Αποστολέας Θέμα: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ  (Αναγνώστηκε 50550 φορές)

0 μέλη και 2 επισκέπτες διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #40 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 09:26:27 πμ »
To zeno πιο ομορφο και πιο "βαρυ" ονομα.

Φιλε Κωστα,
Η αληθεια ειναι πως τετοιες πορτες δεν ανοιγουν ευκολα και εαν ανοιξουν ποτε, δεν τις βρισκεις ανοιχτες καθε μερα...
Ο νοων νοειτω!...
Οπως και να 'χει παντως, το project θα προχωρησει.

Φιλικα,
Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος sunsea

  • 42mm case
  • Μηνύματα: 553
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #41 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 10:20:02 πμ »
Φιλε Κωστα,
Η αληθεια ειναι πως τετοιες πορτες δεν ανοιγουν ευκολα και εαν ανοιξουν ποτε, δεν τις βρισκεις ανοιχτες καθε μερα...
Ο νοων νοειτω!...
Οπως και να 'χει παντως, το project θα προχωρησει.

Φιλικα,
Αρης
:yes: :yes: :yes:
"Ho attraversato oceani,eplorato i continenti e conquistato le
 altitudini...
 alla ricerca del mio "Tempo"  ''Διεσχισα τους ωκεανους,εξερευνησα τις ηπειρους και κατεκτησα   τα υψη...  προς αναζητηση του ''Χρονου" μου       Vivere veramente,non puramente trascorrere i giorni.

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #42 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 10:39:12 πμ »
Παράθεση από: Watch-Collector
'STEINHART': θετικη σε οποιοδηποτε project, με δυνατοτητα εκτυπωσης ή και δημιουργια νεου καντραν, αλλαγων ή εγχαραξεων στο καπακι, επιλογης στεφανης, δεικτων, κρυσταλλου μεταξυ σαπφειρου και plexiglass καμπυλου, οπως και μπρασελε (μεταξυ τυπου 'οyster' και 'mesh') κ.α....

Άρη όταν λες "...επιλογής στεφάνης, δεικτών,....." τι εννοείς?? Τι άλλες επιλογές υπάρχουν??
Επίσης η στεφάνη στο Diver GMT δεν είναι περιστρεφόμενη, έτσι δεν είναι?? Αυτό μπορεί να αλλάξει??

Αποσυνδεδεμένος stagplace

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 27
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #43 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 11:41:23 πμ »
Προταση για STEINHART Ocean vintage GMT:

Προτεινω το χρωμα του καντραν να ειναι λευκο με πιθανον μπλε τον δεικτη του GMT, η υπαρξη της ημερομηνιας με αφηνει παγερα αδιαφορο (αν μαλιστα μειωνει και το κοστος να μην υπαρχει καθολου), απαλοιφη του logo ανω του 6 (ετσι και αλλιως γνωριζουμε τι φοραμε) και τοποθετηση ενος ιωνικου κιονοκρανου στο ιδιο χρωμα με τον δεικτη GMT, και οπωσδηποτε κρυσταλλο ζαφειρι. (Η στεφανη πιθανον να ειναι περιστρεφομενη.)

Αποσυνδεδεμένος Nikos patra

  • 46mm case
  • Μηνύματα: 914
  • 233, Εl Primero
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #44 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 01:55:56 μμ »
*Παρακατω, παραθετω τα δυο τελευταια email της εταιριας:

AW: Fw: Re: ABOUT A DIVER PROJECT FOR THE HELLENIC WATCH FORUM
Τρίτη, 14 Δεκέμβριος 2010, 14:36
Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Hello Aris,

Sorry for not having replied before but we have quite a lot of work just before Christmas.

Don’t worry I didn’t forget you.


Kindly,
Sandra'

----------------------------------------------------

AW: Zeno-Watch - Logo on dial Diver 6349
Πέμπτη, 16 Δεκέμβριος 2010, 15:51
Από: "Zeno Secretaria" <info@zeno-watch.ch>

'Dear Aris,

I didn’t forget you  ;-)

I’ll come back with all the information tomorrow morning.
 

Have a good evening,
Sandra'


Φιλικα,
Watch-Collector


Φωτογραφία της Σάντρα από τη γραμματεία της  Ζeno, παίζει μήπως;...
 :) :) :) :offtopic

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #45 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 02:01:24 μμ »
Φωτογραφία της Σάντρα από τη γραμματεία της  Ζeno, παίζει μήπως;...
 :) :) :) :offtopic
Γιατί off-topic, Νίκο μου?? Γιατιιί?? :smt061 :lol: :lol:
Η καλύτερη ερώτηση της ημέρας σχετικά με το ..."πρότζεκτ"!!  :cooler: :cooler:

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #46 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:13:04 μμ »
Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να διευκρινιστει αν στο προτζεκτ παιρνει μερος και το απλο  σταινχαρτ με την μαυρη στεφανη χωρις gmt.

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #47 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:18:36 μμ »
Νομίζω όχι, αλλά το Ocean GMT μπορεί να το φτιάξει και χωρίς GMT με 2824 για να βγεί ακόμη οικονομικότερο ;)


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #48 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:24:08 μμ »
Άρη όταν λες "...επιλογής στεφάνης, δεικτών,....." τι εννοείς?? Τι άλλες επιλογές υπάρχουν??
Επίσης η στεφάνη στο Diver GMT δεν είναι περιστρεφόμενη, έτσι δεν είναι?? Αυτό μπορεί να αλλάξει??

 :offtopic   ;D

Φιλε Ηλια,
Τα παντα μπορουν να γινουν, εκτος απο τη δημιουργια νεας κασας -η οποια περαν του οτι ειναι χρονοβορα- προ'υ'ποθετει παρα πολυ μεγαλη συμμετοχη και φυσικα αυξημενο κοστολογιο για τη δημιουργια project, πραγμα τουλαχιστον αδυνατον στην παρουσα φαση!...
Η χρηση των υλικων αφορα σε επιλογη-συνδυασμους που προκυπτουν απο την υπαρχουσα γκαμα των μοντελων της εταιριας και οχι σε δημιουργια νεων (περαν της αλλαγης του χρωματος στο καντραν με αλλο ή τη δημιουργια νεων δεικτων, οπου και σε αυτην την περιπτωση θα ανεβασει το κοστος και θα παρατεινει το χρονο παραδοσης του project)! Γι' αυτο και η προσφορα του G'u'nter ειναι κατα προσεγγιση (βλ. σελιδα 1)
Για την αλλαγη στο χρωμα της luminova ειναι κατι που το εχω και εγω υποψιν μου... Θα πρεπει να τον ρωτησω και να σας πω. Θα το δουμε πριν την παραγγελια, εφοσον τελικα επιλεγει για project το STEINHART. Εκτιμω πως ειναι κατι που γινεται ευκολα...
H αλλαγη της υπαρχουσας σταθερης στεφανης με την αντιστοιχη περιστρεφωμενη, παραπεμπει στο κλασικο 'GMT-OCEAN ONE' (οπως αλλωστε και η χρηση της απλης ΕΤΑ για μειωση του κοστους στo 'Hommage SUBMARINER') και πλεον δε διαφοροποιειται απο τα υπολοιπα κοινοτοπα μοντελα της σειρας που θυμιζουν πολυ εντονα ROLEX, ενω χανεται και ο εντονα vintage χαρακτηρας που ηθελα να προσδωσω με τις τροποποιησεις στο μοντελο της προτασης που κατεθεσα (με την επιπλεον δυνατοτητα επιλογης plexiglass -αντι σαπφειρου- για οσους επιθυμουν και την αντικατασταση του κλασικου μπρασελε με το αντιστοιχο mesh)!...

Εδω πλεον αναφερεσαι σε αλλη προταση... Δεν εχω απολυτως καμια αντιρρηση να αναπτυχθει ολοκληρωμενη  -οπως και οποιαδηποτε αλλη- σε αλλο ομως νημα, προκειμενου να μη χαλασει η δομη της ενοτητας... κουρασει, διχασει και δεν μπορει πλεον να την παρακολουθησει ο αναγνωστης... και βεβαιως να συμπεριληφθει στην ψηφοφορια!
Οι οποιες εισηγησεις σε αυτο το νημα, θα πρεπει να αφορουν σε αισθητικες βελτιωσεις-παρεμβασεις και παντα με βαση τις συγκεκριμενες προτασεις, διαφορετικα δε θα τελειωσουμε ποτε!...

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:32:20 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #49 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:58:18 μμ »
Προταση για STEINHART Ocean vintage GMT:

Προτεινω το χρωμα του καντραν να ειναι λευκο με πιθανον μπλε τον δεικτη του GMT, η υπαρξη της ημερομηνιας με αφηνει παγερα αδιαφορο (αν μαλιστα μειωνει και το κοστος να μην υπαρχει καθολου), απαλοιφη του logo ανω του 6 (ετσι και αλλιως γνωριζουμε τι φοραμε) και τοποθετηση ενος ιωνικου κιονοκρανου στο ιδιο χρωμα με τον δεικτη GMT, και οπωσδηποτε κρυσταλλο ζαφειρι. (Η στεφανη πιθανον να ειναι περιστρεφομενη.)

Η αφαιρεση της ημερομηνιας προσωπικα με βρισκει συμφωνο -αλλα οπως ηδη ανεφερα στο προηγουμενο ποστ- προ'υ'ποθετει εξαρχης δημιουργια νεου καντραν, με ο,τι αυτο συνεπαγεται...
Η περιπτωση του ιωνικου κιονοκρανου στη θεση '6', ειναι κατι που καλλιστα μπορει να τεθει υποψηφιo στη δευτερη ψηφοφορια που θα γινει για το καντραν (εφοσον προκριθει το STEINHART) και εαν τελικα αρεσει, πολυ ευχαριστως να υιοθετηθει!...

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2010, 04:52:47 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #50 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 05:51:28 μμ »
(κιονοκρανο Α')
(κιονοκρανο Β')

*Ευχαριστω πολυ τους: ALFAYIOTA & GIANNISH για την αμεση επεξεργασια των λογοτυπων!

Φιλικα,
Watch-Collector
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2010, 06:03:26 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #51 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 06:00:35 μμ »
:offtopic   ;D

Φιλε Ηλια,
Τα παντα μπορουν να γινουν, εκτος απο τη δημιουργια νεας κασας -η οποια περαν του οτι ειναι χρονοβορα- προ'υ'ποθετει παρα πολυ μεγαλη συμμετοχη και φυσικα αυξημενο κοστολογιο για τη δημιουργια project, πραγμα τουλαχιστον αδυνατον στην παρουσα φαση!...
Η χρηση των υλικων αφορα σε επιλογη-συνδυασμους που προκυπτουν απο την υπαρχουσα γκαμα των μοντελων της εταιριας και οχι σε δημιουργια νεων (περαν της αλλαγης του χρωματος στο καντραν με αλλο ή τη δημιουργια νεων δεικτων, οπου και σε αυτην την περιπτωση θα ανεβασει το κοστος και θα παρατεινει το χρονο παραδοσης του project)! Γι' αυτο και η προσφορα του G'u'nter ειναι κατα προσεγγιση (βλ. σελιδα 1)
Για την αλλαγη στο χρωμα της luminova ειναι κατι που το εχω και εγω υποψιν μου... Θα πρεπει να τον ρωτησω και να σας πω. Θα το δουμε πριν την παραγγελια, εφοσον τελικα επιλεγει για project το STEINHART. Εκτιμω πως ειναι κατι που γινεται ευκολα...
H αλλαγη της υπαρχουσας σταθερης στεφανης με την αντιστοιχη περιστρεφωμενη, παραπεμπει στο κλασικο 'GMT-OCEAN ONE' (οπως αλλωστε και η χρηση της απλης ΕΤΑ για μειωση του κοστους στo 'Hommage SUBMARINER') και πλεον δε διαφοροποιειται απο τα υπολοιπα κοινοτοπα μοντελα της σειρας που θυμιζουν πολυ εντονα ROLEX, ενω χανεται και ο εντονα vintage χαρακτηρας που ηθελα να προσδωσω με τις τροποποιησεις στο μοντελο της προτασης που κατεθεσα (με την επιπλεον δυνατοτητα επιλογης plexiglass -αντι σαπφειρου- για οσους επιθυμουν και την αντικατασταση του κλασικου μπρασελε με το αντιστοιχο mesh)!...



Φιλικα,
Αρης

Φίλε Άρη, λυπάμαι πολύ που θεωρείς ότι είμαι off-topic, όπως χαρακτηριστικά υποννοείς στην αρχή του ποστ σου με τα emoticons. Δεν ήταν καθόλου αυτή η πρόθεσή μου.  :(
Εγώ έκανα μία ερώτηση σχετική με το νήμα και την συγκεκριμένη προσφορά για το Steinhart Vintage GMT, όπου εσύ αναφέρεις -μεταξύ άλλων- την δυνατότητα επιλογής και αλλαγών και της στεφάνης και των δεικτών και τελικά επί της ερωτήσεώς μου συγκεκριμένη απάντηση δεν πήρα. Υπάρχει τελικά δυνατότητα αλλαγής -όπως εσύ αναφέρεις και όχι εγώ- της στεφάνης και των δεικτών ή όχι??  ???

Παράθεση από: Watch-Collector
Εδω πλεον αναφερεσαι σε αλλη προταση... Δεν εχω απολυτως καμια αντιρρηση να αναπτυχθει ολοκληρωμενη  -οπως και οποιαδηποτε αλλη- σε αλλο ομως νημα, προκειμενου να μη χαλασει η δομη της ενοτητας... κουρασει, διχασει και δεν μπορει πλεον να την παρακολουθησει ο αναγνωστης... και βεβαιως να συμπεριληφθει στην ψηφοφορια!
Κάνεις λάθος αν νομίζεις ότι αναφέρομαι σε "άλλη πρόταση". Στη δική σου πρόταση αναφέρομαι, έτσι όπως εσύ την παρέθεσες στο πρώτο σου ποστ αυτού του νήματος. Η ερώτησή μου αφορούσε το Vintage GMT (με τις επιλογές/αλλαγές που εσύ είπες ότι υπάρχει η δυνατότητα να γίνουν) και όχι στο Ocean GMT.
Για του λόγου το αληθές στην ξαναθυμίζω:
Παράθεση από: Watch-Collector
'STEINHART': θετικη σε οποιοδηποτε project, με δυνατοτητα εκτυπωσης ή και δημιουργια νεου καντραν, αλλαγων ή εγχαραξεων στο καπακι, επιλογης στεφανης, δεικτων, κρυσταλλου μεταξυ σαπφειρου και plexiglass καμπυλου, οπως και μπρασελε (μεταξυ τυπου 'οyster' και 'mesh') κ.α...

Ούτε είναι, και δεν ήταν ποτέ, πρόθεσή μου να καταθέσω άλλη πρόταση που θα "χαλάσει τη δομή της ενότητας" και θα "κουράσει, διχάσει και δεν θα μπορεί πλέον να την παρακολουθήσει ο αναγνώστης..."  ??? :(
Κατέθεσα μόνο σε άλλο νήμα -σύμφωνα με τους κανόνες που έθεσες- την προτίμησή μου για ρολόι Marine, αντί για Diver.

Παράθεση από: Watch-Collector
Οι οποιες εισηγησεις σε αυτο το νημα, θα πρεπει να αφορουν σε αισθητικες βελτιωσεις-παρεμβασεις και παντα με βαση τις συγκεκριμενες προτασεις, διαφορετικα δε θα τελειωσουμε ποτε!...
 
Απορώ επίσης και με την θέση σου αυτή, με την οποία υποννοείς  ότι η ερώτηση-απορία μου, η οποία, επαναλαμβάνω, προέκυψε από τη δική σου τοποθέτηση, θα είχε ενδεχομένως ως αποτέλεσμα την παρέλκυση της όλης διαδικασίας, για την οποία αν θυμάσαι σε συνεχάρηκα εξ αρχής, ώστε όπως χαρακτηριστικά γράφεις "να μην τελειώσουμε ποτέ!"  ??? :(

Επίσης φιλικά,
Ηλίας.

ΥΓ. Ζητώ συγγνώμη εκ των προτέρων για το ....off-topic post.


Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #52 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 06:57:02 μμ »
Καλε μου φιλε Ηλια,
Εαν παρεξηγησες την προθεση μου, λυπαμαι πολυ και ζητω συγνωμη!
Ισως δεν ημουν απολυτα σαφης και γι' αυτο κατανοητος...
Στην αρχη του νηματος απλως αναφερω τις δυνατοτητες που μας παρεχει η STEINHART (στην προκειμενη περιπτωση), οσον αφορα το βαθμο των τροποποιησεων, απο τον οποιο προκυπτει και η προσφορα της.
Κατοπιν τη δικη μου συγκεκριμενη προταση βασει της προσφορας της και επειτα χωρις καμια προθεση αντιπαραθεσης ή μομφης προς κανεναν και για οιονδηποτε λογο, στις αισθητικες παρεμβασεις σας και συμμετοχη συμφωνα παντα με τις παραπανω συγκεκριμενες προτασεις που παρατεθησαν.
Απο εκει και επειτα, οποιοσδηποτε επιθυμει να καταθεσει τη δικη του ολοκληρωμενη προταση, ειτε:

1. στηριζομενος στις προσφορες των συγκεκριμενων εταιριων, ή ακομη και στα προσχεδια των project που ηδη παρεθεσα

2. αναπτυσσοντας μια αλλη συγκεκριμενη προταση

πολυ ευχαριστως να το πραξει!...

Προσωπικα, θα χαρω πολυ (οπως πιστευω και ολοι εκεινοι που επιθυμουμε διακαως τη δημιουργια-υλοποιηση του καταδυτικου project), αφου περαν των αλλων θα δωσει ακομη μεγαλυτερες προοπτικες, εναλλακτικες-δυνατοτητες και εν γενει δυναμικη στο ολο εγχειρημα!
Απλως ολα τα παραπανω να γινουν σε αλλο νημα για τους λογους στους οποιους αναφερθηκα και στο προηγουμενο ποστ μου και που πιστευω οτι ειναι απολυτα δικαιολογημενοι και κατανοητοι απο ολους μας...
Τιποτα περισσοτερο, τιποτε λιγοτερο.
Καμια προθεση μομφης ή αντιπαραθεσης προς κανεναν και για κανενα λογο!
Ευχη και προθεση απλως να γινει το project!
Προσωπικα μου ειναι αδιαφορο ποιος απο εμας θα το πραξει -αλλωστε κατι τετοιο προ'υ'ποθετει πρωτιστως διαθεση και συμμετοχη- αρκει (επιτελους) το project να ολοκληρωθει και να βγει κατι σωστο.

Με εκτιμηση,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2010, 08:28:14 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #53 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 08:53:25 μμ »
Συγγνωμη αν γινομαι κουραστικος αλλα θελω να διευκρινιστει αν στο προτζεκτ παιρνει μερος και το απλο  σταινχαρτ με την μαυρη στεφανη χωρις gmt.

Kανενας κοπος, φιλε Παυλο!
Η απλουστερη εκδοση δεν περιλαμβανεται απο μερους μου στις προτασεις για καταδυτικο ρολο'ι'.
Ωστοσο εαν καποιος απο εσας επιθυμει μπορει να το προτεινει, παραθετοντας το σε 'νεο θεμα' με τις τροποποιησεις που κρινει οτι πρεπει να εχει ως υποψηφιο project του φορουμ και φυσικα να λαβει μερος στη σχετικη ψηφοφορια!...
Σε αυτην την περιπτωση το κοστος -για οσους ενδιαφερει- θα ειναι ακομη πιο χαμηλο απο ο,τι η προσφορα της εταιριας για την εκδοση 'VINTAGE GMT'.

Φιλικα,
Αρης
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκέμβριος 18, 2010, 09:09:00 μμ από Watch-Collector »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος IliasG

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2777
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #54 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 10:24:42 μμ »
Προς αποφυγή κάθε είδους παρερμηνειών και παρεξηγήσεων, να διευκρινήσω εδώ προς όλους ότι η ερώτηση-απορία που εξέφρασα σε παραπάνω ποστ είχε σκοπό καθαρά ενημερωτικό, και ότι μετά την τηλεφωνική συνομιλία που είχα με τον φίλο Άρη το όλο θέμα διευκρινίστηκε-διευθετήθηκε και δεν υφίσταται πλέον.  ;)

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #55 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 10:08:30 πμ »
και του kemmer ομως δεν ειναι ασχημο.. ειδικα αν ο δεικτης των λετον ηταν χοντρος και ειχε και ενα χρωματακι πχ γαλαζιο..

Πολυ ευχαριστως, αυτο να το δουμε!...
Εξαρταται παντα και απο το χρωμα που τελικα θα εχει το logo, σε περιπτωση που προκριθει αυτη η προταση.
Ομως δεν εχω λαβει ακομη απαντηση στην προταση που του εστειλα, παρολο που στην επικοινωνια του με τον Εddie (TIMEFACTORS), του μετεφερε να του προωθησω τα προσχεδια με τα logos...

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #56 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 10:26:29 πμ »
Παρακαλω οποιος εχει συγκεκριμενη προταση για το καταδυτικο project, να την αναπτυξει ανοιγοντας 'νεο θεμα' μαζι με την προσφορα της εταιριας.
Ο χρονος περναει... Την Τριτη θα αρχισει η ψηφοφορια με τις υποψηφιες προτασεις!

Φιλικα,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος neRvi

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 64
  • τα νεα σας!!!!!!!
    • Προφίλ
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #57 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 12:31:51 μμ »
Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα προς όλους όσους ασχολήθηκαν για να δώσουν μια ολοκληρωμένη πρόταση ή μάλλον τέσσερις προτάσεις για ρολόι του forum :2thumbs:. Ελπίζω η προσπάθεια να αποδώσει καρπούς και να δούμε το αποτέλεσμα ζωντανό στους καρπούς μας ;D. Όλα τα ρολόγια που παρουσιάστηκαν είναι πολλύ ωραία αλλά για μένα 1η επιλογή είναι το steinhart .

director

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #58 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 12:44:21 μμ »
Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα προς όλους όσους ασχολήθηκαν για να δώσουν μια ολοκληρωμένη πρόταση ή μάλλον τέσσερις προτάσεις για ρολόι του forum :2thumbs:. Ελπίζω η προσπάθεια να αποδώσει καρπούς και να δούμε το αποτέλεσμα ζωντανό στους καρπούς μας ;D. Όλα τα ρολόγια που παρουσιάστηκαν είναι πολλύ ωραία αλλά για μένα 1η επιλογή είναι το steinhart .

+1

seamasterchrono

  • Επισκέπτης
Απ: ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΚΑΤΑΔΥΤΙΚΟ ΡΟΛΟ'Ι' ΤΟΥ ΦΟΡΟΥΜ
« Απάντηση #59 στις: Δεκέμβριος 19, 2010, 01:40:07 μμ »
Ψάχνω να δω τις εκτιμωμενες τιμές των 2 υποψηφίων divers αλλά δεν τις βρίσκω !