Αποστολέας Θέμα: Τι φοράμε σήμερα;  (Αναγνώστηκε 21612069 φορές)

0 μέλη και 11 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98440 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 05:16:14 μμ »
ΥΓ- έγινα και ψιλό επενδυτής με δαύτο ... \:D/ \:D/ \:D/

Κάτσε Δημήτρη να διπλασιάσω τότε την τιμή στην αγγελία μου..
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98441 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 05:17:02 μμ »


σε ευχαριστώ πολύ ....  :cheers: :smt023
και εμένα μου αρέσει πολύ αυτό το ρολόι .... κάθε φορά που το βάζω ειναι  σαν να την  πρώτη φορά που το φόρεσα   (πέρασαν 4 χρόνια απο όταν το πήρα )..... μεγάλος ΕΡΩΤΑΣ  :smt055 :smt055 :smt055
Καπετάνιε είχα πάει να αγοράσω μάλλον το πρώτο που μπήκε στη χώρα τη χρονιά που βγήκε. Ήμουν πρώτος στη λίστα και με πήραν από την μπουτίκ της Βαλαωρίτου κάπου το Μάιο δύο μήνες μετά τη Βασιλεία. Η πλάκα είναι ότι το ρολόι αυτό έχει συνδεθεί με μια απίστευτη ιστορία την οποία κάποια παλιά μέλη του φόρουμ γνωρίζουν. Επειδή οι βίδες στα λινκς του μπρασελέ είναι πολύ μικρές και στενές και δεν είχα κατσαβίδι τόσο μικρό σπίτι, ζήτησα στο μαγαζί να μου το μικρύνουν. Η ευγενέστατη υπάλληλος πήρε τηλέφωνο στο σέρβις και σε δέκα λεπτά ήταν εκεί ένα παλικάρι να μου μικρύνει το μπρασελέ! Ανέβηκε επάνω (έχει μια κρυφή σκάλα κάπου), και μετά από λίγο κατέβηκε με το ρολόι μου καταγρατσουνισμένο! Τους είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το παραλάβω έτσι και η πλάκα είναι ότι είχαν ήδη γράψει την κάρτα στο όνομα μου.

Τέλος πάντων, long story short, δεν το παρέλαβα ποτέ. Full refund στην πιστωτική μου μετά από τρελό αγώνα και φωνές και γεια σας. Λίγους μήνες μετά το αγόρασα μεταχειρισμένο με λουρί αυτή τη φορά και όχι μπρασελέ. Και μετά από χρόνια το αντάλλαξα με ένα omega PO πορτοκαλί.

Αυτά τα ωραία

ΥΓ. Αν αγόραζα Tudor σήμερα (ψήνομαι πολύ σοβαρά), θα αγόραζα το μπλε Smurf pelagos
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2019, 05:35:00 μμ από maestro »

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98442 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 06:37:03 μμ »
Κάτσε Δημήτρη να διπλασιάσω τότε την τιμή στην αγγελία μου..


Φίλε Αποστολλη το έγραψα αυτό σχετικά με τα περί επενδυτή γιατί μολις προχθές είδα ένα ΒΒ ΕΤΑ στην χρυσή ευκαιρία στα 3200€

Εννοείτε έχω αγοράσει το συγκεκριμένο ρολόι μου μερικα χρόνια πίσω σε αρκετά χαμηλότερη τιμή !!!!

Τώρα σχετικά με το ρολόι σου φίλε μου ... δικό σου είναι όσο θελεις το πουλάς .....τώρα αν θα πουληθεί είναι άλλη ιστορία .... :smt023

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98443 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 06:47:42 μμ »
Καπετάνιε είχα πάει να αγοράσω μάλλον το πρώτο που μπήκε στη χώρα τη χρονιά που βγήκε. Ήμουν πρώτος στη λίστα και με πήραν από την μπουτίκ της Βαλαωρίτου κάπου το Μάιο δύο μήνες μετά τη Βασιλεία. Η πλάκα είναι ότι το ρολόι αυτό έχει συνδεθεί με μια απίστευτη ιστορία την οποία κάποια παλιά μέλη του φόρουμ γνωρίζουν. Επειδή οι βίδες στα λινκς του μπρασελέ είναι πολύ μικρές και στενές και δεν είχα κατσαβίδι τόσο μικρό σπίτι, ζήτησα στο μαγαζί να μου το μικρύνουν. Η ευγενέστατη υπάλληλος πήρε τηλέφωνο στο σέρβις και σε δέκα λεπτά ήταν εκεί ένα παλικάρι να μου μικρύνει το μπρασελέ! Ανέβηκε επάνω (έχει μια κρυφή σκάλα κάπου), και μετά από λίγο κατέβηκε με το ρολόι μου καταγρατσουνισμένο! Τους είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να το παραλάβω έτσι και η πλάκα είναι ότι είχαν ήδη γράψει την κάρτα στο όνομα μου.

Τέλος πάντων, long story short, δεν το παρέλαβα ποτέ. Full refund στην πιστωτική μου μετά από τρελό αγώνα και φωνές και γεια σας. Λίγους μήνες μετά το αγόρασα μεταχειρισμένο με λουρί αυτή τη φορά και όχι μπρασελέ. Και μετά από χρόνια το αντάλλαξα με ένα omega PO πορτοκαλί.

Αυτά τα ωραία

ΥΓ. Αν αγόραζα Tudor σήμερα (ψήνομαι πολύ σοβαρά), θα αγόραζα το μπλε Smurf pelagos

Ωραία ιστορία ...!!!!

Φανταστικό το μπλε πέλαγος .....!!!! Θεωρώ το ποιο μοντέρνο και φρέσκο σχεδιαστικά ρολόι των τελευταίων χρόνων ανεξάρτητου εταιρείας .... βάλε την ποιτητα βάλε τα υλικά βάλε τον φανταστικό μπρασελέ του .... βάλε την χάιτεκ καλιμπρα του ... τι άλλο να ζητησεις από ένα ρολόι   !!! :smt023

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98444 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 06:50:15 μμ »
Ωραία ιστορία ...!!!!

Φανταστικό το μπλε πέλαγος .....!!!! Θεωρώ το ποιο μοντέρνο και φρέσκο σχεδιαστικά ρολόι των τελευταίων χρόνων ανεξάρτητου εταιρείας .... βάλε την ποιτητα βάλε τα υλικά βάλε τον φανταστικό μπρασελέ του .... βάλε την χάιτεκ καλιμπρα του ... τι άλλο να ζητησεις από ένα ρολόι   !!! :smt023
Αυτό το λες και SLA killer γιατί η άλλη σύγκριση με τα Rolex είναι μόνο για τρολ και πλακίτσα προφανώς

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98445 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:10:32 μμ »
Αυτό το λες και SLA killer γιατί η άλλη σύγκριση με τα Rolex είναι μόνο για τρολ και πλακίτσα προφανώς

Το θεωρώ την ποιο καλή και δυνατή επιλογή στα κάτω  από 5000€ ... ::)

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98446 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:20:07 μμ »
Το θεωρώ την ποιο καλή και δυνατή επιλογή στα κάτω  από 5000€ ... ::)
Δεν ξέρω κατά πόσο ''ενοχλεί' ότι είναι σχετικά παχύ


Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98447 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:30:10 μμ »
Δεν ξέρω κατά πόσο ''ενοχλεί' ότι είναι σχετικά παχύ


Τι είναι αυτό καινούριο; Άλλο έλεγα εγώ

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98448 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:33:23 μμ »
Το πιο παλιό

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98449 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:41:16 μμ »
Δεν ξέρω κατά πόσο ''ενοχλεί' ότι είναι σχετικά παχύ



Είναι όσο ένα Rolex SD .....!!!!

Είναι χαμηλότερο από ένα Ω ΡΟ !!!!

Χαμηλότερο από ένα πανεραι Luminor !!!!

Ίδιο ύψος με ένα Seiko Rolexkillermm300 !!!!!

Πάνω κάτω όλα τα ρολόγια σ αυτήν την κατηγορία είναι κοντά στα 15mm

Θεωρώ το μεγαλύτερο θέμα του το γκρι μουντό χρωμα του τιτάνιου που με τον καιρό γίνεται όλο και πιο μουντό !!!!

Αποσυνδεδεμένος Centaur

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1259
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98450 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 07:48:06 μμ »
Το θεωρώ την ποιο καλή και δυνατή επιλογή στα κάτω  από 5000€ ... ::)
Δημήτρη, η παράγραφος στο dial δεν σε ενοχλεί; Κυρίως η τοποθέτηση της τελευταίας γραμμής τοσο κοντά στο indice του 6.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98451 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:00:17 μμ »
Όντως κάνει πατίνα το τιτάνιο;

Αποσυνδεδεμένος capt-dim

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7258
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98452 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:01:04 μμ »
Το πιο παλιό


Κώστα αυτό είναι το ρολόι ....!!!


Το άλλο με την gmt στεφανη νομίζω δεν υπάρχει σαν μοντέλο .... δημιούργημα των φόρουμ !!!!

Το μεγάλο κείμενο ενοχλεί ελαφρός ..... αλλά πιστεύω είναι θέμα συνήθειας, μετά από 2-3 μήνες ούτε που θα το βλέπεις  !!!!

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98453 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:02:20 μμ »
Είναι όσο ένα Rolex SD .....!!!!

Είναι χαμηλότερο από ένα Ω ΡΟ !!!!

Χαμηλότερο από ένα πανεραι Luminor !!!!

Ίδιο ύψος με ένα Seiko Rolexkillermm300 !!!!!

Πάνω κάτω όλα τα ρολόγια σ αυτήν την κατηγορία είναι κοντά στα 15mm

Θεωρώ το μεγαλύτερο θέμα του το γκρι μουντό χρωμα του τιτάνιου που με τον καιρό γίνεται όλο και πιο μουντό !!!!
Σωστός Δημήτρη

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98454 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:04:44 μμ »

Κώστα αυτό είναι το ρολόι ....!!!


Το άλλο με την gmt στεφανη νομίζω δεν υπάρχει σαν μοντέλο .... δημιούργημα των φόρουμ !!!!

Το μεγάλο κείμενο ενοχλεί ελαφρός ..... αλλά πιστεύω είναι θέμα συνήθειας, μετά από 2-3 μήνες ούτε που θα το βλέπεις  !!!!
Έχεις δίκιο Δημήτρη στην βιασύνη μου δεν το πρόσεξα ότι ήταν ''το πως θα ήταν σε gmt''

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος batman1345

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8547
  • Δημήτρης
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98455 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:09:32 μμ »
Είναι όσο ένα Rolex SD .....!!!!

Είναι χαμηλότερο από ένα Ω ΡΟ !!!!

Χαμηλότερο από ένα πανεραι Luminor !!!!

Ίδιο ύψος με ένα Seiko Rolexkillermm300 !!!!!

Πάνω κάτω όλα τα ρολόγια σ αυτήν την κατηγορία είναι κοντά στα 15mm

Θεωρώ το μεγαλύτερο θέμα του το γκρι μουντό χρωμα του τιτάνιου που με τον καιρό γίνεται όλο και πιο μουντό !!!!
Πατάω πάνω στο ποστ του Μητσάρα για να δώσω λίγο πόνο!!

Οι μισοί κράζουν την Rolex που είναι απλά η εταιρία που ξέρει να φτιάχνει καλά, ποθητα ρολογια!!

Οι άλλοι μισοί κράζουν την Seiko που απλά ξέρει το ρόλοι όσο λίγες εταιρίες... ξέρει να παίζει σε όλες τις κατηγορίες, έχει τεχνογνωσία όσο λίγες εταιρίες στα πάντα, μηχανή, κάσα, φινίρισμα κτλ. Όταν βγάζει high ρολογια απλά είναι κόσμημα από όλες τις μεριές άσχετα αν δεν αρέσει το σχέδιο σε όλους...

Η Rolex πήρε την Tudor που την είχε στην δεύτερη κατηγορία και την έκανε να νομίζουν ότι κυνηγάει το πρωτάθλημα της Α Εθνικής και να πετάει από δεύτερη, τρίτη, τέταρτη κτλ θέση εταιριαρες όπως Β, Ω, κτλ

Και σίγουρα αυτό δε το πέτυχε επειδή ξαφνικά όλοι θέλαν Tudor επειδή δεν μπορούσαν Rolex, γιατί βλέπω πολλούς φαν με πολλά rolex να έχουν και αρκετά Tudor και όχι μόνο...

Εμένα αυτό μου λέει ότι απλά η εταιρία ξέρει τι ζητάει ο κόσμος από το ρολόι και το κάνει, δε κάνει πειράματα γιατί έχει την συνταγή και ως γνωστόν ομάδα που νικάει δεν αλλάζει...εξάλλου το έκανε στο παρελθόν, έδειξε σε όλους πιο πρέπει να είναι το ρολόι του αύριο...

Από την άλλη η Seiko που θα έπρεπε όλοι οι Ελβετοί να την κάνουν εικόνα για τον απλό λόγω είναι η μόνη που σου δίνει ρολόι με 50€ ή $50 κτλ και όταν λέω ρολόι εννοώ ρολόι, αυτόματο, ημερομηνία,   hacking ρυθμιζόμενο μπρασελε κτλ κτλ σε κρατάει στο άθλημα και πολλές επιλογές μέχρι να μπεις στα χωράφια των Ελβετών! Για φαντάσου χωρίς Seiko... θα έπαιρνες πλαστικό swatch που ναι μεν τα πάω αλλά καμία σχέση με ρολόι ρολόι... άρα ούτε ωρολογοφιλος θα γινόσουν ούτε υπήρχε περίπτωση να πας από τα 50€ στα 5000€ επειδή πήρες swatch...

Απλά όταν η Seiko κατάλαβε ότι την πιάνουν κότσο... έχει γίνει όλο αυτό που μαχεστε οι περισσότεροι... ανέβηκε πολύ κατηγορία και εκεί που οι Ελβετοί χάνουν το σώζουν με ιστορία, με όνομα, με με με!

Και μάλιστα αυτό είναι λογικό πολύ λογικό μάλιστα! Γιατί ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια αγοράς!

Το σίγουρο είναι ότι κανένας δεν χάνει ούτε αυτός που αγοράζει Rolex ούτε αυτός που αγοράζει Seiko... Απλά κερδίζουν διαφορετικά πράγματα που προφανώς οι κάτοχοι τους είναι ευχαριστημένοι με αυτά που κέρδισαν! Και σε αυτά δεν έχει μέτρο ούτε σύγκριση! Γιατί έτσι είναι τα χόμπι!! Άλλος κάνει ορειβασία και τρελαίνεται από χαρά και άλλος έχει υψοφοβια... άλλος κερδίζει σε όνομα και άλλος σε υλικά...

Το θέμα είναι ότι όλοι κερδίζουν διαφορετικά πράγματα αλλά όλοι είναι ευχαριστημένοι με τις επιλογές τους!!

Τόσο απλά!

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro

Panerai is not just a watch... It's a lifestyle!

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98456 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:24:28 μμ »
Πατάω πάνω στο ποστ του Μητσάρα για να δώσω λίγο πόνο!!

Οι μισοί κράζουν την Rolex που είναι απλά η εταιρία που ξέρει να φτιάχνει καλά, ποθητα ρολογια!!

Οι άλλοι μισοί κράζουν την Seiko που απλά ξέρει το ρόλοι όσο λίγες εταιρίες... ξέρει να παίζει σε όλες τις κατηγορίες, έχει τεχνογνωσία όσο λίγες εταιρίες στα πάντα, μηχανή, κάσα, φινίρισμα κτλ. Όταν βγάζει high ρολογια απλά είναι κόσμημα από όλες τις μεριές άσχετα αν δεν αρέσει το σχέδιο σε όλους...

Η Rolex πήρε την Tudor που την είχε στην δεύτερη κατηγορία και την έκανε να νομίζουν ότι κυνηγάει το πρωτάθλημα της Α Εθνικής και να πετάει από δεύτερη, τρίτη, τέταρτη κτλ θέση εταιριαρες όπως Β, Ω, κτλ

Και σίγουρα αυτό δε το πέτυχε επειδή ξαφνικά όλοι θέλαν Tudor επειδή δεν μπορούσαν Rolex, γιατί βλέπω πολλούς φαν με πολλά rolex να έχουν και αρκετά Tudor και όχι μόνο...

Εμένα αυτό μου λέει ότι απλά η εταιρία ξέρει τι ζητάει ο κόσμος από το ρολόι και το κάνει, δε κάνει πειράματα γιατί έχει την συνταγή και ως γνωστόν ομάδα που νικάει δεν αλλάζει...εξάλλου το έκανε στο παρελθόν, έδειξε σε όλους πιο πρέπει να είναι το ρολόι του αύριο...

Από την άλλη η Seiko που θα έπρεπε όλοι οι Ελβετοί να την κάνουν εικόνα για τον απλό λόγω είναι η μόνη που σου δίνει ρολόι με 50€ ή $50 κτλ και όταν λέω ρολόι εννοώ ρολόι, αυτόματο, ημερομηνία,   hacking ρυθμιζόμενο μπρασελε κτλ κτλ σε κρατάει στο άθλημα και πολλές επιλογές μέχρι να μπεις στα χωράφια των Ελβετών! Για φαντάσου χωρίς Seiko... θα έπαιρνες πλαστικό swatch που ναι μεν τα πάω αλλά καμία σχέση με ρολόι ρολόι... άρα ούτε ωρολογοφιλος θα γινόσουν ούτε υπήρχε περίπτωση να πας από τα 50€ στα 5000€ επειδή πήρες swatch...

Απλά όταν η Seiko κατάλαβε ότι την πιάνουν κότσο... έχει γίνει όλο αυτό που μαχεστε οι περισσότεροι... ανέβηκε πολύ κατηγορία και εκεί που οι Ελβετοί χάνουν το σώζουν με ιστορία, με όνομα, με με με!

Και μάλιστα αυτό είναι λογικό πολύ λογικό μάλιστα! Γιατί ο καθένας έχει τα δικά του κριτήρια αγοράς!

Το σίγουρο είναι ότι κανένας δεν χάνει ούτε αυτός που αγοράζει Rolex ούτε αυτός που αγοράζει Seiko... Απλά κερδίζουν διαφορετικά πράγματα που προφανώς οι κάτοχοι τους είναι ευχαριστημένοι με αυτά που κέρδισαν! Και σε αυτά δεν έχει μέτρο ούτε σύγκριση! Γιατί έτσι είναι τα χόμπι!! Άλλος κάνει ορειβασία και τρελαίνεται από χαρά και άλλος έχει υψοφοβια... άλλος κερδίζει σε όνομα και άλλος σε υλικά...

Το θέμα είναι ότι όλοι κερδίζουν διαφορετικά πράγματα αλλά όλοι είναι ευχαριστημένοι με τις επιλογές τους!!

Τόσο απλά!

Sent from Huawei P8 using Tapatalk Pro
Σωστός είσαι.

Υπάρχει όμως και μια επιπλέον παράμετρος στην υπάρχουσα κόντρα η οποία είναι η κλασική επιθυμία του Έλληνα για cheating. Δηλαδή να δώσεις 8000 ευρώ και να πάρεις αυτοκίνητο "καλύτερο" από porche, να δώσεις 3000 ευρώ να πάρεις ρολόι "καλύτερο" από Rolex ή και πιο τραβηγμένα πράγματα που δεν έχουν να κάνουν απαραίτητα με χρήματα, όπως να φας πχ κουκούτσια βερίκοκου για να θεραπεύσεις ανίατες ασθένειες. Cheating λέγεται αυτό και είναι το κυριότερο χαρακτηριστικό της φυλής μας.

Δυστυχώς όμως όλα αυτά είναι εκτός πραγματικότητας και το μόνο θετικό τους είναι ότι κάνουν να νιώθει καλά αυτόν που τα πιστεύει.

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98457 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:38:24 μμ »
Σωστός είσαι.

Υπάρχει όμως και μια επιπλέον παράμετρος στην υπάρχουσα κόντρα η οποία είναι η κλασική επιθυμία του Έλληνα για cheating. Δηλαδή να δώσεις 8000 ευρώ και να πάρεις αυτοκίνητο "καλύτερο" από porche, να δώσεις 3000 ευρώ να πάρεις ρολόι "καλύτερο" από Rolex ή και πιο τραβηγμένα πράγματα που δεν έχουν να κάνουν απαραίτητα με χρήματα, όπως να φας πχ κουκούτσια βερίκοκου για να θεραπεύσεις ανίατες ασθένειες. Cheating λέγεται αυτό και είναι το κυριότερο χαρακτηριστικό της φυλής μας.

Δυστυχώς όμως όλα αυτά είναι εκτός πραγματικότητας και το μόνο θετικό τους είναι ότι κάνουν να νιώθει καλά αυτόν που τα πιστεύει.
Πολύ σωστά το διέγνωσες φίλε μου!
Το να νομίζεις πως έχεις καλύτερο ρολόι μόνο και μόνο επειδή είναι ROLEX, άμα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, καλά κάνεις και το πιστεύεις!
Το ίδιο ισχύει και επεκτείνεται στα πάντα.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98458 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:39:30 μμ »
Έχω την αίσθηση ότι διαβάζω διαρκώς παράλληλους μονόλογους σε αυτό το φόρουμ. Κι αυτή είναι η γοητεία μας.

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: Τι φοράμε σήμερα;
« Απάντηση #98459 στις: Οκτώβριος 02, 2019, 08:40:26 μμ »
Πολύ σωστά το διέγνωσες φίλε μου!
Το να νομίζεις πως έχεις καλύτερο ρολόι μόνο και μόνο επειδή είναι ROLEX, άμα σε κάνει να νιώθεις καλύτερα, καλά κάνεις και το πιστεύεις!
Το ίδιο ισχύει και επεκτείνεται στα πάντα.


Sent from my iPad using Tapatalk Pro
Δεν διέγνωσα αυτό, απλά εσύ αυτό κατάλαβες. Η βασική διαφορά μας είναι ότι εγώ δε θα έλεγα ποτέ ότι το Rolex μου είναι Patek ή Audemars killer.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 02, 2019, 08:45:43 μμ από maestro »