Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2310238 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος panerai fun

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #360 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 04:53:09 μμ »
tatar εχω το 104 και ψαχνομαι για το 140,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω.
εχω βρει το 140 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη κινηση και αν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για να αγορασεις μεταλλο οπως πολυ σωστα ειπε ο akatsim

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #361 στις: Νοέμβριος 14, 2008, 06:22:48 μμ »
tatar εχω το 104 και ψαχνομαι για το 140,αλλα δεν εχω αποφασισει ακομα τι θα κανω.
εχω βρει το 140 αλλα δεν ξερω αν ειναι καλη κινηση και αν αξιζει να δωσεις τοσα λεφτα για να αγορασεις μεταλλο οπως πολυ σωστα ειπε ο akatsim
ευχαριστώ για την απάντηση.αν σκεφτείς να το πουλήσεις ενδιαφέρομαι!!

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #362 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 02:53:54 μμ »
Nεος και ασχετος αλλα θαυμαστης panerai.Μπορειτε να μου πειτε για το luminor marina 00005 μηχανισμο και τιμη;Επισης τι εκπτωση υπαρχει στον Καισαρη;Δεν θελω για το πρωτο μου ουσιαστικα ρολοι να δωσω περισσοτερα.
Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος tonelef

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #363 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 04:16:15 μμ »

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #364 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 11:18:16 μμ »
Δηλαδη τιμη καταλογου,3100;Εκπτωσεις δεν κανει πουθενα ο καισαρης η μονο στα panerai;
Για service θα πηγαινει εξωτερικο;

Αποσυνδεδεμένος tonelef

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #365 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 12:00:10 πμ »
Σερβις το δίνεις στον Καίσαρη και το στέλνει Ιταλία.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #366 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 07:33:02 πμ »
Σερβις το δίνεις στον Καίσαρη και το στέλνει Ιταλία.

Ιταλία;;;;
Μπανανία είμαστε;;;;
Αν ο Καίσαρης δεν έχει σέρβις, τότε ποιος έχει;;;;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος tonelef

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #367 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 09:01:30 πμ »
Και όμως είμαστε!

Επίσημο σέρβις μόνο στην Ιταλία: http://www.panerai.com/s_distributori.xpd?id_area=82&id_lingua=2&id_sezione=6&continente=EUR&mode=show_distributors

Ιταλία;;;;
Μπανανία είμαστε;;;;
Αν ο Καίσαρης δεν έχει σέρβις, τότε ποιος έχει;;;;

Φιλικά
Δημήτρης


Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #368 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 09:34:23 πμ »
Άρα γιατί να αγοράσω από τον Καίσαρη και τον κάθε Καίσαρη όταν δε μου παρέχει υποστήριξη εντός Ελλάδος; Επομένως αγοράζω από όπου με συμφέρει και το στέλνω εγώ στην Ιταλία. Πολύ πιθανό να μου κοστίσει λιγότερο και να γίνει γρηγορότερα η δουλειά.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1623
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: PANERAI
« Απάντηση #369 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:38:29 πμ »
εγώ προσωπικά έχω πάει για service 2 Panerai στο παρελθόν και έμεινα ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ από την δουλειά που κάνουν, πάρα πολύ καλό και κάνουν και δωρεάν γυάλισμα σε κάθε service! Τα μηχανήματα που έχουν είναι state of the art!

Γιατί tonelef δεν έχει service o Kaissaris???
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος tonelef

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 146
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #370 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 10:41:27 πμ »
Όπως έγραψα δεν έχει επίσημο σέρβις αλλιώς θα το είχε στη σελίδα της Panerai.com. Ο Καίσαρης ξέρω ότι έχει σέρβις αλλά δεν ξέρω αν είναι επίσημο.

Στη Γερμανία για παράδειγμα το επίσημο σέρβις είναι στο Μόναχο http://www.panerai.com/s_distributori.xpd?id_area=53&id_lingua=2&id_sezione=6&continente=EUR&mode=show_distributors

εγώ προσωπικά έχω πάει για service 2 Panerai στο παρελθόν και έμεινα ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ από την δουλειά που κάνουν, πάρα πολύ καλό και κάνουν και δωρεάν γυάλισμα σε κάθε service! Τα μηχανήματα που έχουν είναι state of the art!

Γιατί tonelef δεν έχει service o Kaissaris???

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #371 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 04:03:08 μμ »
εγώ προσωπικά έχω πάει για service 2 Panerai στο παρελθόν και έμεινα ΕΚΠΛΗΚΤΟΣ από την δουλειά που κάνουν, πάρα πολύ καλό και κάνουν και δωρεάν γυάλισμα σε κάθε service! Τα μηχανήματα που έχουν είναι state of the art!

Γιατί tonelef δεν έχει service o Kaissaris???
συμφωνώ και επ'αυξάνω εδώ "σερβισάρουν" και "δουλεύουν" πολύ άνετα τα "δύσκολα"Lange..... θα "κολλήσουν" στα Panerai;Από τα καλύτερα στην Ελλάδα και σε πολύ λογικά κόστη  ;)
Υ.Γ. ρωτήστε και το μέλος vassilis
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #372 στις: Νοέμβριος 20, 2008, 04:09:51 μμ »
Οκ. Για να μην υπάρχουν και παρεξηγήσεις.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #373 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 08:42:34 μμ »
 :o http://www.watches.de/en/onstock/detail.html?watchid=690  "ξέφυγαν" οι τιμές για τόσο μα τόσο απλά ρολογάκια  >:( (η σπανιότητα, ιδιαίτερα η διαφορά στο καντράν και η pre-vendome εποχή τί κάνουν!)..............και η "μόδα" τελικά καλα κρατεί και συνεχίζεται για πολλούς ακόμη  :-*
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #374 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 08:48:28 μμ »
:o [url]http://www.watches.de/en/onstock/detail.html?watchid=690[/url]  "ξέφυγαν" οι τιμές για τόσο μα τόσο απλά ρολογάκια  >:( (η σπανιότητα, ιδιαίτερα η διαφορά στο καντράν και η pre-vendome εποχή τί κάνουν!)..............και η "μόδα" τελικά καλα κρατεί και συνεχίζεται για πολλούς ακόμη  :-*


37.500Ε  :o :o
Επειδη εχω κατ επαναληψη δηλωσει οτι απο πανεραι ειμαι εντελως απληροφορητος,ποιο καλο παιδι θα μου πει τι ειναι η pre Vendome εποχη ???

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #375 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 08:56:29 μμ »
απλά και όμορφα όπως αναγράφεται: από τα πιο επίσημα "ανεπίσημα" χέρια paneristi club:                                                                              Watches dating from the "rebirth" of the brand in 1993 to its acquisition in 1997 are usually referred to as "pre - Vendôme".
και για ότι άλλο θέλουμε από "πανέρια"  ;D  http://www.paneristi.com/reference/index.html  :-*

konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #376 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 09:00:19 μμ »
πιο συγκεκριμένα το 1997 το group Vendome εξαγόρασε τα ρολόγια Panerai και μετα με την σειρά του το γκρούπ αυτό μεγάλωσε και μετονομάστηκε στο σημερινό των τελευταίων 5-6 ετών: Richemont Group με όλα τα υπόλοιπα μεγαθήρια που περιλαμβάνει  ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #377 στις: Νοέμβριος 21, 2008, 09:14:22 μμ »
Ευχαριστω sir Konakis!
Δε γνωριζα οτι το Richemont G λεγοτανε Vendome παλιοτερα..

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #378 στις: Νοέμβριος 22, 2008, 01:20:52 μμ »
Ευχαριστω sir Konakis!
Δε γνωριζα οτι το Richemont G λεγοτανε Vendome παλιοτερα..

Ούτε και εγώ, αλλά μου αρέσει που μαθαίνω.
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

lluvia

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #379 στις: Δεκέμβριος 05, 2008, 07:07:21 μμ »
AGAPITOI FILOI, THA ITHELA NA SAS ENIMEROSO SXETIKA ME TIN AGORA ENOS PANERAI..KAI NA DOSO STIGMA PROS TOUS NAYTILOMENOUS KAI SXETIKA ME AUTOUS POU EPITHUMOUN NA TA SKASOUN XONTRA
KAISARIS:  EXO OLI TIN KALI DIATHESI NA SAS KANO EKPTOSI ALLA DEN MPORO NA KANO TIPOTA...ASE POU ME KOITAGE APO PANO MEXRI KATO LES KAI AUTOS ITAN KALUTEROS, ALLA AS TO PARABLEPSO AUTO..SIGA MIN TA DOSO EKEI, TA XROSTAGA? FUSIKA KAI OXI KAI META APO AUTO EXEI PESEI POLLY XAMILA STIN ANTILIPSI MOU.KAI DEN XANAPERNAO OUTE APO TO PEZODROMEIO!!!!!KUNIGAO EDO KAI 2 XRONIA ENA PAM 212  TO OPOIO  THA TO ITHELA KAI SE KALUTERI TIMI. TOTE POU TO $ EIXE 1,62 AXIZE NA TO PAREIS APO STATES I CARIBBEAN OPOS JAMAICA OCHO RIOS TA PIO FTINA ROLOGIA TOU KOSMOU THA TA BREIS EKEI...APOFASISA NA KANO ENA TAXIDAKI ITALIA KAI TO BRIKA ME 14% DISCOUNT KATO TIS ARXIKIS TIMIS  DILADI. POS OI ITALOI EXOUN AUTI TIN DUNATOTITA KAI O DIKOS MAS EDO DEN KANEI TIPOTA?????? OPOTE KANETAI ENA TAXIDAKI ITALIA KAI KANETAI KAI TA PSONIA SAS  ...AUTA  FILOI
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 06, 2008, 02:50:59 πμ από Watch-Collector »