Αποστολέας Θέμα: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''  (Αναγνώστηκε 1342613 φορές)

0 μέλη και 6 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #80 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 10:17:10 πμ »
Τον είχε κλείσει τον κύκλο του, αφού και επιλέχθηκε το diver και αγοράστηκε και πωληθηκε, κιόλας  :supz:

:lol: :lol: :lol:


Κάπου είχα διαβάσει ότι ο Στίγκ του Top Gear είχε δηλώσει ότι το χειρότερο από τα υπεραυτοκίνητα που είχε οδηγήσει στην εκπομπή (και τα είχε οδηγήσει όλα) ήταν το κομπετιζιόνε...

http://www.autoblog.com/2011/05/02/ben-the-stig-collins-names-the-five-worst-cars-hes-ever-drive/

Το βρήκα...

Σπύρο, αφιερωμένο. :rock: :rock: :rock: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:

Ωχχχχχχχχχχχχχχχχ μη του κάνετε τέτοια ρε παιδιά, μη του κάνετε τέτοια.... :fire:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος alexandrosF.

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 478
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #81 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 11:14:30 πμ »
E ναι λοιπόν τα ιταλικά είναι ζημιαρικα! Ε και; Όταν αγοράζεις Alfa Romeo, αγοράζεις με την καρδιά και όχι με την τσέπη!  ;) έχει δίκιο ο Jeremy clarkson όταν λέει ότι δεν μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου driver  αν δεν είχες ποτε μια Alfa.  ;D
Baume&Mercier classima, Eberhard 8jours, BALL trainmaster TMT,Longines Lindbergh, Zenith Sporto,Lorenz Ouragan,Ω Geneve,Tissot: PRS516 & 1944 & sideral, Philip Watch Sunray, Citizen:Challenge Timer(x2) & aqualand & auto, Vostok amphibia, VE-GAZ14, Junghans MEGA1, Casio DW-7100,TAC,Poljot 3133, Vetta

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #82 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 11:23:33 πμ »
Κάπου είχα διαβάσει ότι ο Στίγκ του Top Gear είχε δηλώσει ότι το χειρότερο από τα υπεραυτοκίνητα που είχε οδηγήσει στην εκπομπή (και τα είχε οδηγήσει όλα) ήταν το κομπετιζιόνε...

http://www.autoblog.com/2011/05/02/ben-the-stig-collins-names-the-five-worst-cars-hes-ever-drive/

Το βρήκα...

Σπύρο, αφιερωμένο. :rock: :rock: :rock: :dielaughing: :dielaughing: :dielaughing:


Βρε παλιοπαιδα,εγω πρωτος το εχω πει αυτο,ειναι το πιο δυστροπο υπεραυτοκινητο(για τους πολλους,βεβαιως-βεβαιως)!!!!!!
Ευτυχως που υπαρχουν και οι λιγοι ,που την εξαφανισαν αμα τη εμφανισει και πλεον πωλειται μονο ως συλλεκτικη!!!! :god: :god:
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #83 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 11:27:04 πμ »
E ναι λοιπόν τα ιταλικά είναι ζημιαρικα! Ε και; Όταν αγοράζεις Alfa Romeo, αγοράζεις με την καρδιά και όχι με την τσέπη!  ;) έχει δίκιο ο Jeremy clarkson όταν λέει ότι δεν μπορείς να θεωρείς τον εαυτό σου driver  αν δεν είχες ποτε μια Alfa.  ;D

Απολυτα συμφωνος!!!(αν και οσον αφορα τις ζημιες,πλεον στο ιδιο καζανι βραζουν πανω-κατω ολα).
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #84 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 12:04:07 μμ »
Δεν είπε ότι είναι δύστροπο. Ότι είναι χάλια μαύρα είπε. Πατάς φρένο και αλλάζει κατεύθυνση...
Και η συλλεκτικότητα δεν ορίζει την οδηγική αξία. Μόνο τη χρηματική αξία.


Διάβασε αν δεν βαριέσαι.

I will begin with the worst supercar I ever drove, which was also one of the most beautiful. The Alfa Romeo 8C had the kind of looks that suggested she was wearing a suspender belt underneath that red dress. Her husky V8 voice whispered to you that 450 horsepower (336kW) was ready to tickle your toes with a feather and 100km/h would come in just four seconds.

My date with the 8C took place on the Fluela Pass, a high mountain road that snakes across the Swiss Alps via an endless barrage of hairpin bends and cambered sweepers. You might call it a rite of passage for a car's handling capability, because the constant twisting worked the brakes and suspension hard and the slightest error meant being dispatched into a ravine.
Pressing the brake pedal of the 8C was confusing, because the brakes seemed to operate the steering. The suspension was so unhinged that the weight of the car felt like it stayed on whatever wheel it had been leaning on during the previous corner as you entered the next one. Hitting the brakes, therefore, effected a sudden and perilous weight transfer.

The stiff suspension reacted violently. The ensuing skid as you entered a corner was jaw-dropping, as the 8C lifted its skirt to reveal not the frilly lace it had promised but, rather, a set of wedding tackle.

Και εδώ το υπόλοιπο άρθρο.

http://news.drive.com.au/drive/motor-news/the-stig-the-five-worst-cars-ive-driven-20110428-1dxa0.html
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #85 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 12:17:08 μμ »
Ξαναλέω.....μη του κάνετε τέτοια ρε παιδιά, μη του κάνετε τέτοιααα.... :fire:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

erizzzz

  • Επισκέπτης
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #86 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 01:43:20 μμ »
ο σουμαχερ μεταξυ σοβαρου κ αστειου ειχε πει,στην mclaren οταν τρεξει λιγο λαδι απο καπου,κανου ολο το αυτοκινητο βιδες για να βρουνε το προβλημα,στην φερραρι οταν τρεξει λαδι απο καπου.... απλα το σκουπιζουν

Αποσυνδεδεμένος Istar

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1126
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #87 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 01:55:34 μμ »
H Alfa Romeo είναι πασίγνωστη για το εξής ρητό: το αυτοκίνητο που όλοι θέλουν να οδηγήσουν αλλά κάνεις δεν μπορεί να προτείνει σε φίλο του να το αγοράσει.     .
Έχοντας μια 147 και ένα Audi A3 της ίδιας χρονιάς με τα ίδια χιλιόμετρα συμβαίνει το εξής..το A3 λειτουργεί όπως την πρώτη μέρα ενώ η alfa είναι σχεδόν για πέταμα..το σασμάν ακρίβεια κουτάλας μες σε φασολάδα, τα παράθυρα..οι θέσεις τα πλαστικά όλα τρίζουν και η κατανάλωση...
Παρολαυτά όταν θέλω να διασκεδασω οδηγώντας βράδυ σε άδεια πόλη την alfίτσα θα πάρω. Έχει μακράν καλύτερο τιμόνι, ξεκινάει καλύτερα και στρίβει καλύτερα και όταν στροφάρει στις 7000 ο κινητήρας δεν ακούς τα τριξίματα ;-)
"ΤΙ ΔΕΝ ΦΟΡΑΜΕ ΣΗΜΕΡΑ?"

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #88 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:15:47 μμ »
Έχω οδηγήσει Rav4, Land Cruiser, Avensis, Yaris ts, Auris, RX 400h, Ypsilon, BMW 325 ci ( του καθηγητή μου ), αλλά ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ήταν το Audi A4 2.0T Quattro! Σα να σου λέει αυτό το αυτοκίνητο: " Φιλαράκι άραξε, τα κάνω όλα εγώ " !  ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #89 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:36:21 μμ »
Κάποτε Κώστα, όταν δεν είχες γεννηθεί, λέγανε οι οδηγοί μετά από μία απαιτητική στροφή: "Πως το κράτησα!". Τώρα πια λένε: "Πως κρατάει!".

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #90 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 02:46:06 μμ »
Κάποτε Κώστα, όταν δεν είχες γεννηθεί, λέγανε οι οδηγοί μετά από μία απαιτητική στροφή: "Πως το κράτησα!". Τώρα πια λένε: "Πως κρατάει!".
Εεε ναί, τώρα πια έχουν ηλεκτρονικά συστήματα για τις απαιτητικές στροφές και το βρεγμένο οδόστρωμα κ.τ.λ


Και το θέμα είναι ότι παλιά δε μπορούσες να το κρατήσεις στη στροφή που λες, αλλα το αμάξι δε χάλαγε τόσο εύκολα. Τα καινούργια που είναι τίγκα στα ηλεκτρονικά, χαλάνε πιο εύκολα.

Συνδεδεμένος gerogian

  • Global Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 23349
  • AT LAST,PANERISTI HELLAS
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #91 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:39:30 μμ »
Λοιπον,μου επιτρεπετε να κανω μια μικρη παρενθεση και να πω τη γνωμη μου:μεταξυ των 2 diver προτιμω το ΡΟ.!!!!!

Στο θεμα μας τωρα:η ALFA ROMEO δεν ειναι απλα ενα μεταφορικο μεσον,ειναι ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ με οτι αυτο συνεπαγεται.
Οπως ολες οι ομορφες απολαυσεις στη ζωη μας κοστιζουν,ετσι μπορει να χαλανε λιγο πιο συχνα και να ειναι απαιτητικες.
Ε!! και την ομορφη γυναικα θα την πας σ'ενα καλο μαγαζι,δεν θα σκεφτεις τιποτα ενω τη χοντρη,με το μουσι(που δεν θα σου κανει και ποτε κουτσουκελα)θα τη κρυψεις στα εγκατα της γης.!!!
It's up to you men,πιο δρομο θα διαλεξετε.
Της ομορφιας και οδηγικης απολαυσης(εστω με λιγες αβαριες)--ALFA ROMEO  :god: :god:   η
της χοντροκοπιας ,της αδιαφοριας και της τσιγκουνιας(συναισθηματικης και οικονομικης)---ανταγωνισμος :( :(

Παντα φιλικα
Σπυρος

ΥΓ.Θοδωρη μου,δεν χρησιμοποιησα τη συλλεκτικοτητα  για να υποδηλωσω χρηματικη αξια,αλλα το γεγονος οτι υπαρχουν πολλοι ανθρωποι που θελουν να αποκτησουν και να οδηγησουν το συγκεκριμενο αυτοκινητο.
Οσον αφορα τα γραφομενα του Στιγκ ειναι η αποψη του,απολυτα σεβαστη υπαρχουν και αποψεις για το αντιθετο.
Θεωρω οτι ειναι λιγο υπερβολικος,αλλα ειναι γεγονος αναμφισβητητο οτι το αυτοκινητο(τουλαχιστον η πρωτη γενια)ηταν overreactive και η ενημερωση μου προερχεται απο παιδια που το οδηγησαν στο Φιορανο και φοβηθηκαν.
Θα μπορουσε και επρεπε να ειναι καλυτερο!!ομορφοτερο ομως δεν γινεται!!
Στ’ αυτοκίνητα είναι πολύ εύκολη η επιλογή: ALFA ROMEO
Στις ομάδες ακόμη ευκολότερη: AEK
Kαι στα ρολόγια όμως δεν είναι δύσκολη: PANERAI

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #92 στις: Σεπτέμβριος 06, 2012, 03:43:11 μμ »
Λοιπον,μου επιτρεπετε να κανω μια μικρη παρενθεση και να πω τη γνωμη μου:μεταξυ των 2 diver προτιμω το ΡΟ.!!!!!

Μην βγαίνεις off topic, μην βγαίνεις off topic!!!

 :dielaughing:


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος vmed_cha_gr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 113
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #93 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 03:05:20 μμ »
Ωραία, για κάποιον που θέλει μια αξιόπιστη ΕΤΑ 2824-2 .
Παίρνεις λοιπόν μια ΕΤΑ 2824-2 που έχει κάπου στα 180 δολάρια σκέτη , τη βάζεις σε μια κάσα που έρχεται από το ίδιο εργοστάσιο από το οποίο αγοράζει η Guinand , Davosa κλπ... και στήνεις ένα εμφανίσιμο ρολόι.
Το αγοράζεις μεταξύ 150-190 € κομπλέ γιατί πολύ απλά αυτός που το συναρμολογεί αγοράζει πολύ φθηνά. Μπορεί να ρυθμιστεί και στεγανοποιηθεί από οποιονδήποτε καλό τεχνίτη και κρατάει καλά για χρόνια και δεν σου πιάνει κάποια mega αντιπροσωπεία τον κ....ο κάθε φορά που έχεις πρόβλημα.
Και μπορεί να  είναι φτωχαδάκι ίσως σαν τον alexandroudiakou που τον αρπάξαμε από τη μύτη και το πούλησε κιόλας λόγο αμφιβολιών... Λοιπόν που είναι το πρόβλημα ????


Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #94 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 06:25:35 μμ »

Το αγοράζεις μεταξύ 150-190 € κομπλέ

Δεν υπάρχει αυτή η τιμή για ΕΤΑ...το γράψαμε και πιό πάνω ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 08:24:46 μμ »
Δεν καταλαβαινω γιατι να μην παρει καποιος tissot π.χ. και να κανει αλχημειες. Ενα ρολοι ειναι και δικτυο υποστηριξης, εγγυηση κτλ.  οχι μονο μηχανη.. ;)

 

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 08:27:31 μμ »
Δεν καταλαβαινω γιατι να μην παρει καποιος tissot π.χ. και να κανει αλχημειες. Ενα ρολοι ειναι και δικτυο υποστηριξης, εγγυηση κτλ.  οχι μονο μηχανη.. ;)
Αποφεύγω να απαντήσω στην ερώτησή σου Βίκτωρα, γιατί θα φάω banάρισμα και δε λέει!  :kg:

Αποσυνδεδεμένος andrey_

  • Moderator
  • Tourbillion
  • **
  • Μηνύματα: 14991
  • Δε με λενε Αντρεα
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 08:33:13 μμ »
Αποφεύγω να απαντήσω στην ερώτησή σου Βίκτωρα, γιατί θα φάω banάρισμα και δε λέει!  :kg:

 :-$ :-$ :-$

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 08:41:28 μμ »

Αποσυνδεδεμένος THANOS58

  • FnB Mod
  • 50mm case
  • *
  • Μηνύματα: 1874
  • ΝΑ ΣΗΚΩΘΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΨΗΛΟΤΕΡΑ..
    • Προφίλ
Απ: ''ΠΕΡΙ ΑΝΕΜΩΝ ΚΑΙ ΥΔΑΤΩΝ...''
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 20, 2012, 09:05:02 μμ »
Κάποτε στέγνωσε το σάλιο μου να εξηγώ ότι τα καταδυτικά ρολόγια ΔΕΟΝ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ, ΠΟΛΥ ΔΕ ΜΑΛΛΟΝ ΚΟΥΡΔΙΣΤΑ, ευνόητο το γιατί! Πρέπει να το εξηγήσω πάλι από την αρχή; Δεν ξέρετε ότι ΟΛΟΙ οι επαγγελματίες αλλά και ερασιτέχνες σοβαροί δύτες χρησιμοποιούν solar powered ή quartz; Δεν είναι τυχαίο... Μπορεί τα μηχανικά ρολόγια να έχουν γράψει μεγάλη και δοξασμένη ιστορία στην θάλασσα, αλλά τώρα πια στις υποθαλάσσιες δραστηριότητες χρειάζονται tool-watches, με πολλές λειτουργίες, ΦΘΗΝΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΚΛΑΙΣ ΣΕ ΑΤΥΧΗΜΑΤΑ-ΒΛΑΒΕΣ-ΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ, και βέβαια για να πιάνουν βυθομέτρηση, luminosity, άριστη χρονομέτρηση, ειδοποιήσεις χρόνων ανάδυσης και χίλια δυό άλλα, συν το να μην ανησυχείς για την συνεχή επαφή του μετάλλου με ήλιο-αλάτι, εκεί λοιπόν όπου τα μηχανικά θα έπρεπε να κοστίζουν μια περιουσία για να τα συνδυάσουν όλα αυτά. Κανείς δεν θα πάει για θαλάσσια σπορ-καταδύσεις φορώντας μια περιουσία στο χέρι του. Τουλάχιστον κανείς απ' όσους normal ωρολογόφιλους ξέρω... Η υδατοστεγανότητα και η ομορφιά ενός κουκλιού μηχανικού diver ΚΑΤΑ ΚΑΝΟΝΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΠΛΕΟΝ ΣΥΝΑΦΕΙΑ με τον ρόλο ενός καταδυτικού ρολογιού-εργαλείου. Οι εποχές άλλαξαν. Το ίδιο και οι ρόλοι, τα οικονομικά και οι απαιτήσεις... Μία απλή γνώμη εκφράζω.
ΑΓΑΠΑ ΚΑΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕ ΤΟΝ ΤΟΠΟ ΣΟΥ.
ΚΑΙ ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ...ΡΟΛΟΙ!