Αποστολέας Θέμα: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''  (Αναγνώστηκε 116703 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #300 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:57:14 μμ »
Παιδιά γνώμη μου να δείτε αναλυτικές φωτο από τους νέους δείκτες και εφόσον δεν σας αρέσουν να περιμένετε 15 μερούλες για να πάρετε το ρολόι όπως ακριβώς το θέλετε!
Σωστός ο Γιάννης!  :up:

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #301 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:57:39 μμ »
αν υπαρχει συνολικη αποφαση θα μετασχω κι εγω αν και το ρολοι το ελαβα με σωστους δεικτες και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο θεμα. ενα λουρακι ακομη ειναι να παιρνω αλλα οκ, μπροστα στα αλλα θεματα αυτο θα λυθει either way.

οπως και να εχει, οτι αποφασισει η πλειοψηφια.

κατ'εμε παντως ο γερμανος πρεπει να βρει λυση με τους συγκεκριμενους δεικτες και ακομη και αν παρει λιγο χρονο παραπανω. το θα βαλω αλλους δεικτες ειναι απλα γελοια απαντηση και δειχνει ελλειψη επαγγελματισμου και σοβαροτητας απο μερους του.

δεν καταλαβαινω καν το γιατι δινει εξτρα επιλογη. 15 μερες παραπανω και το ρολοι οπως προβλεπεται. και αν ειναι μαγκας για ολη την ταλαιπωρια οφειλει να αποζημιωσει με καποιο τροπο πχ εξτρα λουρακι, belly dance, γυμνες φωτος της μερκελ (ουπς απο αυτες εχουμε ηδη)


Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #302 στις: Απρίλιος 02, 2013, 10:58:29 μμ »
Τώρα που φαγώθηκε το βόδι στην ουρά θα κολλήσουμε. Λίγες μέρες παραπάνω για να πάρετε το ρολόι όπως πρέπει δεν είναι τίποτα από τα να είστε μόνιμα "χαλασμένοι".

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1002
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #303 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:03:02 μμ »
Στο mail του ο Γερμανός δεν αναφέρει τιποτα περι δεκαπενθημέρου για τους κανονικούς δείκτες και δεν ξέρω και κατα πόσο μπορεί πλέον κανείς να βασιστεί σε υποσχέσεις του. Ας δούμε όμως καμία φωτό με τους δείκτες πριν επιλέξουμε

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #304 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:05:58 μμ »
Το ρολοι σχεδιαστηκε εν μερει απο εμας για εμας.
Δεν πιστευω οτι καποιος μετανοιωσε για την συμμετοχη του στο προτζεκτ αυτο,οπως δεν πιστευω οτι υπαρχουν εκπτωσεις στα γουστα μας.
Θα πρεπει ομως,σαν ομαδα που ειμαστε,να κανουμε υπομονη μεχρι τελους,μεχρι το τελικο αποτελεσμα να ειναι αυτο για το οποιο αποφασισαμε.
Δεν μπορεις να ριξεις το δενδρο με μια τσεκουρια,ψυχραιμια και πιστη χρειαζεται,απ´ολους μας.
Α,η θετικη σκεψη  βοηθα,στα δυσκολα,εκει που φαινεται η ´´μαγκιά´ του καθενος.
Ειμαστε ομαδα,ας παραμεινουμε.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος KOSTAS31

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1002
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #305 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:24:30 μμ »
Η απάντηση μου στο Γερμανό:

My friend you forget option 3, Cancel the order and return my money back because you cannot fulfill our agreement………………………………..

Any way it would be very useful if you could sent me a photo with the different hand on the watch before taking my final decision. Please don’t be late and answer me in due time because the situation is really frustrating   


Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #306 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:51:02 μμ »
Παιδια, γνωμη μου ειναι να μην αντιδρουμε εν θερμω, για να πετυχουμε το αποτελεσμα που θελουμε.
Ας περιμενουμε να παραγγειλει τους δεικτες με τους οποιους συμφωνησαμε να παραδοθει το ρολοι.
Εχουμε κανει υπομονη τοσο καιρο, προσωπικα 15 μερες ακομη μπορω να περιμενω.
Ετσι κι αλλιως, με αυτον που μπλεξαμε δεν περιμενα να δω ρολοι πριν το Πασχα...


Sent from my iPhone using Tapatalk 2
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #307 στις: Απρίλιος 02, 2013, 11:53:35 μμ »
^Δε διαφωνώ. Εν θερμώ αντίδραση μετά απο τόσο καιρό κοροιδία πάντως δεν τη λες.
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #308 στις: Απρίλιος 03, 2013, 02:14:43 πμ »
Μολις πριν λιγο ειχα τηλεφωνικη επικοινωνια με τον Torsten.

Καταρχας οι προτεινομενοι δεικτες ειναι χρωματος σκουρου γκρι.

Πολυ πιθανον να υπαρχουν ακριβως οι ιδιοι δεικτες με το ''line cut'' στον ωροδεικτη (οπως δηλ. στο site της εταιριας), αυριο θα γνωριζει οποτε θα σας ενημερωσω.
Οι παραπανω δεικτες ειναι αμεσα διαθεσιμοι, αυριο θα αποσταλουν με courier καποια σετ δεικτων στην εταιρια, οποτε θα τραβηξει μερικες φωτο πανω στο ρολο'ι' για να μας στειλει.
Πολυ πιθανον να μπορουν να βαφουν σε χρωμα σκουρο μπλε. Θα γινει δοκιμη και θα μας ενημερωσει...

Οσον αφορα τους αρχικους, εστειλε ηδη mail παραγγελιας στην κατασκευαστρια εταιρια (ESTIMA CH), αλλα δυστυχως λογω πολλων παραγγελιων-φορτου εργασιας της τελευταιας, η παραδοση τους δεν προβλεπεται πριν απο 8 εβδομαδες (!)

Tελος, οι επιλογες -για οσα ρολογια φερουν μικροτερους δεικτες- ειναι οι εξης:

1. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + τους κοντυτερους μπλε
2. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + αποστολη στους κατοχους των αντιστοιχων μπλε -μολις τους παραλαβει η εταιρια- και τοποθετηση τους απο ελληνα ωρολογοποιο (ευθυνη του τελευταιου)
3. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους δεικτες και τοποθετηση των αντιστοιχων μπλε στη Γερμανια, μολις αυτοι σταλουν απο τον προμηθευτη στην εταιρια

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #309 στις: Απρίλιος 03, 2013, 02:41:07 πμ »
Τελικά, καλούμαστε να επιλέξουμε ΑΛΛΟΥΣ δείκτες και οι 22, των οποίων τα ρολόγια γύρισαν στην Γερμανία??????

Oχι! Οσα ρολογια δεν παρεληφθησαν, επεστρεψαν στη Γερμανια για τεχνικο επανελεγχο. Δεν ηταν και τα 22 με μικροτερους δεικτες...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #310 στις: Απρίλιος 03, 2013, 04:32:20 πμ »
Oχι! Οσα ρολογια δεν παρεληφθησαν, επεστρεψαν στη Γερμανια για τεχνικο επανελεγχο. Δεν ηταν και τα 22 με μικροτερους δεικτες...

Φιλικα,
Αρης
Eγω δεν ειχα κοντους δεικτες,συγκεκριμενα ο μακρυς λεπτοδεικτης ειχε ενα χτυπημα,ελλατωμα οπως θελετε πειτε το,ποιον δεικτη θα μου δωσει? Του εχω στειλει e-mail αλλα δεν μου εχει απαντησει.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος ww

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 111
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #311 στις: Απρίλιος 03, 2013, 06:04:47 πμ »
Καλημέρα παιδιά,

Πόση υπομονή να κάνω ακόμη με αυτόν τον άνθρωπο που το μόνο που κάνει είναι να εκθέτει την προσπάθεια ενός forum για ένα ρολόι? Μιλάμε για εν θερμώ αντίδραση για έναν άνθρωπο ο οποίος κατά τη γνώμη μου άγεται και φέρεται ανάλογα με τι του βγαίνει ή όχι να υλοποιήσει? Σε όλες τις περιπτώσεις όταν εκτελείς μία εργασία συγκεντρώνεις τα υλικά που χρειάζεσαι για την εκτέλεσή της. Αν αυτά δε σου βγαίνουν τότε ενημερώνεις τους άμεσα ενδιαφερόμενους και βρίσκεται μία από κοινού λύση πριν την παραμικρή κατασκευή των ρολογιών ώστε να μη δημιουργηθεί η παραμικρή παρεξήγηση. Να ενημερώσω ότι προσωπικά έχω αποστείλει τα χρήματα στο γερμανό με τραπεζική εντολή και όχι με paypal, κάτι που κάνει τη διεκδίκηση των χρημάτων μου εξαιρετικά δύσκολη, αλλά από την άλλη θεωρώ τη συμπεριφορά του τουλάχιστον ανεύθυνη απέναντι στο forum συνολικά και ιδίως σε αυτούς που έχουν χάσει πολύ χρόνο για την υλοποίηση αυτού του project. Δεν είναι δυνατόν να ασχολούμαστε με τον συγκεκριμένο κύριο κάθε τόσο ώστε να του υπενθυμίζουμε το τι έχει υποσχεθεί για ένα ρολόι που έχει προπληρωθεί στο ακέραιο εδώ και δύο μήνες περίπου. Ελπίζω να φανεί συνεπής έστω και την ύστατη στιγμή.

Κύριοι έχω πλέον βαρεθεί όλη αυτή την αναμπουμπούλα για ένα αντικείμενο που υποτίθεται ότι θα μου θύμιζε την όμορφη παρέα αυτού του forum ενώ στο τέλος θα καταλήξει να μου θυμίζει την ατέλειωτη κοροιδία από έναν ανεύθυνο πωλητή-κατασκευαστή? ρολογιών δίχως ίχνος (κατά τη γνώμη μου) επαγγελματισμό.

Παναγιώτης

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #312 στις: Απρίλιος 03, 2013, 06:06:25 πμ »
Το συγκεκριμενο ρολοι αποκτηθηκε  απο μενα στη λογικη της επιθυμιας μου να αποκτησω ενα ρολοι αναμνηστικο του φορουμ.
Η επιθυμια μου αυτη εγινε ολοφανερη απο τη συμμετοχη μου σε καθε ρολοι που προταθηκε και οταν αποφασιστηκε το WAKMANN δεν το σκεφτηκα καθολου,παρ οτι ειχα τις αντιρρησεις μου.
Οταν παρελαβα το ρολοι,χαρηκα αν και οι δεικτες του ηταν πιο κοντοι.Κανενα προβλημα,μου αρεσουν κι αυτοι,εξ αλλου προεχει η επιθυμια μου για αποκτηση ρολογιου του φορουμ.
Αν τελικα οι δεικτες που τοποθετει τωρα ο γερμανος δεν ικανοποιουν τους φιλους του φορουμ και αποφασισουν να μην παραλαβουν το ρολοι,θα ακολουθησω τη βουληση και αποφαση των πολλων!!
Δεν νοειται προτζεκτ ,αν δεν παραλαβουμε ολοι τα ρολογια μας!!!

Καλημέρα σε όλους... Σπύρο συμφωνώ απόλυτα μαζί σου....αν και είμαι ένας από αυτούς που έχουν παραλάβει το ρολόι, είμαι έτοιμος να το επιστρέψω όταν αυτό αποφασιστεί...έχω απαγοητευθεί τελείως από την τροπή που πήρε το πρότζεκτ....ότι και να αποφασίσετε είμαι μέσα....

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #313 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:04:28 πμ »
Επειδή αισθάνομαι ότι έχουμε χάσει τη μπάλα, σχετικά με τα ρολόγια που αγοράσαμε και άλλοι παρέλαβαν ενώ άλλοι δεν παρέλαβαν ακόμη, νομίζω ότι χρειάζεται να κάνουμε μια απογραφή της κατάστασης για να γνωρίζουμε όλοι την πραγματική εικόνα.

Για λόγους οικονομίας του χώρου, με το "16/3/13" δηλώνω ότι παρέλαβα το ρολόι την ημέρα εκείνη και το έχω στην κατοχή μου, με το "κοντός" και "μακρύς" τους δείκτες, με το "λουράκι" ότι περιμένουμε το εγχάρακτο δεύτερο λουράκι, με το "Boris" ότι το ρολόι βρίσκεται στη Γερμανία (απέφυγα το άλλο όνομα μιας και θεωρείται ανεπιθύμητο), με το "δείκτες" ότι δεν έχουν βρεθεί δείκτες για το ρολόι και, γενικά, ότι άλλο σκεφττείτε για να προσδιοριστεί και να αποτυπωθεί καλλίτερα και ακριβέστερα η κατάσταση.


  1. koubilaihan
  2. sc520                   16/3/13, μακρύς
  3. sunsea   
  4. physioman
  5. chris5
  6. Charilaos
  7. Antonio-titanium
  8. coral   
  9. Chris_Superocean
10. Nick78
11. jim teo
12. kosdome6
13. omegasnik
14. Heuer_1153
15. neRvi
16. christie
17. andrey_
18. Yiangos
19. ITS
20. PanosI
21. gerogian
22. afnios
23. fovos
24. ww
25. asot
26. karteo
27. apopsi
28. DOCORTHO
29. The_Jackal
30. billman
31. KOSTAS31
32. trevo
33. DaSLaM
34. IliasG
35. Watch-Collector
36. makfil                   16/3/13, κοντός, λουράκι
37. Watch-Collector   16/3/13, κοντός
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2013, 07:36:26 πμ από makfil »
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #314 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:11:46 πμ »
2. sc520  16/3/13

Αποσυνδεδεμένος makfil

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 884
  • Αθήνα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #315 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:14:30 πμ »
2. sc520  16/3/13

Αν θυμάμαι καλά, έχεις τον μακρύ δείκτη. Δεν περιμένεις λουράκι;
Sub 16613 LN

Αποσυνδεδεμένος sc520

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 88
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #316 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:32:33 πμ »
Αν θυμάμαι καλά, έχεις τον μακρύ δείκτη. Δεν περιμένεις λουράκι;
[/q

έχει το μακρύ δείκτη....μαζί με το ρολόι μου έδωσαν και 2 λουράκια.

Αποσυνδεδεμένος asot

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 349
  • life goes on...
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #317 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:54:11 πμ »
Παράθεση από: Watch-Collector στις Χθες στις 22:38:37>Σχετικα με τους δεικτες (μετα απο προσφατη επικοινωνια που ειχα με τον Torsten):
-Ζητησε να κατασκευαστουν καινουργιοι δεικτες (υπαρχει ελλειψη δεικτων στο stock του προμηθευτη), αλλα για την παραδοση τους απαιτουνται επιπλεον 15 ημερες.
Παράθεση από: Watch-Collector link=topic=16043.msg192616#msg192616
Οσον αφορα τους αρχικους, εστειλε ηδη mail παραγγελιας στην κατασκευαστρια εταιρια (ESTIMA CH), αλλα δυστυχως λογω πολλων παραγγελιων-φορτου εργασιας της τελευταιας, η παραδοση τους δεν προβλεπεται πριν απο 8 εβδομαδες (!)

Οπως λέμε και εδώ στη Λάρισα,
Αλλα, ντάλα, της Παρασκευής το γάλα!!!
δλδ, οτι να 'ναι απαντήσεις, που αλλάζουν σε μερικές ώρες...

Φτάσαμε λοιπόν, +2 μήνες (οι 8 εβδομάδες) αν θέλουμε (εμεις οι 4-5-6) να έχουμε τους αρχικώς προταθέντες δείκτες...
Τι να πω, προσπαθώ και γω να κρατήσω χαμηλούς τόνους για να μην πυροδοτήσω περαιτέρω το κλίμα!

Και αν επιλέγαμε ας πούμε
(τηλ. συζήτηση Αρη)
2. Αποστολη με τους μεγαλους γκρι σκουρους + αποστολη στους κατοχους των αντιστοιχων μπλε -μολις τους παραλαβει η εταιρια- και τοποθετηση τους απο ελληνα ωρολογοποιο (ευθυνη του τελευταιου),
τι ποσό θα μας ΠΙΣΤΩΝΕ ο "ακατονόμαστος" για να πληρωθεί ο "ελληνας ωρολογοποιος" και να έχει και την ευθύνη!?

Αρη, θα ρωτήσεις εσύ ή να ρωτήσει ευθέως (με email, Boris) έκαστος "παθόντας"??
« Τελευταία τροποποίηση: Απρίλιος 03, 2013, 07:59:36 πμ από asot »

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #318 στις: Απρίλιος 03, 2013, 07:55:50 πμ »
Παράθεση από: Watch-Collector
Καταρχας οι προτεινομενοι δεικτες ειναι χρωματος σκουρου γκρι.

Πρακτικά αυτό σημαίνει ότι θα φαίνονται μαύροι, ή ακόμα χειρότερα ξεθωριασμένοι μαύροι!

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΑΡΑΔΟΣΗ ΡΟΛΟΓΙΩΝ WAKMANN & ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΟΡΤΑΣΜΟ ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ''
« Απάντηση #319 στις: Απρίλιος 03, 2013, 08:10:36 πμ »
Απίστευτο!!! Τώρα το πρωί μπήκα και διάβασα τα μαντάτα!
Δεν έχω πάρει mail (δεν ξέρω αν αυτό ειναι καλό ή κακό) και βέβαια βρίσκομαι σε κατάσταση παντελούς άγνοιας!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...