Ψηφοφορία

ποια ειναι η επιλογη σας?

μηχανικα
138 (49.1%)
quartz
35 (12.5%)
και τα δυο
108 (38.4%)

Σύνολο ψηφοφόρων: 274

Αποστολέας Θέμα: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;  (Αναγνώστηκε 392083 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Darth

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3917
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #600 στις: Ιούνιος 01, 2010, 04:44:30 μμ »


αφιερωμενο στον Γιωργο konakis... ;)

φιλικα
Γιωργος

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #601 στις: Ιούνιος 01, 2010, 04:47:32 μμ »
ελα μωρέ ξέρουν να ζήσουν.....ούτε από αμάξια γνωρίζουν ούτε από ρολόγια!
http://thepurists.com/


πολύ ματαιοδοξία δυστυχώς... οι άνθρωποι προσπαθούν να γεμίσουν τις άδειες ψυχές τους με άψυχα αντικείμενα, αλλά κάτι το άδειο δε μπορεί να γεμίσει με το κενό    :'( :'( :'(
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #602 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:00:22 μμ »
πολύ ματαιοδοξία δυστυχώς... οι άνθρωποι προσπαθούν να γεμίσουν τις άδειες ψυχές τους με άψυχα αντικείμενα, αλλά κάτι το άδειο δε μπορεί να γεμίσει με το κενό    :'( :'( :'(

Δεν προσπαθουν να γεμισουνε τις αδειες ψυχες, απλα οι τσεπες τους ειναι πολυ φορτωμένες και δεν αδειαζουνε με τιποτα....οι αποψεις οτι οποιοι κυκλοφορουνε με super cars θεογκομενες και χαλανε 1.000.000ευρω την μερα ειναι αδειοι εσωτερικα μονο κομπλεξ και ζηλια δειχουνε..


Αποσυνδεδεμένος VCFUN

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #603 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:00:45 μμ »
Δε νομίζω πως χρειάζονται αναθεώρηση καθόλου γιατί στέκουν ακράδαντα.

α) Τι ακριβώς κάνεις στη παραλία με το VC?  Δεν αναφέρομαι προσωπικά αλλά σε γενικά σε κάποιον που φοράει ένα τέτοιας τιμής ρολόι.

Θα το πήγαινες για σέρφινγκ? Στο βουνό? Θα άντεχε ένα χτύπημα στη σανίδα άραγε?

πόσο βολικό είναι ένα ατσάλινο ρολόι ακόμα και στο απλό κολύμπι? ίσως για κατάδυση να πηγαίνεις πιο γρήγορα στον πάτο.   ;D

b) πολλοί είναι αυτοί που έχουν ένα ψευτοquartz και αγοράζοντας ένα ακριβό μηχανικό περίμεναν πολλά παραπάνω από το ψευτορολόι που προηγουμένως κατείχαν.
Μα γι αυτό είναι φτειαγμένα τα overseas τα ατσάλινα για να πας στη παραλία, να κάνεις μπάνιο, να κάνεις σκί και γενικά να το χαίρεσαι Οταν το βγάζεις από το χέρι σου για να βάλεις το Q&Q το quartz ξέρεις τι μου έρχεται στο μυαλό? Χωρίς βέβαια να απευθύνομαι σε σένα Μούρχεται μια χοντρή που μυριζουν οι μασχάλες της   και αντί να πλυθεί βάζει από πάνω ένα φθηνό αποσμητικό Συγνώμη για το παράδειγμα αλλά έτσι το έχω στο μυαλό μου
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2010, 05:16:45 μμ από VCFUN »

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #604 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:15:55 μμ »
Δεν προσπαθουν να γεμισουνε τις αδειες ψυχες, απλα οι τσεπες τους ειναι πολυ φορτωμένες και δεν αδειαζουνε με τιποτα....οι αποψεις οτι οποιοι κυκλοφορουνε με super cars θεογκομενες και χαλανε 1.000.000ευρω την μερα ειναι αδειοι εσωτερικα μονο κομπλεξ και ζηλια δειχουνε..



αφού το χρήμα σου δίνει τόση χαρά και νιώθεις γεμάτος επειδή τα έχεις και μια γκόμενα είναι δίπλα σου μόνο για να στα τρώει μπράβο σου.
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #605 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:18:41 μμ »
Μα γι αυτό είναι φτειαγμένα τα overseas τα ατσάλινα για να πας στη παραλία, να κάνεις μπάνιο, να κάνεις σκί και γενικά να το χαίρεσαι Οταν το βγάζεις από το χέρι σου για να βάλεις το Q&Q το quartz ξέρεις τι μου έρχεται στο μυαλό? Χωρίς βέβαια να απευθύνομαι σε σένα Μούρχεται μια χοντρή που μυριζουν οι μασχάλες της   και αντί να πλυθεί βάζει από πάνω ένα φθηνό αποσμητικό Συγνώμη για το παράδειγμα αλλά έτσι το έχω στο μυαλό μου



στείλε ένα ποστ όταν θα το πας για σέρβις επειδή σταμάτησε να ξέρουμε τι να αποφεύγουμε  ;)
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #606 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:27:10 μμ »

στείλε ένα ποστ όταν θα το πας για σέρβις επειδή σταμάτησε να ξέρουμε τι να αποφεύγουμε  ;)

off topic προτιμω να εχω λεφτα και να μου τα τρωνε...παρα να μην μου τα τρωνε επειδη δεν εχω...

Ξερεις τι λεει ο σοφος λαος...''καλυτερα να σε φθονούν παρα να σε λυπούνται''

Sorry για το off topic .

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #607 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:44:47 μμ »
off topic προτιμω να εχω λεφτα και να μου τα τρωνε...παρα να μην μου τα τρωνε επειδη δεν εχω...

Ξερεις τι λεει ο σοφος λαος...''καλυτερα να σε φθονούν παρα να σε λυπούνται''

Sorry για το off topic .

ποιος σε φθονεί? μάλλον σε λυπούνται   :-\
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος movan

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 505
    • Προφίλ
    • movida
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #608 στις: Ιούνιος 01, 2010, 05:59:10 μμ »
Μα γι αυτό είναι φτειαγμένα τα overseas τα ατσάλινα για να πας στη παραλία, να κάνεις μπάνιο, να κάνεις σκί και γενικά να το χαίρεσαι Οταν το βγάζεις από το χέρι σου για να βάλεις το Q&Q το quartz ξέρεις τι μου έρχεται στο μυαλό? Χωρίς βέβαια να απευθύνομαι σε σένα Μούρχεται μια χοντρή που μυριζουν οι μασχάλες της   και αντί να πλυθεί βάζει από πάνω ένα φθηνό αποσμητικό Συγνώμη για το παράδειγμα αλλά έτσι το έχω στο μυαλό μου


χαχαχαχαχαχαχαχαχα...

VCFUN, δεν παιζεσαι!!!!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #609 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:02:34 μμ »
xaxaxaxaaaxa.....  :D :D :D
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος dimRHO

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 158
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #610 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:05:10 μμ »
Μα γι αυτό είναι φτειαγμένα τα overseas τα ατσάλινα για να πας στη παραλία, να κάνεις μπάνιο, να κάνεις σκί και γενικά να το χαίρεσαι Οταν το βγάζεις από το χέρι σου για να βάλεις το Q&Q το quartz ξέρεις τι μου έρχεται στο μυαλό? Χωρίς βέβαια να απευθύνομαι σε σένα Μούρχεται μια χοντρή που μυριζουν οι μασχάλες της   και αντί να πλυθεί βάζει από πάνω ένα φθηνό αποσμητικό Συγνώμη για το παράδειγμα αλλά έτσι το έχω στο μυαλό μου


το άρωμα είναι κάτι που μυρίζει όμορφα για να καλύψει κάτι που βρομάει όπως αναφέρεις.
Μήπως και το όμορφο ακριβό ρολόι είναι απλά για να καλύψει κάτι?

Γιατί κάποιος που δε βρομάει δε χρειάζεται να βάλει άρωμα, ή ακριβό ρολόι...
Προσφορά -10% από το http://www.uhrenhaus-24.de για αγορά μέσω paypal αρκεί να γράψετε στα σχόλια ότι είστε Greek G-Shocker!

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #611 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:09:56 μμ »
πάντως  dimRHO να'σαι σίγουρος ότι κανείς μας δεν ξέρει τι έχει περάσει η ψυχή του καθενός και μην βιαζεσαι να βγάζεις συμπεράσματα έτσι εύκολα για τον καθένα,δεν ξερεις ποτέ τι κρύβει και τι έχει περάσει ο καθένας και είναι άδικο να λες στον καθένα με τι να ασχοληθεί και τι να κάνει με τα λεφτά του και γενικά με κάτι που λογικά τον ευχαριστεί!

giorgosmg  thnx .......σκούπα!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος VCFUN

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 196
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #612 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:12:16 μμ »
το άρωμα είναι κάτι που μυρίζει όμορφα για να καλύψει κάτι που βρομάει όπως αναφέρεις.
Μήπως και το όμορφο ακριβό ρολόι είναι απλά για να καλύψει κάτι?

Γιατί κάποιος που δε βρομάει δε χρειάζεται να βάλει άρωμα, ή ακριβό ρολόι...
[/quote
Φίλε μου με όλο το σεβασμό ειλικρινά δεν θέλω να αντιπαρατεθώ μαζί σου , αλλά εδώ νομίζω ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τα ακριβά ρολόγια, τα μισείς και αυτά και τους κατόχους τους. Τι κάνεις, πουλάς μήπως casio ?

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #613 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:12:46 μμ »
άσχετο,dimRHO, αλλά το avatar σου μου θμίζει το ρολογάκι μου στο στρατό  :-[.....πολύ πρακτικό το λαμπάκι για την ώρα ;)
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος nikolas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 631
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #614 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:25:34 μμ »
το άρωμα είναι κάτι που μυρίζει όμορφα για να καλύψει κάτι που βρομάει όπως αναφέρεις.
Μήπως και το όμορφο ακριβό ρολόι είναι απλά για να καλύψει κάτι?

Γιατί κάποιος που δε βρομάει δε χρειάζεται να βάλει άρωμα, ή ακριβό ρολόι...

Φιλε dimRHO δεν νομιζω οτι το θεμα ειναι τα φραγκα ,φιλος μου που εχει τα 100σταπλασια φραγκα απο εμενα μολις εμαθε ποσα εδωσα για το legend diver μου ειπε οτι πεταω τα λεφτα μου .Εδω μεσα πωλουνται ρολογια μηχανικα για 300 ευρω ,επισης καποιοι δινουν 2000 ευρω για κουαρτζ .
Γενικως αν μιλησουμε για λεφτα και ρολογια στο χωριο μου λενε οποιος εχει πολυ βουτυρο αλείφει και τον κολο του .

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #615 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:28:19 μμ »
Φίλε μου με όλο το σεβασμό ειλικρινά δεν θέλω να αντιπαρατεθώ μαζί σου , αλλά εδώ νομίζω ότι έχεις κάποιο πρόβλημα με τα ακριβά ρολόγια, τα μισείς και αυτά και τους κατόχους τους. Τι κάνεις, πουλάς μήπως casio ?

o dimro δεν πουλαει casio! ηταν γνωστος ρολεξακιας και πολυ καλος γνωστης της εταιριας.κατοχος ρολεξ και καποιων αλλων μηχανικων ρολογιων.αφου εκανε το "ταξιδι" του και γνωρισε τον κοσμο των μηχανικων ρολογιων,επελεξε τα quartz,για τους λογους που αναφερει στα ποστ του

Υ.Γ καλο θα ηταν να αποφυγουμε τετοιους χατακτηρισμους VCFUN ,το χουμε πει και στο παρελθον νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος dimis

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1048
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #616 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:33:41 μμ »
όταν θα πατήσετε μια φορά γκάζι σε ηλεκτροκίνητο θα καταλάβετε τι θα πει απόδοση!
άλλοι τραβάνε μπροστά και άλλοι μένουν στάσιμοι σε αναμνήσεις του παρελθόντος. Γι'αυτό και η Ελλάδα έχει χρεοκοπήσει και συνεχίζουμε να μιλάμε για τη μεγάλη παιδεία του Σωκράτη!


Καλησπερα!!!
εχω διαβασει τα ποστ σου με πολυ ενδιαφερον,θελω να μου απαντησεις σε αυτο το ερωτημα!
ποια προτιμας αυτην.....
η μια ηλεκτρικη με ροπη απο πολυ χαμηλα..!!!
ε καπως ετσι ειναι και η διαφορα μηχανικου ρολογιου με κουαρτζ.
και κατι αλλο .....οσα δεν φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.........
περιμενω την απαντηση σου φιλτατε,γιατι νομιζω οτι το προβλημα ειναι καθαρα σεξουαλικο!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #617 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:39:29 μμ »
Καλέ αυτή έχει μπιμπίκια.


Και μπλιμπλίκια.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #618 στις: Ιούνιος 01, 2010, 06:51:26 μμ »
χτύπησε ο dimis ο τρομερός!
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος amartolos

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 393
    • Προφίλ
Απ: Μηχανικά ρολόγια ή quartz ;
« Απάντηση #619 στις: Ιούνιος 01, 2010, 07:14:43 μμ »
Καλέ αυτή έχει μπιμπίκια.


Και μπλιμπλίκια.

Φιλικά
Δημήτρης

το θεμα ειναι να μην σου τα τρωει...και να μην σου ζητησει ποτε rolex αλλα να αρκεστει σε ενα casio...τα μπλιμπλικια δεν εχουνε σημασια αν η ιδια δεν εχει υλιστικες αδυναμιες...αυτην ειναι η ιδανικη γυναικα για τον Δημητρη αν την βρειτε να του την γνωρισετε επειγοντως  γιατι οντως φαινεται οτι το προβλημα ειναι καθαρα σεξουαλικο
« Τελευταία τροποποίηση: Ιούνιος 01, 2010, 07:26:24 μμ από amartolos »