Αποστολέας Θέμα: Τι να επιλέξω?  (Αναγνώστηκε 247945 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #100 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 10:54:09 μμ »
o SINN πουλησε την εταιρεια του(sinn)και σημερα εχει την guinand δεν ειναι λογικο να εχει ρολογια που εχουν ομοιοτητες με την σινν?

η ερωτηση σου και του καθενα επρεπε να ειναι μια αλλη.  ποια μηχανη χρονογραφου θελωκαι οχι ποια μαρκα αγοραζω .τα πιο πολλα ρολογια εχουν την 7750 και στα 1000-1200 ευρω ειναι καλα,απο την αλλη εχεις το moonwatch ηδη!θες ενα ρολοι για καθε μερα με χρονογραφο απο μια αξιοπιστη εταιρεια?εως 1200 ευρω το πολυ.

oris,hamilton,sinn,guinand και αλλες εχουν σε αυτο το ευρος τιμων

Αποσυνδεδεμένος ACIDBLACK

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1738
  • δεν ελπιζω τιποταδεν φοβαμαι τιποταΕΙΜΑΙ ΕΛΕΥΘΕΡΟΣ
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #101 στις: Νοέμβριος 17, 2008, 11:49:48 μμ »
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=ka&y=126

δαγκωτο για ιπταμενους κ ελικοπτεραδες τρομερο! μπαμ χρωματα μαυρο πορτοκαλι και ο ροτορας ολα τα λεφτα!

αλλα ειναι μονο day watch! βραδυ θες αλλο ρολοι!

http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=ka&y=78

αυτο αντιθετα ειναι all around the clock!

και τα δυο ειναι απο την σειρα aviation 
Τα ρολογια ειναι σαν τις μπιλιες του ΑIRSOFT πανε και ερχονται ...

Αποσυνδεδεμένος chronometris

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 110
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #102 στις: Νοέμβριος 18, 2008, 11:29:17 μμ »
-Γεια χαρα και παλι.
- George,... ευχαριστω για την συμβουλη αλλα απ'οσα εχω διαβασει μεχρι τωρα, ενα πραγμα εχω αντιληφθει.
 Για ειδικη χρηση κατω απο αντιξοες συνθηκες οπως ,μαχητικα αεροσκαφοι και ειδικες δυναμεις καταστολης,οι μηχανες χρονογραφου που μπορουν να ανταπεξελθουν σε ακραιες καταστασεις διατηρωντας σχετικη ακριβεια και εχουν λογικο κοστος,ειναι ΕΤΑ 7750 και lemania 5100(που πλεον δεν παραγεται ,εχω διαβασει αρκετα vs στο νετ) ,ετσι η 7750 για τα χρηματα που διαθετω ειναι η μονη επιλογη, αλλωστε εχει χρησιμοποιηθει απο πολυ κοσμακι και εχει εξελιχθει δεοντος.
  
 - Τα μοντελα που με ενδιαφερουν θελω να ειναι τυπου pilot instruments και ετσι διαβαζοντας αρκετα στο φορουμ σας, βλεπω οτι η Sinn ασχοληθηκε με ρολογια πιλοτηριου ,οποτε αποτελει ενδιαφερουσα προταση συν του οτι ειναι και προσιτη οικονομικα.

  Ετσι εχουμε και λεμε:
 
 -Sinn 356 flieger απο περυσι το κοιταω,μονος ενδοιαζμος ,το μεγεθος;; και η ανακλαση του καντραν
 
-Sinn 103 st sa,.... κι αυτο ομορφο ,αλλα .... χμχμ πολυ γυαλιστερο το βρισκω
 
-Sinn 756 S δυναμη (αλλα παει πολυ το μαλλι... ),ενω το 756 το κανονικο απο τις φωτο που βλεπω, κατι το χαλαει..... ενδεχομενως να φταιει το φλας;;... εκτος αυτου εχει ζαφυρι διπλης επιστρωσης ,κατι πολυ σημαντικο για τις απαιτησεις μου σχετικα με την διαυγεια του καντραν σε εντονο φως
 
-Sinn 757 δυνατο και αυτο οπως και το 756 και τα δυο με πληρης προδιαγραφες για pilot instrument ..... αρχιζουν να μου γυαλιζουν  8)
 
-Damasko DC56 , αψογο εμφανισιακα,φωναζει εργαλειο και οι κασες ειναι ιδιες με της sinn,..... απο τιμη και σερβις ομως;;... αξιζει;
 
-IWC pilot chrono ...... φτωχεια καταραμενη  :'( ,αν και οταν το ειδα, σε γνωστο καταστημα του Πειραια,.... δεν πρεπει να ειναι για πολλα-πολλα (ζορια),..... ή ειναι κρυφο ταλεντο;.... ομως το καντραν ,ολα τα λεφτα ,συν την κορυφαια ποιοτητα IWC ..... αλλα οπως και να το κανουμε 3500 ευρω περυσι με τροποποιημενη 7750 και με λουρακι... μου φαινονται παρα πολλα.
 Αλλωστε το speedmaster με καλυπτει αριστα σ'αυτο το επιπεδο εμφανισης,.... για να μην πω πως ειναι το απολυτο εργαλειο γι'αυτα που ζητω και με ενα λουρακι αντι του μπρασελε θα ημουν αρχοντας,.... αλλα βλεπετε θελω να συνδραμω στην οικονομικη υφεση....

- Ευχαριστω φιλε ACIDBLACK δεν κρυβω οτι η Hamilton εχει μοντελα που σου αποσπουν την προσοχη,αλλα δεν πιστευω οτι φτανουν τις  προδιαγραφες των παραπανω(χωρις ομως να μπορω να το αποδειξω),παραυτα δεν αμφιβαλω οτι ειναι καλα ρολογια,οπως και πολλα αλλα που εχουν στην κασα τους 7750,για να μην πω τελικα,.... οτι μηπως ολα ειναι μερος της φαντασιας μας .....

 -Ετσι κοιτωντας καλυτερα τα δεδομενα και με προοπτικη διαθεσης γυρω απο 1300 ευρω,ποιο Sinn απο τα παραπανω θα ηταν καλυτερη επιλογη κατα την αποψη σας;

-Θα ηθελα την γνωμη των ειδικων.
 Σε σχεση με τα Fortis B-42 pilot pro που ειχα και flieger chrono που εχω ,θα δω κατι καλυτερο σε ποιοτητα κατασκευης-φινιρισμα-αξιοπιστια,ή ειναι ιδια κατηγορια ;

-Ποια ειναι πιο instrument watches;

Ευχαριστω για οποια απαντηση μου δωσετε.
 

Υ.Γ- Το παρων μηνυμα εχει ξεκινησει να γραφεται απο τις 09:30 το πρωι,για να δουμε θα τα καταφερω σημερα να το δημοσιευσω;;
 
 
 
----Ειμαι φτωχος,αλλα με πλουσια γουστα ..... να υπαρχουν κι αλλοι αραγε;;;-----

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #103 στις: Νοέμβριος 19, 2008, 02:13:05 πμ »
damasko πιο "εργαλειο"  ;)!αλλα εχει λιστα αναμονης!καθαρα για στρατιωτικη χρηση ,απλη να αντεχει σε πολλα G,σερβις καθε 7-10 χρονια και και...5100,απο αυτοματα ρολογια.εαν θες εργαλειο που να αντεχει σχεδον τα παντα η εταιρεια που γινεται χρηση απο στρατιωτικα σωματα η και μεμονομενα ειναι casio g-shock!μεγαλη παραδοση ,βετερανος στο ειδος.

επιστρεφοντας στα αυτοματα ρολογια με την 7750 και στα λεφτα που αναφερεσε (εως 1500 ευρω) και sinn και damasko και fortis και guinand και και ....
απο εκει και περα θεμα γουστου ειναι!

εγω θα ελεγα κατι εως 1000-1300 ευρω!

και στα 455 εχουμε εαν θες και ειναι τα μισα λεφτα αλλα ενα ρολοι ειναι καθαρα προσωπικο γουστο και τι θελεις να πεις μεσα απο αυτο

Αποσυνδεδεμένος Temer21

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #104 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 11:53:01 πμ »
ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΠΑΙΔΙΑ!ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ,ΚΑΙ ΘΑ ΘΕΛΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ
ΚΑΙ ΓΩ ΜΕΡΙΚΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑΚΙΑ ΚΥΡΙΩΣ ΕΣΑΣ ΤΟΥΣ ΠΑΛΑΙΟΤΕΡΟΥΣ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ
ΠΟΛΛΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΑΠΟ ΜΕΝΑ..
ΑΡΧΙΚΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΝ ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΔΥΟ ΡΟΛΟΓΙΑ..
1ον http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=prod_details&product_id=5194&category_id=77&option=com_virtuemart&Itemid=1[/color]
ΚΑΙ 2ον :http://www.e-men.gr/index.php?page=shop.product_details&flypage=prod_details&product_id=3964&category_id=72&option=com_virtuemart&Itemid=1
ΑΚΟΜΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΠΟΙΑ Η ΑΠΟΨΗ ΣΑΣ ΓΙΑ ΤΗΝ MAURICE LACROIX ΓΕΝΙΚΟΤΕΡΑ!!
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ..

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #105 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 02:06:14 μμ »
Καλησπερα.Μετα απο ωριμη σκεψη αποφασισα να  μην πεσω αμεσως στα βαθεια και να αφησω το panerai για αργοτερα και να παρω το planet ocean.Το θεμα ειναι σε 42 η σε 44,5(νομιζω) κασα;Μηπως τα 44.5 ειναι υπερβολικα για το p.o.;
θα περνατε λουρακι δερματινο η καουτσουκ;(για μπρασελε δεν το σκεφτομαι λογω βαρους)

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #106 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 03:35:33 μμ »
Ω ΡΟ απ τις καλυτερες επιλογες :smt023
 Για τη διασταση δεν μπορουμε να πουμε,εξαρταται το μεγεθος του καρπου σου και ποιο σου καθεται καλυτερα.
 Οπωσδηποτε να το παρεις με μπρασελε για 2 βασικους λογους:Υψηλο κοστος αν το αγορασεις σε δευτερο χρονο μονο του,και επισης για λογους μεταπωλησης.

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #107 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 04:04:13 μμ »
Καλησπερα......

θα περνατε λουρακι δερματινο η καουτσουκ;(για μπρασελε δεν το σκεφτομαι λογω βαρους)

Θα σου πω την δική μου εμπειρία και εσύ ανάλογα τις ανάγκες σου αποφασίζεις.

Το δερμάτινο λουράκι μετά από λίγο καιρό είναι πολύ άνετο γιατί παίρνει την φόρμα του καρπού σου.
Μπορεί να είναι σπορ (με χρωματισμένες ραφές ή μικρές τρυπίτσες), κλασσικό (μαύρο ή καφέ ή ...),
ή βραδινό με ένα λουράκι από αλιγάτορα ) κτλ.

Μειονεκτήματα σχεδόν όσα και τα πλεονεκτήματα μικρή σχετικά διάρκεια ζωής,
δεν είναι αδιάβροχα(σπανίως αν είναι δεν είναι για θάλασσα),
χαλάνε ακόμα πιο γρήγορα αν το αφήνεις με τον ιδρώτα του χεριού,
που σημαίνει ότι το φοράς μόνο χειμώνα(εκτός και αν δεν σε πειράζει να αλλάζεις κάθε 6 μήνες).
Θέλει μια τυπική συντήρηση με νωπό πανί και μετά με στεγνό για καθαρισμό ...

Λουράκια από καουτσούκ ανθεκτικά σε όλα τα παραπάνω, μεγάλη συγκριτικά διάρκεια ζωής, πλένονται καθαρίζονται, δεν αλλοιώνετε το χρώμα τους κτλ.
Με μοναδικό μειονέκτημα το χέρι ιδρώνει πιο εύκολα και δεν παίρνει σχεδόν ποτέ το σχήμα του καρπού σου ...
Παραλλαγές αυτόν υπάρχουν όπως παραλλαγές και μίξεις υλικών .

Όντος το μπρασελε έχει δυσανάλογο κόστος κτήσεις μετά την αγορά, αλλά σε μένα δεν μου αρέσει, άσε που σε ορισμένες περιπτώσεις είναι δύσχρηστο γιατί κάνει μερική ή ολική αποτρίχωση ... ;D
Και μην ξεχνάς ότι επώνυμα λουράκια OMEGA, LONGINES, ...
Έχουν αρκετά από 120 με 260+ ευρώ ...

Αυτά τα λίγα για αρχή ...
Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #108 στις: Νοέμβριος 24, 2008, 08:20:32 μμ »
J. Chevalier Watches

J. Chevalier watch brand was founded more than twenty years ago and represents a gorgeous line of watches that are guaranteed for quality and design. With class-elegant quarts timepieces, J. Chevalier Watches has extended their high-quality mechanical watches and is known for its balanced price and fantastic performance conditions.

To expand on their special quality more stainless steel is used as is basic material and sapphire crystals with high quality gold plating of 10 Micron and more. To be on top of today’s new trends they make the fine movements more visible by producing all watches with a glass case back. All movements are constructed beginning with basic versions of well-known ETA and Valjux calibers, but they’re modified to provide the quality and precision that makes them stand out in a crowd.  With a collection of classical leather strap watches, J. Chevalier also prides itself on their wide collection of pocket watches.

One of their watches is the J. Chevalier Prestige Grand Date, a chronograph, panoramic with steel case and automatic movement. It boasts forty-nine jewels and a sapphire glass and is available with a black leather strap and silver buckle. Another fantastic watch in the collection is the J. Chevalier Regulator that has a stainless steel case with an 18kt gold coin edge bezel and sapphire display back secured by four fine screws. This watch is water resistant to 50 meters and has a regulator dial that has only been previously seen on large precision clocks. The cream white porcelain finished dial also has a date along the perimeter.

Company website: www.chevalier.de

Πηγή: http://www.internationalwatchclub.com/j-chevalier-watches/


ειλικρινα?
κανενα απο αυτα ,δεν αξιζει τα λεφτα και εχω μια μικρη αμφιβολια για το κατα ποσο ειναι ΕΤΑ η κλωνοι τους.
εχουμε πολλες προτασεις σε αυτοματα ,πολυπλοκο(complications) και φτηνο ελβετικο δεν υπαρχει

Αποσυνδεδεμένος Temer21

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #109 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:47:18 πμ »
Γεια σας κ παλι παιδια..σε καποια απαντηση σας,διάβασα για τα ZENO,ομολογω πως δεν τα ηξερα(εξαλλου τωρα μαθαινω σιγα σιγα και κυριωσ διαβαζοντας ολα σας τα μηνυματα.)
Απλα θα με ενδιεφερε να μαθω την γνωμη σας τοσο για τα ZENO οσο και για τα MAURICE LACROIX,
αλλα και για τα HAMILTON.
Και για να ειμαι πιο συγκεκριμενος,σκοπευω να αγορασω ρολοι μεχρι  800 ΕΥΡΩ[/b] ,με δερμα οπωσδηποτε,λευκο καντραν κατα πρτιμηση και χρονογραφο.
για τν μηχανισμο δν εχω προβλημα.δν γνωριζω και πολλα για να ειμαι ειλικρινης.εχετε να προτεινετε κατι????

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #110 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:11:15 πμ »
ενα ρολοι που θα μπορουσε να ειναι υποψηφιο ειναι το ακολουθο
hamilton khaki chronograph
http://www.hamiltonwatch.com/webapp/en-us/collection/?c=KA&y=11




Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #111 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:21:52 πμ »
επισης
ARCHIMEDE  P i l o t   C h r o n o g r a p h

http://www.archimede-uhren.de/EN/Pilot-Chrono.htm





pvd




Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #112 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:36:09 πμ »

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #113 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:52:45 πμ »
« Τελευταία τροποποίηση: Νοέμβριος 27, 2008, 04:06:04 πμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος Temer21

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #114 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 08:53:49 πμ »
φιλε george_ ευχαριστω πολυ για τισ προτασεις σου.Πιο πολυ απ ολα μου αρεσε το HAMILTON κ μετα το ARCHIMEDE.πιο πολυ στα γουστα μου ειναι το πρωτο παντως.ξερεις μηπως και ποσο κοστιζει το χαμιλτον?

Αποσυνδεδεμένος kavas

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #115 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 02:01:08 μμ »
Απορια.Το p.o της omega δεν βγαινει με δερματινο λουρακι αλλα μονο με 2 καουτσουκ(το ενα μοιαζει πολυ με δερματινο,εχει ραφες,αλλα δεν ειναι).Αυτο μου ειπανε απο την μπουτικ,αλλα σε καταστηματα εξω μου λενε οτι το λουρακι με τις ραφες ειναι δερματινο και οχι καουτσουκ.Επισης μου λενε οτι τα service γινονται Ελλαδα,ενω απο την μπουτικ μου ειπανε οτι γινονται στο εξωτερικο.Τετοια παραπληροφορηση;Ειναι δυνατον οταν πουλας ρολογια 2.000-3.000 ευρω να μην ξερεις τουλαχιστον τα βασικα;Αν το λουρακι ειναι δερματινο η οχι η που γινονται τα service;
Απο την μπουτικ μου ειπανε επισης οτι τα service θα γινονται καθε 5-7 χρονια στο εξωτερικο με κοστος 300 ευρω και οτι μετα θα ξαναδινουν εγγυηση 2 χρονων καλης λειτουργιας
Σε 2-3 καταστηματα που ρωτησα μου εδωσαν 25% εκπτωση με το καλημερα.Ξερουμε κανενα καταστημα για κατι καλυτερο;

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #116 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 03:18:09 μμ »
Περιεργο,αν δε το λεγες θα οκιζομουν οτι εχω δει σε βιτρινα Ρ.Ο με δερματινο λουρι  :-k
Τι να πω να ταν rubber και να πεσα τοσο εξω,μπορει :D
Οσο για το service νομιζω οτι γινεται στην Ελλαδα το συνηθισμενο,αλλα δεν ξερω μηπως με τα co axial ισχυει κατι αλλο.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #117 στις: Νοέμβριος 27, 2008, 04:27:09 μμ »
φιλε george_ ευχαριστω πολυ για τισ προτασεις σου.Πιο πολυ απ ολα μου αρεσε το HAMILTON κ μετα το ARCHIMEDE.πιο πολυ στα γουστα μου ειναι το πρωτο παντως.ξερεις μηπως και ποσο κοστιζει το χαμιλτον?


μεσα στο οριο που εθεσες,αλλα δεν ξερω εαν κανεις μια ερευνα αγορας ποια μπορει να ειναι η καλυτερη ,πανω κατω στα 700 και κατι το βρηκα

Αποσυνδεδεμένος souljacker

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #118 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:12:44 μμ »
να πω k εγώ ένα γεια στη παρέα σας... ψάχνοντας k εγώ να αγοράσω ένα ρολοι ζητω τι βοήθεια σας... διαθέτω γύρω στα 200 ευρώ k θα ήθελα να είναι αυτόματο, να εχει λουράκι από καουτσουκ, αδιάβροχο k γενικά αξιόπιστο, φυσικά ανάλογα k των χρημάτων που διαθέτω, δεν διαθέτω κανένα τρελό ποσο για να θέλω k την απόλυτη αξιοπιστία... δεν με ενδιαφέρει ιδιαιτερα να έχει χρονογράφο k αλλα extra (χωρίς να με χαλάει,αν έχει καλώς)....ως εναλλακτική μπορώ να συμβιβαστώ k με ένα ηλεκτρονικό αντί για αυτόματο αλλα ως πρώτη επιλογή είναι το αυτόματο... το είδος γενικά που μου αρέσει στην εμφάνιση του ρολογιού είναι σπορ η τύπου στρατιωτικού....θα ήταν πολύτιμη η βοήθεια σας αν μου λέγατε k που μπορώ να βρω ότι μου προτείνεται... ευχαριστώ προκαταβολικά όσους κάνουν το κόπο να με βοηθήσουν... καλές γιορτές σε όλους.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Τι να επιλέξω?
« Απάντηση #119 στις: Δεκέμβριος 23, 2008, 08:35:35 μμ »
Καλωσορισες φιλε,200 ευρω αυτοματο,καουτσουκ λουρακι και απλο,μια μαρκα ερχεται τυχαια στο μυαλο μου ;D

Seiko


          .....και δε θα μετανοιωσεις!

Υλικο και λινκ αγορας θα βρεις αφθονα στις καταλληλες ενοτητες  ;)