Αποστολέας Θέμα: SINN  (Αναγνώστηκε 220988 φορές)

0 μέλη και 3 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #60 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 09:31:33 πμ »
Χτες 15/02/08 παρελαβα το νεο μου SINN U1. Παραγγελία - εμβασμα 11/02/08 απο http://www.sinnwatches.com/index.php στον κύριο Eric Spruytte (ΒΕΛΓΙΟ)
Τιμή 1040 ευρω + 35 ευρω μεταφορικα με FeDex + 22 ευρω τα εξοδα τραπεζικου εμβασματος. (αποφεύγω τις πιστωτικες)
Διαδικασία αψογη, μεχρι και tracking number μου στειλανε.
Το έλαβα στην γνωστη συσκευασια του με την εγγύηση του.
Πρωτες εντυπωσεις αριστες. Ιδαιτερα στιβαρο και βαρυ (καμμια σχεση με το submariner) ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε η ακριβεια του βιδωματος και γενικα της λειτουργιας της κορωνας.
Το μονο προβλημα το λουρακι σιλικονης που πρεπει να το μαχαιρωσεις για να το ρυθμισεις στα μετρα σου. (το αφησα αρκετα λασκα για να το φορω και με την στολη, με αποτελεσμα να παιζει αρκετα στον καρπο μου)
Ελπιζω να δουλεψει αψογα και να μην μου δημιουργησει προβλημα.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #61 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 02:06:06 μμ »
Καλη επιλογη για καταδυτικο&λογικη τιμη,μεγεια....Ισως να σε βολευε καλυτερα το μπρασελε που εχει προεκταση για πανω απ τη στολη;

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #62 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 03:16:35 μμ »
Χτες 15/02/08 παρελαβα το νεο μου SINN U1. Παραγγελία - εμβασμα 11/02/08 απο [url]http://www.sinnwatches.com/index.php[/url] στον κύριο Eric Spruytte (ΒΕΛΓΙΟ)
Τιμή 1040 ευρω + 35 ευρω μεταφορικα με FeDex + 22 ευρω τα εξοδα τραπεζικου εμβασματος. (αποφεύγω τις πιστωτικες)
Διαδικασία αψογη, μεχρι και tracking number μου στειλανε.
Το έλαβα στην γνωστη συσκευασια του με την εγγύηση του.
Πρωτες εντυπωσεις αριστες. Ιδαιτερα στιβαρο και βαρυ (καμμια σχεση με το submariner) ιδιαιτερη εντυπωση μου εκανε η ακριβεια του βιδωματος και γενικα της λειτουργιας της κορωνας.
Το μονο προβλημα το λουρακι σιλικονης που πρεπει να το μαχαιρωσεις για να το ρυθμισεις στα μετρα σου. (το αφησα αρκετα λασκα για να το φορω και με την στολη, με αποτελεσμα να παιζει αρκετα στον καρπο μου)
Ελπιζω να δουλεψει αψογα και να μην μου δημιουργησει προβλημα.

ναι το ρολοι ειναι πιο βαρυ λογω του συγκεκριμενου ειδους ατσαλιου και φυσικα και των διαστασεων του αν και οταν το ειχα δοκιμασει στην sinn δε το δειχνει τοσο.
καλοριζικο και βαλε και φωτο .

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #63 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 04:06:59 μμ »
Ιδαιτερα στιβαρο και βαρυ (καμμια σχεση με το submariner)

Τα 44mm του U1 όντως καμμιά σχέση με τα 40mm του sub. ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ! :)
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #64 στις: Φεβρουάριος 16, 2008, 04:17:20 μμ »
Αυτό εδώ είναι;;; :up:

Τα 44mm του U1 όντως καμμιά σχέση με τα 40mm του sub. ΚΑΛΟΦΟΡΕΤΟ! :)

Προφανώς

Καλοφόρετο και από μένα.:up:
Ίσως θα ήταν καλό να αγόραζες και ένα δεύτερο λουράκι.
Ένα για τις καταδύσεις και ένα για γενική χρήση
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #65 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 08:39:29 πμ »
TATAR με γεια και να το χαρείς. Θα πρότεινα να πάρεις δυο λουράκια ΝΑΤΟ για τις καταδύσεις. Πολύ βολικά.
Φωτογραφίες παρακαλώ.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος TATAR

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 258
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #66 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 10:58:07 πμ »
Σας ευχαριστώ όλους και για τα καλά σας λόγια και γιατί μέσα απο το φόρουμ αυτό γνωρισα τα Sinn.
Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση η ποιότητα της κατασκευής και συσκευασίας σε σχέση με την τιμή.Και ξέρω ότι τα εργατικά στην Γερμανία είναι το ίδιο σχεδόν με Ελβετία. Φωτογραφίες το συντομότερο!! ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #67 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 03:15:40 μμ »
Σας ευχαριστώ όλους και για τα καλά σας λόγια και γιατί μέσα απο το φόρουμ αυτό γνωρισα τα Sinn.
Πραγματικά μου κάνει μεγάλη εντύπωση η ποιότητα της κατασκευής και συσκευασίας σε σχέση με την τιμή.Και ξέρω ότι τα εργατικά στην Γερμανία είναι το ίδιο σχεδόν με Ελβετία. Φωτογραφίες το συντομότερο!! ;D ;D

μπορω να σου επαναλαβω το γεγονος οτι πουλαει μεσω νετ και ετσι εχει μια τιμη εως και 35% χαμηλοτερη απο αυτο που θα βρισκες στα μαγαζια ,μου το επιβεβαιωσε και ο αντιπροσωπος τους,αλλα επειδη δε μπορει να ειναι αντικειμενικος κριτης να σου πω τι πιστευω ,εν μερει ισχυει αλλα οχι ολα τα μοντελα ,ασε δε που εχει ανεβασει κατα πολυ την διαφημηση και εχει ενα κοστος.εργατικα και ολα αυτα με την μαζικη παραγωγη...

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #68 στις: Φεβρουάριος 18, 2008, 04:54:20 μμ »
πρωτα θα βαλω την ειδηση
1. The Sinn EZM1 Limited Edition will begin to ship in June.

2. Sinn has allocated each distributor a certain number of pieces for their respective countries.

3. Each country will decide how to package and sell the watch (for example, with both a strap , bracelet and Sinn toolkit or as separate items).

4. The pricing that has been posted is correct for Germany - 1,960 Euros on strap and 2,260 Euros on bracelet. Each Sinn importer will obviously have additional costs for their import duties and taxes, and other transportation/distribution costs which must be added to these prices. The North American prices have not yet been announced.
διαβασα για 250 ρολογια,πριν απο αυτο 3 χρονια νωριτερα ειχε βγει το 142 L.E παλι με την λεμανια 5100 κοστοσ καπου στα 1750 ευρω ,τωρα το ΕΖΜ 1 στα 2000+ ευρω ,να δουμε τι αλλο θα κανουν για να τα παρουν απο τους λατρεις της εταιρειας...ασε δε που οι κανονικες εκδοσεις εχουν καθαρες γραμμες και αποτελουν ρολογια μυθο

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #69 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 01:09:16 πμ »
Αυτά είναι...
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #70 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 01:10:53 πμ »

Αποσυνδεδεμένος TZAG

  • 42mm case
  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1072
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #71 στις: Φεβρουάριος 19, 2008, 01:17:27 πμ »
"άλλα κόλπα!"
μόλις πάνω από τη θάλασσα


Αποσυνδεδεμένος sn

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #72 στις: Μάρτιος 13, 2008, 10:02:09 πμ »
..............Κι εγώ πριν από 2-3 μέρες παρήγγειλα απευθειάς από την sinn το U1.
Παρήγγειλα και το μεταλικό μπρασελέ μαζί.

Περιμένω λοιπόν για να σας πω εντυπώσεις................ :)

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #73 στις: Μάρτιος 13, 2008, 11:18:54 πμ »
με το καλό να το παραλάβεις φίλε.Πες και κανά "γεια",σαν φρέσκος που είσαι στο φόρουμ... :P ;D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #74 στις: Μάρτιος 13, 2008, 02:02:19 μμ »
αυτό που δεν έχω καταλάβει με τη συγκεκριμένη εταιρεία (στην οποία παρεμπιπτόντως έχω ιδιαίτερο σεβασμό) είναι πως τραβάει τόσους πολλούς πελάτες. Και εντάξει δε μιλάω για λάτρεις ρολογιών (που έχουν στην κατοχή τους πάνω από 2-3 ρολόγια γενικά) αλλά για τους υπόλοιπους. Τελικά στην Ελλάδα μπορεί κάποιος να δοκιμάσει live ένα Sinn??
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #75 στις: Μάρτιος 13, 2008, 02:12:27 μμ »
military style watch,διοτι τα ρολογια δοκιμαστηκαν στο πεδιο και αποδειξαν την αξια τους,η μηχανη λεμανια 5100 σε καλες τιμες δημιουργησε το παθος,να σκεφτεις μονο πως η εταιρεια εδω και 3 χρονια προσπαθει να τροποποιησει την ετα 7750 στο στυλ απεικονισης λεμανια 5100,δηλαδη κεντρικα δευτερολεπτα χρονογραφου και 24 ωρες ενδειξη,αλλα η λεμανια δεν ηταν μονο αυτο μιας και ειναι τρομερα ανθεκτικη και σχεδιασμενη για στρατιωτυικη χρηση.
οχι ελλαδα δεν θα βρεις.ξαναλεω εδω ,καποια ρολογια της στη σωστη τιμη αξιζουν .κατα προτιμηση οσα εχουν λεμανια ,ακομα και vintage kai μετα σειρα ΕΖΜ και καποια καταδυτικα.

Αποσυνδεδεμένος palok

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 322
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #76 στις: Μάρτιος 13, 2008, 03:32:47 μμ »
ακριβώς αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση: ότι αγοράζει ένα (ας το πούμε και τρομερό) ρολόι χωρίς πρώτα να το έχει δοκιμάσει στο χέρι του!
The planet is an ocean

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #77 στις: Μάρτιος 13, 2008, 04:25:12 μμ »
..............Κι εγώ πριν από 2-3 μέρες παρήγγειλα απευθειάς από την sinn το U1.
Παρήγγειλα και το μεταλικό μπρασελέ μαζί.

Περιμένω λοιπόν για να σας πω εντυπώσεις................ :)

Καλώς τον και καλώς να το δεχτείς.
Από εβδομάδα περιμένουμε φωτογραφίες.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #78 στις: Μάρτιος 13, 2008, 04:27:41 μμ »
ακριβώς αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση: ότι αγοράζει ένα (ας το πούμε και τρομερό) ρολόι χωρίς πρώτα να το έχει δοκιμάσει στο χέρι του!

Προσωπικά βλέπω πολλές φωτογραφίες από fora όπου φοράναι τα ρολόγια.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: SINN
« Απάντηση #79 στις: Μάρτιος 13, 2008, 04:51:44 μμ »
ακριβώς αυτό είναι που μου κάνει εντύπωση: ότι αγοράζει ένα (ας το πούμε και τρομερό) ρολόι χωρίς πρώτα να το έχει δοκιμάσει στο χέρι του!

και βεβαια μπορεις να την πατησεις,εγω την πατησα και αλλοι πολλοι ,ετσι ειναι αυτα!