Αποστολέας Θέμα: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono  (Αναγνώστηκε 2192 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος manos7777

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« στις: Απρίλιος 16, 2011, 05:01:53 μμ »
ποια η γνωμη σας;

Αποσυνδεδεμένος BIG PILOT

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #1 στις: Απρίλιος 16, 2011, 08:11:49 μμ »
AP για εμενα

Αποσυνδεδεμένος PanosI

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 18190
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #2 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:28:43 μμ »
Και για μένα AP ROO

Αποσυνδεδεμένος Dakis

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 247
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #3 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:35:26 μμ »
Αν εισαι σε θεση να αγορασεις ενα απο τα δυο, μη ζητας γνωμες. Εσυ θα τα σκασεις, παρε οτι θες.

Αποσυνδεδεμένος manos7777

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #4 στις: Απρίλιος 16, 2011, 09:53:50 μμ »
οταν λεω γνωμες εννοω ποιο απο τα δυο ειναι καλυτερο σαν ρολοι,σαν ποιοτητα κατασκευης,μηχανισμου και αν τιμη τους ανταποκρινονται στην αξια τους.τα δοκιμασα και τα δυο και ενω ημουν πιο ζεστος για το ΑΡ μου ειναι λιγο μικρο, το JLC καθεται καλυτερα

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #5 στις: Απρίλιος 16, 2011, 10:50:08 μμ »
Εγώ θα έπαιρνα το γιεγκερ.
Λόγοι: in-house χρονογραφος (752) σε στηλεσ με shock absorbers.
Αν και ισωσ πιο ομορφο απο το jlc το σαφάρι είναι σίγουρα υπερεκτιμημενο για αυτά που δίνει απο μηχανικής πλευρας. Εικαζω ότι η ερωτησή σου δεν αφορά το εικαστικό κομμάτι του θέματος, σωστά;






Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #6 στις: Απρίλιος 16, 2011, 11:06:28 μμ »
Η γνώμη η δική μου??? AUDEMARS PIGUET ROO με κλειστά μάτια φίλε μου!!!! ;D The master of watchmaking since 1875 ;D :supz:



Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος lambros

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 919
  • Chronometrophilia
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #7 στις: Απρίλιος 16, 2011, 11:22:53 μμ »
Βεβαίως, βεβαίως!
Απλά για την ιστορία θα θυμίσω ότι τα roo πρώτης γενιάς φέρουν το 889 base της ζεζερ (με chrono module) ;D

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #8 στις: Απρίλιος 16, 2011, 11:29:15 μμ »
Ναίι εννοείται. Καλά μιλάμε για τέλειο ρολόι το AP ROO. 21'600 vph, 59 jewels με απορρόφηση κραδασμών: Kif Elastor. ;D Σωστός Λαμπρό; ;D


Φιλικά,
Κων/νος

Αποσυνδεδεμένος rugged

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 315
    • Προφίλ
    • Rugged
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #9 στις: Απρίλιος 17, 2011, 10:50:23 μμ »
JLC JLC JLC JLC  ;)

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #10 στις: Απρίλιος 18, 2011, 08:06:46 πμ »
AP ROO
Το εχω δει απο κοντα το συγκεκριμενο σε χρυσο.
Ειναι ΤΟ ρολόι.

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #11 στις: Απρίλιος 18, 2011, 02:25:19 μμ »
πάρε το σαφάρι, είναι must-classic ρολοι πια.....όσο για τα "μηχανάκια" σε αυτήν την κατηγορία προτιμάς την ιστορία και την αίγλη του μοντέλου και της εταιρίας και μετά πας στα μηχανικά μέρη
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Αγορα JLC ExtremeMasterCompressorChronograph ή AP RoyalOakOffshoreSafariChrono
« Απάντηση #12 στις: Απρίλιος 18, 2011, 03:00:49 μμ »
πάρε το σαφάρι, είναι must-classic ρολοι πια.....όσο για τα "μηχανάκια" σε αυτήν την κατηγορία προτιμάς την ιστορία και την αίγλη του μοντέλου και της εταιρίας και μετά πας στα μηχανικά μέρη

Εδώ μιλάμε 100% για το πεδίο δράσης του Κονάκη, οπότε φίλε manos7777 λάβε πολύ σοβαρά υπ'όψη σου τα παραπάνω.....


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης