Αποστολέας Θέμα: Παμε σαν αλλοτε  (Αναγνώστηκε 111561 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Aris911

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10701
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #360 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:24:58 μμ »
καλε μου φιλε το νοημα του ποστ μου εχει ως εξης,ανοιξα ενα θεμα για ν ανακινησω μια αγορα μαζικη με χαρακτηρα ενθυμιου και με αξιολογη ποιοτητα/κοστος.
βλεπω τις τελευταιες ημερες να γινεται η τριχα τριχια,και να ψαχνονται ολα τα φορα του κοσμου,για ν αποδειξει ο δεινα οτι η μια προταση εχει τοσες αναφορες λαθων...
Χωρις να εχω προθεση συμμετοχης (μεχρι στιγμης) στην ολη προσπαθεια και με αφορμη το παραπανω ποστ θα ηθελα να συμπληρωσω αφου εχω διαβαση μεχρι εδω θα ηθελα να πω οτι καταλαβαιμω τον Δημητρη.
Βλεπω οτι η απλη προταση το να δημιουργηθη ρολοι του foroum επιλεγωντας αναμεσα απο 2-3 αξιοπρεπης λυσης εχη τραβηξη τοοοοσο πολυ που κοντευη να γινη ενας αλλος Τιτανικος.
18 σελιδες και ακομα τιποτα.
Αυτα και χωρις διαθεση κοντρας η προθεσης το να στεναχωρησω καποιον. Απλα μια διαπιστωση.   

Αποσυνδεδεμένος GiannisH

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 10743
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #361 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:30:46 μμ »
Όταν μιλάμε για πλήρεις προτάσεις με logo, εκχαράξεις κλπ είναι φυσικό να χρειάζεται κάποιος χρόνος. Δεν βλέπω κάποια ουσιαστική καθυστέρηση, ίσα ίσα.
Από κεί και πέρα, όλες οι γνώμες σεβαστές και όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες, αρκεί να είναι σε δημιουργική κατεύθυνση.
Είναι λίγο άχαρη η περίοδος της αναμονής των τελικών ολοκληρωμένων προτάσεων-απαντήσεων των εταιρειών, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά ;)
Όταν με το καλό περάσουμε στο επόμενο στάδιο και αρχίσουν οι ψηφοφορίες θα ζεσταθούμε για τα καλά ;D


Έχω αγχωθεί που δεν υπάρχουν Rolex να αγοράσει ο κοσμάκης

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #362 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:37:07 μμ »
Όταν μιλάμε για πλήρεις προτάσεις με logo, εκχαράξεις κλπ είναι φυσικό να χρειάζεται κάποιος χρόνος. Δεν βλέπω κάποια ουσιαστική καθυστέρηση, ίσα ίσα.
Από κεί και πέρα, όλες οι γνώμες σεβαστές και όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες, αρκεί να είναι σε δημιουργική κατεύθυνση.
Είναι λίγο άχαρη η περίοδος της αναμονής των τελικών ολοκληρωμένων προτάσεων-απαντήσεων των εταιρειών, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά ;)
Όταν με το καλό περάσουμε στο επόμενο στάδιο και αρχίσουν οι ψηφοφορίες θα ζεσταθούμε για τα καλά ;D

+1

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #363 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 12:45:15 μμ »
Όταν μιλάμε για πλήρεις προτάσεις με logo, εκχαράξεις κλπ είναι φυσικό να χρειάζεται κάποιος χρόνος. Δεν βλέπω κάποια ουσιαστική καθυστέρηση, ίσα ίσα.
Από κεί και πέρα, όλες οι γνώμες σεβαστές και όλες οι προτάσεις καλοδεχούμενες, αρκεί να είναι σε δημιουργική κατεύθυνση.
Είναι λίγο άχαρη η περίοδος της αναμονής των τελικών ολοκληρωμένων προτάσεων-απαντήσεων των εταιρειών, αλλά δεν γίνεται διαφορετικά ;)
Όταν με το καλό περάσουμε στο επόμενο στάδιο και αρχίσουν οι ψηφοφορίες θα ζεσταθούμε για τα καλά ;D

Ή θα σκοτωθούμε για τα καλά. :smt068 :chainsaw: :smt067 :lasersword: :smt066
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος Yiangos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 205
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #364 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:11:02 μμ »
Και 'γω που νόμιζα ότι ψηφοφορία σημαίνει ψηφοφορία και όχι μάχη υπέρ πατρίων ρολογιών...
Δεν το κλείδώνετε το thread κατά τη διάρκεια της ψηφοφορίας να γλυτώσουμε και τα αίματα?
Οπου γης και Πατρίς...

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #365 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:26:05 μμ »
ξεφέυγουμε όμως, ξεφεύγουμε..!!! καλή και η πλάκα, αλλά μην αρπάζεστε! :)
πάντως το θέμα έχει συνεχή ενημέρωση, κάτι που δείχνει ότι ενδιαφέρει πολλούς (edit: ή λίγους αλλά πολύ!) :) !

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #366 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 01:35:47 μμ »
Ούτε σφαγή θα γίνει, ούτε τίποτα άλλο συνταρακτικό. Οι ζωηρές συζητήσεις, ακόμα οι τσακωμοί είναι αναμενόμενοι σε μια τόσο ανοιχτή διαδικασία.
Και μη ξεχνάμε θα επιλέξουμε με το ένστικτο, με αυτά που διαβάσαμε και αυτά που ακούσαμε. Είναι μάλλον αδύνατο να πάρει ο καθένας μας τα ρολόγια μπροστά του για να επιλέξει αυτό που θεωρεί σαν καλύτερο. Μόλις βρεθεί η πρόταση που "περπατάει" όλα θα πάρουν μια σειρά.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #367 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:15:37 μμ »
εχω στειλει μαιλ σε γνωστη εταιρια του χωρου και εχω ετοιμο και το φωτοσοπ...θα σας ενημερωσω.το ρολοι δεν ειναι καταδυτικο

Αποσυνδεδεμένος mantilas

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1202
  • ΚΑΛΛΙΣΤΟΝ ΚΛΕΟΣ ΤΟ ΥΠΕΡ ΠΑΤΡΑΣ ΘΝΗΣΚΕΙΝ
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #368 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:31:16 μμ »
H αποψη μου ειναι η εξης.Καταδυτικο ρολοι του φορουμ,με τριηρη που ειχαμε επιλεξει,Ποσειδωνα στο καπακι.Ετσι οπως το ειχαμε σχεδιασει και δε μας εκατσε.Οι προτασεις του Watch-Collector ειναι και οικονομικες και πληρουν τις προδιαγραφες(ετα μηχανη,ζαφειρι κοκ).Κι εγω θα ηθελα το stowa kai ο καθενας αυτο που του αρεσει αλλα αν αρχισουμε παλι δε θα τελειωσουμε ποτε.

Αποσυνδεδεμένος gsb

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1246
  • ..θελω να μαθω!!
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #369 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:34:54 μμ »
καλε μου φιλε το νοημα του ποστ μου εχει ως εξης,ανοιξα ενα θεμα για ν ανακινησω μια αγορα μαζικη με χαρακτηρα ενθυμιου και με αξιολογη ποιοτητα/κοστος.
βλεπω τις τελευταιες ημερες να γινεται η τριχα τριχια,και να ψαχνονται ολα τα φορα του κοσμου,για ν αποδειξει ο δεινα οτι η μια προταση εχει τοσες αναφορες λαθων η για ν ανταπαντησει ο ταδε με αλλα παροραματα για καθε τι επιστητο.

παρα ταυτα, το θεμα εχει αναθερμανει κ συγκεντρωσει την προσοχη των μελων,
καθως πριν λιγο καιρο, το ενδιαφερον ειχε γενικως ατονισει..
επισης παρακολουθωντας την ολη συζητηση, ολο κ παιρνουμε μια ιδεα,
για το τι παιζει με τις εταιρειες, τα σερβις κλπ κλπ..  :)

το 'πε και το 'κανε!!

Αποσυνδεδεμένος thanasisn

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #370 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:48:35 μμ »
εχω στειλει μαιλ σε γνωστη εταιρια του χωρου και εχω ετοιμο και το φωτοσοπ...θα σας ενημερωσω.το ρολοι δεν ειναι καταδυτικο

νεα ολοκληρωμενη προταση λοιπον;;;;;;αναμενουμε...και γρηγορα ;D ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #371 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:54:01 μμ »
θα δουμε ;)

Αποσυνδεδεμένος vaggosk

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #372 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 02:56:34 μμ »
now we are talking!  ;)

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #373 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:06:32 μμ »
Ρε παιδες σταματηστε να ποσταρετε αν δεν εχετε κατι σημαντικο να πειτε!  >:(
Εχουμε φτασει 19 σελιδες.
Δεν θελω σχολια για το ποστ μου, ουτε +1, ουτε -1000!
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος kkostas

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3715
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #374 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:10:01 μμ »
Ρε παιδες σταματηστε να ποσταρετε αν δεν εχετε κατι σημαντικο να πειτε!  >:(
Εχουμε φτασει 19 σελιδες.
Δεν θελω σχολια για το ποστ μου, ουτε +1, ουτε -1000!

-1000

Αποσυνδεδεμένος spentgr

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 183
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #375 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:29:23 μμ »
εγω ανοιξα το θεμα ΠΑΜΕ ΣΑΝ ΑΛΛΟΤΕ και θα επιθυμουσα να το κλεισω ως εξης
ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΚΑΝΟΙ ΝΑ ΠΑΜΕ ΟΥΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΗΝ ΑΙΓΛΗ

 =D>

Τα είπα και εγώ πρίν τρεις σελίδες αγαπητέ director, αλλά δεν άρεσε ο τρόπος μου και μου ορμήξανε.
Δούλοι γάρ καί δεσπότης ούκ άν ποτε γένοιντο φίλοι - Πλάτων

Όποιος έχει ένα ρολόι, ξέρει τι ώρα είναι. Όποιος έχει δύο, δεν ξέρει - Sacha Guitry

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #376 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:49:56 μμ »
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #377 στις: Δεκέμβριος 14, 2010, 03:54:13 μμ »
σορρυ αλλα φοβαμαι οτι οπως εξελισσεται το πραγμα δεν θα προχωρησει παρα μοναχα αν γινουν αμοιβαιες υποχωρησεις. ελπιζω να πανε ολα καλα και να προχωρησει. γιατι ειναι αλλο το να θελω να εχω ενα ρολοι που να αρεσει στο φορουμ και αλλο να θελω να εχει το φορουμ το ρολοι που μ'αρεσει εμενα.

το να επιχειρηματολογουμε για τα ιδια μου φαινεται ανουσιο πλεον. φοβαμαι δε οτι το πραγμα θα χαλασει λογω προσωπικων αντιληψεων και εγωισμων. επειδη λοιπον προκειται για προτζεκτ του φορουμ, θα ελεγα αυτοι που εκπροσωπουν το φορουμ, admins+mods να συνεννοηθουν και να κανουν ενα φιλτραρισμα και να προτεινουν ορισμενα 3-4 συγκεκριμενα και υλοποιησιμα πραγματα. ως φορουμ δηλαδη να υπαρχει μια προταση προς ψηφοφορια. οχι ως προσωπα και ανθρωποι που ψαχνουν. αλλο ο ενας, αλλο ο αλλος και μετα να υπαρχουν και απογοητευσεις και κοντρες κλπ κλπ Γιατι εκει παει το πραγμα.

στην τελικη παιδια, προτζεκτ του φορουμ ειναι. οχι προτζεκτ μιας παρεας απο το φορουμ. ας κανουν ενα ξεκαθαρισμα τα παιδια που απαρτιζουν την ομαδα διαχειρισης του φορουμ και ας κατεβασουν μια 'φορουμικη' προταση.

προσωπικα απεχω περαιτερω περιμενοντας τις τελικες προτασεις οπου και συνυπολογιζοντας πρωτα κοστος (μιας και δεν περισσευσουν σε κανενα), ποιοτητα (μιας και ειναι το ζητουμενο παντα), γουστο και χαρακτηρα των προτασεων απλα θα ψηφισω συμμετεχοντας η' οχι.

φιλικα και ελπιζοντας να προχωρησει
Θ.
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #378 στις: Δεκέμβριος 15, 2010, 05:45:56 μμ »
καντε λιγο υπομονη κυριοι και μην ξεμαλλιάζεστε για ενα ρολοι...υπαρχουν και αλλες προτασεις υπο παρακολουθηση  ;)
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: Παμε σαν αλλοτε
« Απάντηση #379 στις: Δεκέμβριος 18, 2010, 03:36:43 πμ »
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».