Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1151990 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #580 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:40:35 πμ »
Επιτέλους βρήκα το πράσινο SOHC !!!!!
http://breitlingsource.com/phpBB2/viewtopic.php?f=15&t=20898
 ;D

Πολύ συντηρητικό ρολοι το SOHC γιατι τοση αγάπη?
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος L30N

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #581 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:50:24 πμ »
Πολύ συντηρητικό ρολοι το SOHC γιατι τοση αγάπη?

Βασικά έψαχνα να το βρώ να το βάλω εδώ και δεν μπορούσα να το βρώ πουθενά εως τώρα , εξού και ο ενθουσιασμός . Diver  watch είναι , τι παραπάνω θα μπορούσαν να βάλουν πάνω δηλαδή ? To ότι είναι το πρώτο πράσινο breitling , μου φτάνει σε θέμα πρωτοπορίας , αν αλλάζαν και αλλα , θα γινότανε τσίρκο στο τέλος.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #582 στις: Ιούλιος 13, 2010, 09:59:22 πμ »
Γενικά το ρολοι δεν μου αρέσει και βλέπω οτι εχει πολλους οπαδους. Το γιατι δεν εχω καταλάβει.
Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #583 στις: Ιούλιος 13, 2010, 10:24:36 πμ »
Παράθεση
Πολύ συντηρητικό ρολοι το SOHC γιατι τοση αγάπη?
Γιατι ο συντηρητισμος να μην αποπνεει αγαπη?
Γιατι οταν ανεβαζουμε καμμια φωτο με submariner γινονται 1231234 ποστ μετα?
Το submariner και αν ειναι συντηρητικο και απεριττο :)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος L30N

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #584 στις: Ιούλιος 13, 2010, 10:46:20 πμ »
Γενικά το ρολοι δεν μου αρέσει και βλέπω οτι εχει πολλους οπαδους. Το γιατι δεν εχω καταλάβει.
Βάλτο στον καρπό σου ενα SOH 46μμ και θα καταλάβεις λίγα περισσότερα για τις "εκδηλώσεις αγάπης" . :P
Πάντως μην το ψάχνεις και τόσο το θέμα , εδώ άλλοι πάνε και αγοράζουνε PANERAI με μανία .  :o


Παρεπιπτόντως :
I just visited the Chronometrie (B01-production) in Switzerland and had the chance to talk to Monika Piren (from Breitling management) .

Breitling officially says, they could produce 50000 movements per Year, but they only produced 30000 movements in the last year. By authum they will finish a second production line, with additional production capacity for 50000 watches. So Breitling will be the third largest manufacturer of own movements behind ETA and Rolex!

Oh, yes, before I forget: Expect a B01 Navitimer soon. Also a normal 3 hands movement seems to be in the final development stages. They did not show us a prototype, but they already seem to be working on the production preperations.

Αποσυνδεδεμένος trikat

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 796
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #585 στις: Ιούλιος 13, 2010, 10:53:33 πμ »
Γιατι ο συντηρητισμος να μην αποπνεει αγαπη?
Γιατι οταν ανεβαζουμε καμμια φωτο με submariner γινονται 1231234 ποστ μετα?
Το submariner και αν ειναι συντηρητικο και απεριττο :)

Το sub εχει αρκετο νευρο αντιθετα το SOHC ειναι περισσότερο κλασσικο, πιο αγιο αρα και εξω απο τα γουστα μου. Γνωμη μου πάντα εχει να κάνει με το πώς αντιλαμβάνομαι την τέχνη( και ειμαι και ζυγός  :-X).


Κοιμιζει τους παντες...

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #586 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:05:27 πμ »
Παράθεση
Breitling officially says, they could produce 50000 movements per Year, but they only produced 30000 movements in the last year. By authum they will finish a second production line, with additional production capacity for 50000 watches. So Breitling will be the third largest manufacturer of own movements behind ETA and Rolex!
Αναβεις μεγαλες φωτιες τωρα!!!! :supz: :supz: Ε ρε θεμα για συζητηση!!! ;D

Παράθεση
Το sub εχει αρκετο νευρο αντιθετα το SOHC ειναι περισσότερο κλασσικο, πιο αγιο αρα και εξω απο τα γουστα μου. Γνωμη μου πάντα εχει να κάνει με το πώς αντιλαμβάνομαι την τέχνη( και ειμαι και ζυγός  ).
Ειδες λοιπον που ειναι υποκειμενικο. ;) Το breitling θα το επαιρνα ανετα και θα χαιρομουν για τη μοναδικοτητα του ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #587 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:14:01 πμ »
Γιατι ο συντηρητισμος να μην αποπνεει αγαπη?


Παντού χωρά λίγη αγάπη.


Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #588 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:14:57 πμ »
Πάντως μην το ψάχνεις και τόσο το θέμα , εδώ άλλοι πάνε και αγοράζουνε PANERAI με μανία .  :o

Και είναι αυτό απορίας άξιο;

Αποσυνδεδεμένος L30N

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #589 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:35:22 πμ »
Και είναι αυτό απορίας άξιο;
Nαί , γιατί με όσους ξέρω, και  ασχολούνται με ρολόγια , έχω συζητήσει η΄θα τα λατρεύουν η΄θα τα μισούν . Προσωπικά στην πρώτη κατηγορία δεν ανήκω , και μου φαίνεται εξωπραγματικό οι διαστάσεις του PaneraiMania , στο όποιο έχει συντελεσει και το μαρκετινγκ φυσικά . Χωρίς να λέω οτι δεν αξίζουν στα μάτια κάποιων άλλων  φυσικά .

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #590 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:39:44 πμ »
Οφ τόπικ.

Τα Πανεράι ήταν πάντα μεγάλα γιατί ήταν στρστιωτικά καταδυτικά ρολόγια και επιπλέον φορούσαν μηχανισμούς από ρολόγια τσέπης που ήταν μεγάλοι σε μέγεθος (Ρόλεξ, Αγγέλους). Μετά τα πανέρια εμφανιστήκανε τα ταψιά.

Η ομορφιά κρύβεται στην απλότητα.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Yoshitoshi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #591 στις: Ιούλιος 13, 2010, 08:05:49 μμ »
Καλησπέρα

Το περιοδικό chronos oro που κυκλοφορεί, έχει δωράκι ένα άκρως χορταστικό book για τα 125 έτη που συμπλήρωσε η breitling το 2009 με παρουσίαση όλων των μοντέλων της.

Οι φίλοι της εταιρείας σπεύστε!!!



Φιλικά
Κωνσταντίνος


Αποσυνδεδεμένος SER

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6217
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #592 στις: Ιούλιος 13, 2010, 08:27:36 μμ »
Eχει βγει?Κυκλοφορει?Τρεχω να το παρω,μαζευω καθε τευχος :o :o

Αποσυνδεδεμένος Yoshitoshi

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 154
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #593 στις: Ιούλιος 13, 2010, 11:01:23 μμ »
Ναι....σήμερα το πρωί το πήρα ;)



Φιλικά
Κωνσταντίνος

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #594 στις: Ιούλιος 16, 2010, 03:16:01 μμ »
An Exceptional New Team is Flying under the Breitling Colors Featuring Acrobats Dancing on Aircraft Wings

The Breitling Wingwalkers bring together within a truly stunning show two different types of aerobatics: one with planes flying in formation, and another with young women perched on the center of the upper wing and performing a synchronized choreography. This is a magnificent way of recalling the famous «barnstormers», the teams of pilots and stuntmen who performed all over the place in the period between the two world wars. This squad is unique in the world and has already made a name for itself by displaying its blend of daring and precision at countless shows around Europe, as well as on other continents. It will continue to perform at various major public events, and will also be present at special happenings reserved for brand retailers and VIP clients.



The two planes used for the performances are 1940s open-cockpit Boeing Stearman biplanes, characterized by the beautiful signature sound of their 450 HP engines and a smoke trail system that underscores their movements. Breitling has treated them to a brand-new orange livery that makes them stand out even more brightly against the blue expanse of sky. By supporting various exceptional teams such as the Breitling Jet Team and the Breitling Wingwalkers, and by associating with the greatest aviation venues on the planet such as the famous Reno Air Races or the Red Bull Race World Series, by sponsoring the restoration of legendary aircraft like the Breitling Super Constellation and the Breitling DC-3, the brand with the winged B is faithfully perpetuating its long-established ties with aviation and the conquest of the skies.




Αποσυνδεδεμένος L30N

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 83
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #595 στις: Ιούλιος 30, 2010, 05:51:23 μμ »
Ναι....σήμερα το πρωί το πήρα ;)



Φιλικά
Κωνσταντίνος
Πήρα το δικό μου σήμερα . Πάω να μελετήσω .  :o

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #596 στις: Σεπτέμβριος 18, 2010, 07:48:12 μμ »
BREITLING BLACKBIRD RED STRIKE LE
Αδιάβροχο στα 300 μέτρα, Βreitling Caliber 44 COSC, περιορισμένη έκδοση 2,000 κομματιών

Ε-πι-κίν-δυ-νο!!!




Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #597 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 11:25:44 μμ »
Ξερουμε τιμη καταλογου του Superocean Heritage 38mm?Ευχαριστω Νικος
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #598 στις: Σεπτέμβριος 26, 2010, 11:44:47 μμ »
2615 ευρώ με δερμάτινο λουράκι και 2795 ευρώ με μπρασελέ-πρό αύξησης ΦΠΑ ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #599 στις: Σεπτέμβριος 27, 2010, 08:58:10 πμ »
BREITLING BLACKBIRD RED STRIKE LE
Αδιάβροχο στα 300 μέτρα, Βreitling Caliber 44 COSC, περιορισμένη έκδοση 2,000 κομματιών

Ε-πι-κίν-δυ-νο!!!





Ε-πι-κίν-δυ-νο χρώμα το κόκκινο στα ρολόγια. Κάποια τα απογειώνει κι άλλα τα χαντακώνει.

Φιλικά
Δημήτρης

Πάει το πανέρι.