Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1164003 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1260 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 02:52:28 πμ »
O Co-Pilot μπρασελές πάει μόνο στα εξής μοντέλα:



A) Aerospace

B) Chronomat

Γ) Airwolf Raven

Δ) Skyracer Raven

Ε) Emergency



Ο μπρασελές φοράει Caliber 80 και είναι quartz electronic. ( Όχι superquartz ). ;) Ο μπρασελές βγαίνει σε Pilot ( δηλαδή στύλ μπρασελέ Chronomat ) και Professional.

Παναγιώτη μη το κάνεις αν δεν έχεις 1 απο τα 5 παραπάνω μοντέλα που έγραψα. Δε θα φαίνεται καθόλου ωραίο. :) ;)

« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 04, 2011, 03:02:30 πμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1261 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 06:57:41 πμ »
Είχα δεί ένα copilot μάλλον παλιό που ήταν αναλογικό και για 22mm.
Αυτό ίσως με το μαύρο λουράκι με τα άσπρα γαζιά να του πηγάινει :)

Και ναι μάλλον το απλό superocean είναι. Καμια ιδέα που μπορώ να βρώ παλιό copilot?

Ευχαριστωωωω!

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1262 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 02:42:42 μμ »
Το superocean που λες έχει διαστάσεις 20-18 και μπορείς να βάλεις τον professional μπρασελέ
αν και δεν στο προτείνω. Εγώ του έβγαλα τον μπρασελέ και έβαλα το diver pro II καουτσούκ λουράκι
και το ρολόι είναι πιο όμορφο και πιο βολικό για την καθημερινή χρήση.
Στο chrono-superocean που έχει τις ίδιες διαστάσεις του έβαλα τον μπρασελέ και είναι αρκετά κάλο  ;)



Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να σε βοηθήσει η φώτο
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1263 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 02:50:29 μμ »
Το superocean που λες έχει διαστάσεις 20-18 και μπορείς να βάλεις τον professional μπρασελέ
αν και δεν στο προτείνω. Εγώ του έβγαλα τον μπρασελέ και έβαλα το diver pro II καουτσούκ λουράκι
και το ρολόι είναι πιο όμορφο και πιο βολικό για την καθημερινή χρήση.
Στο chrono-superocean που έχει τις ίδιες διαστάσεις του έβαλα τον μπρασελέ και είναι αρκετά κάλο  ;)



Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να σε βοηθήσει η φώτο
  :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: :shocked: Μπράβο Χρήστο. Πολύ ωραία και τακτοποιημένα τα έχεις τα Β σου! ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1264 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 03:14:29 μμ »
Το superocean που λες έχει διαστάσεις 20-18 και μπορείς να βάλεις τον professional μπρασελέ
αν και δεν στο προτείνω. Εγώ του έβγαλα τον μπρασελέ και έβαλα το diver pro II καουτσούκ λουράκι
και το ρολόι είναι πιο όμορφο και πιο βολικό για την καθημερινή χρήση.
Στο chrono-superocean που έχει τις ίδιες διαστάσεις του έβαλα τον μπρασελέ και είναι αρκετά κάλο  ;)



Δεν ξέρω κατα πόσο μπορεί να σε βοηθήσει η φώτο


Δυστυχώς δε μπόρεσα ποτέ να "μπω" στη λογική του καουτσούκ! Όταν θέλω εντελώς άνετο βάζω NATO. :)

Πάντως στο SO του έχω βάλει το proII bracelet και του πάει μούρλια! είναι πορτοκαλί και γυαλίζει όλο. Ο βασικός λόγος που το πήρα είναι γιατί ήθελα κάτι μικρό, τερατάκι και ελαφρύ (συγκριτικά με τα άλλα μου ρολόγια) οπότε και με το bracelet μου είναι πολύ άνετο! :)

Ήμουν μεταξύ πορτοκαλί Doxa ή πορτοκαλί Anonimo αλλά τελικά με κέρδισε το B εντελώς από το πουθενά! :)

Βασικά μου αρέσει πολύ και το co-pilot αλλά θα το πάρω με το επόμενο Β (ana-digi σίγουρα).

BTW φοβερή ορθή γωνία που έχουν σχηματίσει τα κουτιά και η παρουσίαση σου είναι καλύτερη από πολλά μαγαζιά!!!! :)

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1265 στις: Νοέμβριος 04, 2011, 06:53:43 μμ »
Τώρα που άρχισα και με τα ana-digi, ξέρει κανείς πιο είναι το ref. ενός Airwolf που δεν έχει "κομμένο" λεπτοδείκτη?

Πραγματικά είδα ένα που μου άρεσε αλλά το κοίταγα 5 λεπτά μέχρι να βρω τα λεπτά!!!

Βασικά κάποιο που να είναι μεταξύ του B1 και του Airwolf? Και κατά προτίμηση με diver/countdown bezel και όχι την πυξίδα...

Καμία ιδέα?

:)

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1266 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 04:50:53 μμ »
Breitling Super Constellation

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/eePru4fybMc" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/eePru4fybMc" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


Instruments For Professionals  :up:
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1267 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:04:28 μμ »
Βρηκα αυτη τη φωτο σημερα στο σκληρο μου και μου προκαλεσε μελαγχολια... :-[     (10 χρονια πισω) 

Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1268 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:33:09 μμ »
Βρηκα αυτη τη φωτο σημερα στο σκληρο μου και μου προκαλεσε μελαγχολια... :-[     (10 χρονια πισω) 

Uploaded with ImageShack.us


Τέλειο το Navi!!!!!  Το έχεις δώσει;
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1269 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:46:43 μμ »
Ναι....και το εχω μετανοιωσει οσο δε λεει....το ειχα αγορασει το 99...(δε θυμαμαι ακριβως) και το εδωσα το 07 οπου και αγορασα το soh...
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 08, 2011, 06:53:57 μμ από argo98 »

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1270 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:54:02 μμ »
Όχι...... δεν έπρεπε............., ωραιότατο το soh αλλά το navi είναι navi......
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1271 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:56:20 μμ »
Ωχ! δείτε τι παρατήρησα στην αρχή της σελίδας:
Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 66666 φορές)  :cooler: :cooler: :cooler: :cooler: :cooler: Χαχαχαχαχα...........
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1272 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 06:59:53 μμ »
Όχι...... δεν έπρεπε............., ωραιότατο το soh αλλά το navi είναι navi......
Το ξερω..δεν το ειχα πουλησει για το soh...οταν το πουλησα σκοπος μου ηταν να παρω το chronomatic 44 (μονο και μονο λογω μεγεθους ηθελα να κανω την αλλαγη) και μολις το πουλησα βγηκε το heritage και το ειχα παραγγειλει θυμαμαι χωρις δευτερη σκεψη,οποτε βγηκα εκτος προυπολογισμου...ημουν ατυχος χρονικα,αν το ηξερα πως θα κατεληγα με επαιρνε να κρατησω και το navi....

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1273 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:09:37 μμ »
Βρηκα αυτη τη φωτο σημερα στο σκληρο μου και μου προκαλεσε μελαγχολια... :-[     (10 χρονια πισω) 

Uploaded with ImageShack.us
Βασίλη, το Old Navitimer που είχες, είναι πιο ωραίο απο το Navitimer που βγάζει τώρα. Η διάταξη 6-9-12 είναι respect.  ;D ;D


Υ.Γ Ωραίο το σκυλάκι! ;D ;D Γνώμη μου όπως σου είχα πεί: Δε θα το έδινα το Old Navitimer ούτε με σφαίρες. ;)

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1274 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:15:56 μμ »
Tέλειο argo98 το Navi! Υγεία εύχομαι ώστε να έχεις τη δυνατότητα να ξανα-αποκτήσεις κάποιο. Το μέγεθος ήταν και για μένα ο λόγος που πήγα στο Chrono-matic 44 και όχι στο κλασσικό Navitimer. Τώρα βέβαια που το Β01 βγαίνει στα 43μμ είναι ότι πρέπει!!! Όσο για τη διάταξη που λέει και ο Κώστας, αν πρέπει να διαλέξω κάποια, προτιμώ την 3-6-9 ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1275 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:19:06 μμ »
Tέλειο argo98 το Navi! Υγεία εύχομαι ώστε να έχεις τη δυνατότητα να ξανα-αποκτήσεις κάποιο. Το μέγεθος ήταν και για μένα ο λόγος που πήγα στο Chrono-matic 44 και όχι στο κλασσικό Navitimer. Τώρα βέβαια που το Β01 βγαίνει στα 43μμ είναι ότι πρέπει!!! Όσο για τη διάταξη που λέει και ο Κώστας, αν πρέπει να διαλέξω κάποια, προτιμώ την 3-6-9 ;)
Ναι, δεν είναι ότι πρέπει για όλους αξιότιμε κύριε Γιάννη! Υπάρχουν και κάποια άτομα τα οποία έχουν "γυναικείο" καρπό και τους κάνει μόνο το Montbrillant 01 Limited ! :P ;D

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1276 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:21:09 μμ »
Εσύ εισαι πιό τυχερός βρε! Παίρνεις αυτό με τη Varjoux στα 41,5μμ και γλυτώνεις και ένα σωρό ευρά ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1277 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:22:19 μμ »
Ναι, δεν είναι ότι πρέπει για όλους αξιότιμε κύριε Γιάννη! Υπάρχουν και κάποια άτομα τα οποία έχουν "γυναικείο" καρπό και τους κάνει μόνο το Montbrillant 01 Limited ! :P ;D

Υπονοείς οτι πας για Montbrillant 01 Limited;
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1278 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:24:55 μμ »
Tέλειο argo98 το Navi! Υγεία εύχομαι ώστε να έχεις τη δυνατότητα να ξανα-αποκτήσεις κάποιο. Το μέγεθος ήταν και για μένα ο λόγος που πήγα στο Chrono-matic 44 και όχι στο κλασσικό Navitimer. Τώρα βέβαια που το Β01 βγαίνει στα 43μμ είναι ότι πρέπει!!! Όσο για τη διάταξη που λέει και ο Κώστας, αν πρέπει να διαλέξω κάποια, προτιμώ την 3-6-9 ;)
Να σαι καλα Γιαννη..ευχαριστω πολυ!Το navi 01 ελπιζω να το αποκτησω καποια μερα(ελπιζω σχετικα συντομα,Ας οψεται ο Γαπ) ..Γενικα το navitimer πλεον για μενα ειναι must..οσα χρονια το ειχα δεν το ειχα βγαλει απο πανω μου και ακομα δεν με εχω συνηθισει που δεν το εχω  :)Οσο για τη διαταξη για συναισθηματικους λογους προτιμω 6-9-12 αλλα και ο 3-6-9 του navi 01 δε με χαλαει καθολου...

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #1279 στις: Νοέμβριος 08, 2011, 07:28:02 μμ »
Υπονοείς οτι πας για Montbrillant 01 Limited;
Στο χαλαρό όμως! ;) Το καλύτερο μέγεθος για μένα ever! ;D ;)