Αποστολέας Θέμα: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ  (Αναγνώστηκε 7902 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:01:13 μμ »
Απαιτω επιστροφη των χρηματων μου λογω του προβληματικου ρολογιου που εχω παραλαβει.
Τα προβληματα τα εχω αναφερει.
Θα ηθελα απο τα αγαπητα μελη του προτζεκτ που αντιμετωπιζουν προβληματα με τα ρολογια τους να βοηθησουν ωστε να δουμε τι θα κανουμε με αυτο το θεμα,που εχει καταντησει πια κακογουστο ανεκδοτο.
Επισης οποιος συμφωνει απολυτα με την δικη μου γραμμη δηλαδη αμεση επιστροφη χρηματων,να το δηλωσει εδω.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:04:44 μμ »
Εγώ συμφωνώ για επιστροφή χρημάτων, αλλά δεν πιστεύω να έχουμε σημείο επαφής με τον Τόρστεν.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:06:57 μμ »
Εγώ συμφωνώ για επιστροφή χρημάτων, αλλά δεν πιστεύω να έχουμε σημείο επαφής με τον Τόρστεν.
Δεν υπαρχει αλλη λυση,τι να στειλουμε τα ρολογια για επισκευη? Σε ποιον? Στους αχρηστους? Στους ανικανους? Την εχουμε `πατησει` και την εχουμε `πατησει` ασχημα.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:15:52 μμ »


Uploaded with ImageShack.us

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:16:35 μμ »
Χρήστο μην κάνεις τίποτε μόνος σου, περίμενε να δούμε το θέμα συνολικά μέσω του φόρουμ.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:17:47 μμ »
Ρε Χρήστο με γ@#$σες!
Εριξες τη μετοχή του 150%, πώς θα το πουλήσω τώρα;;;

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:18:15 μμ »
Φιλε Βικτωρα δεν μπορω να γελασω,ειμαι πολυ στεναχωρημενος. Εχουμε εξαπατηθει ΟΛΟΙ απο τον κυριο Τορστεν.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:19:32 μμ »
Κάνεις λάθος, κάποιοι θέλουν να τα κρατήσουν.
Δες το χαλαρά, εδώ είμαστε και θα τη βρούμε τη λύση, ρολόι είναι, υπάρχουν και πιο σοβαρά προβλήματα!

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 25, 2013, 08:20:28 μμ »
Χρήστο μην κάνεις τίποτε μόνος σου, περίμενε να δούμε το θέμα συνολικά μέσω του φόρουμ.
Γιαννη,το εχω πει αυτο στο αλλο νημα, οτι δηλαδη περιμενω την γενικη γραμμη του φορουμ για ολο το θεμα. Αυτο το νημα το ανοιξα για να αναφερουν ποιοι φιλοι επιθυμουν επιστροφη χρηματων.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:51:57 μμ »
Ρε Χρήστο με γ@#$σες!
Εριξες τη μετοχή του 150%, πώς θα το πουλήσω τώρα;;;
Αυτός φταίει τώρα, όχι εσύ που αγόρασες μετοχές high risk!!!


Συμφωνώ με τον Χρήστο να του επιστραφούν τα χρήματα πίσω. Αν το στείλει πίσω για επισκευή, την επόμενη φορά το βλέπω να βγάζει καπνούς απ'την κορώνα!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 25, 2013, 10:58:24 μμ »
To θέμα έχει πλέον φτάσει σε πολύ σοβαρό σημείο για να αστειευόμαστε και να επιδεινώνουμε την ήδη άσχημη ψυχολογική διάθεση των μελών που παραλαμβάνουν ένα ρολόι με κάποιο πρόβλημα. Όταν καταθέτει κάποιος τα χρήματά του, απαιτεί ένα ανάλογα σωστό προιόν. Όπως έγραψα και στο ανάλογο θέμα, θα παραλάβουν όλα τα μελη τα ρολόγια τους, θα καταγραφούν τα προβλήματα και ανάλογα θα αποφασίσουμε πως θα κινηθούμε.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #11 στις: Μάιος 25, 2013, 07:05:30 μμ »
Εδω και ενα μηνα περιπου απο τοτε που το ρολοι μου παρουσιασε το προβλημα με την κορωνα και εκ τοτε δεν ξαναδουλεψε,(αν θυμαστε καλα μου ειχε βγει τελειως μαζι με τον αξονα της),η ψυχολογικη μου κατασταση ειναι παρα πολυ χαλια.
Νομιζω πως το δικο μου ρολοι ηταν το χειροτερο απο ολα και παρουσιασε τα περισσοτερα προβληματα(+ο φαγωμενος λεπτοδεικτης)
Eιναι ενα απλο ρολοι μου ειχαν πει αρκετοι φιλοι απο το φορουμ.
Για μενα ομως δεν ηταν απλα ενα ρολοι,ηταν ενα αντικειμενο που θα μου θυμιζε οταν το φοραγα, ολους εσας τους φιλους που εχω κανει μεσα απο το mywatch.gr.
Ηταν ενα προτζεκτ το οποιο ηθελα να εχω γιατι δεν προλαβα τα προηγουμενα.
Ολα αυτα τα προβληματα που δημιουργηθηκαν με εκαναν να χασω την ορεξη που ειχα γι`αυτο το ρολοι,δεν ηθελα να το εχω πια στην κατοχη μου.
Να το στειλω παλι πισω θα ηταν μια λυση αυτοκτονιας,αφου ηδη το ειχα στειλει πισω μια φορα και ο κυριος Τορστεν δεν ειχε διορθωσει τιποτα.
Να το επιδιορθωνα εδω σε εναν Ελληνα τεχνιτη το θεωρησα λαθος γιατι ηταν ενα καινουριο ρολοι,επρεπε να το παραλαβω τελειο αφου πληρωσα,οπως και πολλοι φιλοι,528 ευρω.
Οποτε πηρα την αποφαση,αφου συννενοηθηκα με τον κυριο Τορστεν να ζητησω επιστροφη χρηματων.
Ο κυριος Τορστεν δεχτηκε,δειχνοντας πως εκτος απο κακος και αλμπανης επαγγελματιας,οτι ειναι ενας εντιμος ανθρωπος.
Ετσι λοιπον τα χρηματα μου επεστρεψαν και το ρολοι βρισκεται στην κατοχη πια του κυριου Τορστεν.
Οσοι μιλησαν μαζι μου στο τηλεφωνο ξερουν πως τους δυο τελευταιους μηνες και κυριως τον τελευταιο,μετα απο το προβλημα με την κορωνα,οτι η ψυχολογια μου εχει πεσει πολυ και επρεπε κατι να κανω για να νοιωσω καλυτερα.
Να ξερετε ολοι πως αυτη η λυση δεν ηταν η καλυτερη για μενα,γιατι το ρολοι μ`αρεσει παρα πολυ και θα ηθελα οπως αλλοι φιλοι να μην εχω καποιο σοβαρο προβλημα οπως ο φαγωμενος δεικτης και η μη λειτουργια του ρολογιου λογω χαλασμενης κορωνας και να το εχω στην κατοχη μου αλλα.........
Τουλαχιστον δικαιωθηκα ηθικα.
Ευχαριστω πολυ,
Χρηστος.
« Τελευταία τροποποίηση: Μάιος 25, 2013, 07:28:06 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος episkeptis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4473
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #12 στις: Μάιος 25, 2013, 07:20:15 μμ »
Μπράβο ρε Χρηστάρα. Επιτέλους ένας μυαλωμένος άνθρωπος.
Κάτι μου λέει ότι μετά το πόστ σου και την επιστροφή χρημάτων, πολλοί έιναι αυτοί που θα τραβάνε τις κ@#%τριχές τους.

Αποσυνδεδεμένος bshop

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 6056
    • Προφίλ
    • Found in the Attic
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #13 στις: Μάιος 25, 2013, 07:30:24 μμ »
Μπράβο Χρήστο!!!!! Σίγουρα μια λύση που αν και όχι η ιδανική τουλάχιστον έχει αίσιο τέλος...

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #14 στις: Μάιος 25, 2013, 07:38:47 μμ »
Εύγε Χρήστο, για την ηθική ικανοποιηση!
Τώρα, project ρολόι, σου εύχομαι να αξιωθείς να αποκτήσεις στο μέλλον...!

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #15 στις: Μάιος 25, 2013, 07:40:33 μμ »
Χρήστο αν και προσωπικά θα κρατούσα το ρολόι, εν τούτοις αυτό που μετράει είναι να είσαι εσύ καλά και να μην αισθάνεσαι άσχημα. Οπότε τέλος καλό όλα καλά.

Επίσης αυτό που συμπεραίνουμε και από αυτή την διαδικασία, είναι ότι μπορεί ο Γερμανός να τα έκανε μαντάρα και να έδειξε και αντιεπαγγελματισμό και προχειρότητα, όμως άνέντιμος δεν είναι.


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #16 στις: Μάιος 25, 2013, 09:45:13 μμ »
Φίλε Χρήστο, αν και στεναχωρήθηκα που δεν κράτησες τελικά το ρολόι -εγω μάλλον θα το έφτιαχνα και θα το κρατούσα, αφού δεν είχες άλλο ρολόι πρότζεκτ- τελικά χάρηκα που δεν μπήκες και μέσα. Είμαι σίγουρος ότι ζύγιασες καλά τόσες μέρες αν έπρεπε να το κρατήσεις, έστω με το κόστος της επισκευής, ή αν αποφάσισες να το επιστρέψεις γιατί ακόμα και επισκευασμένο θα σου θύμιζε πάντα την ταλαιπωρία και τον εκνευρισμό. Ο ΤΝ φέρθηκε έντιμα και αυτό του πιστώνεται.

Το σημαντικό είναι να αισθάνεσαι εσύ καλά! Ρολόγια και πρότζεκτ θα υπάρξουν κι άλλα...

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ΕΠΙΣΤΡΟΦΗ ΧΡΗΜΑΤΩΝ ΓΙΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΑ ΡΟΛΟΓΙΑ
« Απάντηση #17 στις: Μάιος 25, 2013, 09:59:06 μμ »
Χρήστο,χαίρομαι ιδιαίτερα που,τουλάχιστον οικονομικά,δεν βγηκες ζημιωμενος από όλη αυτή την ιστορία.Στενοχωριεμαι βέβαια που η επιθυμία σου να αποκτήσεις ένα ρολόι του φόρουμ,δεν πραγματοποιήθηκε,μάλλον κι εγώ συμφωνώ με τους προλαλησαντες ότι θα έκανα λίγη υπομονή ακόμη και θα περίμενα να το πάρω σωστό!
Εν πασει περιπτώσει,θέλω να πιστεύω ότι θα υπάρξουν κι άλλες ευκαιρίες,οπότε μη στενοχωριεσαι!

Μπράβο ρε Χρηστάρα. Επιτέλους ένας μυαλωμένος άνθρωπος.
Κάτι μου λέει ότι μετά το πόστ σου και την επιστροφή χρημάτων, πολλοί έιναι αυτοί που θα τραβάνε τις κ@#%τριχές τους.


 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:πολύ γέλιο!!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI