Αποστολέας Θέμα: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω  (Αναγνώστηκε 3034 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος georgepamak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 09:58:01 μμ »
Γεια σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω ενα ρολοι με χρονογραφο με τιμη εως 350 ευρω και ειμαι αναμεσα στο Tissot T035.617.16.051.00 και στο Tissot T039.417.16.057.00. Εσεις πιο θα προτεινατε βασει μηχανισμου, οχι ομορφιας. Μηπως εχετε κατι αλλο παραπλησιο να προτεινετε μιας και εγω δεν γνωριζω πολλα απο ρολογια.

Ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:27:03 μμ »
Aφου απο οτι καταλαβα σου αρεσει η tissot ασε τα quartz και κοιτα κατι σε αυτοματο,ετσι λοιπον μονοδρομος ειναι το prs 516 automatic http://www.e-oro.gr/index.php?target=products&product_id=37476 [το σαιτ ειναι τυχαιο], ετσι λοιπον απο 440 υπολογισε 25% μειον οποτε εισαι στα 330 ευρω, επισης μπορεις να τσεκαρεις και καποια μοντελα απο hamilton http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14995 αλλα εδω ανεβαινεις λιγο σε τιμη, η επιλογη δικη σου.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος Harry 22

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 289
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:33:41 μμ »
Γεια σε ολους, σκεφτομαι να αγορασω ενα ρολοι με χρονογραφο...
:) :)

Αποσυνδεδεμένος georgepamak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:37:29 μμ »
Aφου απο οτι καταλαβα σου αρεσει η tissot ασε τα quartz και κοιτα κατι σε αυτοματο,ετσι λοιπον μονοδρομος ειναι το prs 516 automatic http://www.e-oro.gr/index.php?target=products&product_id=37476 [το σαιτ ειναι τυχαιο], ετσι λοιπον απο 440 υπολογισε 25% μειον οποτε εισαι στα 330 ευρω, επισης μπορεις να τσεκαρεις και καποια μοντελα απο hamilton http://www.oroloi.gr/product_info.php?products_id=14995 αλλα εδω ανεβαινεις λιγο σε τιμη, η επιλογη δικη σου.


Κατ'αρχην σε ευχαριστω για τις προτασεις σου, αλλα αυτο το 25% μειον δεν καταλαβα απο που προκυπτει. Επισης στο πρακτικο κομματι ποια η διαφορα μεταξυ quartz και αυτοματου? Το αυτοματο εχει μηχανισμο πιο ακριβειας απο το quartz ? Αυτα τα δυο που σκεφτομουν περαν του οτι ειναι quartz τι αλλο μειονεκτημα εχουν απο αυτα που προτεινεις?

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:47:05 μμ »
Κατ'αρχην σε ευχαριστω για τις προτασεις σου, αλλα αυτο το 25% μειον δεν καταλαβα απο που προκυπτει.
αν αγοράσεις ελβετικό από κατάστημα εκεί κυμαίνονται οι εκπτώσεις όλο το χρόνο..

Επισης στο πρακτικο κομματι ποια η διαφορα μεταξυ quartz και αυτοματου? Το αυτοματο εχει μηχανισμο πιο ακριβειας απο το quartz ?
πιο ακριβείας είναι το quartz..
διάβασε εδώ και θα καταλάβεις τις διαφορές..
http://www.mywatch.gr/index.php/topic,94.0.html

Αν αποφασίσεις αυτόματο τα ρολόγια που πρότεινε ο φίλος Χρήστος είναι πολύ καλά, το δεύτερο το αγόρασα πριν λίγες μέρες..

Αποσυνδεδεμένος georgepamak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 10:52:20 μμ »
Με βοηθησε πολυ φιλε το link που εδωσες να καταλαβω ορισμενα πραγματα και σιγουρα για μενα καλυτερα θα ηταν το ρολοι που θα παρω να ειναι quartz.
Οποτε τωρα που το ξεκαθαρισαμε τι θα λεγατε για αυτα τα 2 που σκεφτομουν ή για καποιο αλλο quartz που προτεινετε εσεις?

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:02:38 μμ »
Κατα την γνωμη μου νομιζω πως ενα αυτοματο ρολοι ειναι παντα καλυτερο απο ενα quartz [βεβαια υπαρχουν και quartz που ειναι ακριβα και καλα ρολογια βλ. omega seamaster 1800 ευρω και breitling superquartz avenger seawolf 3700 ευρω] και αφου μπορεις με 300-350 ευρω να παρεις το PRS516 εγω θα ελεγα γιατι καθεσαι ακομα και δεν το παιρνεις.Τωρα οσον αφορα το 25%, αν πληρωνεις μετρητα,σιγουρα το εχεις εξασφαλισμενο[το 25%] απο τα περισσοτερα καταστηματα που θα επισκεφτεις για να κανεις την αγορα σου.Νομιζω πως ειμαι απολυτα σαφης και κατανοητος.Σου ευχομαι καλη επιλογη.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:52:42 μμ από chris5 »
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος georgepamak

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:11:09 μμ »
Φυσικα και εισαι απολυτα σαφης αλλα στην περιπτωση μου ενα ρολοι quartz θα ταιριαζε περισσοτερο στις αναγκες μου.

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:14:31 μμ »
Κατα την γνωμη μου νομιζω πως ενα αυτοματο ρολοι ειναι παντα καλυτερο απο ενα quartz και αφου μπορεις με 300-350 ευρω να παρεις το PRS516 εγω θα ελεγα γιατι καθεσαι ακομα και δεν το παιρνεις.
θα συμφωνήσω (όπως και οι περισσότεροι εδώ μέσα θα σου προτείνουν να πάρεις αυτόματο) αλλά η τελική απόφαση είναι δική σου..
τώρα,το δεύτερο από αυτά που μας είπες το σκεφτόμουν και εγώ πριν γνωρίσω τα αυτόματα..όμορφα ρολόγια και αξιόπιστα..

http://www.oroloi.gr/criteria.php?manufacturers9_id=103&manufacturers_id=98&manufacturers2_id=&manufacturers3_id=&manufacturers5_id=64&manufacturers7_id=&x=8&y=7

http://www.oroloi.gr/criteria.php?manufacturers9_id=185&manufacturers_id=98&manufacturers2_id=&manufacturers3_id=&manufacturers5_id=64&manufacturers7_id=&x=22&y=7

Ρίξε μια ματιά στα παραπάνω,όσα είναι μέχρι τα 460-480 είναι στο badget σου..

Αποσυνδεδεμένος chris5

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7046
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 05, 2011, 11:56:29 μμ »
Παρεπιπτοντως poseidon αυτο το khaki field officer,οντως ειναι πολυ ωραιο ρολοι,το εχω φορεσει και γω μαυρο με λουρακι,και σιγουρα ειναι value for money,καλοριζικο και να το χαιρεσαι.
"Προδότης δεν είναι μόνο αυτός που φανερώνει τα μυστικά της πατρίδος στους εχθρούς, αλλά είναι και εκείνος που ενώ κατέχει δημόσιο αξίωμα, εν γνώση του δεν προβαίνει στις απαραίτητες ενέργειες για να βελτιώσει το βιοτικό επίπεδο των ανθρώπων πάνω στους οποίους άρχει..." - Θουκυδίδης (460-398 π.Χ.)

Αποσυνδεδεμένος poseidon88

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1119
    • Προφίλ
Απ: Αγορα χρονογραφου μεχρι 350 ευρω
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 06, 2011, 01:30:15 μμ »
Παρεπιπτοντως poseidon αυτο το khaki field officer,οντως ειναι πολυ ωραιο ρολοι,το εχω φορεσει και γω μαυρο με λουρακι,και σιγουρα ειναι value for money,καλοριζικο και να το χαιρεσαι.
Σ'ευχαριστώ Χρήστο!Είναι όντως όμορφο ρολόι,θα του τσιμπήσω και εγώ ένα λουράκι για να το αλλάζω με το μπρασελέ.. ;)