Αποστολέας Θέμα: τιμοκαταλογος των omega k Breitling  (Αναγνώστηκε 27198 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #20 στις: Ιούλιος 06, 2010, 10:00:47 πμ »
Φιλε Mitsman,απλα σε αυτα εχω καταληξει.Απο Ωμεγα 3 και απο Breitling 3.Για Panerai δεν το συζητω εχω καιρο μικρος ειμαι ακομα (30)
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος mitsman

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1156
  • Head over heels for 005
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #21 στις: Ιούλιος 06, 2010, 10:06:42 πμ »
Ναι αλλα το ενα ειναι vintage diver 38αρι το αλλο ειναι χρονογραφος pilot-cockpit το αλλο ειναι dress...Δεν εχεις καταληξει ουτε καν σε μεγεθος ;) Το ενα ειναι 38 και λεπτο και το αλλο 44 και τουβλο...Δες το λιγο πιο διεξοδικα και πιο μακροπροθεσμα για να μην την πατησεις!
Φιλε Δημήτρη....Φιλικα Παντα ... με αισθημα φιλιας...

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #22 στις: Ιούλιος 06, 2010, 10:12:20 πμ »
Καλε μου φιλε εχεις πατησει λαθος συνδεσμο.Τα Breitling ολα ειναι38mm και 39mm και τα Ωμεγα 39mm,39,20 και 41 mm
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος Rastiniak

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 328
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #23 στις: Αύγουστος 20, 2010, 07:08:57 πμ »
Μηπως γνωριζετε τιμη σ'αυτα τα ρολογια?

http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/railmaster-chronometer/28035237

και


http://www.omegawatches.com/gents/seamaster/aqua-terra-mid-size-chronometer/23113392102001   

ευχαριστω  εκ των προτερων
Rolex GMT 116710LN
Seiko 5 SNX F05k1
Swatch Irony YCS408G

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #24 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 10:43:24 μμ »
Φίλε Rastiniak,εγώ σου προτείνω Omega Seamaster PlanetOcean.Πήγα σήμερα και το πήρα και είναι κα-τα-πλη-κτι-κό ρολόι μακράν (+ το Co-Axial) ;) . Αν είναι σκέψου το πριν έρθει ο Φεβρουάριος,γιατί η τιμή του θα πάει απο 2.950 ευρώ (καταλόγου τιμή) στις 3.390 ευρώ. Για να τα κάνω πιο λιανά,η Ω θα κάνει αύξηση έως και 14% στα ρολόγια της.Γι'αυτό αν μπορείς,τρέξε όσο πιο γρήγορα γίνεται να το πάρεις ;D ;D ;)

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #25 στις: Ιανουάριος 24, 2011, 10:47:53 μμ »
Παιδια ακυρο το μηνυμα,μπερδευτηκα τελειως και δεν ειδα οτι εχει παλια ημερομηνια ???

Αποσυνδεδεμένος petros61

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #26 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 12:53:19 μμ »
παιδια μπορει καποιος να μου πει σε τι τιμη καλη μπορεις να παρεις το omega planet ocean 45.5 με μπρασελε και ποια ειναι η τιμη καταλογου του??

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #27 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 02:15:33 μμ »
παιδια μπορει καποιος να μου πει σε τι τιμη καλη μπορεις να παρεις το omega planet ocean 45.5 με μπρασελε και ποια ειναι η τιμη καταλογου του??
|Η νέα του τιμή καταλόγου είναι 3.390 αν δε κάνω λάθος. Οπότε υπολόγισε γύρω στα 2.500 με 2.600 τελική τιμή. ;)  :)

Αποσυνδεδεμένος petros61

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 73
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #28 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 03:15:32 μμ »
ειναι σιγουρο?νομιζω ειχε 2900 τιμη καταλογου.

Αποσυνδεδεμένος diligre

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 61
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #29 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 03:15:49 μμ »
Την Πέμπτη από τοπικό AD έμαθα και αυξήσεις στα Longines, φαίνεται η Swatch Group δεν καταλαβαίνει από κρίση!

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #30 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 07:36:55 μμ »
ειναι σιγουρο?νομιζω ειχε 2900 τιμη καταλογου.
2.920 ευρώ είχε,αλλα πρίν την 1η Φεβρουαρίου. Από 1η Φλεβάρη και έπειτα η Ω έκανε αυξήσεις έως και 14%. Είχα διαβάσει τον τιμοκατάλογο της Ω με τις νέες τιμές και πραγματικά σχεδόν όλα της τα μοντέλα,μη σου πω και όλα,έχουν τις τιμές ανεβασμένες. Έχει τρελαθεί η Swatch Group εντελώς. >:( >:(

Αποσυνδεδεμένος karteo

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 7172
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #31 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 07:41:11 μμ »
Την Πέμπτη από τοπικό AD έμαθα και αυξήσεις στα Longines, φαίνεται η Swatch Group δεν καταλαβαίνει από κρίση!

ποσο? εχεις καποια ιδεα?
Γαυρος οπαδος....

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #32 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 09:10:49 μμ »
2.920 ευρώ είχε,αλλα πρίν την 1η Φεβρουαρίου. Από 1η Φλεβάρη και έπειτα η Ω έκανε αυξήσεις έως και 14%. Είχα διαβάσει τον τιμοκατάλογο της Ω με τις νέες τιμές και πραγματικά σχεδόν όλα της τα μοντέλα,μη σου πω και όλα,έχουν τις τιμές ανεβασμένες. Έχει τρελαθεί η Swatch Group εντελώς. >:( >:(

εγω που ειχα ρωτησει το γεναρη μου χαν πει 3010 κ μου ανεφεραν οπως λεει κ ο κωστας οτι απο φλεβαρη θα γινει αυξηση κοντα 14% αρα οντως  η νεα τιμη θα ναι καπου εκει!
η αληθεια ειναι οτι το ψαχνω κ γω για ενα ομεγα κοιταγα κ το speedmaster αλλα τωρα κλεινω τελικα προς το planet ocean. σκεφτομαι να επισπευσω την αγορα γιατι δε ξερω ποσο θα παει η τιμη στο καινουριο που θα παρουσιασει κ δε θελω να ξεφυγω περα απο τα 2,5 χιλιαρικα?? αν βαλει το silicon balance wheel ή αν αλλαξει μηχανισμο γνωριζει κανεις ποσο θα παει η τιμη γιατι αν εκτοξευτει κανα χιλιαρικο πανω τοτε..... ??? καποιος απο τους γνωστες να μας κανει μια εκτιμηση??

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #33 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 09:19:20 μμ »
εγω που ειχα ρωτησει το γεναρη μου χαν πει 3010 κ μου ανεφεραν οπως λεει κ ο κωστας οτι απο φλεβαρη θα γινει αυξηση κοντα 14% αρα οντως  η νεα τιμη θα ναι καπου εκει!
η αληθεια ειναι οτι το ψαχνω κ γω για ενα ομεγα κοιταγα κ το speedmaster αλλα τωρα κλεινω τελικα προς το planet ocean. σκεφτομαι να επισπευσω την αγορα γιατι δε ξερω ποσο θα παει η τιμη στο καινουριο που θα παρουσιασει κ δε θελω να ξεφυγω περα απο τα 2,5 χιλιαρικα?? αν βαλει το silicon balance wheel ή αν αλλαξει μηχανισμο γνωριζει κανεις ποσο θα παει η τιμη γιατι αν εκτοξευτει κανα χιλιαρικο πανω τοτε..... ??? καποιος απο τους γνωστες να μας κανει μια εκτιμηση??
Θα σου πω. Είχα πάει να το πάρω το Ω Seamaster PO στις 26 του Γενάρη και το είχα προλάβει με την παλιά του τιμή. Πολύ σωστά είπες ότι με μπρασελέ είχε 3.010. Απο την 1η Φεβρουαρίου η τιμή του ξεκινάει απο 3.390. Αφου να φανταστείς μεχρι και ο εμπορος μου είπε: Είσαι πολύ τυχερός γιατι η τιμη θ'ανεβει. Τωρα δε ξερω εαν το ΡΟ θα εξακολουθεί να φοράει ΕΤΑ 2824 Caliber 2500 ή in-house μηχανή ή αν θα έχει " σιλικονάτο " balance wheel, πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως οι τιμές έχουν ανέβει σχεδόν σε όλες τις εταιρείες. Εάν σκέφτεσαι να το πάρεις τώρα,με 2.500 άντε 2.600 το πολύ, να μπορείς να το πάρεις ;D ;D ;)
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουάριος 21, 2011, 09:28:52 μμ από K_O_S_T_A_S »

Αποσυνδεδεμένος Baptiste

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 77
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #34 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 09:29:53 μμ »
Θα σου πω. Είχα πάει να το πάρω το Ω Seamaster PO στις 26 του Γενάρη και το είχα προλάβει με την παλιά του τιμή. Πολύ σωστά είπες ότι με μπρασελέ είχε 3.010. Απο την 1η Φεβρουαρίου η τιμή του ξεκινάει απο 3.390. Αφου να φανταστείς μεχρι και ο εμπορος μου είπε: Είσαι πολύ τυχερός γιατι η τιμη θ'ανεβει. Τωρα δε ξερω εαν το ΡΟ θα εξακολουθεί να φοράει ΕΤΑ 2824 Caliber 2500 ή in-house μηχανή ή αν θα έχει " σιλικονάτο " balance wheel, πάντως το μόνο σίγουρο είναι πως οι τιμές έχουν ανέβει σχεδόν σε όλες τις εταιρείες. ;)

αυτο ειναι το θεμα ρε γαμωτο ακουγονται φημες οτι πολυ πιθανο να μη βαλει ακομα στο planet ocean τον 8500 αλλα απλως να βαλει το silicon balance wheel στον υπαρχον 2500 ουτως ή αλλιως στο site σε ενα σημειο αφηνει να εννοηθει πολυ εμμεσα κατι τετοιο! αμα ομως μονο γι αυτη την αλλαγη κανει καμια τρελη αυξηση τοτε ας το προλαβω εστω κ καθυστερημενα τωρα να το παρω τωρα! τοση διαφορα θα κανει πια το silicon σε σχεση με πριν???

εσυ γενικα εισαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης απο χρονομετρηση κτλ???

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #35 στις: Φεβρουάριος 21, 2011, 10:01:13 μμ »
αυτο ειναι το θεμα ρε γαμωτο ακουγονται φημες οτι πολυ πιθανο να μη βαλει ακομα στο planet ocean τον 8500 αλλα απλως να βαλει το silicon balance wheel στον υπαρχον 2500 ουτως ή αλλιως στο site σε ενα σημειο αφηνει να εννοηθει πολυ εμμεσα κατι τετοιο! αμα ομως μονο γι αυτη την αλλαγη κανει καμια τρελη αυξηση τοτε ας το προλαβω εστω κ καθυστερημενα τωρα να το παρω τωρα! τοση διαφορα θα κανει πια το silicon σε σχεση με πριν???

εσυ γενικα εισαι ευχαριστημενος μεχρι στιγμης απο χρονομετρηση κτλ???
Βασικά μου πηγαίνει μπροστά προς το παρόν. Θέλω να πιστεύω πως σε λίγο καιρό να στρώσει η μηχανή του. Για την ακρίβεια είναι στο όριο: +5 seconds/day. Όσον αφορά για την αύξηση της τιμής,δε νομίζω να γίνει και μεγάλη αύξηση επειδή ίσως βάλει Silicon, ή 8500 Caliber. Σκέψου την τιμή του Chronomat B01 που έχει την Β01 μηχανή. Η διαφορά μετάξύ του Β01 και του απλού Chronomat, είναι γύρω στα 400 ευρώ,+ ότι η Breitling έχει πιο υψηλές τιμές απο την Ω. ;)

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #36 στις: Φεβρουάριος 22, 2011, 09:52:57 πμ »
Κωνσταντίνε, η 2500 της Omega βασίζεται στην 2893 και όχι στην 2824 αν δεν κάνω λάθος.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.

Αποσυνδεδεμένος K_O_S_T_A_S

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4705
  • Θέλω Audemars Piguet αλλά... ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΙΑ!
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #37 στις: Φεβρουάριος 22, 2011, 04:16:59 μμ »
Κωνσταντίνε, η 2500 της Omega βασίζεται στην 2893 και όχι στην 2824 αν δεν κάνω λάθος.
Α ναί? Εγώ πάλι κάπου είχα δεί ότι βασίζεται στην 2824.Τέλος πάντων,ίσως και να έκανα εγώ το λάθος Θοδωρή ;)  ;D

Αποσυνδεδεμένος Stargazer73

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 9
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #38 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 03:27:52 πμ »
Βασικά μου πηγαίνει μπροστά προς το παρόν. Θέλω να πιστεύω πως σε λίγο καιρό να στρώσει η μηχανή του. Για την ακρίβεια είναι στο όριο: +5 seconds/day.
Kαι το δικο μου το ιδιο ??? Το εχω 3 μηνες σχεδον, μηπως να το παω για ρυθμιση?

Αποσυνδεδεμένος koubilaihan

  • Honorary Moderator
  • Tourbillion
  • ****
  • Μηνύματα: 3978
    • Προφίλ
Απ: τιμοκαταλογος των omega k Breitling
« Απάντηση #39 στις: Φεβρουάριος 24, 2011, 09:49:18 πμ »
Α ναί? Εγώ πάλι κάπου είχα δεί ότι βασίζεται στην 2824.Τέλος πάντων,ίσως και να έκανα εγώ το λάθος Θοδωρή ;)  ;D

Τελικά και οι δύο λάθος κάναμε, αλλά εγώ ήμουν πιό κοντά. ;D Μετά από ψάξιμο βρήκα ότι βασίζεται στην 2892.
Ο μεγαλύτερός μου φόβος είναι ότι μια μέρα θα πεθάνω και η γυναίκα μου θα βάλει αγγελία τα ρολόγια μου, στις τιμές που της έχω πει ότι τα αγόρασα.