Αποστολέας Θέμα: ZENITH  (Αναγνώστηκε 407491 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 21, 2008, 01:46:13 μμ »
Φίλε Γιάννη όντως & εγώ έχω μιά σχετική ψύχωση με αυτό το ρολόι, αλλά υπάρχουν πραγματικά απίστευτα ρολόγια σε πολύ μικρότερες τιμές. Την προσωπική μου άποψη την έχω αναφέρει άλλη μια φορά.
Η διαφορά τιμής ανάμεσα σε 2 ρολόγια είναι διαφορά σε έναν αριθμό και τίποτε άλλο ;)

Γιάννης.
Ναδίρ...

Αποσυνδεδεμένος GIANNISKOUK

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 128
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 22, 2008, 08:37:31 πμ »
Φίλε Γιάννη όντως & εγώ έχω μιά σχετική ψύχωση με αυτό το ρολόι, αλλά υπάρχουν πραγματικά απίστευτα ρολόγια σε πολύ μικρότερες τιμές. Την προσωπική μου άποψη την έχω αναφέρει άλλη μια φορά.
Η διαφορά τιμής ανάμεσα σε 2 ρολόγια είναι διαφορά σε έναν αριθμό και τίποτε άλλο ;)

Γιάννης.
φιλε jpol γραψε μου σε παρακαλω οποτε μπορεσεις αυτα τα ρολογια  κ ενδεικτικες τιμες τους για να εχω μια ιδεα σε τι αναφερομαστε.επισης μου αρεσει το παλιο speedmaster daydate με την δικη του (ομεga)  μηχανη και οχι της eta.

Γιαννης.

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 24, 2008, 07:13:18 μμ »
φιλε jpol γραψε μου σε παρακαλω οποτε μπορεσεις αυτα τα ρολογια  κ ενδεικτικες τιμες τους για να εχω μια ιδεα σε τι αναφερομαστε.επισης μου αρεσει το παλιο speedmaster daydate με την δικη του (ομεga)  μηχανη και οχι της eta.

Το σπιντμαστερ εκτός από ωραίο έχει και ιστορική αξία ;)

Όσον αφορά στα ρολόγια, δεν αναφερόμουν σε κάτι συγκεκριμένο, αλλά στην πληθώρα εξαιρετικών επιλογών, που δεν είναι ανάγκη να φτάνουν τα 8500 ευρώ.
Η ομέγα είναι μια πολύ καλή εταιρία που είναι και τίμια στις τιμές της, το ίδιο και η longines(και για πιο dressy επιλογές), μπορείς (αν σου κάνει κλικ βέβαια ;D) να δεις και κάποιο πανεράι (112-111), κάποιο ρόλεξ sub, πολλά breitling,IWC και όπως καταλαβαίνεις Ιωάννη η λίστα είναι μακροσκελέστατη!

Γιάννης.
Ναδίρ...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #83 στις: Αύγουστος 08, 2008, 02:28:46 μμ »
Το μοντέλο Sea της σειράς Defy Classic




Προσέξτε την κυματοειδή υφή του καντράν:



Και ο El Primero  8)


Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #84 στις: Αύγουστος 08, 2008, 04:58:30 μμ »
Απο εμφανιση,ετσι κι ετσι :?

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #85 στις: Αύγουστος 08, 2008, 05:05:45 μμ »
Όντως.
Αν και νομίζω ότι live θα είναι ωραιότερο απ' ό,τι στις φωτογραφίες.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 08, 2008, 08:34:41 μμ »
 τα σχεδια της zenith ,ειδικα τα τελευταια χρονια δεν μπορω να πω πως οτι μου αρεσουν ,ασε δε που απεχουν απο το στυλ των περασμενων δεκαετιων.

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 20, 2008, 07:16:05 πμ »
Απο εμφανιση,ετσι κι ετσι :?

Όντως.
Αν και νομίζω ότι live θα είναι ωραιότερο απ' ό,τι στις φωτογραφίες.

Έτσι έλεγα και εγώ όταν τα έβλεπα στις διαφημήσεις. Μόλις όμως φόρεσα ένα Defy classic aero δεν ήθελα να το βγάλω από το χέρι μου.
Πάντως έχουν πολύ καλό φινίρισμα (αυτό μας έλειπε σ' αυτά τα χρήματα) και πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια.
Καλώς η κακώς, ο Nataf με το δικό του και μοναδικό τρόπο του (της υπερβολής), την ανέστησε.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος StefMac

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2541
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 20, 2008, 07:53:40 πμ »
Στην τελευταία φωτογραφία γράφει για "power reserve" που το έχει το ρολόι ???

Φιλικά Στέφανος.
_Jaeger Le Coultre_
The first Manufacture
 in Valle'e de Joux.

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 20, 2008, 09:11:27 μμ »
Έτσι έλεγα και εγώ όταν τα έβλεπα στις διαφημήσεις. Μόλις όμως φόρεσα ένα Defy classic aero δεν ήθελα να το βγάλω από το χέρι μου.
Πάντως έχουν πολύ καλό φινίρισμα (αυτό μας έλειπε σ' αυτά τα χρήματα) και πολύ προσοχή στη λεπτομέρεια.
Καλώς η κακώς, ο Nataf με το δικό του και μοναδικό τρόπο του (της υπερβολής), την ανέστησε.

Φιλικά
Δημήτρης

Εχω δοκιμασει κι εγω,αλλα περαν της κλασσικης σειρας,δε μ αρεσουν καθολου τα defy κτλ.
Η ποιοτητα ειναι παντως εκ των κορυφαιων.
Ο Nataf δε λεω,την ανεστησε,αλλα κυριως στα χερια Ρωσσων νεοπλουτων και ευκαταστατων Αραβοασιατων,παρα στην υποληψη των απανταχου ορολογοφιλων και συλλεκτων.Νομιζω ομως πως για τη Zenith αυτο ειναι το τελευταιο που θα την απασχολησει οσο ερχονται κερδη στο ταμειο. :)

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 22, 2008, 11:01:12 μμ »
Θα κανω μεγαλη βλακεια αν αγορασω ΖΕΝΙΤΗ απο το authenticwatches.com ? Ξερω οτι δεν ειναι AD και δεν δινουν γνησια εγγυηση, αλλα αν το ρολοι ειναι 100% γνησιο δεν με απασχολει η εγγυηση του. Το μονο που θελω ειναι να χω το κεφαλι μου ησυχο οτι ειναι γνησιο. Απο οτι εχω διαβασει ειναι αξιοπιστοι. Χιλιαδες θετικες γνωμες! Ξερει κανεις κατι παραπανω? Το να γλυτωνεις 50% για την εγγυηση και μονο δεν ειναι μικρο πραγμα αν δεν σου περισσευουν...
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #91 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 06:25:28 πμ »
W-C Άρη συγχαρητήρια για το Rainbow



2100 για NOS είναι τζαμπαντάν.

Εμένα το αγαπημένο μου είναι το Rainbow το flyback πολύχρωμο. Που θα πάει, κάποια στιγμή...




Έχω βρεί στη Θεσσαλονίκη το flyback το μαύρο NOS από 5400 στα 4500Ε. Αμ πριτς! Eνώ έξω το βρίσκεις 2ο χέρι σε άριστη κατάσταση με χαρτιά, κουτιά περίπου 2500Ε.

Για την ώρα παρηγορούμε με το De Luca.







Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #92 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:04:20 μμ »
Σ' ευχαριστω Β&Β! :)
...Και για μενα το 'El Primero-Flyback' ειναι το πιο ωραιο, το αγαπημενο μου -οχι το 'ALL BLACK'- αλλα δεν το βρηκα πουθενα στην Αθηνα, πολυ περισσοτερο σε NOS που το εψαχνα καιρο τωρα, ενω στο INTERNET που κατι μπορεις να βρεις, θα πρεπει να πληρωσεις 'CASHερι' και οχι με δοσεις και σε τετοια τιμη που το πηρα!!... 8)
Απιστευτα ωραιο και πολυ σπανιο πλεον το 'DAYTONA' (DE LUCA) της ZENITH... :2thumbs: Να το χαιρεσαι!
Φιλικα, Αρης
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #93 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:17:53 μμ »
Απιστευτα ωραιο και πολυ σπανιο πλεον το 'DAYTONA' (DE LUCA) της ZENITH... :2thumbs: Να το χαιρεσαι!


Άρη, και που να το δεις από κοντά!!  =)
Πάρε μία γεύση από δω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1500.msg22387.html#msg22387

Αποσυνδεδεμένος neo12

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1033
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #94 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:20:06 μμ »
Dεν ντρεπεστε να μας αναστατωνετε μερα μεσημερι με Ζενιθ .......ντροπη!!!χαχα
“Simplicity is the ultimate sophistication”
                 Leonardo Da Vinci

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #95 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:29:07 μμ »
Άρη, και που να το δεις από κοντά!!  =)
Πάρε μία γεύση από δω: http://www.mywatch.gr/index.php/topic,1500.msg22387.html#msg22387


 :o :smt049
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #96 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:34:21 μμ »
Άρη δεν ακούγεται πολύ χαρακτηριστικά ο Πρωτάρης; Σαν πουσαρισμένη μηχανή στα κόκκινα; Τσικτσικτσικτσικ...
Και είναι και λεπτός.

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος blackbird

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 10423
  • Θεσσαλονίκη
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #97 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 12:55:45 μμ »
Ουάου! Τό 'χει η μέρα.

http://img90.imageshack.us/img90/1426/zenithsportogs3.jpg

Τι ωραίο vintage Zenith με tonneau κάσα είναι αυτό NikosX;

Φιλικά
Δημήτρης

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #98 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 01:06:02 μμ »
Άρη δεν ακούγεται πολύ χαρακτηριστικά ο Πρωτάρης; Σαν πουσαρισμένη μηχανή στα κόκκινα; Τσικτσικτσικτσικ...
Και είναι και λεπτός.

Φιλικά
Δημήτρης

Οντως, ετσι ακριβως οπως το λες!!
Ταχυς, αδιακοπτος και 'ακριβοθωρητος'...! ;D
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: ZENITH
« Απάντηση #99 στις: Οκτώβριος 03, 2008, 02:27:52 μμ »
Τυχερακηδες....ακριβοθωρητα τσικτσικτσικ...σταματηστε πια να μας τυρρανατε :ill: