Αποστολέας Θέμα: GLYCINE  (Αναγνώστηκε 58084 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #40 στις: Μάρτιος 12, 2014, 10:26:56 μμ »
Και όχι τίποτε άλλο, μας έχει φάει η αγωνία και τον Striftero και εμένα, για το εάν πηγαίνει το καφέ λουράκι στο GLYCINE  :D :D :D

ακριβώς έτσι. Άντε να το δούμε. όμως το ενδιαφέρον μας άγγελε για το glycine δεν είναι το μόνο κοινό. Παρήγγειλα κι εγώ ένα mesh εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου (απο γερμανία) και μάλλον το καράβι που φέρνει το σιδερομετάλλευμα από Κίνα δεν έχει φθάσει ακόμη  :xplode:
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 14, 2014, 09:00:35 μμ »
ακριβώς έτσι. Άντε να το δούμε. όμως το ενδιαφέρον μας άγγελε για το glycine δεν είναι το μόνο κοινό. Παρήγγειλα κι εγώ ένα mesh εδώ και τρεις εβδομάδες περίπου (απο γερμανία) και μάλλον το καράβι που φέρνει το σιδερομετάλλευμα από Κίνα δεν έχει φθάσει ακόμη  :xplode:
Strifteros

Πέρασε αισίως και αυτή η εβδομάδα....
Τικ-τακ-τικ-τακ μετράω τα λεπτά, τις ώρες και τις ημέρες...
Προς το παρόν έχουμε: 31/01/2014 - 17/03/2014 (διότι προφανώς δε θα έρθουν Σάββατο ή Κυριακή) = 6 full εβδομάδες (ημερολογιακές) ή 30 εργάσιμες ημέρες....

Το πουλάκι τσίου  :hangman:

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4473
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 27, 2014, 12:48:33 μμ »
Σκέτη μούρλια........ :puke:
Έχει και κηρήθρα το dial.


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 27, 2014, 01:03:23 μμ »
Σκέτη μούρλια........ :puke:
Έχει και κηρήθρα το dial.



  :down:  :lol: 
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 27, 2014, 01:07:31 μμ »
Σούπερ είναι. Και με το κουστούμι που το φοράει ο τύπος, ταιριάζει τρελά!!!

 :puke:
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #45 στις: Μάρτιος 27, 2014, 01:22:36 μμ »
Πράγματι Θοδωρή. Σοφά ταιριασμένο το ψαροκόκκαλο σακάκι με την ψαροκόκκαλο στεφάνη. Κι αυτές οι χαριτωμένες κορώνες, οι τόσο αρμονικά τοποθετημένες, μαζί με το πορτοκαλί honeycomb dial δίνουν την ανάλογη σπορτίφ ελαφρότητα στο dress ρολόι. Το χέρι πρέπει να είναι είτε του Airfighter Mike Zambidis είτε του Airman Richard Gere όπως μας ενημερώνει (εκτός του δελτίου καιρού και των ζωδίων της ημέρας) το καντράν.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Glycine
« Απάντηση #46 στις: Μάρτιος 27, 2014, 01:29:17 μμ »
Να φάει ο τύπος να δέσει λιγο το καρπουδακι
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #47 στις: Μάρτιος 27, 2014, 09:24:57 μμ »
Η επετειακη εκδοση, εκτος απο την κηρηθρα, για οποιον ενδιαφερεται εχει και αλλα αριστουργηματικα χρωματακια...  :D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #48 στις: Μάρτιος 27, 2014, 11:43:29 μμ »
λέτε να προσέλαβαν, εκείνον πως τον λένε, που ήταν πρώτα στη ζενίθ;
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος lakiboi

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 390
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #49 στις: Μάρτιος 27, 2014, 11:46:09 μμ »
Ωραίο, να τρομάζω το παιδί όταν είναι άτακτο...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #50 στις: Μάρτιος 28, 2014, 12:10:15 πμ »
λέτε να προσέλαβαν, εκείνον πως τον λένε, που ήταν πρώτα στη ζενίθ;
Strifteros

Τον ψυχωτικο Τhierry Nataf ?!...  :D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #51 στις: Μάρτιος 28, 2014, 12:56:54 πμ »
Τον ψυχωτικο Τhierry Nataf ?!...  :D

αααα γειά σου  =D>
το nata+κάτι θυμόμουν για το υπόλειπο δεν ξέρω, αλλά μάλλον αυτός θα είναι (ε, δεν θα είχε και δυο-τρεις τέτοιους η ζενίθ?!?! θα είχε κλείσει από καιρό σε αυτή την περίπτωση) είχα δει κάτι φώτο με αυτόν στο web σε κάποια στιγμή και έπαθα
Strifteros
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 03, 2014, 09:02:50 μμ »
Πιστεύω ότι ακούσατε στις ειδήσεις ότι ναι μεν ψάχνουν ακόμα για το Boeing, αλλά ήρθαν επιτέλους τα λουράκια μου από την C&B !!!

Πιο συγκεκριμένα αφού τους είπα ότι δεν παίζει να έρθουν τα πρώτα, οι άνθρωποι μου έκαναν εκ νέου αποστολή (δωρεάν εννοείται). Δυστυχώς το ένα από τα τέσσερα που είχα αρχικά παραγγείλει είχε τελειώσει, οπότε μου έστειλαν τα άλλα τρία και μου έκαναν refund τα χρήματα για το τέταρτο  :up:

Έτσι σήμερα παρέλαβα 2 λουράκια για το GLYCINE και ένα ΝΑΤΟ που ήθελα για το SEIKO.
Για το GLYCINE έγιναν άμεσα οι...δοκιμές:

Με το ανοιχτόχρωμο καφέ (δυστυχώς το σκούρο ήταν αυτό που τους τελείωσε):







Με το περτικαλί ΝΑΤΟ:







Οι photos είναι λίγο πρόχειρες με το κινητό, κάποια στιγμή θα βγάλω κάτι καλύτερο.

Τα συμπεράσματα μου:
1) Κουραστικές και δύσκολες οι βιδωτές μπαρέτες, δεν είναι ό,τι πιο απλό... Θα προσπαθήσω να τις αντικαταστήσω με κάτι πιο παραδοσιακό. Οψόμεθα.
2) Τελικά μου φαίνεται ότι τα HEAVY DUTY NATO (που είναι αρκετά χοντρός ο ιμάντας) πιο ωραία είναι στις φωτογραφίες παρά στον καρπό... Τέλος πάντων για καλοκαιράκι μία χαρά είναι.

Αυτά τα ολίγα  ;)

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:23:50 μμ »
Άγγελε, τελικά μάλλον έχουμε ίδιες απόψεις. πέρα από αυτό το καφέ που πήρες (είναι πάρα πολύ ωραίο), ήθελα να σου γράψω κι για ένα πιο σκούρο (με την περιέργεια βεβαίως πως θα δείχνει), αλλά φαίνεται ότι το έχεις προβλέψει κι εσύ. Τώρα δεν ξέρω, να μου πεις από που πήρες το καφέ ή μήπως θα πάθω κι εγώ τα ίδια οπότε να κοιτάω αλλού;; Τεσπα. Καλοφόρετα φίλε. Και τέλος καλό, όλα καλά
Γιάννης

ΥΓ ωραίο ρολογάκι φίλε
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #54 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:31:46 μμ »
Άγγελε, τελικά μάλλον έχουμε ίδιες απόψεις. πέρα από αυτό το καφέ που πήρες (είναι πάρα πολύ ωραίο), ήθελα να σου γράψω κι για ένα πιο σκούρο (με την περιέργεια βεβαίως πως θα δείχνει), αλλά φαίνεται ότι το έχεις προβλέψει κι εσύ. Τώρα δεν ξέρω, να μου πεις από που πήρες το καφέ ή μήπως θα πάθω κι εγώ τα ίδια οπότε να κοιτάω αλλού;; Τεσπα. Καλοφόρετα φίλε. Και τέλος καλό, όλα καλά
Γιάννης

ΥΓ ωραίο ρολογάκι φίλε

Γιάννη από την Crown & Buckle έκανα την παραγγελία (https://www.crownandbuckle.com/). Έχω ξαναπάρει από εκεί και είμαι γενικά ευχαριστημένος.
Τώρα για την "περιπέτεια" με την παράδοση, προφανώς θέμα ταχυδρομείου ήταν, κάτι στράβωσε. Δεν ήταν λάθος της εταιρίας, άλλωστε μου έκανε αδιαμαρτύρητα επαναποστολή της παραγγελίας και refund για το λουράκι που είχε εξαντληθεί.

Το καφέ σκούρο θα είναι η επόμενη παραγγελία, μαζί με κανένα πιο "μαλακό" ΝΑΤΟ  ;)

Το mesh που περίμενες σου ήρθε ?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #55 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:41:50 μμ »
ναι
και αντί να το βάλω στο glycine που σκόπευα, τελικά το έβαλα στο hamilton pan-europ LE.
Καλοφόρετα ξανά
Γιάννης
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #56 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:44:23 μμ »
Άγγελε
ξέχασα να ρωτήσω (αυτό πιθανόν θα ενδιαφέρει κι άλλους): μπορείς να δώσεις το λινκ από το καφέ λουράκι ώστε να δω διαφορά χρώματος μέσα στο σαιτ που το αγόρασες σε σχέση με το χρώμα που έχει το λουράκι στη φωτογραφία? ευχαριστώ
Γιάννης
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15606
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #57 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:48:16 μμ »
Άγγελε
ξέχασα να ρωτήσω (αυτό πιθανόν θα ενδιαφέρει κι άλλους): μπορείς να δώσεις το λινκ από το καφέ λουράκι ώστε να δω διαφορά χρώματος μέσα στο σαιτ που το αγόρασες σε σχέση με το χρώμα που έχει το λουράκι στη φωτογραφία? ευχαριστώ
Γιάννης


Βεβαίως.
Αυτό είναι το link: http://www.crownandbuckle.com/straps-by-size/24mm-straps/lotus-24mm-brown-nubuck.html
Δε θα σε βοηθήσουν οι φωτογραφίες μου, αλλά εγώ που το βλέπω στο site τους και live, το χρώμα είναι ακριβώς ίδιο.

Αποσυνδεδεμένος strifteros

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3209
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #58 στις: Απρίλιος 03, 2014, 10:51:52 μμ »
οκ
σε ευχαριστώ πολύ. η απάντησή σου βοήθησε περισσότερο ακόμη. Ευχαριστώ να σαι καλά
Γιάννης
Τα άλογα στα αυτοκίνητα είναι όπως η μνήμη στον Η/Υ. Θέλεις πάντα παραπάνω. Μήπως ισχύει το ίδιο και για τα ρολόγια?

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Glycine
« Απάντηση #59 στις: Απρίλιος 04, 2014, 12:51:54 πμ »
Πάντως Άγγελε το καφέ λουράκι,μου αρέσει παρά πολυ!!!
Όσον αφορα το νατο ,εσυ ξερεις καλύτερα ποσο βολικό ειναι

Μεγειες και καλοφορετα!!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI