Αποστολέας Θέμα: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)  (Αναγνώστηκε 106925 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GREDA

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1805
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #80 στις: Ιανουάριος 06, 2018, 02:08:01 πμ »



Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #81 στις: Ιανουάριος 06, 2018, 09:01:26 μμ »
Επειτα απο 2 χρονακια και λιγες ημερες συμβιωσης με το ταγκ μου,δηλωνω πως παραμενω αθεραπευτα ερωτευμενος μαζι του ....
Το ενα και μοναδικο ρολοι για μενα αυτα τα 2 χρονια....



φιλικα,Χρηστος

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #82 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 05:14:05 μμ »
Επειτα απο 2 χρονακια και λιγες ημερες συμβιωσης με το ταγκ μου,δηλωνω πως παραμενω αθεραπευτα ερωτευμενος μαζι του ....
Το ενα και μοναδικο ρολοι για μενα αυτα τα 2 χρονια....



φιλικα,Χρηστος

Στάλθηκε από το SM-J510FN μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ρολογαρα φιλε μου! Κι εγω ειμαι ερωτευμενος μαζι του... 43mm ειναι?





Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #83 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 07:59:52 μμ »
Εχω δωσει μαχη για το ρολοι αυτο στα φορουμ, σε σημειο που ισως να φανηκα στα ματια καποιων υπερβολικος !! :D :D :D
Ο,τι εγραφα ομως ,εξακολουθω να το πιστευω και μετα απο τοσο καιρο !
Δε θα πω πως στα λεφτα του ειναι οτι καλυτερο υπαρχει (αν και εγω το πιστευω ;D) ,θα πω πως ειναι σιγουρα μια αξιοπιστη λυση στην κατηγορια του ...
All around watch ,σκληροτραχηλο ,παει στους περισσοτερους καρπους πιστευω και δειχνει και τα λεφτα του και με το παραπανω....Τι αλλο να ζητησει κανεις..

φιλε μου δεν ειναι το 43 ειναι το 41 το δικο μου...Το ειχα αγορασει το Δεκεμβριο ΤΟΥ 2014 μολις ειχε πρωτοβγει...

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #84 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:36:17 μμ »
Λοιπον φιλε μου συμφωνουμε 100% σε ολα! Δε μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις για αυτο και δεν καθομαι να αποδειξω αν το συγκεκριμενο ρολοι ειναι οτι καλυτερο στα 1900€ (τοσο το πηρα εγω καινουργιο).
Μια εταιρεια αναγνωρισμενη απο ολα τον κοσμο με τρομερο brand name... Απο τις παλαιοτερες εταιρειες στο χωρο! Δεν ειναι ουτε longines ουτε oris, ειναι πιο πανω!
Σε θεμα πωλησεων επισης ειναι πιο πανω! Το συγκεκριμενο ρολοι ειναι απο το πιο ομορφα στην κατηγορια του... Τωρα στα φορουμ ακουγονται πολλα και διαφορα, οκ... Πες μου ποσο τις εκατο ειναι οι φορουμαδες σε ολο τον κοσμο?
Ισως ειναι αμφισβητουμενο γιατι πολυ απλα με λιγα ευρω παραπανω πας σε ανωτερη κατηγορια! Ναι δεκτο! Αλλα εγω προσωπικα φιλε μου ηθελα καινουργιο ελβετικο ρολοι μεχρι 2000! Ε λοιπον εξακολουθω και το πιστευω και δεν προκειται να μου αλλαξει κανεις τη γνωμη οτι ηταν η καλυτερη επιλογη για μενα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος ELBETAKIAS

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 868
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #85 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:44:57 μμ »
Λοιπον φιλε μου συμφωνουμε 100% σε ολα! Δε μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις για αυτο και δεν καθομαι να αποδειξω αν το συγκεκριμενο ρολοι ειναι οτι καλυτερο στα 1900€ (τοσο το πηρα εγω καινουργιο).
Μια εταιρεια αναγνωρισμενη απο ολα τον κοσμο με τρομερο brand name... Απο τις παλαιοτερες εταιρειες στο χωρο! Δεν ειναι ουτε longines ουτε oris, ειναι πιο πανω!
Σε θεμα πωλησεων επισης ειναι πιο πανω! Το συγκεκριμενο ρολοι ειναι απο το πιο ομορφα στην κατηγορια του... Τωρα στα φορουμ ακουγονται πολλα και διαφορα, οκ... Πες μου ποσο τις εκατο ειναι οι φορουμαδες σε ολο τον κοσμο?
Ισως ειναι αμφισβητουμενο γιατι πολυ απλα με λιγα ευρω παραπανω πας σε ανωτερη κατηγορια! Ναι δεκτο! Αλλα εγω προσωπικα φιλε μου ηθελα καινουργιο ελβετικο ρολοι μεχρι 2000! Ε λοιπον εξακολουθω και το πιστευω και δεν προκειται να μου αλλαξει κανεις τη γνωμη οτι ηταν η καλυτερη επιλογη για μενα

+1000  ;D
Αλλα ολες οι αποψεις ειναι σεβαστες αρκει να εκφραζονται χωρις να προσβαλλουν ή να μειωνουν την αποψη του αλλου...
Εγω αν ειχα 1800-1900 ευρω ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΣΑ  το ταγκ σε μπλε θα επαιρνα να τα εχω σετακι  ;D ;D ;D ;D (ειλικρινα)


φιλικα,Χρηστος

Αποσυνδεδεμένος fovos

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 5548
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #86 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:47:14 μμ »
Λοιπον φιλε μου συμφωνουμε 100% σε ολα! Δε μου αρεσει να ερχομαι σε αντιπαραθεσεις για αυτο και δεν καθομαι να αποδειξω αν το συγκεκριμενο ρολοι ειναι οτι καλυτερο στα 1900€ (τοσο το πηρα εγω καινουργιο).
Μια εταιρεια αναγνωρισμενη απο ολα τον κοσμο με τρομερο brand name... Απο τις παλαιοτερες εταιρειες στο χωρο! Δεν ειναι ουτε longines ουτε oris, ειναι πιο πανω!
Σε θεμα πωλησεων επισης ειναι πιο πανω! Το συγκεκριμενο ρολοι ειναι απο το πιο ομορφα στην κατηγορια του... Τωρα στα φορουμ ακουγονται πολλα και διαφορα, οκ... Πες μου ποσο τις εκατο ειναι οι φορουμαδες σε ολο τον κοσμο?
Ισως ειναι αμφισβητουμενο γιατι πολυ απλα με λιγα ευρω παραπανω πας σε ανωτερη κατηγορια! Ναι δεκτο! Αλλα εγω προσωπικα φιλε μου ηθελα καινουργιο ελβετικο ρολοι μεχρι 2000! Ε λοιπον εξακολουθω και το πιστευω και δεν προκειται να μου αλλαξει κανεις τη γνωμη οτι ηταν η καλυτερη επιλογη για μενα



Το καλύτερο ρολόι στον κόσμο;
Αυτό που έχεις τώρα στον καρπό σου.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #87 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:55:42 μμ »


Δε θα διαφωνησω... ισως να εκανα λαθος και να ειδα καποιο αλλο ετος η παλαιοτερα. Γιατι οπως βλεπω και αυτος ο πινακας αναφερεται αποκλειστικα στο 2016.

Οποτε δε μου λεει το πως εχει η γενικη καταταξη π.χ. την τελευταια 10ετια.
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #88 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:58:26 μμ »
Το μεγαλυτερο ρολο πλεον παιζει η διαφημιση και το δικτυο πωλησης.

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #89 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 08:59:35 μμ »
Το μεγαλυτερο ρολο πλεον παιζει η διαφημιση και το δικτυο πωλησης.

Συμφωνω Αρη...
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #90 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:06:48 μμ »
Είναι δυνατον π.χ. με βαση αυτόν τον πινακα να είναι η Τισο 2 θεσεις πανω από την Ταγκ;
Ειδικα με τις νεες μηχανες που εχει βγαλει για να μειωσει τα κοστη.
Η η Σγουωτς με τις μηχανες φιξ να εχει ξεπερασει την IWC και να είναι σε αποσταση αναπνοης από την Ταγκ;

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #91 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:30:47 μμ »
Είναι δυνατον π.χ. με βαση αυτόν τον πινακα να είναι η Τισο 2 θεσεις πανω από την Ταγκ;
Ειδικα με τις νεες μηχανες που εχει βγαλει για να μειωσει τα κοστη.
Η η Σγουωτς με τις μηχανες φιξ να εχει ξεπερασει την IWC και να είναι σε αποσταση αναπνοης από την Ταγκ;

Aρη κανε μια επεξηγηση σε παρακαλω γιατι μπερδευτηκα...

Ο πινακας αυτος ειναι πλασματικος? Ειναι ψευτικος?

Η απλα δειχνει οτι το μαρκετινγκ καταφερνει αρκετα πραγματα στο χωρο?
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #92 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:38:06 μμ »
Aρη κανε μια επεξηγηση σε παρακαλω γιατι μπερδευτηκα...

Ο πινακας αυτος ειναι πλασματικος? Ειναι ψευτικος?

Η απλα δειχνει οτι το μαρκετινγκ καταφερνει αρκετα πραγματα στο χωρο?

Νομιζω οτι ο Αρης, οπως και κανενας αλλος εδω μεσα, δεν ειναι σε θεση να πει αν ειναι πλασματικος.

Απο τη στιγμη που εχουν ανακοινωθει επισημα, τι μπορουμε να πουμε. Μαλλον τιποτα.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #93 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:45:33 μμ »
Κατανοητο! Να λοιπον και απο εμενα ενας πινακας! Και δεν αφορα μονο ενα ετος...

https://le-monde-edmond.com/most-valuable-watch-brands-20152016/

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι σκοπος μου δεν ειναι να δειξω π.χ. στο fovos που μου εδειξε εναν πινακα που δειχνει οτι η ταγκ ειναι κατω απο την longines... Αλλα σε γενικες γραμμες ποια ειναι η ταγκ! Ασχετα που δεν ειμαι ο καταλληλος γιατι το εχει δειξει η ιδια εδω και χρονια!

Aς δουμε και λιγο παλαιοτερα   ;)

https://www.rankingthebrands.com/The-Brand-Rankings.aspx?rankingID=333&year=713

Μιλαω παντα φιλικα :)
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2018, 09:54:08 μμ από gmaras »
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23362
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #94 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 09:58:13 μμ »
Κατανοητο! Να λοιπον και απο εμενα ενας πινακας! Και δεν αφορα μονο ενα ετος...

https://le-monde-edmond.com/most-valuable-watch-brands-20152016/

Εκει που θελω να καταληξω ειναι οτι σκοπος μου δεν ειναι να δειξω π.χ. στο fovos που μου εδειξε εναν πινακα που δειχνει οτι η ταγκ ειναι κατω απο την longines... Αλλα σε γενικες γραμμες ποια ειναι η ταγκ! Ασχετα που δεν ειμαι ο καταλληλος γιατι το εχει δειξει η ιδια εδω και χρονια!

Δεν νομιζω οτι διαφωνεί καποιος για την αξια της Ταγκ.
Η πρώτη μου αγαπημένη εταιρεία, ακομα υπαρχουν στην κατοχή μου.
Εχει βγάλει καταπληκτικά ρολογια, ρολογια -σταθμό στην ορολογοποιία.
Το κακο, οπως το αντιλαμβάνομαι εγω τουλαχιστον, ειναι οτι η τωρινή της παρουσία δεν ειναι απολυτα ανάλογη  με το παρελθόν της.

Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος gmaras

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2353
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #95 στις: Ιανουάριος 07, 2018, 10:05:09 μμ »
Ισως να ειναι κι ετσι, που μαλλον ειναι... Αλλα αυτο δεν ακυρωνει τα ομορφα ρολογια της... Η την ποιοτητα κατασκευης τους...

Θελω να πω οτι εξακολουθει και ειναι δυνατο ονομα! Το κακο ηταν για καποια λαθη της με ψευδως inhouse μηχανες που εγινε μεγαλος ντορος και απο τοτε ξαφνικα ολοι την απορριψανε (τα φορουμ κυριως) γιατι ο απλος λαος δεν εχει ιδεα τι ειναι το inhouse!
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #96 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 10:05:44 πμ »
Ο πινακας αυτος ειναι πλασματικος? Ειναι ψευτικος?

Η απλα δειχνει οτι το μαρκετινγκ καταφερνει αρκετα πραγματα στο χωρο?
Γιωργο οπως ειπε και ο Σπυρος δεν μπορω να ξερω αν ειναι πλασματικος ο πινακας με τα οικονομικα στοιχεια η οχι.
Αυτο που λεω ειναι οτι με βαση την τεχνικη αξια της καθε εταιρειας που ειναι γνωστη σε οσους ασχολουνται με την ωρολογοποιια πολλες φορες οι καταταξεις δεν φανερωνουν την πραγματικη καταταξη.
Αλλα ειπαμε το μαρκετιγκ παιζει μεγαλο ρολο.
Υγ. Το ποσο μεγαλο ρολο παιζει το μαρκετιγκ μπορει καποιος να το δει σε δυο διαφορετικες φιρμες που εχουν ομως την ιδια μηχανη και τα ιδια υλικα κατασκευης.

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #97 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 12:51:34 μμ »
Το marketing είναι ο νούμερο ένα πλέον παράγοντας για την ανάδειξη  ενός προϊόντος..Ο ακατάπαυστος βομβαρδισμός μηνυμάτων επιδρά καταλυτικά στην εδραίωση μιας εικόνας στο ευρυ κοινό ακόμα και αν δεν αντιπροσωπεύει αυτή το αληθές..Θα συμφωνήσω στα παραπάνω για την ταγκ..Δεν ακυρώνεται έτσι απλά μια εταιρεια με τέτοιο παρελθόν..
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones

Αποσυνδεδεμένος exDIVER600

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 15608
    • Προφίλ
TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #98 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 12:55:56 μμ »
Σαφώς το Marketing παίζει βασικό ρόλο στην πορεία μίας εταιρίας.
Μην το θεοποιείτε όμως. Δεν μπορεί να κάνει μέτρια προϊόντα να έχουν τις καλύτερες πωλήσεις.
Εν ολίγοις ένα προϊόν (από ρολόϊ μέχρι τσάντα) μέτριο, δε θα παραμείνει για πολύ σε υψηλές θέσεις αν δεν αξίζει κιόλας...

Φυσικά η πιο σωστή επικοινωνία/υποστήριξη κλπ., μπορούν να κάνουν τη διαφορά (σε πωλήσεις) μεταξύ δύο προϊόντων που είναι ποιοτικά αρκετά κοντά μεταξύ τους...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος harolagoha

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1482
    • Προφίλ
Απ: TAG HEUΕR / HEUΕR (Image Gallery)
« Απάντηση #99 στις: Ιανουάριος 08, 2018, 12:57:53 μμ »
Εμένα και εσένα σίγουρα δεν θα μας τουμπαρει η διαφήμιση αλλά εμείς είμαστε ασήμαντο ποσοστό μπροστά στην μάζα που θα το καταπιεί αμασητο... ;)
I have a weakness for watches. I have to stop myself buying more.

Tom Jones