Αποστολέας Θέμα: ROLEX  (Αναγνώστηκε 4189673 φορές)

0 μέλη και 8 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13280 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:29:47 πμ »
Έχω κέφια, μια και σήμερα!!
Ευθημη με το καλο να ερθεις στην πατριδα και καλα να περασετε.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13281 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:30:45 πμ »
Ακουσα απο Νοεμβριο θα γινει αυξησουλα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13282 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:32:55 πμ »
Ακουσα απο Νοεμβριο θα γινει αυξησουλα.

ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ, αυξηση στο καπελο η στη τιμη?

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13283 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:38:51 πμ »
Ευθημη με το καλο να ερθεις στην πατριδα και καλα να περασετε.
Ευχαριστώ πολύ!! Κι εσυ καλά να περάσεις τις διακοπές σου


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13284 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:41:35 πμ »
αυξηση στο καπελο
:lol: :lol: :lol:
Οχι βρε.
Οταν μια εταιρια λεει αυξηση λεει στην τιμη.
Οχι στα κερατιατικα.

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13285 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:51:46 πμ »
 Δε μας τρομαζουν αυτα πλεον !
Να ετοιμαζομαστε για μια καθιερωση της τωρινης τιμης με καπελο . πχ Sub 10K

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13286 στις: Αύγουστος 07, 2019, 01:44:59 μμ »
Δε μας τρομαζουν αυτα πλεον !
Να ετοιμαζομαστε για μια καθιερωση της τωρινης τιμης με καπελο . πχ Sub 10K
Λίγα λες, τώρα κάνει τόσο

Αποσυνδεδεμένος Efthimis

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2916
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13287 στις: Αύγουστος 07, 2019, 02:45:05 μμ »
Λίγα λες, τώρα κάνει τόσο
Λέει για τιμή καταλόγου νομίζω.. ε τώρα έχει γύρω στα 8500 όποτε μπορεί να πάει άνετα στα 8990€ το Σαμπ. Αν και τιμή έχει κάτι που μπορείς να το αγοράσεις

Πάντως το καινούριο με την 3235 και ίσως λίγο πιο κομψή κάσα πολύ θα το ήθελα αν και θα αργήσει αφού και να αλλάξει το Σαμπ θα βγουν πρώτα σε ακριβά μέταλλα και μετά τα ταπεινά ατσάλινα

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13288 στις: Αύγουστος 07, 2019, 02:54:13 μμ »
7800 κατάλογος Ελλάδα
9500 αγορά

Αποσυνδεδεμένος Jiorg

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 622
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13289 στις: Αύγουστος 07, 2019, 03:00:16 μμ »
Ας μου επιτραπεί να πω τη γνώμη μου και εκ των προτέρων συγνώμη αν δεν απαντήσω σε κάποιον γιατί κάνουμε και διακοπές και το νήμα έχει πάρει φωτιά!

Διαβάζω για την επενδυτική αξία των ρολεξ και κάποιος που το πήρε πριν 5 χρόνια 5k τώρα το πουλάει 10k και ουτο καθεξής. Εγώ όπως και ένα ποσοστό αυτών που γράφουν παιρνουμε ρολόγια όχι για την επένδυση αλλά για το χόμπι μας ή για οτιδήποτε άλλο. Να σκεφτεις ότι έχεις στον καρπό σου 5-10-20.0000€ και να προσπαθήσεις να βρεις λογική η πρακτική εφαρμογή σε αυτό δύσκολα θα δώσεις απαντηση

Προσπαθώ όμως να μπω στο μυαλό αυτών που είτε το κάνουν είτε το εκθειαζουν σαν επένδυση. Κάποια στιγμή μιας και αναφέρθηκε έκανα ένα παιχνίδι με μετοχές. Όχι πολλά... Ένα rolex καλή ώρα με ένα ποσό γύρω στις 10.000€.1000 πάνω πεντακόσια κάτω 2000 πάνω 500 κάτω και να σου ένα τραινάκι που με έκανε να συνειδητοποιησω: ποιο είναι το έντονο μου συναίσθημα? Η χαρά του να κάνω τα δέκα χιλιάρικα δεκαπέντε ή η τσαντίλα αν τα 10.000 γίνουν οκτώ? Υπερίσχυσε το δεύτερο και έκανα cashout χωρίς να ασχοληθώ ποτέ ξανα

Είμαι λοιπόν τώρα π.χ περίπτωση Α ένας μισθωτος των 1000€. Μαζεύω τσουκου τσουκου 300€ κάθε μήνα για 2 χρονια για να πάρω ένα ρολεξ  ώστε σε 5 χρόνια να το πουλήσω και να βγάλω 5000 χιλιάρικα. Και ποσες εμπειριες έχασα αυτούς τους 24 μήνες κάνοντας οικονομια. Η αν δε μου κάτσει η αύξηση τιμής... Αν το βάλω μια φορά και το γρατζουνισω... Αν... Αν... Αν... Αξίζει το ρίσκο?

Είμαι π.χ η περίπτωση Β και βγάζω 5000 το μήνα και σιγά, κάνω 2-3 μήνες οικονομία και το παίρνω το αναθεματισμενο. Το πουλάω? Γιατί? για να βγάλω λεφτά που με μια αποταμίευση 3 μηνών μπορώ να τα δω στον κουμπάρα μου χωρίς να μπαίνω σε διαδικασίες γλυψηματος υπαλληλακου με ύφος χιλίων καρδιναλιων?Τι δεν κάνω με αυτά που βγάζω τώρα και θα με βοηθήσει το έξτρα 5αρι που θα βγάλω από την πώληση?Δε βρίσκω το λογο εγώ που βγάζω 60k το χρόνο να φιλήσω κατουρημενες ποδιές για να βγάλω μετά από 5 χρόνια 10 χιλιάρικα. Μέχρι τότε θα έχω βγάλει 300

Καταληγω ότι ο μόνος λόγος να πάρω rolex είναι γιατί θέλω rolex. Ή αλλιώς επενδυτικά έχει νόημα αν μπορώ να πάρω 10. Υπερβολές για daytones του 60 που με κάποιο τρόπο έμειναν στην οικογένεια και κάποιος πλούτησε είναι εξαιρέσεις. Γιατί αν μιλάμε για την τελευταία 10ετια συγνώμη αλλά αν είχες πάρει 500g χρυσό το 2010 θα είχες δώσει 12500 ευρώ και τώρα θα πουλούσες με 21000.Ναι το χρυσό δεν τον φοράς αλλά δε μιλάω για αυτούς που φοράνε τη Daytona τους. Μιλάω για αυτούς που την έχουν κλειδωμένη ώστε σε 5-10 χρονια να βγάλουν 10 χιλιάρικα

Αν οικονομική σου κατάσταση είναι τέτοια που θα σου αλλάξουν τη ζωή τα 10 χιλιάρικα σε 5 χρόνια δεν πρέπει να επενδυσεις/τζογαρεις/δεσμευσεις 8000€ σήμερα

Να κλείσω και με ένα υστερόγραφο αληθινής σημερινής ιστορίας σε παιδικό πάρτι. Κοιτάω γύρω μου και εντοπίζω 2 Explorer 3 sub 1 datejust 2 Garmin 1 swatch και εγώ με το pam317. Πέρα από το γεγονός ότι το μόνο αυτόματο εκτός rolex ήμουν εγω, Το άτομο με την μεγαλύτερη οικονομική άνεση φορούσε garmin

Πολλά είπα, πολλά νούμερα έβαλα αλλά είναι και πολλά τα gintonic οπότε ευχαριστώ για την κατανόηση και...

No hard feelings:)

Sent from my LYA-L29 using Tapatalk

Αγαπητε πολυ ωραιο γραψιμο!!!!
Keep Gin&tonic_ing

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
ROLEX
« Απάντηση #13290 στις: Αύγουστος 07, 2019, 08:21:34 μμ »
Λίγα λες, τώρα κάνει τόσο
δε κανει retail τοσο φιλε . 10 εχει με τη καπελαδουρα μη μπερδευεςαι  Απλα το καπελο θα καθιερωθει . Μετα θα δουμε ξανα τις διαθεσιμοτητες σε φυσιολογικα επιπεδα στα μαγαζια !


RΩLEX
« Τελευταία τροποποίηση: Αύγουστος 07, 2019, 08:26:40 μμ από asteris78 »

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13291 στις: Αύγουστος 07, 2019, 08:24:45 μμ »
Μαζι με τα ποπ κορν που εχω διπλα μου παρακολουθω με μεγαλη προσοχη  οσους επιχειρηματολογουν.
Καποιες αναφορες περιεχουν μια επαρση,καποιες αλλες  θα μπορουσαν να ειναι ενας μινι επενδυτικος οδηγος.
Θυμιζει τον περιπτερα,εκεινα τα χρυσα χρονια,που οτι μετοχη σου εδινε σαν ''σιγουρη επενδυση''εβγαινε σωστη,πως να μην εβγαινε αλλωστε αφου ολες οι μετοχες ανεβαιναν.
Θυμιζει και κατι απο Καζινα,εκει οπου οσοι χανουν εχουν να καυχιουνται για την φορα εκεινη οπου κερδισαν,μπορει 10 ημερες σερι να χανουν αλλα στο μυαλο και πρωτο θεμα
της αυτοπροβολης τους ειναι η μια ημερα οπου καταφεραν να κερδισουν.
Τα πραγματα ειναι λιγο πιο απλα,αρκει να εχουμε στο μυαλο μας οτι ''ο παιζων χανει και ο πινων μεθαει''
Ο καθενας μας εχει τα ρολογια του,τα χρηματα του και κανει τις επιλογες του.Καλο να αφησουμε την Ρολεξ να κανει την δουλιτσα της και τους ρολογοφιλους την δικη τους,
δεν βοηθαμε κανενα νεο μελος εδω με επενδυτικες συμβουλες για συγχρονα ρολογια,υπαρχουν οι επαγγελματιες συμβουλοι που κανουν αυτη την δουλεια.
Ας μεινουμε στην αγαπη του ρολογιου  και ας αφησουμε απ'εξω την αγαπη του κερδους.Εκτος αν βγει νεο νημα ''Εσεις ποσα κερδισατε/χασετε σημερα''
Με σεβασμο στους συμμετεχοντες,
κουραστηκα.
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος asteris78

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2083
  • P L A N E T O C E A N
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13292 στις: Αύγουστος 07, 2019, 08:40:31 μμ »
Μαζι με τα ποπ κορν που εχω διπλα μου παρακολουθω με μεγαλη προσοχη  οσους επιχειρηματολογουν.
Καποιες αναφορες περιεχουν μια επαρση,καποιες αλλες  θα μπορουσαν να ειναι ενας μινι επενδυτικος οδηγος.
Θυμιζει τον περιπτερα,εκεινα τα χρυσα χρονια,που οτι μετοχη σου εδινε σαν ''σιγουρη επενδυση''εβγαινε σωστη,πως να μην εβγαινε αλλωστε αφου ολες οι μετοχες ανεβαιναν.
Θυμιζει και κατι απο Καζινα,εκει οπου οσοι χανουν εχουν να καυχιουνται για την φορα εκεινη οπου κερδισαν,μπορει 10 ημερες σερι να χανουν αλλα στο μυαλο και πρωτο θεμα
της αυτοπροβολης τους ειναι η μια ημερα οπου καταφεραν να κερδισουν.
Τα πραγματα ειναι λιγο πιο απλα,αρκει να εχουμε στο μυαλο μας οτι ''ο παιζων χανει και ο πινων μεθαει''
Ο καθενας μας εχει τα ρολογια του,τα χρηματα του και κανει τις επιλογες του.Καλο να αφησουμε την Ρολεξ να κανει την δουλιτσα της και τους ρολογοφιλους την δικη τους,
δεν βοηθαμε κανενα νεο μελος εδω με επενδυτικες συμβουλες για συγχρονα ρολογια,υπαρχουν οι επαγγελματιες συμβουλοι που κανουν αυτη την δουλεια.
Ας μεινουμε στην αγαπη του ρολογιου  και ας αφησουμε απ'εξω την αγαπη του κερδους.Εκτος αν βγει νεο νημα ''Εσεις ποσα κερδισατε/χασετε σημερα''
Με σεβασμο στους συμμετεχοντες,
κουραστηκα.
δεν ειναι μονο εδω , σε ολη τη γη συμβαινει αυτο με τη rωlex. Ολοι θα εδιναν πχ 5000 για μια daytona με el primero και συναμα θα εφτυναν ενα zenith el primero πατοκορφα .Οξυμωρο αλλα  Ειναι το marketing !


RΩLEX

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13293 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:03:40 μμ »
δε κανει retail τοσο φιλε . 10 εχει με τη καπελαδουρα μη μπερδευεςαι  Απλα το καπελο θα καθιερωθει . Μετα θα δουμε ξανα τις διαθεσιμοτητες σε φυσιολογικα επιπεδα στα μαγαζια !


RΩLEX
Έχω πει από το πρωί ότι το retail είναι 7800

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13294 στις: Αύγουστος 07, 2019, 09:22:40 μμ »
Η αληθεια ειναι οτι κατανταει ενοχλητικο να ειναι το μονιμο θεμα συζητησης το "συγκεκριμενο"...

Απο την αλλη ομως, δεν μπορεις απλα να το προσπερασεις και να κανεις τα στραβα ματια καθως αυτο ειναι που μονοπωλει το ενδιαφερον της πλειοψηφιας -μπορει οχι  στο φορουμ- ανα τον κοσμο!

Επισης ειναι κατι πρωτογνωρο στο χωρο της ωρολογοποιιας να συμβαινει κατι αναλογο, μια χρηματιστηριακη-ωρολογιακη μετοχη να εχει τετοια εκτοξευση που σε παραπεμπει και σου προκαλει πολλαπλες σκεψεις και ανησυχιες του τυπου:

"Θα βρω να παρω το ρολεξ που θελω;"

"Μηπως να παρω οσα ρολεξ προλαβαινω; Επειδη μετα θα παει 20k και δε θα μπορω;"

"Μηπως να παρω οσα ρολεξ μπορω, να κανω το κομματι μου και στη συνεχεια να τα δωσω για να μου αποφερουν κερδος;"

"Ενταξει γουσταρω και τα πανεραι και τα ομεγκα αλλα αυριο, μεθαυριο απο αυτα θα εχω χασουρα, οποτε ας παρω ρολεξ."

Τελος παντων, αν δε βαριεστε, υπαρχουν πολλοι τετοιοι προβληματισμοι, ειτε με ωρολογιακο περιεχομενο, ειτε επενδυτικο, ειτε οτιδηποτε αλλο μπορει να φανταστει κανεις και μπορω να καθομαι και να γραφω κατα συρροην...

Συνεπως, για να καταληξω, δε γινεται να το παραβλεπουμε και να μην κανουμε αναφορα καθε τρεις και λιγο σε τουτο το νημα, για την επενδυτικη αξια -οποια κι αν ειναι αυτη- της ρολεξ, τα καπελα που μπαινουν στα ρολογια και ολα τα παρεμφερη προβληματα που περιτριγυριζουν τη Βασιλισσα. Διοτι πολυ απλα, ειτε καποιος απο εμας θα προβει σε νεα αγορα, η καποιο νεοεισερχομενο μελος θα πυροδοτησει το θεμα για να του λυθουν ο οποιες αποριες μπορει να εχει.

Ως κατακλειδα εχω να αναφερω πως οτι και να ειπωνεται εδω μεσα, δε σημαινει πως σωνει και καλα πρεπει να συμφωνουμε ολοι μεταξυ μας η να αποδειξουμε οτι εχουμε δικιο! Εγω συμφωνω πως τα σπορ ατσαλινα ρολεξ, σε βαθος χρονου, μονο χρημα μπορουν να αποφερουν η στη χειροτερη να εισαι στα λεφτα σου η να χασεις κανα 500αρικο. Αυτο δειχνει η ιστορια. Αλλα αυτο το πιστευω εγω και κρινω και πραττω αναλογα. Τι πιστευει ο ενας και ο αλλος, θα τον ακουσω, θα το δεχτω αλλα δε θα μου αλλαξει και τη γνωμη οταν η προσωπικη μου εμπειρια, μου λεει αλλα.

Το αν ειναι επενδυση, δε το γνωριζω αλλα απο τοτε που ασχολουμαι εγω φαινεται να ειναι κι εχω δει πολλους που λενε το αντιθετο, να εχουν βγαλει 500, 1000, 2000 ευρω...  Και στην τελικη, οι επενδυσεις δεν πανε παντα καλα!

ΥΓ. Το sub εχει 8.050€ Ελλαδα. Ενας AD μου το εδινε στα 9.000 λιγο παλαιοτερα και δεν το πηρα. Οταν το ξαναβρηκα στα 9k απο grey, το πηρα χωρις πολλες σκεψεις! Και να μην αναφερω πως τον 9/2018, το εβρισκα μεταχειρισμενο στα 6.800€.
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος maestro

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2926
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13295 στις: Αύγουστος 07, 2019, 10:20:35 μμ »

Μαζι με τα ποπ κορν που εχω διπλα μου παρακολουθω με μεγαλη προσοχη  οσους επιχειρηματολογουν.
Καποιες αναφορες περιεχουν μια επαρση,καποιες αλλες  θα μπορουσαν να ειναι ενας μινι επενδυτικος οδηγος.
Θυμιζει τον περιπτερα,εκεινα τα χρυσα χρονια,που οτι μετοχη σου εδινε σαν ''σιγουρη επενδυση''εβγαινε σωστη,πως να μην εβγαινε αλλωστε αφου ολες οι μετοχες ανεβαιναν.
Θυμιζει και κατι απο Καζινα,εκει οπου οσοι χανουν εχουν να καυχιουνται για την φορα εκεινη οπου κερδισαν,μπορει 10 ημερες σερι να χανουν αλλα στο μυαλο και πρωτο θεμα
της αυτοπροβολης τους ειναι η μια ημερα οπου καταφεραν να κερδισουν.
Τα πραγματα ειναι λιγο πιο απλα,αρκει να εχουμε στο μυαλο μας οτι ''ο παιζων χανει και ο πινων μεθαει''
Ο καθενας μας εχει τα ρολογια του,τα χρηματα του και κανει τις επιλογες του.Καλο να αφησουμε την Ρολεξ να κανει την δουλιτσα της και τους ρολογοφιλους την δικη τους,
δεν βοηθαμε κανενα νεο μελος εδω με επενδυτικες συμβουλες για συγχρονα ρολογια,υπαρχουν οι επαγγελματιες συμβουλοι που κανουν αυτη την δουλεια.
Ας μεινουμε στην αγαπη του ρολογιου  και ας αφησουμε απ'εξω την αγαπη του κερδους.Εκτος αν βγει νεο νημα ''Εσεις ποσα κερδισατε/χασετε σημερα''
Με σεβασμο στους συμμετεχοντες,
κουραστηκα.

Φόρουμ είναι εδώ, ο καθένας μιλάει για αυτά που τον απασχολούν ή τον ευχαριστούν, αν θέλει με έπαρση, αν θέλει χωρίς έπαρση, δίνει και καμιά επενδυτική συμβουλή άμα λάχει και βασικά δε νομίζω ότι σε ένα thread με τίτλο Rolex είναι αφύσικο να μιλάμε για τις τιμές οι οποίες έτσι κι αλλιώς αυτή την εποχή μονοπωλούν το ενδιαφέρον των ωρολογόφιλων παγκοσμίως.

Επίσης υπάρχουν κι άλλα threads όπως το "τι φάγαμε σήμερα" και νομίζω αυτό με τα ποπ κορν θα ταίριαζε πολύ κι εκεί.

Αποσυνδεδεμένος afnios

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1610
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13296 στις: Αύγουστος 08, 2019, 08:15:12 πμ »

Επίσης υπάρχουν κι άλλα threads όπως το "τι φάγαμε σήμερα" και νομίζω αυτό με τα ποπ κορν θα ταίριαζε πολύ κι εκεί.

Δηλαδη να μετακομισω,αυτο προτεινεις?
Που ειναι αυτο το νημα,διπλα στο ''ανακαινιση & ROLEX''
με ενα ρολοι ξερεις παντα τι ωρα ειναι,με δυο δεν εισαι ποτε σιγουρος

Αποσυνδεδεμένος rolexmat

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 168
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13297 στις: Αύγουστος 08, 2019, 12:05:11 μμ »
 ;D ;D πανω από ολα ο χαβαλές μεσα στο Φορουμ !!!
ωραία τα λέτε πάντως....
Σyμφωνω παντως με τον φίλο afnios
ROLEX DATEJUST 16220-1998
http://steelspoke.blogspot.gr/

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13298 στις: Αύγουστος 08, 2019, 12:18:08 μμ »
Δηλαδη να μετακομισω,αυτο προτεινεις?
Που ειναι αυτο το νημα,διπλα στο ''ανακαινιση & ROLEX''

Είναι δίπλα στο νήμα «My precious Rolex» !


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος giannis3011

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 386
    • Προφίλ
Απ: ROLEX
« Απάντηση #13299 στις: Αύγουστος 08, 2019, 02:19:29 μμ »
Διαβαζω αυτο το νημα π ξεκινησε απο τη συγκριση ενος jeep με 3 ρολεξ και το ποσο θα κανουν μετα απο 1 χρονο...
Και ασχετα απο τις χιλιοδιατυπωμενες αποψεις του καθενος μ γενναται η απορια αν καποιο απο τα 3 ρολεξ βοηθαει στο να μετακινειται καποιος η η οικογενεια του με ασφαλεια....
Θεωρω εγω τουλαχιστον οτι το αμαξι δεν ειναι μονο ενα ειδος για γουστα(που ειναι βεβαια) αλλα πρωτα ενα απαραιτητο προιον που θα σε σωσει οταν χρειαστει....Αρα η συγκριση ηταν για μενα εντελως αστοχη...Εκτος αν η μεταπωλητικη αξια μετραει περισσοτερο απο τη ζωη καποιου...


Στάλθηκε από το SM-G965F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk