Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 601030 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #60 στις: Μάιος 08, 2007, 10:16:47 μμ »
Μήπως τα μηχανικά ρολόγια χρειάζονται κι ένα σχετικό "στρώσιμο" για να αποδώσουν τα μέγιστα σ' ότι αφορά την διάρκεια του κουρδίσματος (αυτονιμία)? Μπορεί κάποιος να δώσει πληροφορίες γι' αυτό το θέμα ??
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος Pambis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #61 στις: Μάιος 10, 2007, 04:49:01 μμ »
Horis na ime idikos antilamvanoume afto pou les, alla ti shesi ehi me to na stamatisi to roloi se toso ligo hroniko diastima apo imera agoras!
AMBIS

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #62 στις: Μάιος 10, 2007, 07:59:00 μμ »
Λοιπόν παιδιά αν και κατηγόρησα την μαρκα τελευταία, μαρέσει αρκετά ο χρονογράφος regata calibre s, απο σχεδίαση είναι φοβερός και πρακτικότητα επίσης κοιτάζοντας τον αρκετά σήμερα απο κατάλογο κατάλαβα και πως δουλεύει,εχει αντίστροφη μέτρηση 10 λεπτών που χρησιμοποιέιται στην ιστιοπλοια(REGATA),και οταν πάει στον χρονογράφο δουλεύει κανονικά λες και είναι ενσωματωμένο ενα δευτερο ρολόι στο καντράν σοφό αρκετά
 
http://www.uhren-schmuck.de/aktuelles/markennews/de_news/images/20051028121929.jpg
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #63 στις: Μάιος 10, 2007, 08:13:57 μμ »
όμορφο σχέδιο αλλά quartz....

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #64 στις: Μάιος 10, 2007, 08:21:16 μμ »
Μου αρέσει η κριτική σου ματιά...  ferengi γενικά δεν τα πολυσυμπαθώ...
όχι τα  quartz.... τα ΤΑG
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος Pambis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
ston georgehh
« Απάντηση #65 στις: Μάιος 10, 2007, 08:28:40 μμ »
An sou aresi to regata gia des to neo rolex YACHTMASTER II, Mpes sto site tou rolex kai mporis na pexis me to roloi!
AMBIS

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #66 στις: Μάιος 10, 2007, 08:32:45 μμ »
Απο εμφανιση και στυλ σκιζουν παντως.Τα quartz γενικα ειναι αξιοπιστα,για τα μηχανικα οι γνωμες διχαζονται.

Αποσυνδεδεμένος neo12

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #67 στις: Ιούνιος 03, 2007, 03:04:44 πμ »
Παιδια το μονακο ειναι κατα την γνωμη πολυ ομορφο διαφορετικο και με ιστορια ρολοι.Τι πιστευετε??/

“Simplicity is the ultimate sophistication”
                 Leonardo Da Vinci

ekontax

  • Επισκέπτης
Tag Heuer
« Απάντηση #68 στις: Ιούνιος 03, 2007, 11:23:38 πμ »
Παράθεση από: "eisenberg"
Απο εμφανιση και στυλ σκιζουν παντως.Τα quartz γενικα ειναι αξιοπιστα,για τα μηχανικα οι γνωμες διχαζονται.

Eisenberg, καταλαβαίνες τι λές και που γράφεις η κάνεις πλάκα? Τα quartz είναι αξιόπιστα ενω διχάζονται οι γνώμες για τα μηχανικά? Ανάμεσα σε ποιούς διχάζονται? Σε αυτούς που θε΄λουν ρολόγια να μετράνε και την πίεση και τη χοληστερίνη ίσως. Τόσα video για τα μηχανικά ρολόγια που έχουν βάλει οι φίλοι εδώ δεν σου λένε τίποτα. ελεος πια με τα quartz !!

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #69 στις: Ιούνιος 03, 2007, 01:01:05 μμ »
Παράθεση από: "ekontax"

Eisenberg, καταλαβαίνες τι λές και που γράφεις η κάνεις πλάκα? Τα quartz είναι αξιόπιστα ενω διχάζονται οι γνώμες για τα μηχανικά? Ανάμεσα σε ποιούς διχάζονται? Σε αυτούς που θε΄λουν ρολόγια να μετράνε και την πίεση και τη χοληστερίνη ίσως. Τόσα video για τα μηχανικά ρολόγια που έχουν βάλει οι φίλοι εδώ δεν σου λένε τίποτα. ελεος πια με τα quartz !!

Επειδη δε θελω να σου απαντησω με το ιδιο απαραδεκτο υφος,αν εκανες τον κοπο να διαβασεις το τοπικ απο αρκετα πιο πισω,θα καταλαβαινες τι λεω και που το γραφω.
Αλλα ακομη κι αν απομονωσεις αυτη τη φραση απ το υπολοιπο τοπικ(πραγμα που εκανες) και μου την χρεωσεις σαν γενικη πεποιθηση(πραγμα που δεν ισχυει),και παλι μπορω να εκφραζω στο forum ελευθερα οποιαδηποτε αποψη μου,εφοσον γινεται με κοσμιο τροπο και δε θιγω κανενα.Οποτε και παλι φαουλ εισαι....

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #70 στις: Ιούνιος 03, 2007, 01:53:54 μμ »
αγαπητε φιλε ekontax μην δημιουργεις παλι προβλημα επειδη αναφερθηκε η λεξη quartz  [-X
εξ αλλου οπως το εγραψε ο eisenberg δεν ειχε το νοημα που θελησες να δωσεις  :rolleyes:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #71 στις: Ιούνιος 03, 2007, 06:05:49 μμ »
ο διαχορισμος των δυο κατηγοριων εχει γινει εδω και καιρο.οσον αφορα τα αυτοματα και μιλωντας για μηχανη  του  ΤΑG ο εκονταχ ισως ηθελε να πει οτι ειναι μια "κοινη" ετα 7750?δε ξερω ετσι τα αντιληφθηκα στο θεμα μηχανικο ρολοι και πως ειναι το μονακο, εαν κρινουμε απο τα ρολογια που εχουν περασει απο τα χερια του γινεται ελιτιστης στο θεμα μηχανη.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #72 στις: Ιούνιος 03, 2007, 08:27:14 μμ »
Θα ήθελα να χαιρετίσω το φόρουμ με πάρα πολύ ενθουσιασμό γιατί σας βρήκα τυχαία, και δεν θα βασανίζομαι με τα "παλιό" Αγγλικά.   :rolleyes:

Διάβασα προσεκτικά όλες τις σελίδες αυτής της συζήτησις, και θα ήθελα να προσθέσω μια μικρή εμπειρία 18 χρόνων.
Έχω το TAGHEUER 1000 series αυτό με το φωσφορίζων καντράν, έχει επισκέπτη το service για αλλαγές μπαταρίας, και αλλαγής πλάκας μόνο μια φορά από τις πολλές τούμπες, πράγμα απόλυτα φυσιολογικό.
Έχω και ένα S/El αυτόματο επισήμως πιστοποιημένος χρονομέτρης το πρώτο που έβγαλε σε περιορισμένη παραγωγή, και εκτός από τα γνωστά για αυτά τα ρολόγια ρυθμίσεις δεν έχω κανένα παράπονο.
Σημειωτέων ότι ξαδέρφια κάνα δυο φίλοι και αρκετή γνωστή μου έχουν TAG, και κατά καιρού είχαν και αυτοί μικρό προβλήματα, αλλά πίστευα ότι είναι λόγο "φτηνών" μοντέλων F1 ...

Αυτά για αρχή και θα τα λέμε συχνά για TAG heuer, αλλά και άλλα εξαιρετικά ρολόγια, γιατί τα ρολόγια είναι μικρόβιο ...  :D
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #73 στις: Ιούνιος 03, 2007, 08:37:22 μμ »
StefMac καλωσορισες στο φορουμ μας και συγχαρητηρια για το πρωτο σου ποστ που ηταν αρκετα κατατοπιστικο..
ελπιζω να μας ενημερωσεις με περισσοτερες λεπτομερειες για τα ρολογια σου και τα πιθανα προβληματα τους η τα προσοντα που ανεδειχθηκαν στα δικα σου κομματια  :rolleyes:

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #74 στις: Ιούνιος 03, 2007, 09:07:52 μμ »
Καλως ορισες κι απο μενα και καλα post.
E,oχι και μικρη εμπειρια η κατοχη και χρηση ενος ρολογιου για 18 χρονια.Ψωμι κι αλατι φαγατε μαζι που λεει ο λογος,το βρισκω οτι πρεπει για review μακρααααας διαρκειας :lol:

ΥΓ:Α,και συγχαρητηρια για τη ρολογαρα στο avatar :up:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #75 στις: Ιούνιος 04, 2007, 01:18:32 πμ »
Παράθεση από: "StefMac"
Θα ήθελα να χαιρετίσω το φόρουμ με πάρα πολύ ενθουσιασμό γιατί σας βρήκα τυχαία, και δεν θα βασανίζομαι με τα "παλιό" Αγγλικά.   :rolleyes:

Διάβασα προσεκτικά όλες τις σελίδες αυτής της συζήτησις, και θα ήθελα να προσθέσω μια μικρή εμπειρία 18 χρόνων.
Έχω το TAGHEUER 1000 series αυτό με το φωσφορίζων καντράν, έχει επισκέπτη το service για αλλαγές μπαταρίας, και αλλαγής πλάκας μόνο μια φορά από τις πολλές τούμπες, πράγμα απόλυτα φυσιολογικό.
Έχω και ένα S/El αυτόματο επισήμως πιστοποιημένος χρονομέτρης το πρώτο που έβγαλε σε περιορισμένη παραγωγή, και εκτός από τα γνωστά για αυτά τα ρολόγια ρυθμίσεις δεν έχω κανένα παράπονο.
Σημειωτέων ότι ξαδέρφια κάνα δυο φίλοι και αρκετή γνωστή μου έχουν TAG, και κατά καιρού είχαν και αυτοί μικρό προβλήματα, αλλά πίστευα ότι είναι λόγο "φτηνών" μοντέλων F1 ...

Αυτά για αρχή και θα τα λέμε συχνά για TAG heuer, αλλά και άλλα εξαιρετικά ρολόγια, γιατί τα ρολόγια είναι μικρόβιο ...  :D



καλως ηρ8ες,η εν λογω εταιρεια ηταν η πρωτη μου αδυναμια ,ειχα παρει και το f1 kai to 4000 και κατι αλλο.πολυ ωραια, αξιολογα αλλα μερικα πραγματα υπερτιμημενα,καποια μοντελα αξιζουν και φυσικα οι οποιες πειρματικες η μη τεχνολογικες καινοτομιες που κατασκευασε μονη της οπως και μια λυση που δανειστηκε απο το γκρουπ που ανηκει.κατα τα λοιπα ειμαστε στην πεπατημενη

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #76 στις: Ιούνιος 04, 2007, 06:09:56 μμ »
Θα ήθελα με την σειρά μου να σας ευχαριστήσω για το θερμώ καλωσόρισμα σας, και είμαι πολύ ενθουσιασμένος που σας βρήκα !  =)

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #77 στις: Ιούνιος 04, 2007, 09:39:03 μμ »
Βρήκα στο ΝΕΤ ένα περίεργο μοντέλο TAG HEUER, όχι τόσο στο σχήμα όσο στην ονομασία ... "Tag-Heuer  - 36"  δεν μπορώ να φανταστώ ότι έχει σχέση με τον περίφημο Caliper 36, αλλά δανεισμένο μηχανισμό των ZENITH, γιατί εμένα μου κάνει για την σειρά 2000 ή 4000 ή τυπογραφικό λάθος ... ?!?
Wingates Quality Watches

Καμιά ιδέα, από περιέργεια πιο πολύ #-o
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #78 στις: Ιούνιος 04, 2007, 09:56:17 μμ »
παντως Στεφανε ειναι απο τα λιγα Tag Heuer που μου αρεσουν , μου κανει κλικ που λενε- απλο, στιβαρο, λιτο , δειχνει  :tonqe:

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #79 στις: Ιούνιος 04, 2007, 10:02:01 μμ »
2000 νομιζω,δε λεει caliber 36 πουθενα παντως,λαθος καταλαβες.