Αποστολέας Θέμα: Zenith+Tag τη γνωμη σας  (Αναγνώστηκε 1779 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος pakar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Zenith+Tag τη γνωμη σας
« στις: Ιανουάριος 02, 2007, 02:43:17 μμ »
εχω 2 ρολογια αρκετο καιρο το ενα ειναι zenith academy και το εχω περιπου 20 χρονια σπανια φορεθηκε
το αλλο ειναι ενα tag heuer το οποιο το εχω 10 χρονια περιπου και το εχω φορεσει αρκετα
οι γνωσεις μου ειναι μηδαμινες για την αξια τους για αυτο γραφω αν καποιος γνωριζει τιμη μεταπωλησης περιπου να με βοηθησει αν αξιζει τον κοπο βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Zenith+Tag τη γνωμη σας
« Απάντηση #1 στις: Ιανουάριος 04, 2007, 11:19:13 πμ »
To Zenith είναι ρολόι με μηχανισμό quartz, και απ'ότι βλέπω στην φωτογραφία πρέπει να είναι χρυσό. Το ίδιο μοντέλο έβγαινε και με λουράκι , αλλά και σε γυναικείο μοντέλο με διαμάντια. Η τιμή του στο Ιντερνετ, ποικίλει από 650-1100 $ , ανάλογα την κατάστασή του. Ενα Zenith πάντα παρουσιάζει αγοραστικό ενδιαφέρον !
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος trelovet

  • 48mm case
  • Μηνύματα: 1209
    • Προφίλ
Zenith+Tag τη γνωμη σας
« Απάντηση #2 στις: Ιανουάριος 04, 2007, 12:16:11 μμ »
To Tag είναι από την σειρά S/EL, αυτόματο, με μηχανισμό ETA 251.262 , και η τιμή του σε ατσάλι στο ιντερνετ παίζει στα 800-1000$ , οπότε το δικό σου που είναι μισό μισό το υπολογίζω +15% περίπου.
ΓΙΩΡΓΟΣ-ΦΛΩΡΙΝΑ
Αν η δουλειά ήταν καλή δεν θα μας πλήρωναν για να την κάνουμε !!!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Zenith+Tag τη γνωμη σας
« Απάντηση #3 στις: Ιανουάριος 04, 2007, 04:23:36 μμ »
μεταχειρισμενα και οχι ρολογια που τα ψαχνον στην αγορα εχουν αξια ακομα και κατω του 50% της αρχικης,quartz ητανε και μια εποχη που η εν λογω εταιρια ηταν σε μια δυσκολη περιοδο αλλα περαν τουτου ειναι με μπαταρια αρα δε πιανει κατι ιδιαιτερο σαν αξια.η μηχανη ετα που αναφερεις trelovet ειναι με μπαταρια,χρονογραφοσ

Αποσυνδεδεμένος pakar

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 15
    • Προφίλ
Zenith+Tag τη γνωμη σας
« Απάντηση #4 στις: Ιανουάριος 04, 2007, 06:40:54 μμ »
to tag ειναι με μπαταρια δεν ειναι αυτοματο
ψαχνωντας και εγω με το google  βρηκα καποιες πληροφοριες αρκετα κοντα με αυτα που ειπε ο trelovet
η αποφαση μου ειναι να κρατησω το zenith και να δωσω το tag αν σκεφτεις οτι πριν απο 10 χρονια ειχα δωσει περιπου 450.000 δραχμες
μια τιμη γυρω στα 700-800 ευρω ισως ειναι λογικη....
θα το βαλω καποια στιγμη στις αγγελιες