Αποστολέας Θέμα: Rolex market news  (Αναγνώστηκε 2371 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Rolex market news
« στις: Οκτώβριος 29, 2022, 02:48:22 μμ »
Βαθιά κρίση....
Στο μεταξύ φίλος έκανε προσφορά 21000 για μπλε sky dweller oyster σε επίσημο (αφού το δοκίμασε στο κατάστημα) και έφαγε χυλόπιτα



Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #1 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 05:41:58 μμ »
Μιχαλη πραγματικά δεν ξέρω ποιους αφορά αυτό το θέμα !! Εκεί στην μετάβαση που τα πήραμε retail ή με έκπτωση και τα δώσαμε με καπέλο είχε νόημα η συζήτηση . Τώρα α) οι ADs τα δινουν πανάκριβα οπότε δεν έχει νόημα να τα πάρεις γιατί με το φλιππαρισμα θα βγάλεις ψίχουλα. β) είναι εκνευριστικο να παρακαλας για ένα κομμάτι και να σε γράφουν επίσημα στα αρχ@@€&# τους . Και σου μιλάει άνθρωπος που κέρδισε από αυτό το hype . Φυσικά αν μου δώσουν ένα ωραίο κομματι retail ή με κάποιο λογικό καπέλο θα πάω να το πάρω ..θα το χαρώ και μετά πούλημα . ...αλλά επειδή είναι σαν να έχει πέσει σύρμα στο όνομα μου σταμάτησα να ασχολούμαι και εγώ . Έχω 5 ρολεξακια . Θα ζήσω μ αυτά !!

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #2 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 05:50:43 μμ »
Οι τιμές που μπορεί να πουλήσει ένα μέλος του φόρουμ το ρολόι του είναι πραγματικές τιμές.
εκτός και εάν γίναμε όλοι έμποροι.

Να μας πει ο AD που έριξε άκυρο στην πώληση του Sky D εάν θα αγόραζε ένα ίδιο ρολόι στα 17Κ ευρώ.

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #3 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 05:54:43 μμ »
Οι τιμές που μπορεί να πουλήσει ένα μέλος του φόρουμ το ρολόι του είναι πραγματικές τιμές.
εκτός και εάν γίναμε όλοι έμποροι.

Να μας πει ο AD που έριξε άκυρο στην πώληση του Sky D εάν θα αγόραζε ένα ίδιο ρολόι στα 17Κ ευρώ.
+10000


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #4 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 06:10:19 μμ »
Μιχαλη πραγματικά δεν ξέρω ποιους αφορά αυτό το θέμα !! Εκεί στην μετάβαση που τα πήραμε retail ή με έκπτωση και τα δώσαμε με καπέλο είχε νόημα η συζήτηση . Τώρα α) οι ADs τα δινουν πανάκριβα οπότε δεν έχει νόημα να τα πάρεις γιατί με το φλιππαρισμα θα βγάλεις ψίχουλα. β) είναι εκνευριστικο να παρακαλας για ένα κομμάτι και να σε γράφουν επίσημα στα αρχ@@€&# τους . Και σου μιλάει άνθρωπος που κέρδισε από αυτό το hype . Φυσικά αν μου δώσουν ένα ωραίο κομματι retail ή με κάποιο λογικό καπέλο θα πάω να το πάρω ..θα το χαρώ και μετά πούλημα . ...αλλά επειδή είναι σαν να έχει πέσει σύρμα στο όνομα μου σταμάτησα να ασχολούμαι και εγώ . Έχω 5 ρολεξακια . Θα ζήσω μ αυτά !!

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Κατσε να καταλαβω….
Γιατι οι ad να τα δινουν ριτειλ και μετα ο πελατης να τα πουλαει με καπελο;;;;
Μαλ… ειναι;;
Αφου μπορουν στα κλεφτα να τα δινουν με καπελο στους γκρευ…(για οσο και αν συνεχιζεται αυτη η κατασταση)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #5 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 06:53:37 μμ »
Μιχαλη πραγματικά δεν ξέρω ποιους αφορά αυτό το θέμα !! Εκεί στην μετάβαση που τα πήραμε retail ή με έκπτωση και τα δώσαμε με καπέλο είχε νόημα η συζήτηση . Τώρα α) οι ADs τα δινουν πανάκριβα οπότε δεν έχει νόημα να τα πάρεις γιατί με το φλιππαρισμα θα βγάλεις ψίχουλα. β) είναι εκνευριστικο να παρακαλας για ένα κομμάτι και να σε γράφουν επίσημα στα αρχ@@€&# τους . Και σου μιλάει άνθρωπος που κέρδισε από αυτό το hype . Φυσικά αν μου δώσουν ένα ωραίο κομματι retail ή με κάποιο λογικό καπέλο θα πάω να το πάρω ..θα το χαρώ και μετά πούλημα . ...αλλά επειδή είναι σαν να έχει πέσει σύρμα στο όνομα μου σταμάτησα να ασχολούμαι και εγώ . Έχω 5 ρολεξακια . Θα ζήσω μ αυτά !!

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Είπαμε εσύ είσαι μια κατηγορία μόνος σου. Θέλεις να αγοράζεις Daytona 15 και να την πουλάς 35
Ε δε γίνεται ρε φίλε, δε γίνεται χαχα

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #6 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 06:56:52 μμ »
Οι τιμές που μπορεί να πουλήσει ένα μέλος του φόρουμ το ρολόι του είναι πραγματικές τιμές.
εκτός και εάν γίναμε όλοι έμποροι.

Να μας πει ο AD που έριξε άκυρο στην πώληση του Sky D εάν θα αγόραζε ένα ίδιο ρολόι στα 17Κ ευρώ.
Ο AD Νίκο το αγοράζει με 40% έκπτωση από την τιμή καταλόγου και το πουλάει με τρελό καπέλο εφόσον πάντα υπάρχουν πελάτες. Επιπλέον σου έχω νέα, ο AD δε θα μας δώσει ποτέ λογαριασμό και θα κάνει ότι γουστάρει!! Αν ζηλεύεις γίνε κι εσύ AD είναι η καλύτερη απάντηση που μου έρχεται στο μυαλό. Αν δε ζηλεύεις μην ασχολείσαι.

Πάντως για τη συζήτηση και μόνο, grey dealer αγόρασε μπλε sky 21800 την Παρασκευη απευθείας από AD. Άρα ναι, το πληρώνουν οι dealers το ρολόι και μάλιστα πολύ καλά.

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #7 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 07:23:30 μμ »
Μιχάλη περίμενα κάτι καλύτερο από εσένα.
Καλή συνέχεια φίλε με τις μυθοπλασίες σου και την Ρολεξ.
Δεν θα μπω ποτέ σε προσωπική αντιπαράθεση.
Φιλικά,

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #8 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 07:39:55 μμ »
Μιχάλη περίμενα κάτι καλύτερο από εσένα.
Καλή συνέχεια φίλε με τις μυθοπλασίες σου και την Ρολεξ.
Δεν θα μπω ποτέ σε προσωπική αντιπαράθεση.
Φιλικά,

Όχι από μένα Νικο μου. Από άλλους εδώ να περιμένεις να ακούς τα καλύτερα. Από μένα θα ακούς μόνο πραγματικότητες. Άλλωστε κι εσύ ο ίδιος όταν χρειάστηκες βοήθεια να αγοράσεις εμένα πήρες τηλεφωνο και μάλιστα δύο φορές. Άρα μάλλον τη βρίσκεις με τις "μυθοπλασίες" μου. Τελειώνοντας να σου πω ότι μυθοπλασία δεν είναι αυτά που διαβάζεις από μένα. Μυθοπλασία είναι να καταστροφολογεις ενώ την ίδια στιγμή δε μπορείς να βρεις Pepsi κάτω των 20000 ευρώ. Και θέατρο του παραλόγου ταυτόχρονα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2022, 07:46:42 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #9 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 08:00:09 μμ »
Είπαμε εσύ είσαι μια κατηγορία μόνος σου. Θέλεις να αγοράζεις Daytona 15 και να την πουλάς 35
Ε δε γίνεται ρε φίλε, δε γίνεται χαχα
Ρε Μιχάλη ένα ρολοι έδωσα με πόνο ψυχής και Μ έφαγες !!! Άλλοι έχουν βγάλει περιουσία . Ότι άλλο έχω δώσει με μικρό κέρδος ή μικρή ζημιά το έδωσα . Για να απαντήσω και στο άλλο μέλος δεν μου δίνουν ουτε με καπέλο !!! Δεν ζήτησα batman retail για να γίνω μάγκας . Το πληρώνω . Δεν δίνουν ....προτιμούν τους grey γιατί τους περνούν και τα χρυσά ....είναι κλίκα....γι'αυτό έχω ξενερώσει και δεν ασχολούμαι . Αν δεις οι τελευταίες μου αγορές ήταν pam 795 ,pam 005 ,seamaster άσπρο και Pelagos Blue ,,,,α και ένα citizen..Τίποτα εμπορικό ...δεν παρακάλεσα κανέναν μαλακά ...τα πήρα από μέλη του φόρουμ και τα 4 ( εκτός το Pelagos ) ...αυτό που ειναι και υγιές δηλαδή . Όχι λίστες καπέλα και άλλες παπαριες

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #10 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 08:07:47 μμ »
Ρε Μιχάλη ένα ρολοι έδωσα με πόνο ψυχής και Μ έφαγες !!! Άλλοι έχουν βγάλει περιουσία . Ότι άλλο έχω δώσει με μικρό κέρδος ή μικρή ζημιά το έδωσα . Για να απαντήσω και στο άλλο μέλος δεν μου δίνουν ουτε με καπέλο !!! Δεν ζήτησα batman retail για να γίνω μάγκας . Το πληρώνω . Δεν δίνουν ....προτιμούν τους grey γιατί τους περνούν και τα χρυσά ....είναι κλίκα....γι'αυτό έχω ξενερώσει και δεν ασχολούμαι . Αν δεις οι τελευταίες μου αγορές ήταν pam 795 ,pam 005 ,seamaster άσπρο και Pelagos Blue ,,,,α και ένα citizen..Τίποτα εμπορικό ...δεν παρακάλεσα κανέναν μαλακά ...τα πήρα από μέλη του φόρουμ και τα 4 ( εκτός το Pelagos ) ...αυτό που ειναι και υγιές δηλαδή . Όχι λίστες καπέλα και άλλες παπαριες

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Πολύ καλά έκανες και πούλησες με κέρδος κι εγώ το ίδιο κάνω. Η διαφορά είναι ότι αγοράζω και με καπέλο όμως αν γουστάρω κάτι. 20 πλήρωσα το Pepsi μου! Τα δίνεις εσύ; Μπα..

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #11 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 08:21:43 μμ »
Πολύ καλά έκανες και πούλησες με κέρδος κι εγώ το ίδιο κάνω. Η διαφορά είναι ότι αγοράζω και με καπέλο όμως αν γουστάρω κάτι. 20 πλήρωσα το Pepsi μου! Τα δίνεις εσύ; Μπα..
Όταν πήρα το pepsi 13.5  τόσο ήταν το καπέλο . Τέλος πάντων. Αυτα τα μουχαμπετια τα βαρέθηκα . Ότι πήραμε πήραμε 

Στάλθηκε από το 2201116SG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4476
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #12 στις: Οκτώβριος 29, 2022, 08:34:00 μμ »
Να μας πει ο AD που έριξε άκυρο στην πώληση του Sky D εάν θα αγόραζε ένα ίδιο ρολόι στα 17Κ ευρώ.
Αν ειναι ο AD που παρουσίασε τη μουσαντενια επιστολή από μαθητή δημοτικού για γνήσια, όλα να τα περιμένεις.

Στάλθηκε από το Pixel 7 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #13 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 01:02:22 μμ »
Ηρώ Βαχάρη / Εκρηκτική άνοδος για τη Rolex

Με διψήφιο ποσοστό τρέχουν οι πωλήσεις της Rolex Hellas με επικεφαλής την κυρία Ηρώ Βαχάρη, καθώς τα τελευταία δύο χρόνια καταγράφεται εκρηκτική ζήτηση για τα διάσημα ρολόγια που εμπορεύεται. Η διοίκηση της ελληνικής θυγατρικής προσδιορίζει το ποσοστό της αύξησης γύρω στο 15%, όταν το 2021 είχε πετύχει εκτίναξη πωλήσεων στα 74,9 εκατ. ευρώ, από 59,49 εκατ. το έτος της πανδημίας (2020) και 61,43 εκατ. το 2019.
Το αποτέλεσμα μετά φόρων ήταν κερδοφόρο στα 9,60 εκατ. ευρώ, από 7,20 εκατ. το 2020. Το μερίδιο της Rolex, αποκλειστικού εισαγωγέα των ρολογιών Rolex και Tudor στην εγχώρια αγορά, υπερέβη το 50% στη διάρκεια του 2021.

Τα ρολόγια της εταιρείας, και δη τα Rolex, αποτελούν ένα επενδυτικό καταφύγιο για αρκετούς αγοραστές τους, εκτός από το θέλγητρο που παρέχει η παγκοσμίως εδραιωμένη μάρκα για την απόκτηση ενός από τα μοντέλα της. Την ίδια στιγμή, ωστόσο, η αγορά ενός ρολογιού της συγκεκριμένης εταιρείας συνεχίζει να είναι εξαιρετικά δύσκολη, καθώς τόσο στα δύο καταστήματά της στις οδούς Βαλαωρίτου και Κολοκοτρώνη, στο κέντρο της Αθήνας, όσο και στα καταστήματα συνεργατών της δεν υπάρχει απόθεμα προς διάθεση.
Κατά κύριο λόγο και στο μεγαλύτερο διάστημα κάθε μήνα εμφανίζονται στις προθήκες και τις βιτρίνες των καταστημάτων αυτών μοντέλα που χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για εκθεσιακούς σκοπούς. Στελέχη της αγοράς, πάντως, με γνώση του θέματος αναφέρουν ότι η υπερβάλλουσα ζήτηση για τα προϊόντα της εταιρείας είναι τόσο έντονη και επί του παρόντος είναι αδύνατον να καλυφθεί. Η Rolex Hellas απασχολεί 44 άτομα.

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/business-stories/i-pektes-pou-xechorizoun-stin-anakampsi-ton-luxury-brands-pics/

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #14 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 02:15:06 μμ »
Ηρώ Βαχάρη / Εκρηκτική άνοδος για τη Rolex

Με διψήφιο ποσοστό τρέχουν οι πωλήσεις της Rolex Hellas με επικεφαλής την κυρία Ηρώ Βαχάρη, καθώς τα τελευταία δύο χρόνια καταγράφεται εκρηκτική ζήτηση για τα διάσημα ρολόγια που εμπορεύεται. Η διοίκηση της ελληνικής θυγατρικής προσδιορίζει το ποσοστό της αύξησης γύρω στο 15%, όταν το 2021 είχε πετύχει εκτίναξη πωλήσεων στα 74,9 εκατ. ευρώ, από 59,49 εκατ. το έτος της πανδημίας (2020) και 61,43 εκατ. το 2019.
Το αποτέλεσμα μετά φόρων ήταν κερδοφόρο στα 9,60 εκατ. ευρώ, από 7,20 εκατ. το 2020. Το μερίδιο της Rolex, αποκλειστικού εισαγωγέα των ρολογιών Rolex και Tudor στην εγχώρια αγορά, υπερέβη το 50% στη διάρκεια του 2021.

Τα ρολόγια της εταιρείας, και δη τα Rolex, αποτελούν ένα επενδυτικό καταφύγιο για αρκετούς αγοραστές τους, εκτός από το θέλγητρο που παρέχει η παγκοσμίως εδραιωμένη μάρκα για την απόκτηση ενός από τα μοντέλα της. Την ίδια στιγμή, ωστόσο, η αγορά ενός ρολογιού της συγκεκριμένης εταιρείας συνεχίζει να είναι εξαιρετικά δύσκολη, καθώς τόσο στα δύο καταστήματά της στις οδούς Βαλαωρίτου και Κολοκοτρώνη, στο κέντρο της Αθήνας, όσο και στα καταστήματα συνεργατών της δεν υπάρχει απόθεμα προς διάθεση.
Κατά κύριο λόγο και στο μεγαλύτερο διάστημα κάθε μήνα εμφανίζονται στις προθήκες και τις βιτρίνες των καταστημάτων αυτών μοντέλα που χρησιμοποιούνται αποκλειστικά για εκθεσιακούς σκοπούς. Στελέχη της αγοράς, πάντως, με γνώση του θέματος αναφέρουν ότι η υπερβάλλουσα ζήτηση για τα προϊόντα της εταιρείας είναι τόσο έντονη και επί του παρόντος είναι αδύνατον να καλυφθεί. Η Rolex Hellas απασχολεί 44 άτομα.

https://www.newmoney.gr/roh/palmos-oikonomias/business-stories/i-pektes-pou-xechorizoun-stin-anakampsi-ton-luxury-brands-pics/

Απέλπιδες προσπάθειες των μέσων να σώσουν την παρτίδα.... Είναι προφανές ότι τα R έχουν πάρει κατήφορο άνευ προηγουμένου. Δεν υπάρχει πια καπέλο άνω του 120%.. κατάντια...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #15 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 02:46:13 μμ »
Εδώ πάντως στο Καταρ έμαθα ότι παρέδωσαν μόλις 3,000 Ρόλεξ εκ των οποίων τα 500 Daytona. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια (μου το είπε άνθρωπος μέσα από το λογιστήριο, κάτι θα γνωρίζει), τα νούμερα είναι μεγάλα αλλά δεν μιλάμε για Πατεκ αλλά Ρόλεξ.. εδώ συνηθίζουν να κάνουν δώρο Ρόλεξ από πολύ παλιά σε Στρατό, Αστυνομία κτλ.. με τον ίδιο άνθρωπο έχω μιλήσει να μου βρει κάποια μοντέλα αλλά μου είπε ότι είναι απλά impossible! Αύριο θα αγοράσω ένα Tudor με 40% έκπτωση από κατάλογο οπότε ίσως ξέρει και για τι μιλάει.. πάντως αν κάποιος μπορεί να «τραβήξει» 500 Daytonas από την αγορά, βάλε και τα απούλητα των greys να που είναι τα ρολογια


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #16 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 05:56:03 μμ »
Μπήκα μετά από αρκετούς μήνες στο φόρουμ και βλέπω ότι η κατάσταση πάει από το κακό στο χειρότερο

Ακρίβεια παντού ….. οι τιμές τραβάνε τον ανήφορο …. Και μόνο τον ανήφορο !!!!

Ας γράψω και εγώ μερικά νέο της αγοράς


Η Φέτα έπιασε τα 11 ευρώ το κιλό ….

Το κεφαλοτύρι τα 14€ ….

Η καπνιστή γαλοπούλα τα 16€ …

Το μοσχαρίσιο κρέας στα 15 ευρώ

Το κοτόπουλο στα 6 €

Ο μαϊντανός στο 1 ευρώ το ματσάκι ( ΠΡΟΣΟΧΗ έχουν μειώσει και την ποσότητα στο μισό )

. Τρατζικ η κατάσταση …!!!!


Εύχομαι Καλές αγορές με πολλά κέρδη  στους επενδυτές …..

« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 31, 2022, 06:21:28 μμ από capt-dim »

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #17 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 06:31:27 μμ »
Δημήτρη η καπνιστή γαλοπούλα δεν έχει πάει 16€, γύρω στα 8 με 12 είναι με τις προσφορές.

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #18 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 10:02:28 μμ »
Δημήτρη η καπνιστή γαλοπούλα δεν έχει πάει 16€, γύρω στα 8 με 12 είναι με τις προσφορές.


Έχεις δίκιο Βίκτωρα

Αναφέρομαι σε τιμές ριτειλ


ΥΓ- σε γνωστό μεγάλο AD της αγοράς…  Ο καπνιστός σολομός βγαίνει με έκπτωση -40% μια βδομάδα πριν την ημερομηνία λήξης του ….!!!!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Rolex market news
« Απάντηση #19 στις: Οκτώβριος 31, 2022, 11:17:24 μμ »
Καλά ρε σεις ασχολείται κόσμος με τα Ρεξ ακόμη?...σε αυτές τις τιμές...
@maestro που είσαι ρε δύναμη ✊
 
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.