Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4189193 φορές)

0 μέλη και 4 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13360 στις: Αύγουστος 21, 2019, 08:40:00 μμ »
Το dd καλό αν και με χαλάνε οι ''πέτρες''  :D

Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13361 στις: Αύγουστος 21, 2019, 10:07:10 μμ »
αψογο το daydate . ποσα mm ειναι ?


RΩLEX

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13362 στις: Αύγουστος 21, 2019, 10:20:46 μμ »
Ειναι 2 διαφορετικα...
Αυτο με το capuccino dial και τα διαμαντακια ειναι 36αρι...
Το αλλο ειναι 40αρι! Φοβερα και τα δυο! Το 40αρι πιο καλο σα μεγεθος φυσικα!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13363 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:13:33 μμ »
Ας δούμε λοιπόν τα πράγματα με το όνομα τους....

Πριν από 5 χρονια έμπαινες σε AD και απαιτούσες 15% έκπτωση για να πάρεις ένα Ρολεξ ατσάλινο και 30% έκπτωση για πολύτιμο μέταλλο.
Οι AD είχαν τα ρολόγια ανά πέντε στα συρταρια τους και φυσικά έκαναν την έκπτωση τους μιας και το κέρδος αγγίζει ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό. Οι γνωστές ξέρουν δεν θεωρώ ότι πρέπει να γράφτει. Λογικό μιας και είναι κάποιος AD. Όταν κάποιος πουλούσε ένα χρυσό ρολόι με 30% και είχε κέρδος μπορεί κάποιος να καταλάβει το περιθώριο. Φυσικά η τιμή ενός χρυσού ρολογιού ήταν διπλασια από το ατσάλι έτσι και διπλασιο ήταν το ποσοστό έκπτωσης.

Μετά ήρθε στην ζωή μας το Instagram, το YouTube και το Digital Marketing. Το πόσα like θα έπαιρνε ένα ποστ μας έγινε άγχος της καθημερινότητας. Οι influencers άρχισαν να ποσταρουν φωτογραφίες με Ρολεξ και όχι μόνο ανά την υφήλιο.
Τον δρόμο τον άνοιξε η Πατεκ με τον Ναυτιλο που ζήτησε από κάποιες διασημότητες να τα φόρουν και να τα διαφημίζουν.
Ακολούθησε η Ρολεξ και αρκετές ακόμα εταιρείες. Οι λεγόμενοι ambassador ήταν πλέον γεγονός αλλά σε ένα brand και όχι σε ένα κράτος.

Η επιρροή όσο περνούσε ο καιρός μεγάλωνε και όλοι μπήκαμε στην διαδικασία να πάρουμε ένα Ρολεξ. Άλλοι γιατί το θεωρούσαμε status symbol, άλλοι γιατί ήθελαν να έχουν ρολόγια αντί για μετρητά και άλλοι για να ικανοποιησουν τις προσωπικές τους ορέξεις.

Πριν από δύο χρόνια υπήρξαν δημοπρασίες για κάποια διάσημα ρολόγια που αποκτήθηκαν από τις ίδιες τις εταιρείες στον βωμό του Marketing σε αστρονομικά πόσα. Ο απλός καταναλωτής ήθελε πάση θυσία να αποκτήσει μια Λευκή Κεραμική Daytona για να την αφήσει προίκα στα παιδιά του και να βγάλουν εκατομμύρια. Αφού το έκανε ο Paul Newman γιατί να μην συμβεί και σε εμάς?
Εκεί άρχισε το πανηγύρι.
Φυσικά ο κάθε αγοραστής έχει δικαίωμα να κάνει τα χρήματα του ότι γουσταρει. Το ίδιο αφορά και εμένα.

Όταν συνειδητοποίησα ότι θα έπρεπε να παρακαλάω, να προσεύχομαι και να ελπίζω στην διάθεση ενός AD για το αν θα βγάλει 40% κέρδος από ένα ατσάλινο ρολόι η θα βγάλει 80% η και 100% κέρδος μιας και η τεχνιτή έλλειψη ρολογιών όπως και η παράλληλη ζήτηση λόγω όσων αναφέρθηκαν παραπάνω δημιούργησε αυτην την κατάσταση τότε πολύ απλά αποσύρθηκα.

Η επιλογή μου δεν σημαίνει ότι είναι σωστή αλλά θυμάμαι ότι ποιο χαρούμενος και ξένοιαστος ήμουν όταν είχα ένα απλό μηχανικό Omega Planet Ocean πάρα όταν βρέθηκα με κάποια Hot steel ρολόγια στην κατοχή μου.

Θα ήθελα να είχα τις γνώσεις να κρίνω και να επιλέξω ένα ρολόι βάση της μηχανολογικης του υπεροχής και αξιοπιστίας πάρα βάση της σύγχρονης διαφήμισης και μόδας.

Ας μην ξεχνάμε ότι τόσο η Ρολεξ όσο και κάποιες άλλες εταιρείες κατασκευαζουν απλές μηχανές δίχως καμία πολύπλοκοτητα και απλά πουλάνε brand name.

ΥΓ. Το επόμενο ρολόι μου θα είναι JLC η Lange. Το ποιο και πότε θα το πάρω θα εξαρτηθεί από τις δικές μου ορέξεις και όχι από τον εκάστοτε AD.


Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13364 στις: Αύγουστος 21, 2019, 11:59:32 μμ »
Ας δούμε λοιπόν τα πράγματα με το όνομα τους....

Πριν από 5 χρονια έμπαινες σε AD και απαιτούσες 15% έκπτωση για να πάρεις ένα Ρολεξ ατσάλινο και 30% έκπτωση για πολύτιμο μέταλλο.
Οι AD είχαν τα ρολόγια ανά πέντε στα συρταρια τους και φυσικά έκαναν την έκπτωση τους μιας και το κέρδος αγγίζει ένα αρκετά μεγάλο ποσοστό. Οι γνωστές ξέρουν δεν θεωρώ ότι πρέπει να γράφτει. Λογικό μιας και είναι κάποιος AD. Όταν κάποιος πουλούσε ένα χρυσό ρολόι με 30% και είχε κέρδος μπορεί κάποιος να καταλάβει το περιθώριο. Φυσικά η τιμή ενός χρυσού ρολογιού ήταν διπλασια από το ατσάλι έτσι και διπλασιο ήταν το ποσοστό έκπτωσης.

Μετά ήρθε στην ζωή μας το Instagram, το YouTube και το Digital Marketing. Το πόσα like θα έπαιρνε ένα ποστ μας έγινε άγχος της καθημερινότητας. Οι influencers άρχισαν να ποσταρουν φωτογραφίες με Ρολεξ και όχι μόνο ανά την υφήλιο.
Τον δρόμο τον άνοιξε η Πατεκ με τον Ναυτιλο που ζήτησε από κάποιες διασημότητες να τα φόρουν και να τα διαφημίζουν.
Ακολούθησε η Ρολεξ και αρκετές ακόμα εταιρείες. Οι λεγόμενοι ambassador ήταν πλέον γεγονός αλλά σε ένα brand και όχι σε ένα κράτος.

Η επιρροή όσο περνούσε ο καιρός μεγάλωνε και όλοι μπήκαμε στην διαδικασία να πάρουμε ένα Ρολεξ. Άλλοι γιατί το θεωρούσαμε status symbol, άλλοι γιατί ήθελαν να έχουν ρολόγια αντί για μετρητά και άλλοι για να ικανοποιησουν τις προσωπικές τους ορέξεις.

Πριν από δύο χρόνια υπήρξαν δημοπρασίες για κάποια διάσημα ρολόγια που αποκτήθηκαν από τις ίδιες τις εταιρείες στον βωμό του Marketing σε αστρονομικά πόσα. Ο απλός καταναλωτής ήθελε πάση θυσία να αποκτήσει μια Λευκή Κεραμική Daytona για να την αφήσει προίκα στα παιδιά του και να βγάλουν εκατομμύρια. Αφού το έκανε ο Paul Newman γιατί να μην συμβεί και σε εμάς?
Εκεί άρχισε το πανηγύρι.
Φυσικά ο κάθε αγοραστής έχει δικαίωμα να κάνει τα χρήματα του ότι γουσταρει. Το ίδιο αφορά και εμένα.

Όταν συνειδητοποίησα ότι θα έπρεπε να παρακαλάω, να προσεύχομαι και να ελπίζω στην διάθεση ενός AD για το αν θα βγάλει 40% κέρδος από ένα ατσάλινο ρολόι η θα βγάλει 80% η και 100% κέρδος μιας και η τεχνιτή έλλειψη ρολογιών όπως και η παράλληλη ζήτηση λόγω όσων αναφέρθηκαν παραπάνω δημιούργησε αυτην την κατάσταση τότε πολύ απλά αποσύρθηκα.

Η επιλογή μου δεν σημαίνει ότι είναι σωστή αλλά θυμάμαι ότι ποιο χαρούμενος και ξένοιαστος ήμουν όταν είχα ένα απλό μηχανικό Omega Planet Ocean πάρα όταν βρέθηκα με κάποια Hot steel ρολόγια στην κατοχή μου.

Θα ήθελα να είχα τις γνώσεις να κρίνω και να επιλέξω ένα ρολόι βάση της μηχανολογικης του υπεροχής και αξιοπιστίας πάρα βάση της σύγχρονης διαφήμισης και μόδας.

Ας μην ξεχνάμε ότι τόσο η Ρολεξ όσο και κάποιες άλλες εταιρείες κατασκευαζουν απλές μηχανές δίχως καμία πολύπλοκοτητα και απλά πουλάνε brand name.

ΥΓ. Το επόμενο ρολόι μου θα είναι JLC η Lange. Το ποιο και πότε θα το πάρω θα εξαρτηθεί από τις δικές μου ορέξεις και όχι από τον εκάστοτε AD.
Νικο γινεσαι λιγο απολυτος. Εχεις δικιο σε πολλα αλλα οχι σε ολα. Το cameron το πηρα λογω instagram. Το explorer 2 επισης. Η ρολεξ ανεκαθεν εχει μια παγκοσμια αναγνωρισιμοτητα. Ηταν λογικο οταν ανοιξαν οι ασιατικες αγορες να κανει το παιχνίδι της. Cucci... Porche.. Ferari... Rolex... Tiffanys... Luis viton ειναι και θα ειναι συμβολα επιδειξης πλουτου. Ο Χαρης μου ειπε οτι φετος στη Μυκονο γινοταν χαμος απο χρυσα ρολεξ και κυριως μισα μισα sub. Με τον τροπο της η βασιλισα πηγε τον κοσμο στα χρυσα. Θα τα κανει με το ζορι μοδα και φυσικα ετσι θα αναιβουν τα κερδη της εταιρειας. Ετσι ειναι με τον χρυσο γενικα.. Μια ερχεται μια φευγει απο τη μοδα. Ειναι εμφανες οτι θελει να παιξει σε αλλο ταμπλο η ρολεξ. Σου λεει μπορει η πατεκ.. Μπορει η panerai να πουλάει χυτρες με 20Κ... Γιατι οχι εγω που ειμαι κορωνατη. Σημασια εχει να φοραμε τα ρολογια μας και Να τα γουσταρουμε με τη μικροτερη οικονομικη  αιμορραγια . Εγω το 372 το λατρευω.Γνωστος εμπορος σε συζητηση μου εδωσε τιμη 2600 κατω απο αυτη που το πηρα preowned. Για το explorer που ειναι αρκετα πιο φορεμενο μου εδωσε τιμη 500 ευρω ποιο κατω απο οσο υο αγορασα. Και σε αλλα ρολεξ κερδιζεις κιολας λίγο. Που θα παει ο καταναλωτης???

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13365 στις: Αύγουστος 22, 2019, 08:57:17 πμ »
Νικο γινεσαι λιγο απολυτος. Εχεις δικιο σε πολλα αλλα οχι σε ολα. Το cameron το πηρα λογω instagram. Το explorer 2 επισης. Η ρολεξ ανεκαθεν εχει μια παγκοσμια αναγνωρισιμοτητα. Ηταν λογικο οταν ανοιξαν οι ασιατικες αγορες να κανει το παιχνίδι της. Cucci... Porche.. Ferari... Rolex... Tiffanys... Luis viton ειναι και θα ειναι συμβολα επιδειξης πλουτου. Ο Χαρης μου ειπε οτι φετος στη Μυκονο γινοταν χαμος απο χρυσα ρολεξ και κυριως μισα μισα sub. Με τον τροπο της η βασιλισα πηγε τον κοσμο στα χρυσα. Θα τα κανει με το ζορι μοδα και φυσικα ετσι θα αναιβουν τα κερδη της εταιρειας. Ετσι ειναι με τον χρυσο γενικα.. Μια ερχεται μια φευγει απο τη μοδα. Ειναι εμφανες οτι θελει να παιξει σε αλλο ταμπλο η ρολεξ. Σου λεει μπορει η πατεκ.. Μπορει η panerai να πουλάει χυτρες με 20Κ... Γιατι οχι εγω που ειμαι κορωνατη. Σημασια εχει να φοραμε τα ρολογια μας και Να τα γουσταρουμε με τη μικροτερη οικονομικη  αιμορραγια . Εγω το 372 το λατρευω.Γνωστος εμπορος σε συζητηση μου εδωσε τιμη 2600 κατω απο αυτη που το πηρα preowned. Για το explorer που ειναι αρκετα πιο φορεμενο μου εδωσε τιμη 500 ευρω ποιο κατω απο οσο υο αγορασα. Και σε αλλα ρολεξ κερδιζεις κιολας λίγο. Που θα παει ο καταναλωτης???

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ο καταναλωτης Αγγελε θα παει εκει που πραγματικα γουσταρει!!!
Οχι οπου τον οδηγουν οι επιτηδειοι!!

Ειδες, ακομα κι εσυ πας να πεσεις στη λουμπα.
Πριν αγορασεις ενα ρολοι- που λογικα το θελεις για να σκεφτεσαι την αγορα του- φτανεις στην μεταπωληση του!!
Το χομπι μας κανουμε, επομενως παιρνουμε αυτα που γουσταρουμε, που μας φτιαχνουν το κεφι, που αγαλιαζει η ψυχη μας ρε φιλε!!
Χομπιστες ειμαστε, οχι εμποροι!!
Εαν ειμασταν εμποροι, ας κοιταζαμε το κερδος!!

Προσωπικες μου αποψεις, τις οποιες υπηρετω πιστα εδω και πολυ καιρο.
Και αρνουμαι κατηγορηματικα- παρ οτι, οπως γνωριζεις, μπορω - να παιξω το παιχνιδι της ρολεξ και της καθε ρολεξ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13366 στις: Αύγουστος 22, 2019, 09:57:00 πμ »

Ο καταναλωτης Αγγελε θα παει εκει που πραγματικα γουσταρει!!!
Οχι οπου τον οδηγουν οι επιτηδειοι!!

Ειδες, ακομα κι εσυ πας να πεσεις στη λουμπα.
Πριν αγορασεις ενα ρολοι- που λογικα το θελεις για να σκεφτεσαι την αγορα του- φτανεις στην μεταπωληση του!!
Το χομπι μας κανουμε, επομενως παιρνουμε αυτα που γουσταρουμε, που μας φτιαχνουν το κεφι, που αγαλιαζει η ψυχη μας ρε φιλε!!
Χομπιστες ειμαστε, οχι εμποροι!!
Εαν ειμασταν εμποροι, ας κοιταζαμε το κερδος!!

Προσωπικες μου αποψεις, τις οποιες υπηρετω πιστα εδω και πολυ καιρο.
Και αρνουμαι κατηγορηματικα- παρ οτι, οπως γνωριζεις, μπορω - να παιξω το παιχνιδι της ρολεξ και της καθε ρολεξ.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Σπύρο μαζί σου. Αλλά ρε συ Σπύρο όταν το χόμπι γίνεται πάθος και ξεπερνας τα   buget σου αλλάζουν τα πράγματα. Νομίζεις εγώ δε γουστάρω να χτυπήσω ένα carbotech??Σκέφτομαι όμως την κακη μεταπώληση . Να το πάρω 14κ και να το δώσω 7κ ???? Θα υπονομευσω το οικογενειακό εισόδημα. Ενώ με τα ρολεξακια χανεις μικρά ποσά και γουστάρεις το χόμπι σου.Δε με χάλασε πάντως που από το. Batman κέρδισα λεφτά. Και δεν είμαι εμποράκος

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13367 στις: Αύγουστος 22, 2019, 10:07:09 πμ »
Αγγελε ειναι κριμα παντος να επιλεγεται ενα ρολοι με σκοπο το ποσα θα χασει καποιος μετα.
Αδικουνται πολλα αξιολογα ρολογια ετσι.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13368 στις: Αύγουστος 22, 2019, 10:26:13 πμ »
Σπύρο μαζί σου. Αλλά ρε συ Σπύρο όταν το χόμπι γίνεται πάθος και ξεπερνας τα   buget σου αλλάζουν τα πράγματα. Νομίζεις εγώ δε γουστάρω να χτυπήσω ένα carbotech??Σκέφτομαι όμως την κακη μεταπώληση . Να το πάρω 14κ και να το δώσω 7κ ???? Θα υπονομευσω το οικογενειακό εισόδημα. Ενώ με τα ρολεξακια χανεις μικρά ποσά και γουστάρεις το χόμπι σου.Δε με χάλασε πάντως που από το. Batman κέρδισα λεφτά. Και δεν είμαι εμποράκος

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Ρε συ Άγγελε, αν πριν αγοράσεις κάτι σκέφτεσαι να το πουλήσεις, ποιος ο λόγος για να το πάρεις?

Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος Stratos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3911
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13369 στις: Αύγουστος 22, 2019, 01:05:12 μμ »


Γιώργο θυμάσαι μήπως τι retail έχει το συγκεκριμένο?
Παράθεση από: blackbird
Αμήν. Αντικείμενα είναι γαμώτο μου. Όχι άνθρωποι για να τα θρηνούμε.
Το φόρεσες, το χάρηκες, άμε στο διάλο τώρα.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13370 στις: Αύγουστος 22, 2019, 01:11:16 μμ »
96.000€ περιπου... Και μαντεψε! Δεν παιζει εκπτωση. Ειναι ειδικη παραγγελια απο Ελβετια κι εχει πολυ λιγα κομματια σε ολη την Ευρωπη. Νομιζω πως δεν υπαρχει στον καταλογο.
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13371 στις: Αύγουστος 22, 2019, 01:22:18 μμ »
Γιώργο θυμάσαι μήπως τι retail έχει το συγκεκριμένο?
Στρατο σε βλεπω ενδιαφερεσε.
Να σου ευχηθω καλοφορετο;
Τζαμπα πραγμα ειναι :D

Αποσυνδεδεμένος merlon

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3100
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13372 στις: Αύγουστος 22, 2019, 01:41:24 μμ »
 Στρατό κανένα δεν αγόρασα για να το πουλήσω . Στην πορεία γουστάρεις αλλά ρολόγια και αναγκάζεσαι να δώσεις κάποιο. Εκεί όταν δείνεις πονάει όταν χάνεις πολλά λεφτά. Πχ με το  cameron  έχω δεθεί γερά.δε θα το δώσω ποτέ . Το sd43 όμως ακόμα δε το αγάπησα. Οπότε ίσως φυγει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13373 στις: Αύγουστος 22, 2019, 01:49:50 μμ »
Στρατό κανένα δεν αγόρασα για να το πουλήσω . Στην πορεία γουστάρεις αλλά ρολόγια και αναγκάζεσαι να δώσεις κάποιο. Εκεί όταν δείνεις πονάει όταν χάνεις πολλά λεφτά. Πχ με το  cameron  έχω δεθεί γερά.δε θα το δώσω ποτέ . Το sd43 όμως ακόμα δε το αγάπησα. Οπότε ίσως φυγει

Στάλθηκε από το Redmi Note 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
Αυτό ακριβώς, εγώ πήρα και έδωσα πολλά μέχρι να καταλήξω σε αυτά που έχω, 10 ρολόγια δεν μπορούσα να έχω στην κατοχή μου.. νομίζω η Ρόλεξ έχει σταθερή παραγωγή και η τεράστιο ζήτηση έχει φέρει την αγορά εδώ που είναι. Δεν ξέρω αν η Ρόλεξ μπορεί να ελέγξει την αγορά με κάποιο τρόπο, το θεωρώ δύσκολο.. από την άλλη ότι και να κάνει η ζήτηση σε σχέση με την προσφορά είναι πολύ υψηλή και αυτό οδηγεί τις τιμές εκεί που είναι


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος patsouris

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1952
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13374 στις: Αύγουστος 22, 2019, 02:03:12 μμ »
96.000€ περιπου... Και μαντεψε! Δεν παιζει εκπτωση. Ειναι ειδικη παραγγελια απο Ελβετια κι εχει πολυ λιγα κομματια σε ολη την Ευρωπη. Νομιζω πως δεν υπαρχει στον καταλογο.

Το συγκεκριμένο Γιώργο μου κάνει το Φλωρινιώτη των ρολογιών και δε συγκρίνεται με κανένα από αυτά που έχεις, όσο κι αν κοστίζει... Και να με πλήρωναν δεν το φόραγα.

*Η προσωπική μου άποψη, απλά.
Απόστολος

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13375 στις: Αύγουστος 22, 2019, 02:26:58 μμ »
Για βαριά πορτοφόλια...

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13376 στις: Αύγουστος 22, 2019, 03:49:58 μμ »
Για βαριά πορτοφόλια...
Το Platona είναι πιο βαρύ από το GMT? Το είχα δοκιμάσει πέρυσι σε ένα αεροδρόμιο και δεν μπορούσα να το πιστέψω ότι είναι όντως τόσο βαρύ.. αλλά πανέμορφο!! Το GMT με αυτό το dial δεν με τραβάει καθόλου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13377 στις: Αύγουστος 22, 2019, 04:06:12 μμ »
παιδια πρωτη φορα εβαλα το underated cellini και επαθα πλακα απο τη ποιοτητα και τη λεπτομερεια του . Θεωρω οτι και στα κλασσικα καποιος ενδιαφερομενος πρεπει να κανει αυτη τη δοκιμη . Το δε λουρι , ειναι ενα ονειρο υπερμαλακο .


RΩLEX

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13378 στις: Αύγουστος 22, 2019, 04:07:52 μμ »
παιδια πρωτη φορα εβαλα το underated cellini και επαθα πλακα απο τη ποιοτητα και τη λεπτομερεια του . Θεωρω οτι και στα κλασσικα καποιος ενδιαφερομενος πρεπει να κανει αυτη τη δοκιμη . Το δε λουρι , ειναι ενα ονειρο υπερμαλακο .


RΩLEX
Φαντάζομαι δείχνει και τις φάσεις της cellinis ε

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13379 στις: Αύγουστος 22, 2019, 04:10:24 μμ »
μαλλον εγω σε λιγο θα δω τη σεληνη αν συνεχισω ετσι , διοτι πορτα του σπιτιου θα κλεισει απο την Ιωαννα


RΩLEX