Αποστολέας Θέμα: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton  (Αναγνώστηκε 152187 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #80 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 09:44:27 μμ »
Το αρνητικό είναι ότι επουδενί δεν πρόκειται για πρότζεκτ, αλλά για ομαδική αγορά...
.......και ότι καινούριο ρολόϊ πρόκειται να ανοιχτεί.
Αυτός που θα το αναλάβει μπορεί να είναι ειδικός στις εγχαράξεις.Στο να ανοίγει ρολόγια όμως είναι ειδικός;
Το λέω για να μην έχουμε τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις του τύπου γρατζουνιές,χτυπήματα κ.τ.λ.
Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα καταλάβει ότι για να γίνει η εγχάραξη πρέπει να αφαιρεθεί το καπάκι.
Σα γκαντέμης που είμαι,άν αύριο-μεθάυριο παρουσιάσει πρόβλημα το ρολόϊ,θα το αναλάβει η αντιπροσωπεία ή θα μου πει "φιλαράκο,το ρολόϊ έχει ανοιχτεί.Άν θες να γίνει δουλειά,σκάσε 150€-200€".

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #81 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 09:49:11 μμ »
Γκαντεμια ειναι να χασεις το καινουριο σου Β στη θαλασσα, καλα εισαι...

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #82 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 09:50:58 μμ »
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #83 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 09:59:05 μμ »
Μήτσο,έχεις φάει κόλλημα με τα τετράγωνα,έτσι;

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #84 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:01:39 μμ »
.......και ότι καινούριο ρολόϊ πρόκειται να ανοιχτεί.
Αυτός που θα το αναλάβει μπορεί να είναι ειδικός στις εγχαράξεις.Στο να ανοίγει ρολόγια όμως είναι ειδικός;
Το λέω για να μην έχουμε τίποτα δυσάρεστες εκπλήξεις του τύπου γρατζουνιές,χτυπήματα κ.τ.λ.
Για να είμαι ειλικρινής δεν είχα καταλάβει ότι για να γίνει η εγχάραξη πρέπει να αφαιρεθεί το καπάκι.
Σα γκαντέμης που είμαι,άν αύριο-μεθάυριο παρουσιάσει πρόβλημα το ρολόϊ,θα το αναλάβει η αντιπροσωπεία ή θα μου πει "φιλαράκο,το ρολόϊ έχει ανοιχτεί.Άν θες να γίνει δουλειά,σκάσε 150€-200€".

Ο Πριντεζης,στον οποιο ζητησα μια τιμη,αναλαμβανει να ανοιξει τα ρολογια η Hamilton ,να τα στειλει για εγχαραξη και μετα να τα ξαναμονταρει η Hamilton και να τα παραλαβουμε εμεις.Μ΄αυτη τη διαδικασια δεν νομιζω να εχουμε προβλημα με την εγγυηση.Το προβλημα ομως ειναι οτι για ολη τη διαδικασια(αγορα ρολογιου-εγχαραξη )ζηταει 350 ευρω.Δεν ξερω αν μπορω να πετυχω κατι καλυτερο,μου ειπε οτι τοσο μπορει.
Αν βρισκετε καλη την περιπτωση,να το ξανακουβεντιασω μαζι του.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #85 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:26:30 μμ »
 Παράθεση από: jim teo στις Σήμερα στις 10:59:05 μμ >
Παράθεση
Μήτσο,έχεις φάει κόλλημα με τα τετράγωνα,έτσι;
  Μα εντελως ομως,φταιει ισως που δεν εχω κανενα,πλην του 1ου μου Ω,δωρο απο τον πατερα μου στα 18,τωρα αν αφαιρεσεις το 18 απο το 56 θα δεις ποσο καιρο εχω να παρω τετραγωνο ρολοι  :D :D
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #86 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:30:01 μμ »
Ο Πριντεζης πως μπορει να το κανει ενω η swatch σ'εμας αρνειται; το λεω μηπως μπορουμε να την πιεσουμε τη Hamilton, δεν ξερω, μπορει να λεω βλακείες..

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #87 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:38:47 μμ »
Ο Πριντεζης πως μπορει να το κανει ενω η swatch σ'εμας αρνειται; το λεω μηπως μπορουμε να την πιεσουμε τη Hamilton, δεν ξερω, μπορει να λεω βλακείες..

Τι να σου πω ρε Βικτωρα,μηπως ξερω κι εγω;Παντως εχει δικιο ο Δημητρης,το θεμα της εγγυησης ειναι σημαντικο.
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14997
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #88 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:44:56 μμ »
Εννοειται Σπυρο, δεν παιζουμε με αυτο.

Γιαννη να προτεινω κατι; Να ετοιμασω μια επιστολη να τη δεις να ζηταμε εγγραφως απο τη Hamilton/swatch να μας ανοιξει κλείσει η ιδια τα καπακια, να φυλαχτουν σε αυτην τα ρολογια και να σταλουν σε καποιο χαρακτη;

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #89 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 10:59:31 μμ »
Ο Πριντεζης,στον οποιο ζητησα μια τιμη,αναλαμβανει να ανοιξει τα ρολογια η Hamilton ,να τα στειλει για εγχαραξη και μετα να τα ξαναμονταρει η Hamilton και να τα παραλαβουμε εμεις.Μ΄αυτη τη διαδικασια δεν νομιζω να εχουμε προβλημα με την εγγυηση.Το προβλημα ομως ειναι οτι για ολη τη διαδικασια(αγορα ρολογιου-εγχαραξη )ζηταει 350 ευρω.Δεν ξερω αν μπορω να πετυχω κατι καλυτερο,μου ειπε οτι τοσο μπορει.
Αν βρισκετε καλη την περιπτωση,να το ξανακουβεντιασω μαζι του.

Ψέματα λέει φίλε...θα τα ανοίξει ο τεχνικός του ;)
Καί δεν το συζητάμε βεβαια με 40 ευρώ διαφορά στο ρολόι...
Όσο για την αφαίρεση τοποθέτηση των καπακιών, θα γίνουν από τενικό του καταστήματος και τα καπάκια θα σταλούν στον χαράκτη, δεν θα τα ανοίξει αυτός ;)

Τι να σου πω ρε Βικτωρα,μηπως ξερω κι εγω;Παντως εχει δικιο ο Δημητρης,το θεμα της εγγυησης ειναι σημαντικο.


Κάντο αλλά δεν θα βγεί τίποτα, η swatch group είναι κάτι σαν το δημόσιο στα χειρότερά του  :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2012, 11:04:44 μμ από GiannisH »


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Chris_Superocean

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4010
  • B R E I T L I N G
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #90 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:00:41 μμ »
Εννοειται Σπυρο, δεν παιζουμε με αυτο.

Γιαννη να προτεινω κατι; Να ετοιμασω μια επιστολη να τη δεις να ζηταμε εγγραφως απο τη Hamilton/swatch να μας ανοιξει κλείσει η ιδια τα καπακια, να φυλαχτουν σε αυτην τα ρολογια και να σταλουν σε καποιο χαρακτη;
+1 :)
Δεν ήταν κακός ο λύκος, η γιαγιά είχε αυθαίρετο.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:00:41 μμ »
Ψέματα λέει φίλε...θα τα ανοίξει ο τεχνικός του ;)
:up:

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

jim teo

  • Επισκέπτης
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:14:58 μμ »
Ο Πριντεζης,στον οποιο ζητησα μια τιμη,αναλαμβανει να ανοιξει τα ρολογια η Hamilton ,να τα στειλει για εγχαραξη και μετα να τα ξαναμονταρει η Hamilton και να τα παραλαβουμε εμεις.Μ΄αυτη τη διαδικασια δεν νομιζω να εχουμε προβλημα με την εγγυηση.Το προβλημα ομως ειναι οτι για ολη τη διαδικασια(αγορα ρολογιου-εγχαραξη )ζηταει 350 ευρω.Δεν ξερω αν μπορω να πετυχω κατι καλυτερο,μου ειπε οτι τοσο μπορει.
Αν βρισκετε καλη την περιπτωση,να το ξανακουβεντιασω μαζι του.
Παιδιά χωρίς παρεξήγηση αλλά στον Πρίντεζη δε θέλω να αφήσω ούτε μισό ευρώ.
Καλοσύνη του Σπύρου που μπήκε στον κόπο να ρωτήσει,αλλά για'μένα ο άνθρωπος είναι επιεικώς απαράδεκτος.
Οποιαδήποτε άλλη λύση,πλήν του Πρίντεζη,θα ήταν ευπρόσδεκτη.
Γιαννη να προτεινω κατι; Να ετοιμασω μια επιστολη να τη δεις να ζηταμε εγγραφως απο τη Hamilton/swatch να μας ανοιξει κλείσει η ιδια τα καπακια, να φυλαχτουν σε αυτην τα ρολογια και να σταλουν σε καποιο χαρακτη;
Απο τη μια δε νομίζω ότι θα βγει κάτι θετικό.Απο την άλλη δεν έχουμε να χασουμε και τίποτα.
Προχώρα κατά το δοκούν
Ψέματα λέει φίλε...θα τα ανοίξει ο τεχνικός του ;)
Κάντο αλλά δεν θα βγεί τίποτα, η swatch group είναι κάτι σαν το δημόσιο στα χειρότερά του  :D
Στο μυαλό μου είσαι;;;

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:36:59 μμ »
Νομίζω ότι το swatch group δεν θα δώσει καμμια σημασία εκτός αν πέσουμε σε ρομαντικό υπάλληλο
Απο την άλλη αν ο πριντεζης συμφωνήσει να δώσει έγγραφη βεβαίωση ότι τα έστειλε στο swatch group και τα χάραξαν αυτοί επισήμως τότε το συζητάμε .......
Το θέμα είναι ότι ο πριντεζης νομίζω ότι θα βάλει κάποιον με ελάχιστα λεφτά να κάνει την δουλειά και θα τσεπωσει το παραδακι
Λυπάμαι αλλα δεν του έχω εμπιστοσύνη και παρόλο την μεγάλη αγάπη που έχω στο φόρουμ αν πάτε εκει δεν θα συμμετάσχω
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτώβριος 29, 2012, 11:50:20 μμ από DOCORTHO »

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:40:30 μμ »
Ρε παιδες αφηστε τα ομαδικα,το παν ειναι η διαδικασια,ας προχωρησουμε σ ενα κανονικο προτζεκτ,αναλογιστειτε μονο την διαδικασια προτασεων και ψηφοφοριας για το ρολοι,το διαδικαστικο και δημιουργικο των προτασεων πιθανων γραφηματων,τις επαφες με τις εταιρειες,ξερετε ποσος καιρος θα περασει ευχαριστα ετσι;κι αν ευτυχησουμε να εχουμε και μια επιτυχη καταληξη,τοτε η διανομη μετα ποτοφαγητοκατανυξεως κλπ,θα ειναι συναρπαστικη.
Παραφραζοντας τον μεγαλο Αλεξανδρινο
Σαν μπεις στην διαδικασια για το προτζεκτ,να ευχεσαι ναναι μακρυς ο δρομος,γεματος περιπετειες,γεματος γνωσεις.
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:44:59 μμ »
Γιατι ρε παιδια δεν επιλεγουμε κατι σιγουρο οπως η Steinhart και η Zeno `η οποια αλλη νομιζετε που θα μπορουσε να μας φτιαξει το ρολοι-project, απο τις οποιες το φορουμ στο παρελθον, εμεινε ευχαριστημενο? Bεβαια κατι το οποιο δεν εχουμε λαβει υπ`οψιν ειναι η αδεια των ιδιοκτητων αυτου του φορουμ, ωστε να πραγματοποιηθει αυτο το project `η μαλλον επειδη καποια στιγμη ειπωθηκε απο καποιον,δεν εχουμε λαβει ακομα την εγκριση τους.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Coral

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1427
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:53:09 μμ »
 Παράθεση από: chris5 στις Σήμερα στις 12:44:59 πμ
Παράθεση
Γιατι ρε παιδια δεν επιλεγουμε κατι σιγουρο οπως η Steinhart και η Zeno `η οποια αλλη νομιζετε που θα μπορουσε να μας φτιαξει το ρολοι-project, απο τις οποιες το φορουμ στο παρελθον, εμεινε ευχαριστημενο? Bεβαια κατι το οποιο δεν εχουμε λαβει υπ`οψιν ειναι η αδεια των ιδιοκτητων αυτου του φορουμ, ωστε να πραγματοποιηθει αυτο το project `η μαλλον επειδη καποια στιγμη ειπωθηκε απο καποιον,δεν εχουμε λαβει ακομα την εγκριση τους
.

 Χρηστο μου,το φορουμ ειμαστε εμεις,δεν υπαρχουν ιδιοκτητες παρα μονο χρηματοδοτης του ιστοτοπου,αλλα ως ειναι φυσικο,ο χωρος χωρις τους ανθρωπους ειναι μια ιδιοκτησια κενη.
Επισης δεν νομιζω οτι τοσο ο Nanagno οσο και οι mods,δεν θα συναινεσουν.
 
και συνεχιζω ποιητικα
 
Κι αν πτωχικό το βρεις, το προτζεκτ δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες τα προτζεκτς τι σημαίνουν.

 
WIP ολου του κοσμου ενωθειτε.

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:55:38 μμ »
Μαλλον δεν εγινα απολυτα κατανοητος για τη διαδικασια.
Η χαραξη ειναι να γινει σε  laser εργαστηριο,το ξεμονταρισμα και μονταρισμα στη hamilton.
Απο τη στιγμη ομως που ο Δημητρης κι αλλα μελη εχουν προβλημα με τον Πριντεζη,δεν τιθεται καν θεμα
Εγω για καλο ρωτησα,οχι για να δημιουργηθει προβλημα.Ακυρο.
Συνεχιζουμε την αναζητηση και ειμαι μεσα σε οτι αποφασιστει.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος Heuer_1153

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 640
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 29, 2012, 11:57:08 μμ »
Για πρότζεκτ εγώ είμαι μέσα με χίλια. Θέλει χρόνο και οργάνωση όμως. Ποιός θα το αναλάβει;
Μάριος

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Ομαδική αγορά-project(?) Hamilton
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 30, 2012, 12:43:09 πμ »
Χρηστο μου,το φορουμ ειμαστε εμεις
Σωστο!

δεν υπαρχουν ιδιοκτητες
Λαθος!  :D

παρα μονο χρηματοδοτης του ιστοτοπου
Ο οποιος ειναι και ιδιοκτητης!

αλλα ως ειναι φυσικο,ο χωρος χωρις τους ανθρωπους ειναι μια ιδιοκτησια κενη
Σωστο!   :smt023

Επισης δεν νομιζω οτι τοσο ο Nanagno οσο και οι mods,δεν θα συναινεσουν.
Σωστο! Εφοσον υπαρχει εντονη επιθυμια-συμμετοχη απο τα μελη του φορουμ, ουδεις θα φερει αντιρρηση...  :D

Κι αν πτωχικό το βρεις, το προτζεκτ δεν σε γέλασε.
Έτσι σοφός που έγινες, με τόση πείρα,
ήδη θα το κατάλαβες τα προτζεκτς τι σημαίνουν.
Αυτο και αν ειναι σωστο!...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».