Αποστολέας Θέμα: BREITLING  (Αναγνώστηκε 1163499 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #620 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 12:20:34 μμ »
Tιμούλα δεν μάθαμε ακόμη όμως. Για σένα δηλαδή, αλλά κοντά στα ξερά ποτίζονται και τα χλωρά. Θα πάρεις εσύ αυτό και θα μου δώσεις το δικό σου κάνα χιλιαρικάκι.

Σωστός; ;D
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #621 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 03:07:48 μμ »
Θα πάρεις εσύ αυτό και θα μου δώσεις το δικό σου κάνα χιλιαρικάκι.

Σωστός; ;D


<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/1MxeNpx-ILw" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/1MxeNpx-ILw" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>


  :dielaughing:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #622 στις: Οκτώβριος 13, 2010, 04:08:15 μμ »
 :mg: :mg: :mg:
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #623 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:30:30 μμ »
Γεια σας,πρωτο μου post στο forum και ελπιζω να ειμαι καλοδεχουμενος...Διαβαζω αρκετα τακτικα τις αναρτησεις σας αλλα ποτε δεν ειχα μπει στη διαδικασια,μεχρι σημερα,να εγγραφω και να ποσταρω κι εγω τις αποψεις μου.Οι λογοι που αποφασισα να το κανω ειναι καταρχας για να εκφρασω την αγαπη μου για τα breitling αλλα κυριως για να εκφρασω την απορεια μου σχετικα με τη θεση που κατεχουν στη συνειδηση των Ελληνων ωρολογοφιλων...Διαβασα σε προηγουμενα post  για συσχετισμο breitling με tissot.....για αυτονοητη υπεροχη απο καποιους της omega εναντι των breitling....δε θελω να μπω στη διαδικασια να σχολειασω ποια εταιρια ειναι καλυτερη απο την αλλη..το θεωρω ανουσιο,απλως δε κατανοω γιατι στην ελλαδα η breitling ειναι τοσο <<υποδεεστερη>>.Εχω γεννηθει και εχω ζησει αρκετα μεγαλο διαστημα της ζωης μου στο εξωτερικο (βρυξελλες)και οσο θυμαμαι τον εαυτο μου απο τοτε που αρχισα να ασχολουμε με τα ρολογια ,καλο ρολοι = breitling.Στις περιοχες το πιο ευκαταστατων ειναι η εταιρια που θα συναντησεις στους περισσοτερους καρπους και αναφερω χαρακτηριστικα πως οποτε βλεπαμε rolex η omega φορεμενα βαζαμε στοιχημα πως ο κατοχος του ειναι ελληνας και συνηθως πεφταμε μεσα  :)Δε θελω να μειωσω αυτες τις εταιρειες(αν ειναι δυνατον) απλως μου φαινεται περιεργη η εμμονη των ελληνων για rolex κυριως ,omega,tag heuer και πλεον panerai...9 στους 10 που φορανε καλο ρολοι ειναι απο αυτες τις εταιρειες και σπανια 8α δω για παραδειγμα iwc,zenith,jaeger le coultre,girard perregaux,breitling φυσικα κτλπ......Οσο για ενα φιλο που εγραψε πως δε βρισκει κατι στο SOH δεν εχει παρα να παει να το δοκιμασει και μαλλον θα αλλαχει γνωμη.Προσπαθω να ποσταρω ορισμενες  fotos του δικου μου,(το δευτερο μου breitling μετα απο το old navitimer το οποιο πουλησα πριν απο ενα χρονο και ελπιζω να το αντικαταστησω με το καινουριο navitimer b01)αλλα δυστυχως δε μπορω επειδη το αρχειο ειναι πανω απο 200 kb. :( Ελπιζω να μη σας κουρασα αν και μακρυγορησα....

Αποσυνδεδεμένος DragonAce

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 550
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #624 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:38:15 μμ »
ξεχνάμε ποιά εταιρεία είναι καλύτερη ή όχι,
γιατί οι έλληνες πάμε με τη μόδα κ κολάμε ο ένας με τον άλλο...
δες τζιπ τσερόκι παλιότερα, πόρσε καγιέν αργότερα, χάμερ νεώτερα...
χόντα βαραντέρο παλιότερα όλοι, μπε εμ βε 1200 τζι ες τώρα όλοι...
ε κάτι τέτοιο φαντάζομαι κ με τα ρολόγια...
και επειδή όλοι είμαστε νεόπλουτοι νεοέλληνες πάμε με τις κλασσικές επιλογές κ δε ρισκάρουμε, έτσι λοίπον λόγω βλαχονεοπλουτισμού πάμε στην αγαπημένη μου ρόλεξ κ όχι πχ στην άιβισι που δε την ξέρουν κ πολλοί, πώς αλλιώς θα δειχτούμε? να εξηγούμε στον καθένα ποιά είναι η μορίς λακρουά πχ? ε όχι, ρόλεξ και καθαρίσαμε....

καλώς ήρθες, καλά γραψίματα κ καλές αναγνώσεις...

σπύρος

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #625 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:45:17 μμ »
http://www.flickr.com/photos/54920032@N08/                 ισως ετσι μπορεσετε να δειτε τις φωτος μου

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #626 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:49:46 μμ »
καλο ρολοι = breitling.

GiannisH , ντροπη σου που ανοιξες κ δευτερο λογαριασμο στο φορουμ!!!!!!!   ;D


φιλε μου argo98 καλωσηλθες στην παρεα!!! :)
το ρολοϊ σου, αποτελει ποθο, πολλων απο εμας!!
το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #627 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 08:59:25 μμ »
GiannisH , ντροπη σου που ανοιξες κ δευτερο λογαριασμο στο φορουμ!!!!!!!   ;D

 
Όχι Γιώργο μου, είμαστε πολλοί και σιγά-σιγά φανερωνόμαστε ;D



Γεια σας,πρωτο μου post στο forum και ελπιζω να ειμαι καλοδεχουμενος...Διαβαζω αρκετα τακτικα τις αναρτησεις σας αλλα ποτε δεν ειχα μπει στη διαδικασια,μεχρι σημερα,να εγγραφω και να ποσταρω κι εγω τις αποψεις μου.Οι λογοι που αποφασισα να το κανω ειναι καταρχας για να εκφρασω την αγαπη μου για τα breitling αλλα κυριως για να εκφρασω την απορεια μου σχετικα με τη θεση που κατεχουν στη συνειδηση των Ελληνων ωρολογοφιλων...Διαβασα σε προηγουμενα post  για συσχετισμο breitling με tissot.....για αυτονοητη υπεροχη απο καποιους της omega εναντι των breitling....δε θελω να μπω στη διαδικασια να σχολειασω ποια εταιρια ειναι καλυτερη απο την αλλη..το θεωρω ανουσιο,απλως δε κατανοω γιατι στην ελλαδα η breitling ειναι τοσο <<υποδεεστερη>>.Εχω γεννηθει και εχω ζησει αρκετα μεγαλο διαστημα της ζωης μου στο εξωτερικο (βρυξελλες)και οσο θυμαμαι τον εαυτο μου απο τοτε που αρχισα να ασχολουμε με τα ρολογια ,καλο ρολοι = breitling.Στις περιοχες το πιο ευκαταστατων ειναι η εταιρια που θα συναντησεις στους περισσοτερους καρπους και αναφερω χαρακτηριστικα πως οποτε βλεπαμε rolex η omega φορεμενα βαζαμε στοιχημα πως ο κατοχος του ειναι ελληνας και συνηθως πεφταμε μεσα  :)Δε θελω να μειωσω αυτες τις εταιρειες(αν ειναι δυνατον) απλως μου φαινεται περιεργη η εμμονη των ελληνων για rolex κυριως ,omega,tag heuer και πλεον panerai...9 στους 10 που φορανε καλο ρολοι ειναι απο αυτες τις εταιρειες και σπανια 8α δω για παραδειγμα iwc,zenith,jaeger le coultre,girard perregaux,breitling φυσικα κτλπ......Οσο για ενα φιλο που εγραψε πως δε βρισκει κατι στο SOH δεν εχει παρα να παει να το δοκιμασει και μαλλον θα αλλαχει γνωμη.Προσπαθω να ποσταρω ορισμενες  fotos του δικου μου,(το δευτερο μου breitling μετα απο το old navitimer το οποιο πουλησα πριν απο ενα χρονο και ελπιζω να το αντικαταστησω με το καινουριο navitimer b01)αλλα δυστυχως δε μπορω επειδη το αρχειο ειναι πανω απο 200 kb. :( Ελπιζω να μη σας κουρασα αν και μακρυγορησα....

   Φίλε argo98 καλωσήρθες στο φόρουμ και καλή παραμονή. Breitling fun κι εγώ απ'ότι ίσως θα διάβασες σε προηγούμενα ποστ, σου δίνω δίκιο σε πολλά από αυτά που έγραψες. Από την άλλη βέβαια μεριά δεν πρέπει να παραγνωρίζουμε την αξία της Rolex και της Omega, άλλωστε την θέση τους δεν την καθορίζει η ελληνική αγορά αλλά η παγκόσμια. Και σε πωλήσεις είναι πρώτη η Rolex, μετά η Omega και ακολουθεί η Breitling. Γιατί; Είναι και θέμα μάρκετιγκ, σίγουρα όμως φταίνε και κάποιες επιλογές της εταιρείας όπως η καθυστέρηση στη ανάπτυξη μιας αποκλειστικά δικής της μηχανής, που θα έδινε περισσότερο κύρος στο προφίλ της. Βέβαια ποτέ δεν είναι αργά και με την παρουσίαση του Β01 η εταιρεία πραγματοποιεί άλμα προς τα εμπρός. Έτσι κι αλλιώς μόνο κάτι τέτοιο της έλλειπε, αφού σε τομείς όπως η ακρίβεια, η ποιοτική κατασκευή και το φινίρισμα η Βreitling είναι πολύ "μπροστά".


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #628 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:07:08 μμ »
welcome & καλά πόστ.Εξαιρετική εταιρία η Breitling με ιστορία και κύρος,ειδικά τις παλιότερες δεκαετίες καθιερώθηκε από τί άλλο....από τους υπέροχους χρονογράφους της! :supz:
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #629 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:16:48 μμ »
GiannisH συμφωνώ απόλυτα μαζί σου και σε καμία περίπτωση δε παραγνωριζω την αξία της rolex και της omega , θεωρώ ΚΑΙ αυτές εκ των κορυφαίων εταιριών οπως και τη breitling όμως...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #630 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 09:51:28 μμ »
Ωπ! Συνάδελφος Heritageας. Επιτέλους τα ζευγαρώσαμε! Καλώς ήρθες και καλά posts!

Πάρε και μία από το δικό μου.



Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #631 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 10:35:04 μμ »
Ευχαριστώ για το καλωσόρισμα!!!Το heritage με το ocean racer το έχεις;δε φαίνεται καλά στη φωτό.να το χαίρεσαι κι εσύ!

Αποσυνδεδεμένος chris70

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 214
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #632 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:10:35 μμ »
Αφού βγήκαν στην φόρα τα Heritage....κι εγώ εδώ είμαι...!!!  ;D


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #633 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:14:48 μμ »
Ετσι!!! Δώστε Βreitling αγόρια!!!


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #634 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:22:19 μμ »
Kαλωσορισες στην παρεα μας!
Καλοφορετο και καλα ποστ...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος argo98

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3849
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #635 στις: Οκτώβριος 14, 2010, 11:26:33 μμ »
Αυτά είναι!!!!!Τέλειο το sohc!!!!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #636 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:17:47 πμ »
http://www.flickr.com/photos/54920032@N08/                 ισως ετσι μπορεσετε να δειτε τις φωτος μου


Στο flickr που φορτώνεις θα δεις να γράφει ένα σύνδεσμο για φόρουμ για κάθε σου φωτογραφία. Αντέγραψέ τον και επικόλλησέ τον στο mywatch. Αρκεί να έχεις προσαρμόσει το μέγεθός της σε 640Χ480 ή 800Χ600.

Το Χέριτατζ είναι κουκλί.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #637 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 09:25:21 πμ »
Και είπεν ο Κύριος: "Αυξάνεστε και πληθύνεσθε". ;D ;D ;D

Αυτά είναι, να τα χαίρεστε όλοι!
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #638 στις: Οκτώβριος 15, 2010, 10:53:31 πμ »
ενα breitling χαρμα ειδεσθε... ;) ;)

Αποσυνδεδεμένος Clyde

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 22
  • Tempus Rerum Imperator
    • Προφίλ
Απ: BREITLING
« Απάντηση #639 στις: Οκτώβριος 16, 2010, 02:10:44 μμ »
γνωριζει κανεις το chronomat b01 εχει ερθει στην ελλαδα, κι αν ναι τι τιμη καταλογου εχει, κ μεχρι ποσο μπορουμε να το παζαρεψουμε???
"A man's watch is a very cherished thing. You steal that, might as well be stealing his soul."