Αποστολέας Θέμα: TAG HEUER  (Αναγνώστηκε 602053 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #40 στις: Φεβρουάριος 02, 2007, 09:44:21 μμ »
στο timezone πάντως έχω διαβάσει για αρκετά προβλήματα που παρουσιάζουν τα tag μηχανών κυρίως
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος ferengi

  • 42mm case
  • 42mm case
  • Μηνύματα: 520
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #41 στις: Μάρτιος 09, 2007, 10:46:40 πμ »
Νέα μοντέλα από την Tag Heuer:
Tag Heuer Formula 1
Monaco Vintage Limited Edition (άλλαξε ο Μανωλιός... κι έβγαλε η Heuer λεφτά)
Tag Heuer SLR for Mercedes Benz
Aquaracer Chronograph Calibre 16 Day-Date

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #42 στις: Μάρτιος 09, 2007, 11:19:34 πμ »
Εγώ σαν εταιρεία την συμπαθώ πολύ. Οτι βγάζει προβλήματα είναι αλήθεια, άλλα και ποιά δεν βγάζει. Τα τελευταία μοντέλα που παραθέτει ο george μου αρέσουν και ειδικά το aquaracer !!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος gson

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 212
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #43 στις: Μάρτιος 15, 2007, 03:46:48 μμ »
Τι προβληματα βγαζουν οι μηχανες των Tag?Γινετε πιο αναλυτικοι.
Δεν εχουν ετα μηχανες?

Αποσυνδεδεμένος georgehh

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 899
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #44 στις: Μάρτιος 16, 2007, 09:19:25 μμ »
Εχω διαβάσει για σπάσιμο κορώνας εσωτερικά και γενικά κάποια άλλα προβλήματα,πάντως νομίζω έχει πέσει αρκετά η εκτίμηση τους απο τους λάτρεις αν κάνω λάθος...
myseiko.freeforums.net

Αποσυνδεδεμένος mesitis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #45 στις: Απρίλιος 14, 2007, 08:14:45 μμ »
καλησπερα
πριν  10  μερες  αγορασα ενα  tag carrera  racing και μολις  καταλαβα οτι  η  ημερομηνια  αλλαζει   στι  12  παρα τεταρτο...στο  σερβις  μου  ειπαν  οτι  εχει  προβλημα  και  θελει  ρυθμιση...ασε  που  θελουν  και  μερικες  μερες για  να  το  φτιαξουν...θεωρω  απαραδεκτο  για  ενα  ρολοι των  2500 ευρω να  εχει  τετοια  προβληματα απο  καινουργιο...εχω  ξενερωσει,πιστευω  πρεπει να  μου  το  αντικαταστησουν  με   αλλο...ασε  που   διαφημιζουν  οτι  περναει  απο  60  τεστ πριν  βγει  στην  αγορα(αυτο  τους  ξεφυγε...) επισης ξεβαφει  και  το  λουρακι οταν  ειναι  βρεγμενο...σκεφτομαι να  κανω  παραπονα  και  στην  ελβετικη   εταιρια...για  να  μαθουν  πως οι  Ελληνες  τους  αντιπροσωπευουν  εδω...
εχω  ηδη  ενημερωσει  ενα  φιλο  στη  γενευη που  ασχολειται   με  αυτα...
τι  γνωμη  εχετε?

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #46 στις: Απρίλιος 14, 2007, 08:44:21 μμ »
Καλοσωρισες στο forum!Kαι να σκεφτεις οτι γλυκοκοιταζα ενα Carrera caliber360...Νομιζω οτι η μονη περιπτωση για να γινει αντικατασταση του προιοντος ειναι να μη διοθωνεται η βλαβη του.Η ρυθμιση της ημερομηνιας δεν ειναι κατι δυσκολο.Παντως εχεις απολυτο δικιο να εχεις ξενερωσει.

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #47 στις: Απρίλιος 14, 2007, 08:46:19 μμ »
Επιβεβαιώνεται μάλλον η φήμη για την ποιότητα των TAG. καλώς ήρθες φίλε και καλά ξεμπερδέματα , κρίμα για τόσα λεφτά !!!
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #48 στις: Απρίλιος 14, 2007, 09:01:08 μμ »
καλωσορισες και απο μενα mesitis και λυπαμαι για την κακη εμπειρια που ειχες..
οντως ειναι απαραδεκτο να εχεις αυτα τα προβληματα με ενα τετοιας αξιας ρολοι  :axe:

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #49 στις: Απρίλιος 14, 2007, 09:34:01 μμ »
Κρίμα φίλε μου κρίμα κακή εμπειρία, άκου μέρες καινούργιο ρόλοι, χθές έπρεπε να το φτιάξουν, για να μην πω να το αντικαταστήσουν και το λουράκι ξεβάφει!!!!. Τι να πω.....

Καλώς όρισες μόνο και να μην σου ξανατύχει.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος mesitis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #50 στις: Απρίλιος 14, 2007, 10:24:06 μμ »
και απο  μαυρο  να  το  ειχα  παρει δε θα  ειχε  τετοια  προβληματα καινουργιο...το λουρακι  ξεβαφει  στη  πετσετα με  κρυο νερο οχι  με  ζεστο που  θα  το  δικαιολογουσα...(ειναι  το καουτσουκ οχι  δερμα)...και  καλυτερο  απο  πριν να μου  το  κανουν  στο  σερβις χαλιεσαι  με  τετοια κατασταση...
αυτο  που  με εκνευριζει ειναι οτι και  καλα περνανε απο 60  τεστ πριν βγουν στην  αγορα...

Αποσυνδεδεμένος mesitis

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 3
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #51 στις: Απρίλιος 14, 2007, 10:26:38 μμ »
ευχαριστω  για  το  καλωσορισμα...
δε  θα  μου  ξανατυχει  γιατι  δε  θα  ξαναπαρω  tag...

Αποσυνδεδεμένος omegasnik

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3142
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #52 στις: Απρίλιος 15, 2007, 08:36:08 πμ »
mesitis κι εγώ στη θέση σου το ίδιο θα έλεγα! Πάντως εδώ φαίνεται πόσο μεγάλη σημασία έχει η εξυπηρέτηση μετά την πώληση για εταιρίες και μαγαζιά. Από προσωπική εμπειρία πιστεύω ότι χρειάζεται να υπάρχει καλή σχέση με το κατάστημα από το οποίο παίρνει κανείς ρολόϊ...
Καλώς όρισες στην παρέα ή μάλλον καλώς ορίσαμε (κι εγώ νέος είμαι)
ΑΚΑ justnik
όποιος πρόλαβε ...

Αποσυνδεδεμένος movan

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 505
    • Προφίλ
    • movida
Tag Heuer
« Απάντηση #53 στις: Απρίλιος 17, 2007, 03:57:33 πμ »
mesitis λυπαμαι για την ατυχια σου. Συμφωνω οτι θα επρεπε να στο αντικαταστησουν!
Εχω ενα Tag Heuer Monza chrono και ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο καθε αποψη...
Παντως θα ενημερωσω ενα φιλο που θελει να παρει ακριβως το ιδιο ρολοι με το δικο σου. Εχω την εντυπωση οτι θα αλλαξει γνωμη.

Αποσυνδεδεμένος jopa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #54 στις: Μάιος 08, 2007, 09:15:38 πμ »
Χαιρετώ το forum! Τόσο καιρό το διάβαζα, πλέον αξιώθηκα να κάνω και εγγραφή :)

Το πρώτο μου post αφορά μια ερώτηση.
Απέκτησα πρόσφατα το TAG Aquaracer Automatic. Θα θελα αν ξέρει κάποιος να μου πει σχετικά με τον χρόνο που μπορεί να λειτουργεί χωρίς να φοριέται ή να έχει κουρδιστεί.
Δύο φορές μέχρι τώρα έχει σταματήσει ο μηχανισμός ενώ το χρονικό διάστημα που το είχα αφήσει αφόρετο δεν ήταν τόσο μεγάλο.
Κάπου θυμάμαι (στο manual?) να έχω διαβάσει για 38 ώρες περίπου "αυτονομία". Ισχύει κάτι τέτοιο? Πρέπει να ανησυχώ που εμένα 2 φορές σταμάτησε νωρίτερα από αυτό το διάστημα (την μία φορά μετά από 24ώρες αφόρετο+3 το φορούσα+9 αφόρετο --> σταμάτησε. Μια δεύτερη φορά που συνέβει, το διάστημα νομίζω ήταν ακόμη μικρότερο).

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #55 στις: Μάιος 08, 2007, 09:31:09 πμ »
Καλώς ήρθες φίλε jopa.
Ναι 38 ώρες δίνει αυτονομία όταν είναι πλήρως φορτισμένο. Απο την στιγμή που δεν έχει δείκτη όμως για να το βλέπεις δεν το βρίσω παράξενο να σταματάει νωρίτερα. Εξαρτάται βέβαια και από τη χρήση πχ: άλλο χαλαρή βόλτα και άλλο κολύμπι.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #56 στις: Μάιος 08, 2007, 09:31:35 πμ »
αφορα οταν ενα ρολοι ειναι πληρεσ κουρδισμενο.κανε μετρησεις και κοιτα.λογικα να μην ανησυχεις.ποσο το φορεσες και ποσο το αφησες να σκεφτεις.καλημερα

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #57 στις: Μάιος 08, 2007, 09:34:30 πμ »
jopa καλοσωρισες στο φορουμ μας  :supz:
ισχυουν οσα ειπαν οι φιλοι επανω οποτε μην ανησυχεις , μια χαρα ειναι το ρολοι σου  :rolleyes:

Αποσυνδεδεμένος jopa

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 60
    • Προφίλ
Tag Heuer
« Απάντηση #58 στις: Μάιος 08, 2007, 09:46:02 πμ »
Ok, παιδιά, ευχαριστώ πολύ για την (απίστευτα!) άμεση απάντηση, τις πληροφορίες και την θερμή υποδοχή :)

Παρεπιπτόντως, είμαι περίεργος, πόσοι από εσάς συνηθίζετε να κουρδίζετε και χειροκίνητα τα ρολόγια σας?

Αποσυνδεδεμένος Pambis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 269
    • Προφίλ
minima gia ton mesiti
« Απάντηση #59 στις: Μάιος 08, 2007, 10:50:07 πμ »
Antilamvanome tin disareskia sou giati den ehis kala kala efharistithi to roloi kai anagkastikes na to stilis stin antiprosopia.

Mou etyhe kai emena se roloi enos mina to opoio stamatise na doulevi kai den douleve out o chronographos. Tora ine stin antiporosopia kai den ime katholou efharistimenos.

omos antilamvanome oti ta mihanika rologia mpori na halasoun poly syntoma apo imera agoras i mpori kai na doulevoun gia polla hronia horis na pane stin antiprosopia.

sto telos tis imeras ine mihani pou mpori na halasi kai giafto oi eteries dinoun tin eggyisi.
AMBIS