Αποστολέας Θέμα: Καταστήματα στην Ελλάδα  (Αναγνώστηκε 383176 φορές)

0 μέλη και 1 επισκέπτης διαβάζουν αυτό το θέμα.

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #80 στις: Ιούλιος 29, 2008, 10:02:26 μμ »
οποτε σε περιμενουμε κρητη ;D
ΥΓ
αν ενδιαφερεσαι για κατι συγκεκριμένο ο αντιπρόσωπος στην κρητη ειναι φιλος και όλο και κατι μπορούμε να κάνουμε

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #81 στις: Ιούλιος 31, 2008, 04:26:22 μμ »
O Bελιμπασάκης είναι εξαιρετικός κύριος  και κάνει απίθανες τιμές εγώ έχω αγοράσει 4 ρολόγια από εκεί και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #82 στις: Ιούλιος 31, 2008, 04:53:18 μμ »
O Bελιμπασάκης είναι εξαιρετικός κύριος  και κάνει απίθανες τιμές εγώ έχω αγοράσει 4 ρολόγια από εκεί και τον συνιστώ ανεπιφύλακτα
Για την ιστορια το Επώνυμο του ανθρώπου είναι μπελιμπασακης (ωραίους φίλους έχει ;D)
ΥΓ
πως δενει το κρητη Αμερικη ?

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #83 στις: Ιούλιος 31, 2008, 05:10:04 μμ »
το σύστημα "μεταοτροπις" φταίει για την κακοποίηση του ονόματος xexexe
από ηράκλειο είμαι και δουλεύω στο loyola university σαν ορθοπεδικός

warover

  • Επισκέπτης
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #84 στις: Ιούλιος 31, 2008, 05:22:03 μμ »
το σύστημα "μεταοτροπις" φταίει για την κακοποίηση του ονόματος xexexe
από ηράκλειο είμαι και δουλεύω στο loyola university σαν ορθοπεδικός
οταν ελεγα ωραιους φιλους εμενα εννοουσα
ok doc τους χερετησμους μας στο chicago
και αν ερθεις κρητη τα λεμε ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Megalos

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2381
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #85 στις: Ιούλιος 31, 2008, 09:58:04 μμ »
Docortho τωρα δενει ωραια το nickname ...
πολυ καλο , μπραβο  :D

Αποσυνδεδεμένος DOCORTHO

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 3233
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #86 στις: Αύγουστος 02, 2008, 04:59:07 μμ »
 :D ευχαριστώ πολυ ;D

Αποσυνδεδεμένος Tourbillon

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 4
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #87 στις: Αύγουστος 13, 2008, 12:31:02 πμ »
Δεν έχω ξανά postaρει σε αυτό το forum αλλά το διαβάζω μήνες τώρα που κάνω συστηματική έρευνα στους περισσότερους dealers OMEGA   Αθηνών και Θεσσαλονίκης ψάχνοντας και διεκδικώντας την καλύτερη τιμή για ένα Omega Planet Ocean 22.18.50.000.
Τελικά κατέληξα να το αγοράσω από το κατάστημα Σκάρας Κόσμημα στο παγκράτι (μετά από προτροπή του nilaz Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 27, 2007, 01:03:48 pm ). Το παλικάρι που είναι εκεί εκτός από αναλυτικότατη παρουσίαση του ρολογιού μου, μου έδωσε και πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με την παρεισαγωγή ωρολογίων από μη εξουσιοδοτημένους dealers πετυχαίνοντας χαμηλότερες τιμές και πως η εταιρίες δεν τα καλύπτουν σε αυτές τις περιπτώσεις και πως από κερδισμένος με μερικά ευρώ μπορείς να βγεις τελικά χαμένος. Όταν μάλιστα του είπα ότι τον βρήκα από το mywatch μου είπε ότι θα μου έκανε special τιμή όπως άλλωστε κάνει σε όλους όσους του αναφέρουν ότι τον βρήκαν από εδώ γιατί όπως υποστηρίζει χαίρεται να εξυπηρετεί ‘ψαγμένους’ πελάτες.
Στο τέλος με φόρτωσε και με ένα τόμο 300 σελίδων για το OMEGA MANIA, έναν πλειστηριασμό παλαιών OMEGA με ασύλληπτα μοντέλα μέσα, + ένα καπέλο OMEGA των ολυμπιακών αγώνων.
Δεν ξέρω ακόμα σε επίπεδο after sales service πως είναι αλλά οταν μάθω θα σας πω.

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #88 στις: Αύγουστος 13, 2008, 01:02:01 πμ »
Δεν έχω ξανά postaρει σε αυτό το forum αλλά το διαβάζω μήνες τώρα που κάνω συστηματική έρευνα στους περισσότερους dealers OMEGA   Αθηνών και Θεσσαλονίκης ψάχνοντας και διεκδικώντας την καλύτερη τιμή για ένα Omega Planet Ocean 22.18.50.000.
Τελικά κατέληξα να το αγοράσω από το κατάστημα Σκάρας Κόσμημα στο παγκράτι (μετά από προτροπή του nilaz Απάντηση #33 στις: Νοεμβρίου 27, 2007, 01:03:48 pm ). Το παλικάρι που είναι εκεί εκτός από αναλυτικότατη παρουσίαση του ρολογιού μου, μου έδωσε και πάρα πολλές πληροφορίες σχετικά με την παρεισαγωγή ωρολογίων από μη εξουσιοδοτημένους dealers πετυχαίνοντας χαμηλότερες τιμές και πως η εταιρίες δεν τα καλύπτουν σε αυτές τις περιπτώσεις και πως από κερδισμένος με μερικά ευρώ μπορείς να βγεις τελικά χαμένος. Όταν μάλιστα του είπα ότι τον βρήκα από το mywatch μου είπε ότι θα μου έκανε special τιμή όπως άλλωστε κάνει σε όλους όσους του αναφέρουν ότι τον βρήκαν από εδώ γιατί όπως υποστηρίζει χαίρεται να εξυπηρετεί ‘ψαγμένους’ πελάτες.
Στο τέλος με φόρτωσε και με ένα τόμο 300 σελίδων για το OMEGA MANIA, έναν πλειστηριασμό παλαιών OMEGA με ασύλληπτα μοντέλα μέσα, + ένα καπέλο OMEGA των ολυμπιακών αγώνων.
Δεν ξέρω ακόμα σε επίπεδο after sales service πως είναι αλλά οταν μάθω θα σας πω.



καλοριζικο να ναι,αλλα εαν ενα ρολοι εχει την επισημη εγγυηση,ΙΣΧΥΕΙ απο οπου και εαν αυτο προερχεται,οι  μη εξουσιοδοτημένοι απ τους επισημους τα αγοραζουν και στα πουλουν με ΠΟΛΥ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΤΙΜΗ.επισης τα "δωρα " που σου εκαναν ,εκτος και εαν  εισαι διασημος η γνωστος του ,περιεχονται στην τιμη(τα εχεις ηδη προπληρωσει)
ΟΙ ΕΓΓΥΗΣΕΙΣ ΙΣΧΥΟΥΝ ΚΑΝΟΝΙΚΑ ,ΑΛΛΙΩς ΕΝΑ ΜΑΙΛ ΣΤΗΝ ΕΛΒΕΤΙΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ ΝΑ ΔΕΙΣ..

Αποσυνδεδεμένος nikosl

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1707
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #89 στις: Αύγουστος 13, 2008, 08:47:22 πμ »
Γιωργο το προβλημα της παραεισαγωγης ειναι το ακολουθο. Το ειχα ψαξει και εγω.

Παραγγελνεις ενα ρολοι απο παραεισαγωγη. Το ρολοι αυτο ειναι γνησιο μεν αλλα κλεμενο δε. Δηλαδη μπηκαν σε ενα καταστημα και τα αρπαξαν. Λογω σειριακου αριθμου το ρολοι εχει δηλωθει οτι ειναι κλεμενο. Στο φερνουν εσενα και στο σφραγιζουν ειτε εδω σε καποιο καταστημα ειτε σφραγιζετε απο το εξωτερικο. Οταν το ρολοι θα παει στην αντιπροσωπεια τοτε πιστευω οτι εχεις προβλημα. Στην παραλληλη αγορα η εκπτωση που κερδιζεις ειναι 30% συνηθως. Εαν ψαξεις και στην Ελλαδα και σε αντιπροσωπους πετυχαινεις 23-24%. Σε ενα ρολοι της ταξης των 3.000 Ευρω η διαφορα των 200Ευρω ειναι πολυ μικρη μπροστα στην ηρεμια και την ησυχια που σου παρεσει ο επισημος αντιπροσωπος.

Καλοριζικο φιλε μου το ρολοι σου. Ο Βαγγελης (Σκαρας) ειναι πολυ εξυπηρετικος και σωστος επαγγελματιας. Σε διαβεβαιωνω οτι στο αφτερ σαλες ειναι καλυτερος απο οσο περιμενεις. Δυο φορες τον χρειαστηκα και μου ελυσε το προβλημα μου σαν αν ηταν δικο του. Γενικα οι ανθρωποι που αγαπανε την δουλεια τους και σεβονται τους πελατες τους φαινονται.

Αποσυνδεδεμένος stardrive

  • 50mm case
  • Μηνύματα: 1632
  • The clock is ticking!!!
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #90 στις: Αύγουστος 13, 2008, 10:04:16 πμ »
Καλοφόρετο φίλε, έτσι και αλλιώς είναι ένα πολύ καλό ρολόι, για μένα κορυφαίο στα χρήματά του.

Πέρα από αυτό σίγουρα παίζονται κάποια παιχνίδια με τις τιμές, παλιότερα είχα την ευκαιρία να δώ τους δύο επαναλάμβάνω τους 2 δύο τιμοκαταλόγους που η ίδια αντιπροσωπεία έδινε στους AD σε άλλο είδος. Φυσικά ό ένας δεν εμφανιζόταν ποτέ. Στον κρυφό υπήρχαν οι τιμές (χωρίς φπα) χονδρικής και οι εκπτώσεις η οι προσφορές αναλόγως τζίρου. Στον φανερό μία υποτιθέμενη τιμή χονδρικής και μία τιμή λιανικής με το φπα μέσα.
Αν ήσουν καλός πελάτης σου έκανε την υποτιθέμενη τιμή χονδρικής με αιτιολογία ότι επειδή πουλάει πολύ έχει μία έκπτωση 5-7% και από εκεί κερδίζει στην ουσία όμως....... καταλαβαίνετε.!!!!!

 
Πότε ή Ποτέ

Λιγότερες λέξεις οδηγούν σε λιγότερες σκέψεις  «Δος μοι πα στώ και ταν γαν κινήσω»

Αποσυνδεδεμένος george_

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 13075
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #91 στις: Αύγουστος 13, 2008, 11:23:02 πμ »
Γιωργο το προβλημα της παραεισαγωγης ειναι το ακολουθο. Το ειχα ψαξει και εγω.

Παραγγελνεις ενα ρολοι απο παραεισαγωγη. Το ρολοι αυτο ειναι γνησιο μεν αλλα κλεμενο δε. Δηλαδη μπηκαν σε ενα καταστημα και τα αρπαξαν. Λογω σειριακου αριθμου το ρολοι εχει δηλωθει οτι ειναι κλεμενο. Στο φερνουν εσενα και στο σφραγιζουν ειτε εδω σε καποιο καταστημα ειτε σφραγιζετε απο το εξωτερικο. Οταν το ρολοι θα παει στην αντιπροσωπεια τοτε πιστευω οτι εχεις προβλημα. Στην παραλληλη αγορα η εκπτωση που κερδιζεις ειναι 30% συνηθως. Εαν ψαξεις και στην Ελλαδα και σε αντιπροσωπους πετυχαινεις 23-24%. Σε ενα ρολοι της ταξης των 3.000 Ευρω η διαφορα των 200Ευρω ειναι πολυ μικρη μπροστα στην ηρεμια και την ησυχια που σου παρεσει ο επισημος αντιπροσωπος.

Καλοριζικο φιλε μου το ρολοι σου. Ο Βαγγελης (Σκαρας) ειναι πολυ εξυπηρετικος και σωστος επαγγελματιας. Σε διαβεβαιωνω οτι στο αφτερ σαλες ειναι καλυτερος απο οσο περιμενεις. Δυο φορες τον χρειαστηκα και μου ελυσε το προβλημα μου σαν αν ηταν δικο του. Γενικα οι ανθρωποι που αγαπανε την δουλεια τους και σεβονται τους πελατες τους φαινονται.


 οι resellers ειναι μια πραγματικοτητα τοσο μεγαλη και φυσιλογικη,ετσι η αγορα λειτουργει,εχω αγορασει τοσο εγω οσο και πολυ αλλοι ,απο τους επισημους προμηθευονται..

Αποσυνδεδεμένος eisenberg

  • On the balance wheel
  • Μηνύματα: 2842
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #92 στις: Αύγουστος 14, 2008, 03:27:17 πμ »
Γιωργο το προβλημα της παραεισαγωγης ειναι το ακολουθο. Το ειχα ψαξει και εγω.

Παραγγελνεις ενα ρολοι απο παραεισαγωγη. Το ρολοι αυτο ειναι γνησιο μεν αλλα κλεμενο δε. Δηλαδη μπηκαν σε ενα καταστημα και τα αρπαξαν. Λογω σειριακου αριθμου το ρολοι εχει δηλωθει οτι ειναι κλεμενο. Στο φερνουν εσενα και στο σφραγιζουν ειτε εδω σε καποιο καταστημα ειτε σφραγιζετε απο το εξωτερικο. Οταν το ρολοι θα παει στην αντιπροσωπεια τοτε πιστευω οτι εχεις προβλημα. Στην παραλληλη αγορα η εκπτωση που κερδιζεις ειναι 30% συνηθως. Εαν ψαξεις και στην Ελλαδα και σε αντιπροσωπους πετυχαινεις 23-24%. Σε ενα ρολοι της ταξης των 3.000 Ευρω η διαφορα των 200Ευρω ειναι πολυ μικρη μπροστα στην ηρεμια και την ησυχια που σου παρεσει ο επισημος αντιπροσωπος.

Ειναι τοσα πολλα τα ρολογια που πωλουνται εκτος των επισημων δικτυων,οποτε λιγο απιθανο να ειναι κλεμμενα ολα αυτα,ισως ενα πολυ μικρο ποσοστο.
Οσον αφορα το δευτερο σκελος,συμφωνω οτι αν πιασεις στον επισημο ενα 25% ειναι αρκετα καλα,(και ακομη καλυτερα 40% ;D )

Αποσυνδεδεμένος creator

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #93 στις: Αύγουστος 17, 2008, 03:57:28 μμ »
Καλησπέρα κύριοι..
Πριν λίγες μέρες αγόρασα ενα ρολόι ORIS meistetaucher regulator...
Λιγα λόγια για το ρολόι:ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ..
Λιγα λόγια για το κατάστημα...ειναι το γνωστό κατάστημα στην
αμφιάλη..η χρυσεμπορική.Η αληθεια είναι ακριβώς όπως την περιεγραψαν
οι προ-γράψαντες...Πάρα πολυ εξιπυρετικοί ανθρώποι με μεράκι και αγάπη
για αυτό που κάνουν..Η δε τιμή που μου κάνανε ήταν περίπου 35% κάτω
απο την λιανική και 150-200 ευρό ποιο φθηνά απο τον αμέσως φτηνότερο
που ήταν υποτίθεται και γνωστός....Είχαν παρα πολές μάρκες και πραγματικά
πιστέυω οτι είναι ένα μαγαζί που αξίζει την προσοχή μας...Φανταστείτε οτι μπορεί
αυτο το ρολόι να την είχα πατίσει και να το είχα αγοράσει απο ενα @#$%μάγαζο
στη κιφισσιά 700 !! ευρό ακριβότερο.....

Αποσυνδεδεμένος mpakakos

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #94 στις: Αύγουστος 29, 2008, 11:49:25 πμ »
Καλησπέρα κύριοι..
Πριν λίγες μέρες αγόρασα ενα ρολόι ORIS meistetaucher regulator...
Λιγα λόγια για το ρολόι:ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ..
Λιγα λόγια για το κατάστημα...ειναι το γνωστό κατάστημα στην
αμφιάλη..η χρυσεμπορική.Η αληθεια είναι ακριβώς όπως την περιεγραψαν
οι προ-γράψαντες...Πάρα πολυ εξιπυρετικοί ανθρώποι με μεράκι και αγάπη
για αυτό που κάνουν..Η δε τιμή που μου κάνανε ήταν περίπου 35% κάτω
απο την λιανική και 150-200 ευρό ποιο φθηνά απο τον αμέσως φτηνότερο
που ήταν υποτίθεται και γνωστός....Είχαν παρα πολές μάρκες και πραγματικά
πιστέυω οτι είναι ένα μαγαζί που αξίζει την προσοχή μας...Φανταστείτε οτι μπορεί
αυτο το ρολόι να την είχα πατίσει και να το είχα αγοράσει απο ενα @#$%μάγαζο
στη κιφισσιά 700 !! ευρό ακριβότερο.....
ΠΟΥ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΑΜΦΙΑΛΗ ΓΙΑΤΙ ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΔΙΠΛΑ ΜΕΝΩ ΝΙΚΑΙΑ!!!

Αποσυνδεδεμένος adam

  • 34mm case
  • Μηνύματα: 45
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #95 στις: Σεπτέμβριος 01, 2008, 09:34:02 μμ »
Καλησπέρα κύριοι..
Πριν λίγες μέρες αγόρασα ενα ρολόι ORIS meistetaucher regulator...
Λιγα λόγια για το ρολόι:ΑΠΛΑ ΤΕΛΕΙΟ ΤΟ ΛΑΤΡΕΥΩ..
Λιγα λόγια για το κατάστημα...ειναι το γνωστό κατάστημα στην
αμφιάλη..η χρυσεμπορική.Η αληθεια είναι ακριβώς όπως την περιεγραψαν
οι προ-γράψαντες...Πάρα πολυ εξιπυρετικοί ανθρώποι με μεράκι και αγάπη
για αυτό που κάνουν..Η δε τιμή που μου κάνανε ήταν περίπου 35% κάτω
απο την λιανική και 150-200 ευρό ποιο φθηνά απο τον αμέσως φτηνότερο
που ήταν υποτίθεται και γνωστός....Είχαν παρα πολές μάρκες και πραγματικά
πιστέυω οτι είναι ένα μαγαζί που αξίζει την προσοχή μας...Φανταστείτε οτι μπορεί
αυτο το ρολόι να την είχα πατίσει και να το είχα αγοράσει απο ενα @#$%μάγαζο
στη κιφισσιά 700 !! ευρό ακριβότερο.....
φιλε με γεια...το ρολοι ειναι απλα  τ ε λ ε ι ο  ... πολυ καλη επιλογη...
για πες μας τελικα ποσο το πηρες και ποσο ηταν η αρχικη τιμη καταλογου...

Αποσυνδεδεμένος creator

  • Just Registered
  • Μηνύματα: 2
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #96 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 03:02:16 μμ »
Το ρολοι εχει τιμή καταλόγου 1470 ευρο.Το ποιο ακριβό που το έχο βρεί είναι 1700 ευρο στη κιφισσια.Το ποιό φτηνό είναι 1200 στο ορολόι.gr.Εγώ το πήρα χωρίς παζάρια 1000 ευρό.αλλα με εγγύηση...
Θεωρώ οτι η τιμή είναι καλή...και αυτο που μου έκανε εντύπωση είναι omega seamaster που πείρα στο πατέρα μου πριν 2 χρονια ...(το είχα πάρει 1400 ευρο μεσα απο φίλο φίλου κτλπ) αυτός το είχε 1400 και κάτι σαν τιμή καταλόγου..οπότε δεν ξέρω πόσο θα έπεφτε άμα το παζάρευα..χωρίς να είμαι και απόλυτα σίγουρος γι αυτο΄..βλέπεις εκεινη τ στιγμή είχα τη προσωχή μου στο ΟRΙS..
Πρίν ακόμα μάθουν οτι είμαι στο φορουμ κτλπ....τους έπαιρνα απο κύπρο για να μάθω κάποια πράγματα για το ρολόι και μου κρατήσαν το νούμερο γιατι το αφεντικό δεν ήταν εκει και μετά ο άνθρωπος δεν ήταν εκει και με πήρε ο ίδιος..μιλήσαμε για όσο χρειάστηκε..Πολύ σωστή συμπεριφορά,πολύ εξιπυρετικοί κτλπ...Σωστοί επαγγελματίες.
Το μαγαζί είναι στην αμφιάλη στη θυμάτων κατοχής 6.
Ελπίζω να βοήθησα..
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτέμβριος 03, 2008, 09:04:08 μμ από george_ »

Αποσυνδεδεμένος kostas

  • 40mm case
  • Μηνύματα: 359
  • Παρανέστι
    • Προφίλ
    • IMAGESHACK
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #97 στις: Σεπτέμβριος 02, 2008, 05:34:48 μμ »
Μόλις αποκαλυψες κάτι όχι και τόσο νόμιμο για το κατάστημα!
Διαβάστε καλά και διαγράψτε αν είναι δυνατόν ότι σας φαίνεται ως...απόδειξη.
Οι αλογοσκούφηδες καραδοκούν.
:)

Δύσκολο χόμπι τα ρολόγια.....

Αποσυνδεδεμένος JpoL

  • 38mm case
  • Μηνύματα: 124
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #98 στις: Σεπτέμβριος 03, 2008, 02:47:37 μμ »
george, ανάλαβε δράση!
Ναδίρ...

Αποσυνδεδεμένος nin

  • Tourbillion
  • Μηνύματα: 8312
    • Προφίλ
Απ: Καταστήματα στην Ελλάδα
« Απάντηση #99 στις: Σεπτέμβριος 04, 2008, 12:37:03 πμ »
Σήμερα το πρωί βρέθηκα στο κέντρο της Αθήνας για δουλειές, ψηλά στην Ακαδημίας. Πολύ κοντά μάλιστα στο σημείο πώλησης της Rolex που αναφέρθηκε ότι υπάρχει το Deep Sea για επίδειξη/δοκιμή. Τελειώνοντας όσα είχα να κάνω, άναψε μια λάμπα πάνω από το κεφάλι μου, σαν του Κύρου Γρανάζη για όσους μικροί διάβαζαν Μίκυ Μάους, και από πάνω αναβόσβηνε η λέξη Deep Sea.
Βρίσκω το κατάστημα και μπαίνω μέσα. Ο κύριος που ήταν εκεί πρέπει να ήταν πολύ κουρασμένος στις 10:30 το πρωί γιατί σηκώθηκε με πολύ κόπο από τη θέση του. Αφού φυσικά πρώτα τσέκαρε τι ρολόι φορούσα.  :lens: Και γω βεβαίως για να τον διευκολύνω άρχισα να χαϊδεύω το σαγόνι μου με το αριστερό χέρι.  :-\
Και μάλλον "είχε και τα λαιμά του" γιατί μετά βίας άκουγα τι έλεγε.
Τέλος πάντων, να μην τα πολυλογώ, Deep Sea δεν υπήρχε ούτε για δείγμα. Δεν είχαν ιδέα τι τους έλεγα.  :lie:
Βγαίνοντας από το μαγαζί, ρώτησα τον κύριο πότε το περιμένουν, αυτός ρώτησε την κυρία που βρισκόταν σε απόσταση περίπου ενός μέτρου, πίσω από ένα γκισέ, αλλά ούτε αυτή τον άκουσε. Αυτός επανέλαβε την ερώτηση, μη φανταστείτε, το πολύ κατά 1 ντεσιμπέλ πιο ηχηρά και η κυρία, αφού κόντεψε να χασμουρηθεί, ψέλισε: "Το Δεκέμβριο... και αν". Μετά μάλλον την πήρε ο ύπνος πάνω στο γκισέ.  :D

Τζίφος. Μ' έτρωγε η περιέργεια να το δω από κοντά.
Είχα ακούσει ότι το DS που υπήρχε στο κατάστημα δεν ήταν προς πώληση, για τον πρώτο καιρό τουλάχιστον. Φίλος μού είπε ότι προφανώς πουλήθηκε σε γνωστό ή σε κάποιον επιφανή.
Και μάλλον έτσι είναι.