Αποστολέας Θέμα: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)  (Αναγνώστηκε 226244 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #100 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 01:07:02 μμ »
:up:μπραβο,Αρη ,τουλαχιστον ετσι θα υπαρχει μοχλος πιεσης για να ειναι συνεπης.
Μαλιστα,χωρις- προς θεου-να θελω να επεμβω στη διαδικασια,μηπως θα ηταν προτιμοτερο να του στειλεις τα μισα τωρα και τα υπολοιπα με την ολοκληρωση του προτζεκτ(αν και νομιζω κατι τετοιο ειχες πει οτι θα γινει).

Σπυρο,
Δεν μπορει να υπαρξει απολυτη διασφαλιση! Η ZENO -στο προηγουμενο project- ειχε ζητησει να της καταβληθουν ολα τα χρηματα για να προχωρησει. Ακομη και με το 50% της καταβολης των χρηματων μπορει να μας καθυστερησει αφου θα τα εχει εισπραξει, ενω τα επιπλεον εξοδα (εξοδα μεταφορας + προμηθεια της τραπεζης), σε αυτην την περιπτωση θα ειναι διπλα!... Δε θα το κανει γιατι ειναι επαγγελματιας και δεν τον συμφερει να  ρισκαρει το ονομα και την υποληψη της εταιριας του στο διαδικτυο! Eχει κρατηθει αρχειο (ανταλλαγη mails), ενω θα υπαρχουν και αποδεικτικα στοιχεια (τιμολογιο-αποδειξη μεταφορας χρηματων κ.λπ.). Εκτος αυτου, τον εχω δεσμευσει με εγγραφη αναφορα στο τιμολογιο για την ημερομηνια παραδοσης των ρολογιων, οπως και για αναλυτικη περιγραφη για το καθε ρολο'ι' και τα λοιπα στοιχεια-προδιαγραφες που πρεπει να συνοδευουν το project!    ;D

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #101 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 01:27:37 μμ »
Τρεις (3) σελιδες θα ειναι το τιμολογιο, λεπτομερης αναφορα για ολα και επιπλεον (κουτι-εγγυηση-πιστοποιητικα για τον vintage LONGINES Cal. 702-γυαλισμενες μπουκλες, συμφωνες προς τα κασωματα των ρολογιων-2 βιβλια με την ιστορια της Breitling κ.λπ.), τα παντα θα αναφερονται στο τιμολογιο που θα στειλει!
Τελος του ζητησα επιπλεον, εαν μπορει -ανευ κοστους- να εκτυπωσει στην μπουκλα το LOGO του φορουμ! Οψομεθα, περιμενω απαντηση...

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #102 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 04:17:00 μμ »
Βρε παιδιά,

Μπας και περιμένει κάνέναν από εμάς να φιλοτιμηθούμε να βάλουμε κάνα χεράκι στην μετακόμιση πρώτα. Λέω εγώ τώρα μια σκέψη  ;D ;D ;D

Σορρυ για το off topic  :offtopic :smt072

  ;D

Απο: "Watches@AnL" <Watches@ArtNoLimits.com>
Προς: Aris
Στάλθηκε: 7:15 μ.μ. Παρασκευή, 25 Ιανουαρίου 2013
Θέμα: Order confirmation

Hello Aris,

please check the order confirmation attached.

I would like to make the handover in beginning of March.
I would like to ask you to send the payment because we start to make the customations...
The reason is i move the office in February and we have to wait for some hands.
I suggest the first week in March. If this is ok I will book the flight.

We can also make the case matt … by blasting … It is a service for free. It is another nice add on …  Please find also the picture of the sand blasted version … up to you , maybe you will give this possibility to your members.
I added 2 books … Let me know if i forgot something...

Is it correct, please doublecheck 37 watches right ?

All the best
Torsten


Viele Grüße / Best regards
Torsten Nagengast

Skype: torsten.nagengast
Watches@ArtNoLimits.de
[url=http://www.facebook.com/tona72.de]www.facebook.com/tona72.de[/url]
[url=http://www.linkedin.com/in/nagengast]www.linkedin.com/in/nagengast[/url]





Διευκρινιζεται οτι η εκδοση με αμμοβολη -για οσους ενδιαφερονται- ειναι μια επιπλεον προσφορα της εταιριας ανευ κοστους!

Φιλικα,
Αρης


Αποσυνδεδεμένος The_Jackal

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 263
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #103 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 04:20:56 μμ »
Τρεις (3) σελιδες θα ειναι το τιμολογιο, λεπτομερης αναφορα για ολα και επιπλεον (κουτι-εγγυηση-πιστοποιητικα για τον vintage LONGINES Cal. 702-γυαλισμενες μπουκλες, συμφωνες προς τα κασωματα των ρολογιων-2 βιβλια με την ιστορια της Breitling κ.λπ.), τα παντα θα αναφερονται στο τιμολογιο που θα στειλει!
Τελος του ζητησα επιπλεον, εαν μπορει -ανευ κοστους- να εκτυπωσει στην μπουκλα το LOGO του φορουμ! Οψομεθα, περιμενω απαντηση...

Φιλικα,
Αρης

Μπράβο Άρη.
+100000000

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #104 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 04:33:50 μμ »
Βρε παιδιά,

Μπας και περιμένει κάνέναν από εμάς να φιλοτιμηθούμε να βάλουμε κάνα χεράκι στην μετακόμιση πρώτα.
Ααααα,τέτοια χέρια εννοούσε;
Εγώ κατάλαβα ότι πάνω στη φούρια της μετακόμισης,έχασε κάποιους απο τους δείκτες (ρολογιου) και περιμένει να του έρθουν καινούριοι.Εξού και η καθυστέρηση....... :jg:

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #105 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 05:31:33 μμ »
Ζητησε κανεις χερι;

  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #106 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 05:38:57 μμ »
Ζητησε κανεις χερι;

  :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

E!!αφεντικο ,χερια ζητησαμε ,οχι γυψο με ολιγο απο χερι!!!!!!! ;D ;D :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 27, 2013, 06:14:14 μμ από gerogian »
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #107 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 05:43:14 μμ »
Ολγα σταματα να βγαινεις   :offtopic

Αποσυνδεδεμένος apopsi

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 546
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #108 στις: Ιανουάριος 27, 2013, 06:21:51 μμ »
Άρη νομίζω ότι πρέπει να του μετάφέρεις την δυσαρέσκεια μας ! Ειναι ήδη 1.1/2 μήνα εκπροθεσμος !

+1

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #109 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 11:01:54 πμ »
ειναι εκπροθεσμος αλλα δεν ειναι και τιποτε δραματικο. πολυ συζητηση για το τιποτε.

δεν θα πεινασουμε για 1 μηνα καθυστερηση, ουτε θα χασουμε την ωρα.

κακως, ειναι φαουλ, αλλα not such a big deal. ας τα κανει σωστα ολα, και οπως του ζητηθηκαν και οταν λαβουμε τα ρολογια η ικανοποιηση θα ειναι τετοια που δε θα το θυμομαστε.

ας του μεταφερθει φυσικα η σχετικη μας απογοητευση για την καθυστερηση αλλα οτι αυτο που προεχει ειναι η ποιοτικη παραδοση των ρολογιων συμφωνα με οσα συμφωνηθηκαν.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #110 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 01:23:21 μμ »
ειναι εκπροθεσμος αλλα δεν ειναι και τιποτε δραματικο. πολυ συζητηση για το τιποτε.

δεν θα πεινασουμε για 1 μηνα καθυστερηση, ουτε θα χασουμε την ωρα.

κακως, ειναι φαουλ, αλλα not such a big deal. ας τα κανει σωστα ολα, και οπως του ζητηθηκαν και οταν λαβουμε τα ρολογια η ικανοποιηση θα ειναι τετοια που δε θα το θυμομαστε.

ας του μεταφερθει φυσικα η σχετικη μας απογοητευση για την καθυστερηση αλλα οτι αυτο που προεχει ειναι η ποιοτικη παραδοση των ρολογιων συμφωνα με οσα συμφωνηθηκαν.

Συμφωνώ σε όλα.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #111 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 05:38:02 μμ »
Eγώ θα πω την άποψή μου σε καθαρά επιστημονικό επίπεδο, χωρίς ιδιοτέλεια.
Νομικά για να είμαστε καλυμμένοι να ακυρώσουμε το project και  να γδάρουμε τα logo από όλα τα καντράν...  [-o&lt;

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #112 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 05:49:05 μμ »
ειναι εκπροθεσμος αλλα δεν ειναι και τιποτε δραματικο. πολυ συζητηση για το τιποτε.

δεν θα πεινασουμε για 1 μηνα καθυστερηση, ουτε θα χασουμε την ωρα.

κακως, ειναι φαουλ, αλλα not such a big deal. ας τα κανει σωστα ολα, και οπως του ζητηθηκαν και οταν λαβουμε τα ρολογια η ικανοποιηση θα ειναι τετοια που δε θα το θυμομαστε.

ας του μεταφερθει φυσικα η σχετικη μας απογοητευση για την καθυστερηση αλλα οτι αυτο που προεχει ειναι η ποιοτικη παραδοση των ρολογιων συμφωνα με οσα συμφωνηθηκαν.

 :up:

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #113 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 05:55:30 μμ »
Eγώ θα πω την άποψή μου σε καθαρά επιστημονικό επίπεδο, χωρίς ιδιοτέλεια.
Νομικά για να είμαστε καλυμμένοι να ακυρώσουμε το project και  να γδάρουμε τα logo από όλα τα καντράν...  [-o&lt;
ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #114 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 06:17:23 μμ »
Δε νομίζω ότι ενοχλήθηκε κανείς απο αυτήν τη μικρή καθυστέρηση.
Προσωπικά τουλάχιστον και του χρόνου το καλοκαίρι να μας τα παραδώσει,δεν έχω κανένα απολύτως πρόβλημα.Θα περιμένω.......
Δόξα τω Θεό,ρολόγια έχω να φορέσω.
Το θέμα είναι ηθικό και τυπικό.Όταν παντελονιάζεις 20.000€ οφείλεις,αν μη τι άλλο,να είσαι συνεπής.Ειδικά όταν είσαι Γερμανός.
Απ' ότι φαίνεται όμως η ασυνέπεια δεν είναι μόνο δικό μας προνόμιο.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #115 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 06:56:56 μμ »
Ειμαστε Ελληνες ωρε και θα αντισταθουμε!

<object codebase="http://download.macromedia.com/pub/shockwave/cabs/flash/swflash.cab#version=8,0,0,0" type="application/x-shockwave-flash" data="http://www.youtube.com/v/Y_Xcc08hC4A" width="425px" height="350px"><param name="movie" value="http://www.youtube.com/v/Y_Xcc08hC4A" /><param name="wmode" value="transparent" /><param name="allowScriptAccess" value="never" /><param name="pluginspage" value="http://www.macromedia.com/go/getflashplayer"></object>




Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #116 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 07:14:22 μμ »
Ειμαστε Ελληνες ωρε και θα αντισταθουμε!

http://www.youtube.com/watch?nomobile=1&v=Y_Xcc08hC4A

Λες και δεν σε ειχαμε καταλαβει..............
 :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Charilaos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8582
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #117 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 07:19:30 μμ »
Εμένα προσωπικά μου έρχεται κουτί αφού θα μπορέσω να παραβρεθώ στην τελετή παραλαβής (γυρίζω τέλη Φλεβάρη)!
Βέβαια η καθυστέρηση παραμένει και θα πρέπει να εκφραστεί αλλά και να διαπραγματευτεί ένα αντισταθμιστικό όφελος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
"Δε ζυγιάζω, δε μετρώ,δε βολεύομαι! Ακολουθώ το βαθύ μου χτυποκάρδι"
Νίκος Καζαντζάκης

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #118 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 07:25:36 μμ »
Εμένα προσωπικά μου έρχεται κουτί αφού θα μπορέσω να παραβρεθώ στην τελετή παραλαβής (γυρίζω τέλη Φλεβάρη)!
Βέβαια η καθυστέρηση παραμένει και θα πρέπει να εκφραστεί αλλά και να διαπραγματευτεί ένα αντισταθμιστικό όφελος.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Οι δυο τελευταιες λεξεις μ`αρεσαν πολυ. :)
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14998
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Απ: ΑΠΟΡΙΕΣ-ΔΙΕΥΚΡΙΝΙΣΕΙΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΟ PROJECT (!)
« Απάντηση #119 στις: Ιανουάριος 28, 2013, 07:36:36 μμ »
Οι δυο τελευταιες λεξεις μ`αρεσαν πολυ. :)

using tapatalk    ???