Αποστολέας Θέμα: AthinaFair 2009  (Αναγνώστηκε 43037 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
AthinaFair 2009
« στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 11:22:32 πμ »
Θα γινει ??
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #1 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 11:25:25 πμ »
30 Οκτωβρίου μέχρι την 1η Νοεμβρίου. ;)

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #2 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:07:12 μμ »
Οχι ρε γμτ !! Θα ειμαι Ρωμη 28 Οκτ - 1 Νοε.
 :wallbash: :wallbash:  :curse: :curse: :banned: :banned:

Αν και βλεπω οτι προσγειωνομαι την Κυριακη 17:35, αρα -καλως εχοντων των πραγματων- θα ειμαι στην Κηφισιας το αργοτερο στις 19:00. Δεν πιστευω να εχουν κλεισει ?? Ελπιζω να εχω κανα 2ωρο μπροστα μου!
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:13:22 μμ από alexisvas »
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1622
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #3 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 12:56:06 μμ »
Νομίζω ότι μία επίσημη ενημέρωση μέσα στην μέρα θα έλυνε αρκετές απορίες.

Αναμείνατε...

Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #4 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 01:03:26 μμ »
χμ....πολυ ενδιαφερον!

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #5 στις: Σεπτέμβριος 07, 2009, 01:15:43 μμ »
Μακαρι να μετεχει και το Swatch Group ...
Σας προειδοποιω οτι αν δεν καταφερω να ερθω, καποιος απο τα μελη θα αναλαβει να μου φερει καταλογους απο ολες τις εταιριες, χεχε ;D. Μαλλον ο πιο μπρατσαρας !! ;)
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1622
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #6 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 10:16:53 πμ »
Εν ολίγοις η επίσημη ενημέρωση από την ΔΙΟΡΓΑΝΩΤΡΙΑ!
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος marybel

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 1
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #7 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:06:00 πμ »
Καλημέρα σε όλους του φίλους του ρολογιού και του αξιόλογου δίαυλου επικοινωνίας Mywatch.
Εύχομαι Καλο Χειμώνα και οτι καλύτερο....
Θέλω με την σειρά μου να σας ενημερώσω για την 2η Έκθεση Athina Fair στην οποία θα χαρώ να σας δω και να σας γνωρίσω από κοντά.
Λοιπόν η Έκθεση θα γίνει στον ίδιο εκθεσιακό χώρο στο Helexpo Palace στο Μαρούσι, από τις 30 Οκτωβρίου έως την 1η Νοεμβρίου.
Θα συμμετέχει σχεδόν το 90% της ωρολογοποιίας στην Ελλάδα. Μέχρι τις 20 Σεπτεμβρίου θα είμαι σε θέσει να σας δώσω τον ακριβή κατάλογο των συμμετεχόντων.
Για να πάρετε μιά πρώτη γεύση:
CHOPARD, IWC, JAEGER LE COULTRE, LANGE & SOHNE, PANERAI, HARRY WINSTON, RICHARD MILLE, GIRARD PERREGAUX, ROGER DUBUIS, CORUM, TAG HEUER, MEINSTERSINGER, SEIKO, PAUL PICOT, MONTBLANC, BULGARI, DAMIANI, HUBLOT, PERRELET, BAUME & MERCIER, HERMES, EBERHARD, CHRONOSWISS, MAURICE LACROIX, FORTIS, GUESS, EDOX, BULOVA κ.λ.π.
Λίγο υπομονή για το σύνολο των μαρκών...
Επίσης θα έχουμε πολλές εκπλήξεις και αποκλειστικότητες. Στο τεύχος του περιοδικου Chronos Oro που θα κυκλοφορήσει στις 15 Οκτωβρίου θα διαβάσετε με καθε λεπτομέρια το τι θα συμβεί.
Θέλω να ξέρω τιην γνώμη σας και το τι σας ενόχλησε αν επισκεφθήκατε την 1η Έκθεση και τι θα θέλατε να δείτε σε μιά Έκθεση. Το εισητήριο είναι στο ίδιο ποσό, 10€.. Είναι ακριβό;
Περιμένω τις απόψεις και είμαι στην διάθεση σας...
Φιλικά
Μαίρη ;)

 

Αποσυνδεδεμένος grecellin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3957
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #8 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:11:06 πμ »
Καλώς ορίσατε κυρία Μπέλμπα. Σας ευχαριστούμε για την ενημέρωση που μας προσφέρεται, μέσα από την δουλειά σας και σας ευχόμαστε καλή δύναμη και καλή επιτυχία στην Έκθεση Athina Fair.

Αποσυνδεδεμένος alexisvas

  • 44mm case
  • Μηνύματα: 620
  • τα δευτερόλεπτα βαριά στους λεπτοδείκτες
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #9 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:37:50 πμ »
Η μονη παρατηρηση που εχω να κανω, ειναι η ελλειψη ραμπας σε μερικα περιπτερα. Ως χρηστης αναπηρικου αμαξιδιου, θυμαμαι περυσι καποια περιπτερα να μην ειναι προσβασιμα.
Μια τελευταια ιδεα ειναι αντι για μπουζακια, να δινατε δωρο ανθεκτικες ναυλον τσαντες για να αντεξουν το βαρος των ογκωδων καταλογων των εταιριων.
Καλη επιτυχια
Πω πω αδερφακι μου,εισαι φουλ αντι-Ω εεε?  :o
 
Παράθεση από: Jeremy Clarkson
Το μονο πραγμα που ειναι χειροτερο απο ενα ψευτικο Rolex ειναι ενα αληθινο!

Αποσυνδεδεμένος Watch-Collector

  • Reviews/Super Moderator
  • Tourbillion
  • ***
  • Μηνύματα: 5779
  • 8/10/08 - 21/12/08
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #10 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 12:28:20 μμ »
Kαλωσοριζω την 'κυρια της ωρολογοποι’ι’ας' στην Ελλαδα, την οποια ειχα την τιμη και τη χαρα να γνωρισω προσωπικα περισυ στην ΑΤΗΙΝΑ FAIR, στο περιπτερο της EBERHARD και της ευχομαι δυναμη και καλη συνεχεια στο εργο της που εδω και τοσα χρονια, με συνεπεια, αγαπη, ηθος, πολυ μερακι και επιτυχια επιτελει!
Κα Μπελμπα, συγχαρητηρια για την εξαιρετη δουλεια σας και σας ευχαριστω για την μεχρι τωρα προσφορα σας σε εμενα και το χωρο που ολοι μας τοσο πολυ αγαπoυμε!...
Με φιλικους χαιρετισμους,
Watch-Collector
Eνας Ελλην σοφος, ειπε καποτε:

«Η Δημοκρατια μας αυτοκαταστρεφεται διοτι κατεχρασθη το δικαιωμα της ελευθεριας και της ισοτητας, διοτι εμαθε τους πολιτες να θεωρουν την αυθαδεια ως δικαιωμα, την παρανομια ως ελευθερια, την αναιδεια του λογου ως ισοτητα και την αναρχια ως ευδαιμονια».

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #11 στις: Σεπτέμβριος 08, 2009, 11:12:58 μμ »
marybel πολυ ευχαριστο το nick σου!με δελεαζει να σε γνωρισω και live ;) ;D :P

καλως ηρθες στο φορουμ,απο καιρο ειχα ακουσει και διαβασει για το περιοδικο σας

ειδικα ενα αφιερωμα,στα πρωτα τευχη για τους ελληνες ωρολογοποιους. ;)

δυνατο και με ευρωπαικο στυλ...παντα τετοια!

Αποσυνδεδεμένος kalwdios

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 151
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #12 στις: Σεπτέμβριος 09, 2009, 04:55:36 μμ »
αναμενουμε με ενδιαφερον.............
Φιλικά, Ανδρέας
Seiko MM300 SBDX017

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #13 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 03:49:11 μμ »
ξερει κανενας να με ενημερωσει αν περσι κατα την διαρκεια της εκθεσης γινοντουσαν και πωλησεις ?
και αν ναι μηπως υπηρχαν και καλυτερες τιμες?
ενδιαφερομαι για καποια μοντελα και θελω να ξερω να ετοιμασω το κομποδεμα

Αποσυνδεδεμένος Nanagno

  • Owner/Co-Founder
  • Administrator
  • 50mm case
  • *****
  • Μηνύματα: 1622
  • Time Will Only Tell...
    • Προφίλ
    • http://www.mywatch.gr
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #14 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 04:21:30 μμ »
Από όσο γνωρίζω μπορεί να γίνει προ-παραγγελία σε κάποιο ρολόι αλλά όχι να το αγοράσεις επιτόπου.

Σχετικά με κάποια καλύτερη τιμή από την εμπειρία μου (δεν είναι και μεγάλη) καλύτερο θα ήταν να κουβεντιάσεις με τον αντιπρόσωπο/πωλητή στο κατάστημα του...prive ;)
Ludwig van Beethoven said that a great poem is more difficult to set to music than a merely good one, because the composer must improve upon the poem T I M E S.

Αποσυνδεδεμένος nichrys4

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 318
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #15 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 05:58:50 μμ »
κανενας αλλος να απαντησει στο ερωτημα?

Αποσυνδεδεμένος konakis

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 4413
  • Rolex.
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #16 στις: Σεπτέμβριος 10, 2009, 07:12:00 μμ »
.....αυτό που θα διαλέξεις,αγόρασέ το καλύτερα από μαγαζί!Τα εκθεσιακά είναι λιγάκι "μπέρδεμα",δυσκολία π.χ. αντικαταστασης του μοντέλου στην έκθεση κλπ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 11, 2009, 01:16:09 μμ από konakis »
konakis.
Rolex,Panerai,JLC,Oris,Steinhart,Alpina,Citizen,Orient.

Αποσυνδεδεμένος salvador

  • 36mm case
  • Μηνύματα: 74
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #17 στις: Σεπτέμβριος 12, 2009, 09:06:46 μμ »
ξερει κανενας να με ενημερωσει αν περσι κατα την διαρκεια της εκθεσης γινοντουσαν και πωλησεις ?
και αν ναι μηπως υπηρχαν και καλυτερες τιμες?
ενδιαφερομαι για καποια μοντελα και θελω να ξερω να ετοιμασω το κομποδεμα

Εδωσα προκαταβολή και το πηρα απο το μαγαζί του συγκεκριμένου dealer μερικές μέρες αργότερα και μάλιστα
με πάρα πολύ καλή εκπτωση.
Εδω θα ήθελα να προτείνω στήν κυρία Μπέλμπα οτι μια καλή πρόταση της σαν διοργανώτρια στούς εκθέτες-και προσωπικά πιστεύω οτι θα το έβλεπαν θετικά-θα ηταν κατα την διάρκεα τηςέκθεσης να υπήρχαν προσφορές σε συγκεκριμένα μοντέλα, αλλά και διάφορες μικρές και μεγάλες εκπτώσεις στα εκθέματα αφου εκτός των άλλων που προσβλέπει μια τέτοια έκθεση, είναι και η άνοδος τών πωλήσεων τουλάχιστον απο τους ανθρώπους που αγαπούν το καλό ρολόι.

Salvador

Αποσυνδεδεμένος refron88

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 7
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #18 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 11:23:22 πμ »
Θα συμφωνήσω με τον salvador, από όσο ξέρω από την δωροέκθεση που είχα παρευρεθεί μπορούσες να κλείσεις κάποιο ρολόι αλλά θα έπρεπε να πας να το πάρεις την τελευταία μέρα της έκθεσης ώστε να να μην λείψει το κομμάτι από την έκθεση, αυτό φυσικά αν δεν υπήρχε άλλη παρόμοια έκθεση ξανά σε κοντινές ημερομηνίες και προλάβαινε ο ιδιοκτήτης του περίπτερου να προμηθευτεί κάποιο άλλο κομμάτι για να αντικαταστήσει αυτό που αγόρασες, φυσικά η τιμή που θα το έπαιρνες από την έκθεση ήταν απίστευτα προνομιακή... Πολύ πιθανόν λοιπόν να πωλούνται τα εκθεσιακά κομμάτια, άλλωστε η δωροέκθεση έγινε στις 17-20 Σεπτεμβρίου και η έκθεση kosmima της Δ.Ε.Θ. γίνεται  Σάββατο 17 - Δευτέρα 19 Οκτωβρίου, από όσο ξέρω λοιπόν δεν πρέπει να υπάρχει κάποια άλλη έκθεση που να ακολουθεί σε σχέση με τον χώρο του ρολογιού σε κοντινές ημερομηνίες.

Αποσυνδεδεμένος eftapsixos

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 160
  • mickey έχεις μια τρομπέτα????
    • Προφίλ
Απ: AthinaFair 2009
« Απάντηση #19 στις: Σεπτέμβριος 21, 2009, 02:21:15 μμ »
Θα συμφωνήσω με τον salvador, από όσο ξέρω από την δωροέκθεση που είχα παρευρεθεί μπορούσες να κλείσεις κάποιο ρολόι αλλά θα έπρεπε να πας να το πάρεις την τελευταία μέρα της έκθεσης ώστε να να μην λείψει το κομμάτι από την έκθεση, αυτό φυσικά αν δεν υπήρχε άλλη παρόμοια έκθεση ξανά σε κοντινές ημερομηνίες και προλάβαινε ο ιδιοκτήτης του περίπτερου να προμηθευτεί κάποιο άλλο κομμάτι για να αντικαταστήσει αυτό που αγόρασες, φυσικά η τιμή που θα το έπαιρνες από την έκθεση ήταν απίστευτα προνομιακή... Πολύ πιθανόν λοιπόν να πωλούνται τα εκθεσιακά κομμάτια, άλλωστε η δωροέκθεση έγινε στις 17-20 Σεπτεμβρίου και η έκθεση kosmima της Δ.Ε.Θ. γίνεται  Σάββατο 17 - Δευτέρα 19 Οκτωβρίου, από όσο ξέρω λοιπόν δεν πρέπει να υπάρχει κάποια άλλη έκθεση που να ακολουθεί σε σχέση με τον χώρο του ρολογιού σε κοντινές ημερομηνίες.

Για μας που δεν έχουμε τη δυνατότητα να επισκευτούμε την συγκεκριμένη έκθεση , γίνεται κάτι παρόμοιο στην Θεσσαλονίκη (?) μιας και ανέφερες την έκθεση kosmima στην ΔΕΘ... Η αλήθεια είναι ότι δεν έχω πάει οπότε δεν γνωρίζω αν στο "kosmima" υπάρχουν και ρολόγια...
"Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί οι άνθρωποι φοβούνται τις καινούριες
ιδέες... Δεν τρομάζουν βλέποντας τις παλιές?"