπηρετηση του αντιπροσωπου τους στην Αθηνα.

Οχι θα τους αφηνα! :twisted:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 01:04:41 πμ »
σωστα επραξες αλλα δε ξερω ποσο μπορει να βοηθησει,εδω διαβαζα απογοητευμενους κατοχους απο το  service της  sinn και ουκ ολιγους  :oops: .καμμια φορα ειναι ο πιο σημαντικος τομεας ειδικα μετα την πωληση

Αποσυνδεδεμένος redfoot

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1286
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 02:01:44 πμ »
Κι εμένα μου ηχεί παράξενα το γεγονός διότι εξ οσων γνωριζα επροκειτο για αξιοπιστα και ανθεκτικα ρολογια. Κρίμα..
Για τα Sinn τι εχεις ακούσει; Σκεφτομαι να παρω ενα μη με τρομαζεις!!!
 In simplicity lies true greatness"..

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 01, 2006, 02:09:01 πμ »
θελω να στειλω το δικο μου για καθαρισμα και ρυθμιση,ειχα παρει τηλεφωνο και μου χαν πει πως θα παει γερμανια και ολα τα σχετικα ,αλλα στα διεθνη φορυμ διαβασα σειρα απογοητευμενων οπαδων της μαρκας και καπου αρχισα να το σκεφτομαι ..μαλλον λοιπον θα το παω σε εναν εδω μεσω γνωστου γιατι μου κανε καλη δουλεια σε ενα ομεγα,αλλα ειναι σε αλλη πολη και να δω ποτε.η επιλογη ειναι προσωπικη του καθενα ,αλλα το 157 λεμανια ειναι το αγαπημενο μου και δε θα θελα να ρισκαρω

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #58 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 10:26:11 πμ »
για ενα ρωσικο γκορμπατσοφ, limited 100 κοματια, ξερετε κατι; το βρηκε σημερα ο αντρας μου 400 ευρω, τι μαρκας ειναι;
irking

Αποσυνδεδεμένος thyuk

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 65
    • Προφίλ
Απ: Ρωσικά ρολόγια
« Απάντηση #59 στις: Ιανουάριος 21, 2007, 12:40:07 μμ »
ακυρο... μου εφερε φωτογραφια, ειναι poljot,  gagarin, 999 pieces.
irking