Αποστολέας Θέμα: PANERAI (Σε συνεργασία με το www.paneristihellas.gr)  (Αναγνώστηκε 2310484 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #420 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:29:14 πμ »
και το βιολί του αυτός......ο Markus μας σφυροκοπεί αλύπητα δείτε τιμούλα
 :o  http://www.watches.de/en/onstock/detail.html?watchid=723
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #421 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:41:44 πμ »
και το βιολί του αυτός......ο Markus μας σφυροκοπεί αλύπητα δείτε τιμούλα
 :o  http://www.watches.de/en/onstock/detail.html?watchid=723


"Αν ήταν το πουλί βιολί" που λένε. ;D

Γιώργο, θέλω να σε ρωτήσω καιρό αλλά ως συνήθως μου διαφεύγει. Ποιο PAM θεωρείς αξιόλογη αγορά; (εκτός από το 233).
Η ερώτηση αφορά στο σύνολο ποιότητα/μηχανή/λόγο απόδοσης-τιμής.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #422 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:54:48 πμ »
προσωπικά αυτά τα 2 που έχω με καλύπτουν πλήρως (pam112,pam233) ειδικά στις τιμές που τα αγόρασα  ;) ....τα υπόλοιπα θέλουν συζήτηση  ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #423 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 01:09:40 πμ »
Κάποια στιγμή κοιτούσα το 268. Και με κοιτούσε κι αυτό.  :D
Κοιτιόμασταν γενικώς, αλλά η σχέση μας δεν προχώρησε.



Έτσι έβαλα τη σκέψη στο χρονοντούλαπο διότι οι καιροί ήταν, και παρέμεινουν, χαλεποί.


Αποσυνδεδεμένος mixail

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 18
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #424 στις: Ιανουάριος 06, 2009, 12:24:14 μμ »
Αχ αυτό το 233..ελπίζω κάποια στιγμή να το αποκτήσω.

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #425 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:14:01 μμ »
Αγαπητοί φίλοι καλημέρα!

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και όλα τα καλά μαζί μας και σε όλο τον κόσμο!
Στο θέμα κατευθείαν. Μετά την αγορά του pam 297 από τον φίλο watch-collector μπήκε ο διάολος για τα καλά μέσα μου. Αυτή τη φορά αφέθηκα και να'σου ο Γιώργος (εγώ δηλαδή) στον Καίσαρη εχτές να το προβάρει....
Το ότι το βρήκα είναι θετικό. Αυτό που δε μπορώ να δεχτώ είναι το ότι δε κάνουν καμία έκπτωση. Ο πωλητής, για τον οποίο μόνο θετικά σχόλια έχω πω, προσπαθησε να το αντισταθμίσει με μελλοντικές εκπτώσεις σε μονόπετρα δαχτυλίδια, μεταξωτά καλσόν κ.α κάτι που εμένα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο....

Το ρολόι μου άρεσε αρκετά. Καμιά ιδεά-άκρη για κάτι καλύτερο στη τιμή?
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουάριος 07, 2009, 04:42:39 μμ από houston »

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #426 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:25:42 μμ »
δε κάνουν καμία έκπτωση.

Κ-α-μ-ί-α;  >:(
Συγνώμη, αλλά ... τον κακό του τον καιρό. Μηδενική έκπτωση (σε αγορά μετρητοίς) ισοδυναμεί με θρασύτητα, για να μην πω τίποτα χειρότερο.
Στα Panerai ως γνωστόν παίρνει κανείς τη μικρότερη έκπτωση σε σχέση με όλα σχεδόν τα υπόλοιπα τα ρολόγια. Όχι όμως "καμία".

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #427 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:40:37 μμ »
Αγαπητοί φίλοι καλημέρα!

Καλή χρονιά να έχουμε με υγεία και όλα τα καλά μαζί μας και σε όλο τον κόσμο!
Στο θέμα κατευθείαν. Μετά από την αγορά του pam 297 από τον φίλο watch-collector μπήκε ο διάολος για τα καλά μέσα μου. Αυτή τη φορά αφέθηκα και να'σου ο Γιώργος (εγώ δηλαδή) στον Καίσαρη εχτές να το προβάρει....
Το ότι το βρήκα είναι θετικό. Αυτό που δε μπορώ να δεχτώ είναι το ότι δε κάνουν καμία έκπτωση. Ο πωλητής, για τον οποίο μόνο θετικά σχόλια έχω πω, προσπαθησε να το αντισταθμίσει με μελλοντικές εκπτώσεις σε μονόπετρα δαχτυλίδια, μεταξωτά καλσόν κ.α κάτι που εμένα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο....

Το ρολόι μου άρεσε αρκετά. Καμιά ιδεά-άκρη για κάτι καλύτερο στη τιμή?

Γεγονός αυτό στον Καίσαρη . Και φυσικά η δικαιολογία που δίνουν είναι ότι είναι θέμα εταιρίας ( της Panerai δηλ. ) , ότι δεν τους αφήνει να κάνουν εκπτώσεις , ότι τα Panerai βγαίνουν σε λίγα κομμάτια κλπ κλπ . Η αλήθεια βέβαια είναι ότι επειδή στην Αθήνα είναι μονοπώλειο ο Καίσαρης στα Panerai , απλά δεν έχει κίνητρο να κάνει εκπτώσεις , μιας και δεν έχει να συναγωνιστέι κανέναν στην πιο συμφέρουσα για τον αγοραστή τιμή...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #428 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:46:26 μμ »
Και φυσικά η δικαιολογία που δίνουν είναι ότι είναι θέμα εταιρίας ( της Panerai δηλ. ) , ότι δεν τους αφήνει να κάνουν εκπτώσεις

:lol:  :-\
Τίποτα καλύτερο δεν μπόρεσαν να σκεφτούν ως δικαιολογία;

Η αλήθεια βέβαια είναι ότι επειδή στην Αθήνα είναι μονοπώλειο ο Καίσαρης στα Panerai , απλά δεν έχει κίνητρο να κάνει εκπτώσεις , μιας και δεν έχει να συναγωνιστέι κανέναν στην πιο συμφέρουσα για τον αγοραστή τιμή...

Στην Αθήνα.
Μπορεί κάλιστα κάποιος να δοκιμάσει το μοντέλο που το ενδιαφέρει στον Καίσαρα και να το αγοράσει από τις άλλες "πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια", ονόματα δεν λέμε.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #429 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:53:05 μμ »
[quote author=nin link=topic=1002.msg41648#msg41648 date=1231325186

Στην Αθήνα.
Μπορεί κάλιστα κάποιος να δοκιμάσει το μοντέλο που το ενδιαφέρει στον Καίσαρα και να το αγοράσει από τις άλλες "πορτοκαλιές που κάνουν πορτοκάλια", ονόματα δεν λέμε.

[/quote]

Δεν έχεις άδικο , αλλά εάν εννοείς από internet παραγγελία σε αρκετό κόσμο δημιουργεί ανασφάλεια το γεγονός ότι αν κάτι δεν πάει καλά με το ρολόι δεν έχεις άμεση πρόσβαση στον πωλήτη για να αναλάβει τα περαιτέρω .

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #430 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 12:57:45 μμ »
Δεν έχεις άδικο , αλλά εάν εννοείς από internet παραγγελία.

Υπάρχει κι άλλος επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα.

Αποσυνδεδεμένος Dimitris00

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 53
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #431 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 01:03:17 μμ »
Υπάρχει κι άλλος επίσημος αντιπρόσωπος στην Ελλάδα.

Οκ πάω πάσο τότε δεν το ήξερα . Αλλά και πάλι , αν είναι εκτός Αθηνών  , δημιουργεί μια κάποια δυσκολία σε αρκετό κόσμο που μένει Αθήνα . Τέλος πάντων , καλό είναι να μαθαίνουμε και τις εναλλακτικές επιλογές για αγορές ουτώς ώστε να στέλουμε το μήνυμα μας σε όλους αυτούς που πάνε να εκμεταλλευτούν τη θέση τους στην αγορά  ;)

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #432 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 01:47:43 μμ »
Καμία λέμεεεεεε....Μάλιστα στην κουβέντα επάνω ο πωλητής μου ανέφερε περιστατικό όπου πωλήθηκε Πανεράι σε φίλο του κ.Καίσαρη με αρχική τιμή 85.000 ευρώ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ!!!

Και πείτε μου ρε παιδιά.......πλάκα μου κάνουν?

Εκμεταλλεύονται πολύ το γεγονός της περιορισμένης διάθεσιμότητας οι κερατάδες! Σου λέει "Εδώ είσαι και τυχερός που το βρήκες...." και έχουν και ένα δίκιο. Δε μπορώ όμως να το δεχτώ αυτό και θα το ψάξω όσο μπορώ!

warover

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #433 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 01:49:43 μμ »
Καμία λέμεεεεεε....Μάλιστα στην κουβέντα επάνω ο πωλητής μου ανέφερε περιστατικό όπου πωλήθηκε Πανεράι σε φίλο του κ.Καίσαρη με αρχική τιμή 85.000 ευρώ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΜΙΑ ΕΚΠΤΩΣΗ!!!

Και πείτε μου ρε παιδιά.......πλάκα μου κάνουν?
αμα εχεις τετοιους φιλους τι τους θελεις τους εχθρους ;D
ΥΓ
υπαρχουν πολα μερη στην αθηνα που μπορεις να βρεις panerai ;)

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #434 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 01:52:11 μμ »
αμα εχεις τετοιους φιλους τι τους θελεις τους εχθρους ;D
ΥΓ
υπαρχουν πολα μερη στην αθηνα που μπορεις να βρεις panerai ;)


Σε ακούω λοιπόν!!!

Pam 297,μη ξεχνιόμαστε.... ;D

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #435 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 04:41:27 μμ »
Και αναμένω μία γνώμη-άποψη-πρόταση-ιδέα (κάτι βρε παιδί μου!) από τους "Πανερίστι" του φόρουμ......

director

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #436 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:01:53 μμ »
Γνωμη μου πως μια βολτα στο εξωτερικο θα ελυνε πολλα προβληματα,οι ποροι βεβαια θα εξασφαλιστουν απο το ποσοστο εκπτωσης,κι ετσι και ρολοι και βολτα και μαλιστα φθηνοτερα.

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #437 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:07:10 μμ »
Γνωμη μου πως μια βολτα στο εξωτερικο θα ελυνε πολλα προβληματα,οι ποροι βεβαια θα εξασφαλιστουν απο το ποσοστο εκπτωσης,κι ετσι και ρολοι και βολτα και μαλιστα φθηνοτερα.

Θα πρέπει να μιλάμε για ένα γενναίο ποσοστό έκπτωσης ώστε να αντισταθμίσει το κόστος του ταξιδιού!
Φτιάξε με πάντως! Δώσμου ένα λόγο να πάω στη Ρώμη.....

director

  • Επισκέπτης
Απ: PANERAI
« Απάντηση #438 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:19:33 μμ »
δεν νομιζω μια βολτιτσα μεχρι Ρωμη,να στοιχιζει πανω απο 700-800 ευρω μαζι με την διαμονη.

Αποσυνδεδεμένος houston

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 489
    • Προφίλ
Απ: PANERAI
« Απάντηση #439 στις: Ιανουάριος 07, 2009, 08:26:16 μμ »
δεν νομιζω μια βολτιτσα μεχρι Ρωμη,να στοιχιζει πανω απο 700-800 ευρω μαζι με την διαμονη.

Η διαμονή, και μάλιστα ιδιαίτερα ευχάριστη, είναι εξασφαλισμένη! Γι'αυτό και το "δώσμου ένα λόγο να παω".....
Όπως και να'χει όμως ρε director τι έκπτωση θα πετύχω στην Ιταλία? Θα πρέπει να υπερβαίνει το 20% ώστε να θεωρηθεί συμφέρουσα!