Αποστολέας Θέμα: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ  (Αναγνώστηκε 130727 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος antonio-titanium

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 642
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #20 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:09:09 μμ »
Επίσης υπάρχει και ο περιορισμός(αυτό πιστεύω ότι με μεγάλη συμμετοχή ίσως υποχωρήσει) ότι πρέπει το logo και οτιδήποτε άλλο γραφτεί θα πρέπει να είναι σε μικρή απόσταση μεταξύ τους. Ενα logo που πανεροφερνει λιγο βέβαια θα μπορούσε να είναι αυτό :


Uploaded with ImageShack.us

και ίσως από κάτω μπει longines 702 movement (για να μην φαίνεται ξεκάρφωτο το νούμερο του ρολογιού)και κάτω και από αυτό γραφτεί limited edition ../..

edit: το ίδιο απλά με λίγο " πειραγμένες " τις αναλογίες
 

Uploaded with ImageShack.us
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 06:52:09 μμ από antonio-titanium »

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #21 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:15:10 μμ »
Επίσης υπάρχει και ο περιορισμός(αυτό πιστεύω ότι με μεγάλη συμμετοχή ίσως υποχωρήσει) ότι πρέπει το logo και οτιδήποτε άλλο γραφτεί θα πρέπει να είναι σε μικρή απόσταση μεταξύ τους. Ενα logo που πανεροφερνει λιγο βέβαια θα μπορούσε να είναι αυτό :


Uploaded with ImageShack.us

και ίσως από κάτω μπει longines 702 movement (για να μην φαίνεται ξεκάρφωτο το νούμερο του ρολογιού)και κάτω και από αυτό γραφτεί limited edition ../..


Μου αρέσει και ας πανεροφέρνει!
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #22 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:16:43 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #23 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:20:19 μμ »

Είναι τέτοιο το ύφος του ρολογιού που σε προδιαθέτει για κάτι πολύ διακριτικό. Άσε που στο καντράν θα πρέπει με ωραίο τρόπο να μπει και η αρίθμηση η΄ και το όνομα (το θεωρώ υπερβολικό) μιας και στην πρόταση από την εταιρία δεν προβλέπεται χάραξη στο πίσω μέρος.

Συμφωνω, εκτος εαν επιθυμουμε η εγχαραξη του Νο Εdition να γινει στο πλα'ι'νο της κασας (στην απεναντι πλευρα απο αυτην που βρισκεται η κορωνα) και ειναι εφικτη, χωρις να αυξανεται το κοστος του ρολογιου!
Το ονομα το βρισκω και εγω υπερβολικο σε ενα τετοιου υφους ρολο'ι'. Ομως απο τη στιγμη που μπορει να εκτυπωθει στο καντραν και για τον καθεναν μας θα ειναι διαφορετικο, οσα μελη επιθυμουν να αναφερεται, γιατι να μην μπορουν να το εχουν στο ρολο'ι' τους?!...
Για ολα αυτα, οπως και για τις οποιες επιλογες χρωματων για το λουρακι, συντομα θα εχουμε απαντησεις.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #24 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:23:29 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

Μπράβο ρε Θοδωρή.Πολύ καλή κίνηση.
Επίσης υπάρχει και ο περιορισμός(αυτό πιστεύω ότι με μεγάλη συμμετοχή ίσως υποχωρήσει) ότι πρέπει το logo και οτιδήποτε άλλο γραφτεί θα πρέπει να είναι σε μικρή απόσταση μεταξύ τους. Ενα logo που πανεροφερνει λιγο βέβαια θα μπορούσε να είναι αυτό :


Uploaded with ImageShack.us

και ίσως από κάτω μπει longines 702 movement (για να μην φαίνεται ξεκάρφωτο το νούμερο του ρολογιού)και κάτω και από αυτό γραφτεί limited edition ../..

Το λογότυπο που έβαλες δεν το αποκλείω,αλλά δε μπορώ να πω ότι με ενθουσιάζει κιόλας.
Αυτό όμως που ανέφερες για το longines 702 movement το βρίσκω πολύ καλή ιδέα.Θα ηθελα κάτι που να φανερώνει το δυνατό σημείο αυτού του ρολογιού,που δεν είναι άλλο απο το μηχανισμό του.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #25 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 12:28:42 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

Μπραβο Θοδωρη,
Πολυ καλη ενεργεια!!

Οποιο μελος εχει τη δυνατοτητα να παρουσιασει logos κατοπιν επεξεργασιας με photoshop, ας βομβαρδισει το νημα!...   :D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #26 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 04:59:24 μμ »
Συμφωνω, εκτος εαν επιθυμουμε η εγχαραξη του Νο Εdition να γινει στο πλα'ι'νο της κασας (στην απεναντι πλευρα απο αυτην που βρισκεται η κορωνα) και ειναι εφικτη, χωρις να αυξανεται το κοστος του ρολογιου!
Το ονομα το βρισκω και εγω υπερβολικο σε ενα τετοιου υφους ρολο'ι'. Ομως απο τη στιγμη που μπορει να εκτυπωθει στο καντραν και για τον καθεναν μας θα ειναι διαφορετικο, οσα μελη επιθυμουν να αναφερεται, γιατι να μην μπορουν να το εχουν στο ρολο'ι' τους?!...
Για ολα αυτα, οπως και για τις οποιες επιλογες χρωματων για το λουρακι, συντομα θα εχουμε απαντησεις.

Φιλικα,
Αρης


+ 100000000000000000
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #27 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 05:01:26 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

 :2thumbs:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #28 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 05:20:30 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

Μπράβο Θοδωρή !!! Στείλε του όμως καλύτερα φωτό του 424 που έχει california dial, για να του βγει το δημιουργικό του στο συγκεκριμένο dial ( και να μην αποπροσανατολιστεί από το 3-6-9-12 αλλά και το διαφορετικό layout του 000) που τελικά θα είναι σαν αυτό του project.



Ενώ είχα αποφασίσει να μην συμμετάσχω καθόλου στο project για το 3ο ρολόι του forum , ξαφνικά το συγκεκριμένο ρολόι μου άλλαξε τα σχέδια και μου έχει γεννήσει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ για το  αποτέλεσμα.

Θέλω ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ να βγει ένα αποτέλεσμα που εκτός από το να είναι ένα σημείο αναφοράς για τον δεσμό των μελών του φόρουμ με το ίδιο το φόρουμ, ΝΑ ΦΟΡΙΕΤΑΙ κιόλας ΜΕ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ κι όχι να παραμείνει σε ένα συρτάρι αφόρετο στην ουσία !!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 05:31:31 μμ από PanosI »

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #29 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 05:33:41 μμ »
ΝΑ ΦΟΡΙΕΤΑΙ κιόλας ΜΕ ΠΕΡΗΦΑΝΕΙΑ κι όχι να παρεμείνει σε ένα συρτάρι αφόρετο στην ουσία !!!!
Με μια πρόταση τα είπε όλα ο Πάνος,του οποίου η συμμετοχή μάλιστα μου έκανε μεγάλη εντύπωση και θεωρώ ότι σημαίνει κάτι.
Δεν υποτιμώ τα δυο προηγούμενα ρολόγια-project αλλά θεωρώ το συγκεκριμένο πολύ ξεχωριστό και ιδιαίτερο.
Μεγάλη προσόχη λοιπόν προκειμένου να αποφευχθούν οι καγκουριές στο dial.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 02, 2012, 06:17:58 μμ από jim teo »

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #30 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 06:29:02 μμ »
Εννοείται ότι του έστειλα φωτογραφίες του ρολογιού που πρόκειται να φτιάξουμε Πάνο, για να ξέρει που ακριβώς πρόκειται να μπει αυτό που του ζητάμε να φτιάξει.
Εννοείται ότι δεν μένουμε εκεί, αν κάποιο μέλος έχει πρόταση, όπως αυτό που έφτιαξε ο Αντώνης με μεγάλη επιτυχία, θα μπουν όλα μαζί στην τελική επιλογή.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #31 στις: Δεκέμβριος 02, 2012, 07:42:16 μμ »
Μπράβο Θοδωρή !!! Στείλε του όμως καλύτερα φωτό του 424 που έχει california dial, για να του βγει το δημιουργικό του στο συγκεκριμένο dial ( και να μην αποπροσανατολιστεί από το 3-6-9-12 αλλά και το διαφορετικό layout του 000) που τελικά θα είναι σαν αυτό του project.



Ενώ είχα αποφασίσει να μην συμμετάσχω καθόλου στο project για το 3ο ρολόι του forum , ξαφνικά το συγκεκριμένο ρολόι μου άλλαξε τα σχέδια και μου έχει γεννήσει ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΕΣ ΠΡΟΣΔΟΚΙΕΣ για το  αποτέλεσμα.

...

+oo
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος kosdome6

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7259
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #32 στις: Δεκέμβριος 03, 2012, 11:04:37 πμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

 :2thumbs:
This post contains 100% recycled electrons

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #33 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 02:20:44 μμ »
Έχω επικοινωνήσει με φίλο μου που είναι επαγγελματίας γραφίστας με πολύ μεγάλη πείρα σε λογότυπα και δέχτηκε να σχεδιάσει κάτι για μας.
Θα του στείλω mail με το link του φόρουμ και μια φωτογραφία από το Pam 000 για να πάρει μια ιδέα του τι ζητάμε να κάνουμε.
Μου είπε ότι θα χρειαστεί μερικές μέρες, αλλά πιστεύω ότι θα φτιάξει κάτι καλό.

Nice...
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #34 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 02:51:40 μμ »
Η πρόταση μου  :)





Προτιμώ βέβαια κι εγώ ο α/α να μπει ανάμεσα στα lugs αλλά δε βρήκα τέτοια φώτο του ρολογιού
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #35 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 03:40:32 μμ »
Παιδια μη φαω ξυλο  ;D
Απλα προσπαθω να το φανταστω...

Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #36 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 03:42:58 μμ »
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #37 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 03:43:57 μμ »
Παιδια μη φαω ξυλο  ;D
Απλα προσπαθω να το φανταστω...




Επειδή μου αρέσει το συγκεκριμένο σηματάκι (το 1ο), μπορείς να το δείξεις και σε λευκό χρώμα!

Φιλικά
Νίκος
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος spacer

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #38 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:06:37 μμ »
Η δική μου πρόταση...


Αποσυνδεδεμένος ITS

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 240
    • Προφίλ
Απ: YΠΟΨΗΦΙΕΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΕΚΤΥΠΩΣΗΣ ΣΤΟ ΚΑΝΤΡΑΝ
« Απάντηση #39 στις: Δεκέμβριος 04, 2012, 04:15:14 μμ »
Μέγα το της θαλάσσης κράτος.